• Podaruj nam swój 1%.

• https://www.sp45lodz.pl/images/images/procent2.pngSzanowni Rodzice, Przyjaciele

Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie!

Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli 1% należnego podatku za rok 2018 przekażecie naszej szkole
            za pośrednictwem
            STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ TRÓJKI.

Liczymy na Państwa życzliwość. Gwarantujemy, że uzyskane pieniądze będą w całości wykorzystane na potrzeby dzieci
            i szkoły.

Pamiętajcie o tym, składając swoje zeznanie roczne, czyli popularnego PIT'a! Wystarczy w rozliczeniu PIT za rok 2018 wskazać jako organizację: Stowarzyszenie Przyjaciół Trójki oraz numer KRS 0000321822.

DZIĘKUJEMY!

Stowarzyszenie Przyjaciół Trójki

NR KONTA 76 1090 2675 0000 0001 1126 0410

Lista uprawnionych organizacji na www.e-pity.pl/wykaz-opp.

• Zajęcia na basenie podczas ferii.

• Podobnie jak w latach poprzednich uczniowie mogą w czasie ferii korzystać za darmo z basenu miejskiego. Dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 są to dwa kolejne feryjne czwartki  w godzinach 12.00-15.00. Zapraszamy

• Przedstawienie klasy IIb.

• Klasa IIb pod opieką swojej wychowawczyni przedstawiła uczniom klas młodszych zasady bezpiecznego spędzania ferii zimowych.

• Wycieczka do Lubina.

• Mimo mrozu klasy 6 postanowiły zakończyć semestr w szkole na sportowo. Zabawa była przednia. Najpierw wizyta na lodowisku a później kurs wspinaczkowy w starej gazowni. Geco-arena dziękujemy!  Było świetnie! To kiedy powtórka z rozrywki? smiley

Justyna Piróg

• Zajęcia z umuzykalniania.

• Muzycy z filharmonii dolnośląskiej zaprezentowali program związany z muzyką rozrywkową. Jak zwykle z „pomagali” im w tym nasi uczniowie.

• Konkurs kolęd.

• W dniu dzisiejszym odbył się coroczny koncert kolęd. Brali w nim udział uczniowie z klas I-IV. Śpiewali soliści i całe klasy. Konkurs, który organizuje s. Hiacynta cieszy się dużym zainteresowaniem występujących i widzów. Wykonawców oceniało profesjonalne jury. Najlepsi otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulacje dla wszystkich uczestników i podziękowania dla organizatorów.

• Zabawa karnawałowa klas I-IV.

• Klasy I-IV miały dzisiaj swój bal karnawałowy. Przy profesjonalnym prowadzeniu DJ-a, wszyscy bawili się świetnie. Zabawa mogła się odbyć dzięki uprzejmości Powiatowego Zespołu Szkół, który użyczył nam salę gimnastyczną na tą imprezę. Podziękowania dla organizatorów oraz dyrekcji PZS.

• XVIII Dziecięcy Festiwal Kolęd i Pastorałek.

• Na odbywającym się dzisiaj w legnickim Atrium XVIII Dziecięcym Festiwalu Kolęd i Pastorałek nasz uczeń Michał Kowalczyk zajął II miejsce. Sukces jest tym cenniejszy, gdyż Michał był jednym z 30 śpiewających uczestników. Gratulacje dla młodego artysty.

• Konkurs "List do Świętego Mikołaja"

• Rozstrzygnięty został zimowy konkurs "List do Św. Mikołaja".
            Wyniki czekały na zmianę pogody, bo brak śniegu uniemożliwił skuteczny kontakt z adresatem listów. Jego opinia była dla jury bardzo ważna. Prac konkursowych wpłynęło bardzo wiele. Ośnieżone i przymarznięte wyniki przedstawiają się następująco:
            Miejsce I
            Iga Grzesiak kl.3a
            Martyna Sokołowska kl.2a
            Miejsce II
            Magdalena Chłodnicka kl.2a
            Adam Łanicki kl.1b
            Miejsce III
            Blanka Kuliniak kl.2a
            Amelia Matczak kl.2b
            Oliwia Ziembowska kl.2a
            Michalina Gładun kl.2a
            Aleksandra Walz kl.3a
            Klasy IV-VI
            Miejsce I
            Julia Kamińska kl.5c
            Miejsce II
            Angelika Kozioł kl.6b
            Miejsce III
            Laura Ziembowska kl. 6b

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy. Wręczenie nagród odbędzie podczas apelu szkolnego.
            Wolontariuszki Św. Mikołaja

• "Syzyfowe prace" w radiu i telewizji.

• Klasa VIIIa na zakończenie lektury obowiązkowej "Syzyfowe prace" przygotowała krótkie inscenizacje prezentujące bohaterów i główne zagadnienia powieści. Jako formę realizacji obrali audycje radiowe i telewizyjne, znane teleturnieje i konkursy. Na wesoło i poważnie powtórzyli treść i problematykę utworu. Ich występom przyglądali się koledzy i koleżanki z klas siódmych.

Ewa Wołoszyn

• Wycieczka klasy 8a.

• W poszukiwaniu świątecznego nastroju wyjechaliśmy do Wrocławia - stolicy Dolnego Śląska. Odwiedziliśmy najpiękniejszy bożonarodzeniowy jarmark w naszym regionie. Kolejnym punktem programu były zajęcia edukacyjne w Centrum Nauki Hydropolis. Doskonale przygotowani do zimowej przerwy powróciliśmy do swych domów.

Ewa Wołoszyn