• Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
          • WARSZTATY DZIENNIKARSKIE DKK

Klubowicze DKK znowu w akcji, tym razem na warsztatach dziennikarskich z p. Krzysztofem Koziołkiem. Spotkanie odbyło się 13 maja bieżącego roku w MBP w Chojnowie.

Znany pisarz kryminałów, powieści sensacyjnych i dziennikarz niwy zielonogórskiej zdradzał nam tajniki sztuki pisarskiej.

Dziennikarskim "szkiełkiem i okiem" spoglądał na amatorskie prace uczestników warsztatów. Dawał cenne wskazówki stylistyczne i praktyczne, które warto wprowadzać na łamach gazet i czasopism. Wyposażał w mądrą krytykę.

• Majowy Festyn Trójki.

Darczyńcy i sponsorzy:

Rodzice, uczniowie, pracownicy Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie

Usługi-Handel – Adam Budakiewicz

Gabinet Kosmetyczny - Angelika Kułacz

Pizzeria Piccolo Mondo

Pizzeria Alvaro

Fryzjerstwo Męskie Niezły Magiel

Veho Sp. z o.o – lodziarnia „Rudy”

Artykuły Przemysłowe – Tadeusz Bijak

• JAK NIE ZDEKONSPIROWAĆ ROBAKA?

Tydzień Bibliotek to cykliczne święto obchodzone we wszystkich bibliotekach naszego kraju. Przypada zawsze w terminie od 8 do 15 maja.

Towarzyszy mu szereg imprez kulturalnych. W tym roku obchody rozpoczęły się Ćwierćfinałem Turnieju Gry Planszowej "Robak" na podstawie lektury obowiązkowej "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza. Konkurs zainicjowała Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu, a rywalizację przejęły kolejne biblioteki naszego województwa, w tym MBP w Chojnowie. Szkolne Kluby DKK działające przy szkołach podstawowych w Chojnowie wystawiły swoje drużyny. 10 maja o godzinie 10.00 rozegrały ćwierćfinał konkursu. Strategiczne potyczki rozpoczęły się od przyswojenia, instrukcji, wcale nie łatwej, podziału grup, kolejności rozdań. Potem było coraz...gorzej. Gracze porozumiewali się tylko przez cytaty z lektury. Nie mogli zdekonspirować księdza Robaka, bo jego przeszłość, nosząca znamiona zb

• Partnerzy

Poniedziałek 20.05.2024