• Kolejny sukces Michała.

     • Do finału IV Dolnośląskiego Festiwalu Piosenki Polskiej „Gdzie Ci Artyści Szaleni?” zakwalifikowano uczniów z 16 Szkół Podstawowych Dolnego Śląska, m.in. z Bielawy, Legnicy Polkowic, Brzegu Dolnego. Finaliści występowali w 4 kategoriach:

      Kategoria 1: klasy 1-2 (7 finalistów)

      Kategoria 2: klasy 3-4 (10 finalistów)

      Kategoria 3: klasy 5-6 (14 finalistów w tym Michał)

      Kategoria 4: klasy 7-8 (11 finalistów)

      Po przesłuchaniu wszystkich finalistów JURY przyznało nagrody w poszczególnych kategoriach oraz GRAND PRIX dla najlepiej wykonanego polskiego utworu z lat 70-80-90-tych.

      Tym najlepszym okazał się Michał Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie, który zdobył GRAND PRIX za utwór „Zielono mi”.

      Michał już po raz trzeci reprezentował naszą szkołę na tym Festiwalu zdobywając dwukrotnie II miejsca. Opiekunem Michała po raz kolejny był Pan Tomasz Susmęd oraz Mariusz Kowalczyk.

      Zdjęcia Mariusz Kowalczyk oraz https://glogow.naszemiasto.pl/

      Gratulacje dla Michała i życzenia kolejnych sukcesów.

     • Życzenia świąteczne.

     • Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy, Przyjaciele Szkoły, drodzy Uczniowie.

      Mija kolejny rok naszej pracy. Rok wspólnych działań i projektów, rok wytężonej pracy.

      Rok, który jednocześnie pokazał, jak kruche jest poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Rok, który pokazał, jak współczuć tym, którzy stracili bliskich, jak można pomagać potrzebującym, jak po prostu być dobrym człowiekiem.

      Dziękuję Wam wszystkim za to, że potrafimy odnaleźć w sobie dobro, współczucie i miłość.

      Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam wszystkim zdrowia, odpoczynku, radości i wielu pięknych chwil spędzonych w rodzinnym gronie. Niech Nowy Rok przyniesie optymizm, mnóstwo inspiracji i sukcesów oraz nadzieję na spokojniejszą przyszłość.

      Mariusz Szklarz

     • Świąteczne przedstawienie klasy 3b.

     • Klasa 3b pod opieką swojej wychowawczyni przedstawiła dzisiaj innym uczniom opowieść o tekstach kolęd i tradycjach bożonarodzeniowych w Polsce.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Wreszcie są.

     • Powietrze w Chojnowie, w okresie zimowym jakie jest każdy widzi…i czuje. Aby choć trochę zabezpieczyć przed nim naszych uczniów już wcześniej udało się nam pozyskać 6 nowych oczyszczaczy powietrza - dzięki talenciakom z LIDLa. Są one umieszczone od paru tygodni w klasach młodszych, gdzie pracują i spełniają swoją rolę.

      Chcąc zapewnić lepsze powietrze również pozostałym uczniom przebywającym w szkole, dzięki wsparciu burmistrza, który z okazji jubileuszu placówki przekazał szkole „ekstra” wsparcie, zakupione zostały dodatkowe oczyszczacze. 9 nowych urządzeń w dniu dzisiejszym zostało ulokowanych w pozostałych salach lekcyjnych - prawie wszystkich. Mamy już 15 takich cichych i wydajnych urządzeń.

      Przy pomarańczowych i czerwonych alertach systemu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej (czujnik jest umieszczony na szkole) uczniowie będą dzięki nim mieli w salach lekcyjnych po prostu dobre, czyste powietrze. Zastosowane w nich filtry HEPA 13 wychwytują zarówno większe cząstki, jak i niewidoczne dla oka aerozole PM2.5 czy PM10, będące składnikiem smogu. Eliminują 99,97% zanieczyszczeń, zapewniając zdrowsze powietrze w całym pomieszczeniu.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Przygotowania do świąt w kl. 1 a.

     • Z okazji zbliżających się  Świąt Bożego Narodzenia, uczniowie kl. 1 a, napisali listy do św. Mikołaja, wykonali ozdoby choinkowe, ubrali choinkę, wzięli udział w kiermaszu bożonarodzeniowym i w warsztatach piernikowych.

      Anna Iwanicka.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Kolejne podium.

     • W rozegranym w ostatni weekend we Wrześni Grand Prix w taekwondo olimpijskim nasz uczeń klasy 8c Aleksander Gang zajął 3 miejsce i przywiózł brązowy medal.

      To kolejny sukces naszych uczniów w taekwondo.

      Gratulacje dla Aleksandra i życzenia kolejny sukcesów.