Nawigacja

 • Dzień Wiosny w SP Nr 3 z profilaktyką uzależnień!

  Dzień Wiosny w SP Nr 3 z profilaktyką uzależnień!
  23.03.2019

  Dnia 21 marca 2019 r.  klasy ósme uczestniczyły w Debacie: „Narkotyki na śmietniki - jesteś za czy przeciw?”

  Celem debaty było wzmocnienie postaw pro-abstynenckich u nastolatków, klasyfikacja wartości w kierunku zdrowego życia i zdrowych relacji rówieśniczych. Uczniowie chętnie włączali się do dyskusji, argumentując szkodliwość zażywania środków psychoaktywnych.

  Drodzy Uczniowie  cieszę się i dziękuję Wam bardzo, że w dniu tzw. „wagarowicza”  wybraliście zajęcia w szkole.

  pedagog szkolny Bożena Zawadzka

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Warsztaty kulinarne w PZS.

  Warsztaty kulinarne w PZS.
  23.03.2019

  Warsztaty kulinarne w Powiatowym Zespole Szkół. Dziękujemy za zaproszenie.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Wiosna, wiosna…

  Wiosna, wiosna…
  21.03.2019

  Hallo, hallo czy to wiosna? Chyba tak, bo dziś w Trójce witaliśmy ją na wesoło. Nasza klasa 6b zorganizowała dla wszystkich klas, które się  zgłosiły różne konkurencje. Zaprezentowaliśmy układ aerobiku, jaki uczniowie koniecznie powinni trenować na wiosnę :). Był pokaz najnowszej mody wiosennej " Tani Armani - najnowsza kolekcja z Biedronki". Odbył się sprawdzian, jak pomagamy rodzicom w kuchni i sprzątaniu. W wesołej atmosferze przebiegł "kolorowy wyścig" z udziałem nauczycieli. Był też quiz jak dobrze znasz swoją szkołę i tak Pan Dyrektor został Sebastianem i wielką niewiadomą było nazwisko Pani Kasi. Bawiliśmy się super i mamy nadzieję, że wy też. Dziękujemy za udział uczniom i nauczycielom. Byliśmy pod wrażeniem waszych prezentacji i wiosennych haseł.

  Nauczycielom gratulujemy pomysłów na wiosenną stylizację! Dziękujemy Szalonej Rudej za występ! Podziękowania dla Pani Magdy za dekorację!

  Justyna Piróg

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Nowi mistrzowie.

  Nowi mistrzowie.
  21.03.2019

  Ostatni czas obfitował w rozgrywki sportowe nie tylko na naszym terenie. W zawodach tych brali udział nasi uczniowie. Turniej taekwondo odbył się po drugiej stronie naszej zachodniej granicy – w Budziszynie. Franciszek Olszewski i Mikołaj Korejko występujący w Sforze wywalczyli w swoich kategoriach wiekowych i wagowych drugie miejsca i zdobyli srebrne medale. W Otyliadzie, która odbywała się na chojnowskim basenie wysokie miejsca zajęli z kolei Jan Czapski, Michał Piróg i Klara Kołodziej, którzy przepłynęli odpowiednio 11000m, 7800 m i 5000 m. Gratulacje dla młodych mistrzów.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Nowe prace w szkolnych galeriach.

  Nowe prace w szkolnych galeriach.
  21.03.2019

  Szkolne galerie co chwilę wystawiają nowe prace. Zapraszamy do ich oglądania.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Trójka - Przedszkolakom.

  Trójka - Przedszkolakom.
  19.03.2019

  Podobnie jak w poprzednich latach, również dzisiaj uczniowie naszej szkoły, pod opieką nauczycieli przygotowali dla chojnowskich przedszkolaków program prezentujący nasze szkolne zespoły. Prowadząca Marta zapraszała do wysłuchania i oglądnięcia piosenek i tańców. Przedstawienie rozpoczęli uczniowie klasy IIIa z przedstawieniem „Pan Termometr był chory”. Zaprezentował się solista Michał oraz duet taneczny: Jowita i Julia. Szkolne zespoły: Synkopa i trio gitarowe, Piramida, Paradoks przedstawiły swoje programy. Uczniowie z koła robotyki, przedstawili możliwości szkolnych robotów. Wszystkie występy spotkały się z brawami przedszkolaków.

  Podziękowania dla wszystkich uczniów biorących udział w tym programie oraz opiekunów grup.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Przedstawienie teatralne.

  Przedstawienie teatralne.
  12.03.2019

  Dnia 12 marca b.r. gościliśmy w naszej szkole aktorów Teatru Inspiracja z Krakowa. Dla młodszych dzieci zaprezentowali oni bajkę edukacyjną mającą na celu promowanie zdrowego stylu życia, dbanie o najbliższe otoczenie i segregację śmieci, aby każdy człowiek mógł przebywać w czystym środowisku. Natomiast uczniowie z klas IV-VI uczestniczyli w spektaklu „Wyjść poza schemat”. Podejmuje on problematykę cyberprzemocy- obraźliwych e-maili, SMS, publikowania ośmieszających informacji i zdjęć, które w konsekwencji powodują wykluczenie z grupy rówieśniczej. Przewodnim motywem tego przedstawienia to uświadomienie odbiorcom szkodliwości postaw nacechowanych agresją i przemocą.

  Pedagog szkolny

   

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Nasi mistrzowie.

  Nasi mistrzowie.
  12.03.2019

  Maja Miler z klasy Vc na ostatnich rozgrywkach Football Academy w Legnicy otrzymała statuetkę i medal za swoją grę.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Dzień Kobiet w klasie Ib

  Dzień Kobiet w klasie Ib
  11.03.2019

  Z okazji Dnia Kobiet gentlemani z klasy Ib przygotowali oraz wręczyli Paniom z tej klasy prezenty.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Wycieczka do Straży Pożarnej.

  Wycieczka do Straży Pożarnej.
  10.03.2019

  Dnia 8 marca 2019 r. uczniowie klasy 7 a w ramach wycieczki zawodoznawczej uczestniczyli w spotkaniu ze strażakami z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Chojnowie. Celem wyjścia było zapoznanie uczniów z przedstawicielami w/w grupy zawodowej, wykonującej trudną i niebezpieczną pracę. Spotkanie miało też na celu wzbudzenie zainteresowania zagadnieniami związanymi z pracą strażaka, a w przyszłości być może zaplanowanie przyszłej ścieżki zawodowej. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem jednostki, zobaczyli profesjonalne wyposażenie do różnych działań i form niesienia pomocy. Na koniec strażacy zademonstrowali naszym uczniom działanie sprzętu gaśniczego.

  Komendantowi p. Ryszardowi Kawce serdecznie dziękujemy za możliwość obejrzenia obiektu, a strażakom prowadzącym spotkanie za cenną lekcję z doradztwa zawodowego.

  Bożena Zawadzka

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Przedstawienie klasy Vb.

  Przedstawienie klasy Vb.
  10.03.2019

  Z okazji Dnia Kobiet klasa Vb pod opieką swojego wychowawcy przygotowała przedstawienie z życzeniami i dla wszystkich Pań – młodszych i starszych.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Olimpiada Języka Angielskiego i Niemieckiego

  Olimpiada Języka Angielskiego i Niemieckiego
  08.03.2019

  Hello students! Hallo liebe Schüler! Do you want to take part in an English competition? Seid ihr fertig um an einem Wettbewerb teilzunehmen? Cześć uczniowie! Pewnie już wiecie o co chodzi. Zostały 4 tygodnie, aby porządnie przysiąść i powtórzyć gramatykę z angielskiego i niemieckiego. Już 12 kwietnia w naszej szkole odbędzie się VII Olimpiada Języka Angielskiego i Niemieckiego. Jest to konkurs międzyszkolny, więc spróbujcie swoich sił. Ściana w sali nr 30 i sali nr 10 (gimnazjum) jest zapełniona waszymi deklaracjami udziału, więc 25 marca odbędą szkolne eliminacje. Do dzieła! Powtarzamy czasy i nietypowe konstrukcje gramatyczne. Niech Moc będzie z Wami!

  Do 9 kwietnia przyjmujemy zgłoszenia od innych szkół.

 • Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "Piosenki jak mosty"

  Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "Piosenki jak mosty"
  08.03.2019

  Uwaga uczniowie SP3! Nadajemy komunikat! Jesteście? 29 marca 2019 nasza „Trójka” będzie rozbrzmiewać głosami w wielu językach. A dlaczego? Bo odbędzie dwunasty finał Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Piosenki jak mosty”. Konkurs w tym roku jest dla uczniów kl. 4-8. W konkursie biorą udział również uczniowie z okolicznych szkół. Konkurs ma na celu promocję krajów i języków Unii Europejskiej. Umiesz śpiewać? Znasz piosenkę w dowolnym języku obcym? Masz pomysł na siebie? Przyjdź więc 19 marca na szkolne eliminacje do sali nr 30 godz.10.00. Do 20 marca przyjmujemy zgłoszenia innych szkół. Do zobaczenia!

 • ZAPROSZENIE

  ZAPROSZENIE

  Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie serdecznie zaprasza przyszłych pierwszoklasistów oraz ich rodziców na Dni Otwarte w Szkole Podstawowej nr 3 w dn. 14 marca 2019 r. w godz. 16 – 17.

  Przedstawienie „Trójka – Przedszkolakom” odbędzie się w dn. 19 marca o godz. 10.00 w sali widowiskowej chojnowskiego Domu Kultury.

 • Najlepsi z najlepszych.

  Najlepsi z najlepszych.
  07.03.2019

  Franek Olszewski z klasy IVa to kolejny nasz mistrz – tym razem w taekwondo. Na co dzień trenuje w Sforze – Chojnów. Franek został laureatem 11 Gali Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego pokonując wielu równie zasłużonych sportowców. Uzyskał zaszczytny tytuł „Najlepszego Sportowca Gminy Miejskiej Chojnów – 2018”. Gratulacje dla młodego mistrza. Życzymy mu kolejnych sukcesów na macie.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Zajęcia z umuzykalnienia.

  Zajęcia z umuzykalnienia.
  07.03.2019

  Tym razem muzykę na koncertach - trochę czarodziejską - zaprezentowały trzy panie z filharmonii.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • PRZEDSTAWIENIE W VII A

  PRZEDSTAWIENIE W VII A
  07.03.2019

  Klasa VII a w ramach zadania projektowego z języka polskiego przygotowała inscenizację teatralną swojej lektury obowiązkowej, czyli dramatu Adama Mickiewicza „Dziady część II”. Uczniowie samodzielnie, tylko z niewielką moją pomocą, przygotowali wszystkie elementy przedstawienia: grę aktorów, scenografię, oświetlenie, podkład muzyczny. Spektakl wyreżyserowała Maja Berezowska, a w główne role wcielili się: Julia Jarosz, Krzysztof Bojczuk, Piotr Bielecki, Katarzyna Kawerska, Zuzanna Kudelska, Magdalena Kondziołka, Martyna Łosińska i Maja Berezowska. Postacie z Chóru odegrała reszta klasy. Dnia 21 lutego o godz. 17.00 do sali w Gimnazjum nr 1 w Chojnowie przybyli rodzice naszych aktorów, którzy zasiedli na widowni i mogli obserwować efekty pracy swych dzieci. Przedstawienie zaprezentowało talenty siódmoklasistów i spotkało się z życzliwą oceną widzów wyrażaną na gorąco po spektaklu. Inscenizacja pokazała, że klasa potrafiła się zmobilizować, pokonać trudności (których nie brakowało) i pracować nad osiągnięciem wspólnego sukcesu. A treść tego utworu Adama Mickiewicza na pewno zna bardzo dobrze.

  Małgorzata Szczepanowska

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Najlepsi z najlepszych.

  	Najlepsi z najlepszych.
  07.03.2019

  Marta Krasna z klasy VIIIa bezapelacyjnie zwyciężyła w eliminacjach miejskich Konkursu Recytatorskiego Pegazik. W związku z tym – obowiązkowe zdjęcie na ściance. Przed Martą kolejny, ważny etap konkursu – tym razem powiatowy. Trzymamy kciuki.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Konkurs Młodzież Zapobiega Pożarom.

  Konkurs Młodzież Zapobiega Pożarom.
  01.03.2019

  Jak co roku, uczniowie naszej szkoły, przygotowywani przez p. Heleną Malak-Fotiadis  biorą udział w Konkursie Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W eliminacjach miejsko-gminnych brała udział mocna ekipa. Do kolejnego etapu zakwalifikował się Kacper Kapral z klasy VIIb. Gratulacje.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Wiosenne dekoracje w klasie Ib.

  Wiosenne dekoracje w klasie Ib.
  01.03.2019

  Uczniowie klasy 1b wykonali dzisiaj  zające, które mimo, że zrobione ze skarpetek, prezentują się bardzo elegancko. Będą doskonałą dekoracją wielkanocną, a po świętach dołączą zapewne do grona ulubionych "przytulaków" :)

  Joanna Godecka.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie
  ul. T. Kościuszki 30
  59-225 Chojnów
  sp3chojnow@poczta.onet.pl
 • 76 81 88 543

Galeria zdjęć