TPD

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

20.01.2014 Szkolne Koło Przyjaciół Dzieci wsparło charytatywną akcję TPD "Uśmiech pod choinkę - 2013" polegającą na zbiórce zabawek dla domów dziecka. Za wsparcie otrzymaliśmy podziękowanie i dyplom od Prezesa Zarządu TPD w Legnicy.

28.11.2011 do szkoły przywieźliśmy żywność z Banku Żywności w Jaworze. Transport obejmował 15 artykułów o łącznej wadze około jednej tony. Produkty te przeznaczone są na pomoc rodzinom mającym trudności materialne. Wykaz rodzin pozyskujemy współpracując z MOPS. Na wnioski wychowawców wraz z Pedagogiem Szkolnym tworzymy listę takich rodzin, a następnie prosimy MOPS o zaopiniowanie. Żywność będzie odbierana w dniach od 29.11 do 6.12. Kolejny transport planujemy w miesiącu maju. Na zdjęciach: żywność tuż po wyładunku i prezentacja przywiezionego asortymentu.

W szkole od paru lat działa Szkolne Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Powstało ono dzięki inicjatywie nauczycieli i rodziców zaangażowanych losem i wspomaganiem dzieci potrzebujących pomocy. Prezesem szkolnego koła została p. Urszula Bisiorek. W ramach działalności koła organizowana jest systematyczna akcja wspomagania żywnościowego dzieci paczkami z Banku Żywności, doraźna pomoc najbardziej potrzebującym, udział w konkursach itp.
Za ubiegłoroczną działalność koło otrzymało puchar Burmistrza Miasta Chojnowa dla najaktywniejszego Koła Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w obchodach 90-lecia TPD.

W roku szkolnym 2010/2011 szkolne koło TPD zajęło 7 miejsce w okręgu na najaktywniejsze koło TPD.

ul. T. Kościuszki 30