sp3chojnow@poczta.onet.pl tel. 768188543:

Poniedziałek 18.06.2018

Zakończenie roku szkolnego.

22 czerwca kończymy rok szkolny 2017/2018. Klasy I-III spotkają się na uroczystym zakończeniu roku w sali widowiskowej Domu Kultury o godz. 9.00, a klasy IV-VII o godz. 10.30.

Nazwa użytkownika:
Hasło:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać

Witamy na naszych stronach

• 15.06.2018

W sekretariacie szkoły można pobierać wnioski o przyznanie nagród - stypendiów Burmistrza Miasta Chojnowa z kategorii naukowej (za wysokie średnie ocen na świadectwie szkolnym), artystyczne i naukowe (za osiągnięcie wysokich miejsc w konkursach artystycznych i naukowych) oraz sportowe (za wysokie miejsca w konkurach i zawodach sportowych). Uprawnieni są uczniowie klas IV-VII zamieszkali na terenie Chojnowa. Termin składanie wniosków to 15 lipca. Wnioski mogą składać wychowawcy, dyrektor szkoły lub rodzice ucznia.

• 15.06.2018

Podczas Wielopolskiej Ligi Taekwondo w Rydzynie, podczas której Franek Olszewski zdobywał swoje mistrzowskie tytuły jeszcze lepiej spisał się Mikołaj Korejko, który w swoich konkurencjach i swojej kategorii wiekowej stawał 3 razy na najwyższym stopniu podium zdobywając 3 złote medale. Gratulacje dla zawodnika :)

• 13.06.2018

W Galerii Młodych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie odbył się dziś wernisaż wystawy "W krainie kolorów". Prace plastyczne wystawione w galerii to dzieła uczniów naszych klas VII. Nad tworzeniem i doborem tych dzieł czuwała p. Grażyna Klucznik. Zapraszamy do odwiedzin w MBP i zwiedzania wystawy.

• 13.06.2018

Klasa IIIc i IIId ze swoimi wychowawczyniami odwiedziły Niedźwiedzice, w których pod opieką przewodników wybrały się na spacer ścieżką dydaktyczną "Szlakiem bociana"

• 12.06.2018

Nasz czołowy zawodnik taekwondo - Franek Olszewski, występujący w klubie SFORA w ostatnich zawodach Wielkopolskiej Ligi Taekwondo, które zostały rozegrane w Rydzynie zdobył trzy medale: dwa złote i jeden brązowy. Gratulacje dla mistrza.

• 11.06.2018

W dniach 4.06. - 6.06. 18r. klasy IVa i VIa były na wycieczce, która miała ciekawy i różnorodny program. W Krakowie mogliśmy podziwiać znane na całym świecie zabytki byłej stolicy Polski i zapoznać się z jej historią i kulturą. Jeden dzień spędziliśmy na wędrówce w Ojcowskim Parku Narodowym i widzieliśmy jego najbardziej znane atrakcje: zamek w Pieskowej Skale, Maczugę Herkulesa, Źródełko Miłości i Jaskinię Łokietka. W Zawoi wysłuchaliśmy ciekawej i dowcipnej gawędy góralskiej zakończonej konkursem sprawdzającym naszą wiedzę o tym regionie oraz braliśmy udział w zajęciach rękodzielniczych prowadzonych przez twórców ludowych, którzy potrafią ze słomy wyczarować dosłownie wszystko. Efekty naszej pracy  były naprawdę udane. Ostatnim punktem naszej wyprawy była wizyta w Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej. W skansenie widzieliśmy wiejskie budowle z tego regionu, najstarsze pochodziły z XVII wieku. Wycieczka dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń, dużo się nauczyliśmy i miło, a  przede wszystkim wesoło spędziliśmy ten czas.

• 11.06.2018

To była nasza ostatnia wycieczka w drugiej klasie. Wybraliśmy się do gospodarstwa agroturystycznego, a właściwie do wioski tematycznej w Borówkach – Wioska Darów Lasu. Dzieci wzięły udział w warsztatach kulinarnych – robiły pierogi litewskie z nadzieniem ziemniaczanym. Pierogi zostały upieczone na płycie, następnie zjedzone (z dodatkiem śmietany). PYCHA! Po posiłku wyruszyliśmy na krótki spacer. Dzieciaki miały okazję pochodzić po ścieżce zmysłów - po szyszkach, igliwiu, trocinach. Zabawa była przednia. Radośni wróciliśmy do szkoły. Kolejny wyjazd już w trzeciej klasie :)

• 09.06.2018

Rozpoczynające się Dni Chojnowa tradycyjnie otwarte zostały kolorowym korowodem, podczas którego nasi uczniowie (również nauczyciele oraz rodzice) zaprezentowali się jako kościuszkowi kosynierzy. Bardzo dziękujemy za tak liczny udział uczniów, nauczycieli oraz rodziców.

• 08.06.2018

Uczniowie od klasy III do VII odwiedzili podczas czterodniowej wycieczki Warszawę.

• 08.06.2018

Uczniowie kl. III b wraz z rodzicami i wychowawczynią pojechali na wycieczkę do Wałbrzycha. Zwiedziliśmy Zamek Książ, stadninę koni, powozownię i palmiarnię. W zamku, trzecim co do wielkości w Polsce, podziwialiśmy piękne komnaty, po których oprowadził nas przewodnik. Później udaliśmy się do stadniny koni i powozowni. W zabytkowym obiekcie na skalę europejską, zobaczyliśmy też kilkudniowe źrebaki. Kolejną atrakcją wycieczki była palmiarnia, gdzie rośnie ponad 250 gatunków roślin z całego świata. Z podróży przywieźliśmy różne pamiątki, m. in. rośliny zakupione w palmiarni. Była to interesująca wycieczka, podczas której miło spędziliśmy czas.

ul. T. Kościuszki 30