Nawigacja

 • Szkolny Konkurs Języka Angielskiego klas III.

  18.05.2018

  Dn. 18.05.18 odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas 3. W konkursie wzięli uczniowie z kl.3a, 3b, 3c i 3d. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test gramatyczny. Najlepsi otrzymali nagrody książkowe oraz powerbanki ufundowane przez Radę Rodziców. Gratulujemy!

  Najlepsi:

  1. IGOR KONOBRODZKI kl.3A.

  2. HANNA KĄDZIOŁKA kl.3B

  3. KLARA KOŁODZIEJ kl.3A

   Wyróżnienia

  Arkadiusz Gładun kl.3b

  Aleksander Wilczyński kl.3a

  Arkadiusz Pura kl.3a

  Zuzanna Barnowska kl. 3c

  Maria Knopp kl.3d

  Kamil Skiba kl.3c

  Wojciech Kulpa kl.3a

  Stanisław Tarkowski kl.3b

  Maciej Podkowa kl.3c

  Jakub Raps kl.3c

  Justyna Piróg

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Zielona szkoła klas 5.

  18.05.2018

  W dn. 09-11 maja 2018 klasy 5a i 5b wybrały się na zieloną szkołę do schroniska Jagodna k. Bystrzycy Kłodzkiej. Góry, las, koledzy, dobre jedzenie  i wspaniała zabawa, czyż trzeba czegoś więcej? Uczniowie wzięli udział w różnych zadaniach jak: Stacja Integracja, Bystra Operacja czy Survival z klasą. Teraz już wszyscy wiedzą jak rozpalić ognisko przy pomocy krzemienia, zrobić chleb i upiec go w ognisku. Wiadomo też, jak złapać byka i przeprawić się przez bagna. Zabawa była przednia!

  Justyna Piróg

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Klasa IIIc i IIId w Legnicy.

  16.05.2018

  Klasy IIIc i IIId ze swoimi wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Legnicy. Odwiedziły stadion Miedzi Legnica, studio legnickiego Radia Plus, Muzeum Miedzi oaz miały czas na relaks w legnickim parku.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Klasa II a w wałbrzyskiej kopalni.

  16.05.2018

  15  maja pojechaliśmy na wycieczkę do Wałbrzycha do Starej Kopalni. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia nieczynnej już kopalni. Po obiektach oprowadzał nas były górnik. Opowiadał ciekawe historie, omawiał oglądane przedmioty, oprowadził po podziemnym korytarzu, zaprowadził na wieżę widokową. Dla dzieci była to bardzo ciekawa lekcja. Kolejna atrakcja to warsztaty ceramiczne. Każdy uczeń otrzymał kawałek gliny, z którego wykonał płaskorzeźbę (prezent dla mamy) oraz figurki zwierząt. Wykonane prace pozostawiliśmy do wypalenia, za kilka dni zostaną przywiezione. 

  Wych. B. Kruk

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Zajęcia z umuzykalniania.

  15.05.2018

  Ostatnia w tym roku wizyta muzyków Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze poświęcone było muzyce wschodnioeuropejskiej czyli spacer "Od trepaka do kozaka".

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Kolejny sukces braci Jarosławskich.

  11.05.2018

  W rozgrywanym wczoraj w Legnicy wyścigu Małe Grody Piastowskie nasi szkolni kolarze – bracia Arkadiusz i Szymon Jarosławscy zajęli czołowe miejsca. Startując w tej samej kategorii wiekowej Arek zajął 1 miejsce a Szymek 4. Gratulacje dla młodych sportowców.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • 100 lat Niepodległej – pod biało-czerwoną.

  11.05.2018

  W dniu dzisiejszym wręczone zostały nagrody podsumowujące konkurs plastyczny „100 lat Niepodległej – pod biało-czerwoną”. Prace oceniane były w 3 kategoriach wiekowych:

  Klasy 1-3

  I miejsce – Oliwier Marcinów

  II miejsce – Aleksander Gang

  III miejsce – Wiktoria Saługa, Zuzanna Barnowska

  Wyróżnienie – Michał Medyński, Amanda Moskwa

  Klasy 4-5

  I miejsce – Julia Kamińska

  II miejsce – Szymon Myszograj

  III miejsce – Hanna Giersok

  Wyróżnienie – Karol Podobiński, Aleksandra Więcław

  Klasy 6-7

  I miejsce – Julia Czarachowicz

  II miejsce – Beata Walz, Kacper Andrzejewski

  III miejsce – Agata Czereśniowska, Wiktoria Kazieczko

  Wyróżnienie – Zuzanna Kudelska, Kalina Joszkowska, Kornel Sajewicz, Natalia Bałuch, Sara Kułacz, Weronika Rudnicka

  Najlepsze prace zostały przekazane do Miejskiego Domu Kultury, gdzie biorą udział w konkursie miejskim „Oblicza Niepodległości”.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Zajęcia z psychologiem.

  11.05.2018

  Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez p. psycholog Kingę Kozakowską - Wiśniewską. Dzieci brały udział w zajęciach dobrych relacji pt. "Bądź kumplem, nie dokuczaj", których celem było promowanie właściwych zachowań prospołecznych i zapobieganie przemocy rówieśniczej.

  Duże zainteresowanie wśród uczniów wywołały warsztaty pt. "Bezpieczeństwo w Internecie". Podstawowym celem tych zajęć była prezentacja efektywnego korzystania z sieci jako alternatywy wobec zachowań ryzykownych: cyberprzemocy, spotkań z osobami znanymi wyłącznie z Internetu, upubliczniania danych osobowych, piractwa w sieci i nadmiernego korzystania z Internetu.

  Anna Iwanicka

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Mini piłka dziewcząt.

  11.05.2018

  W rozgrywanych wczoraj w Legnicy zawodach podstrefy legnickiej SZS „Dolny Śląsk” w ramach Igrzysk Dzieci rozgrywkach w mini piłce dziewcząt nasza drużyna zajęła 3 miejsce. Gratulacje dla zawodniczek i trenera.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Wiosenne Spotkanie z Piosenką Turystyczną.

  10.05.2018

  Wakacje coraz bliżej i zaczynamy planować turystyczne wyjazdy, a letnie wędrówki zawsze wiążą  się ze śpiewem i  gitarą.  Z tej okazji uczennice naszej szkoły: A. Burejko, K. Kuczyńska, W. Piotrowska, P. Wajda, M. Perchaluk, M. Czajka, A. Cichońska  po kilkumiesięcznej nauce gry i śpiewu pod kierunkiem p. Joanny Trajewskiej  zdecydowały się na pierwszy publiczny występ. Decyzja to bardzo odważna, ponieważ konkurencja była duża. Przegląd obywał się w Legnicy, a udział brały szkoły z całego powiatu. Mimo dużej tremy dziewczyny zaprezentowały się wspaniale, otrzymały dyplomy i podziękowania, które  zachęciły je do dalszej pracy. Już planują co zaśpiewać w przyszłym roku.

  Urszula Bisiorek

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Przedstawienie klasy IIIb.

  08.05.2018

  Klasa IIIb pod opieką swojej wychowawczyni zaprezentowała swoim koleżankom i kolegom z klas I-III piosenki i teksty związane z obchodami rocznicy konstytucji.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Udział naszej szkoły we flash mobie "Niepodległa".

  27.04.2018

  Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział we flash mobie "Niepodległa" organizowanym na chojnowskim rynku.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Dodatkowe zajęcia na basenie.

  27.04.2018

  Z przyczyn techniczno-organizacyjnych kierownik basenu musi  zmienić termin dwóch zajęć na basenie - dwa terminy przeniesione na wtorek - także na 15:00. Mamy nadzieję że większość dzieci będzie mogła skorzystać z tych zajęć .

  Oto aktualny harmonogram:

  TERMINY ZAJĘĆ DODATKOWYCH NA BASENIE DLA UCZNIÓW SP3 (godz. 15:00):

  1.     13.04 (piątek)

  2.     20.04 (piątek)

  3.     27.04 (piątek)

  4.     08.05 (wtorek)

  5.     11.05 (piątek)

  6.     15.05 (wtorek)

  7.     18.05 (piątek)

  8.     25.05 (piątek)

  9.     08.06 (piątek)

  10.   15.06 (piątek)

 • Przedstawienie klasy IVb.

  26.04.2018

  Z okazji zbliżających się świąt majowych klasa IVb pod opieką swojego wychowawcy zaprezentowała przedstawienie łączące prozę i piosenki opowiadające o Polsce oraz święcie 3 maja.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego.

  25.04.2018

  W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości, został wcześniej ogłoszony oraz wczoraj rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod nazwą: "100 lat Niepodległej. Pod biało-czerwoną". Wystawa pokonkursowa do oglądnięcia na I piętrze w „Galerii Świat Wyobraźni”.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Pasowanie na czytelnika.

  25.04.2018

  Bum cyk cyk i rata rata Nie ma to jak los pirata Kto na drodze raz mu stanie Z tego kasza na śniadanie..." Groźna zapowiedź Piratów szybko przerodziła się w wesołą zabawę z udziałem przyszłych Młodych Czytelników. Mądre Piratki z klasy 7a zabrały pierwszaków do Książkolandii, zamieszkałej przez bohaterów bajek i baśni. Na wyspie, gdzie największą wartość stanowi wiedza, pasowano pierwszoklasistów na Czytelników. Kolejny raz udowodniono, że nie ma lepszej rozrywki niż czytanie książek. Nowi przyjaciele Książkolandii obiecali szanować książki, czerpać z nich wiedzę i regularnie odwiedzać bibliotekę szkolną. Na ich obecność bardzo liczymy. Imprezę przygotowały panie - E. Więcek i E. Wołoszyn oraz uczennice z klasy 7a. 

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Spotkanie z pisarzem.

  25.04.2018

  Na zaproszenie Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego p. Tadeusza Samborskiego odwiedził nas p. Romuald Mieczkowski. Pan Romuald, poeta, mieszka w Wilnie, gdzie był współzałożycielem Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Polaków na Litwie . Opowiadał o historii i dniu dzisiejszym Wilna oraz o swoich książkach, które opowiadają m. in. o życiu Polaków na Litwie.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Nowi mistrzowie sportowi.

  20.04.2018

  Ostatnie dni obfitowały w wydarzenia sportowe, podczas których nasi uczniowie zdobywali najwyższe lokaty. Podczas międzynarodowego turnieju taekwondo w Humpolcu (CZ), Franciszek Olszewski zajął II miejsce, a Mikołaj Korejko III. W Ogólnopolskim Turnieju Sztuk Walki o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra Paulina Wajda zdobyła dwa złote medale: w pokazach i kata. W Mistrzostwach Dolnego Śląska w Aerobiku czwórka dziewcząt: Julia Kamińska, Lili Rogusz, Julia Bajerska i Natalia Chopiak pod kierunkiem p. Marzeny Anton zdobyła mistrzostwo Dolnego Śląska.

  Gratulacje dla wszystkich mistrzyń i mistrzów oraz trenerów.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • VI Międzyszkolna Olimpiada Języka Angielskiego i Niemieckiego dla kl.4-7

  20.04.2018

  Dn. 20.04.2018 odbyła się w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnowie VI Międzyszkolna Olimpiada Języka Angielskiego i Niemieckiego dla kl.4-7. W olimpiadzie wzięło udział 96 uczniów z 10 szkół podstawowych tj. SP Rokitki, SP Okmiany, SP Krzywa, SP Budziwojów, SP Niedźwiedzice, SP Stary Łom, SP1 Złotoryja,  SP4 Bolesławiec oraz SP4 Chojnów i SP3 Chojnów. Podczas testu pisemnego uczniowie musieli wykazać się znajomością gramatyki i leksyki języka angielskiego i niemieckiego.

  Opiekunom dziękujemy za pomoc w konkursie a uczniom gratulujemy wyników. Specjalne podziękowania dla nauczycieli: Katarzyny Adamskiej z SP3 Chojnów, Elizy Gindy z SP3 Chojnów, Justyny Dziubak-Sobiechowskiej z SP4 Chojnów, Marii Lis z SP4 Chojnów, Dominiki Iwanickiej – Mastalerz SP Okmiany, Katarzyny Szydełko z SP Rokitki, Malwiny Stal z SP Budziwojów, Agaty Przyłuckiej z SP Niedźwiedzice, Aleksandry Kostyszyn z SP Krzywa, Klaudii Kobzy z SP1 Złotoryja oraz dla Martyny Daczkowskiej z SP4 Bolesławiec.

   

  klasa 4 - język angielski

  I miejsce Jakub Gucał SP3 Chojnów

  II miejsce Michał Piróg SP3 Chojnów

  III miejsce Wiktor Gnas SP3 Chojnów

  Milena Przybylska SP4 Bolesławiec

  Natasza Kotowska SP4 Bolesławiec

  Wyróżnienie: Oliwier Dominiak SP Krzywa, Borys Kaszubowski SP4 Chojnów, Julia Kamińska SP3 Chojnów, Wojciech Hołowiński SP3 Chojnów, Oliwia Wójcik SP3 Chojnów, Kacper Jaworski SP3 Chojnów, Wiktoria Bąk SP Budziwojów

  klasa 5 - język angielski

  I miejsce Natalia Chopiak SP3 Chojnów, Szymon Wolski SP Rokitki, Marcel Sobiechowski SP4 Chojnów      

  II miejsce    Jowita Gortych SP4 Bolesławiec

  III miejsce Julia Czapińska SP1 Złotoryja

  Wyróżnienie: Szymon Obolewicz SP1 Złotoryja, Kaja Krakowska SP4 Chojnów

  klasa 6 - język angielski

  I miejsce Igor Markiewicz SP4 Bolesławiec

  II miejsce Kacper Kapral SP3 Chojnów

  III miejsce Hubert Kupczyński SP4 Chojnów, Mikołaj Kozyra SP1 Złotoryja, Stanisław Henś SP4 Chojnów

  Wyróżnienie: Zuzanna Kudelska SP3 Chojnów

  klasa 7 - język angielski

  I miejsce Klaudia Śliwiany SP4 Chojnów

  II miejsce Natalia Bałuch SP3 Chojnów, Marta Krasna SP3 Chojnów, Aleksandra Polańska SP Rokitki

  III miejsce Mikołaj Wołoszyn SP4 Chojnów, Bartosz Spychała SP1 Złotoryja

  Wyróżnienie: Katarzyna Gawluk SP Krzywa

   

  klasa 4 – język niemiecki

  I miejsce Wiktor Gnas SP3 Chojnów, Natalia Kuczerka SP3 Chojnów

  II miejsce Milena Zdanek SP3 Chojnów

  III miejsce    Jakub Gucał SP3 Chojnów, Kacper Jaworski SP3 Chojnów

  klasa 5 – język niemiecki

  I miejsce Natalia Chopiak SP3 Chojnów

  II miejsce Magdalena Szydłowska SP3 Chojnów

  III miejsce Hanna Giersok SP3 Chojnów

  Wyróżnienie: Laura Ziembowska SP3 Chojnów, Lidia Janczak SP Niedźwiedzice

  klasa 6 – język niemiecki

  I miejsce  Maja Marysiewicz  SP4 Chojnów

  II miejsce Aleksandra Jopkiewicz SP4 Bolesławiec, Wojciech Raszczuk SP4 Bolesławiec

  III miejsce Pola Wiśniewska SP4 Bolesławiec, Natalia Pyrz SP Krzywa

  klasa 7 – język niemiecki

  I miejsce Marcelina Wiśniewska SP3 Chojnów

  II miejsce Inga Zdaniuk SP1 Złotoryja

  III miejsce Emilia Dziurbiel SP Okmiany, Marta Krasna SP3 Chojnów, Dawid Kanclerz SP3 Chojnów

  Wyróżnienie: Natalia Bałuch SP3 Chojnów, Bartosz Spychała SP1 Złotoryja

  Justyna Piróg

 • Rekrutacja do klas I.

  15.04.2018

  Minął pierwszy etap rekrutacji do klas I na rok szkolny 2018/2019. Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych są udostępnione w sekretariacie szkoły.

  Kolejnym ważnym krokiem jest potwierdzenie przez rodziców woli przyjęcia do klasy I. To ważne, gdyż w przypadku braku potwierdzenia miejsce zostanie zwolnione dla kolejnego ucznia z listy rezerwowej.

  Rodzice mają czas do 23 kwietnia 2018 r.

  Bardzo prosimy o nieprzeoczenie tego obowiązku.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie
  ul. T. Kościuszki 30
  59-225 Chojnów
 • 76 81 88 543

Galeria zdjęć