• Deklaracja Dostępności

• Deklaracja dostępności Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie

Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie www.sp3.chojnow.eu

•          Data publikacji strony internetowej: 2009-04-25

•          Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-09-16

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

•          Filmy opublikowane w serwisie YouTube, a następnie osadzone na stronie Szkoły nie mają transkrypcji; zostały stworzone przed wejściem w życie deklaracji dostępności.

•          Nie wszystkie osadzone dokumenty PDF są w całości poprawnie odczytywane przez programy dla osób niewidomych i niedowidzących.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

•          Deklarację sporządzono dnia: 2020-09-22

•          Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:  2020-09-22

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

E-mail: sp3chojnow@poczta.onet.pl

Każdy ma prawo do:

•          zgłoszenia uwag dotyczących dostępności cyfrowej strony lub jej elementów,

•          zgłoszenia żądania zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementów,

•          wnioskowania o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

•          dane kontaktowe osoby zgłaszającej,

•          wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,

•          wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

Organ nadzorujący: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie

Adres: ul. Reymonta 1, 59-225 Chojnów

E-mail: mariasz1@gmail.com

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Budynek Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie jest częściowo przystosowany do użytkowania przez osoby z niepełnosprawnościami.

•          Szkoła nie dysponuje miejscami parkingowymi. Przy budynku znajduje się zamknięta ulica, na której można parkować po obydwu stronach, bez wyznaczonych miejsc dla osób niepełnosprawnych.

•          Do Szkoły można wejść z psem asystującym.

•          Za drzwiami wejściowymi znajduje się hol na poziomie wejścia, z którego można się dostać do głównego holu z sekretariatem i salami lekcyjnymi pokonując osiem stopni. Dla ułatwienia poruszania się osób na wózkach inwalidzkich istnieje możliwość rozłożenia przenośnego podjazdu. Po obydwu stronach głównego holu znajdują się schody prowadzące  na I i II piętra oraz toalety na parterze.

•          Do sali gimnastycznej można dostać się bez utrudnień, wchodząc wejściem od tzw. małego placu.

•          Budynek nie jest wyposażony w pochylnie, pętle indukcyjne, informacje głosowe, oznaczenia brajla oraz oznaczenia kontrastowe lub w powiększony druk dla osób niewidomych i słabowidzących.

•          Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu ani on-line.

•          Poza przenośną platformą dla wózków inwalidzkich, umożliwiającą poruszanie się po parterze, w budynku nie występują inne dostosowania dla osób niepełnosprawnych.

•          Toalety znajdujące się na parterze budynku, nie są dostosowana dla osób niepełnosprawnych.

Ułatwienia na stronie internetowej www.sp3.chojnow.eu

Strona internetowa www.sp3.chojnow.eu posiada następujące ułatwienia:

Zgodność ze standardami:

Serwis jest zgodny ze standardami W3C:

•          HTML 5

•          WCAG 2.0 (poziom AA)

Kompatybilność:

•          Serwis jest w pełni rozpoznawalny przez programy czytające dla osób niewidomych.

•          Stronę można przeglądać na ekranach urządzeń mobilnych, takich jak telefony komórkowe i tablety.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnowie nie oferuje oddzielnej aplikacji mobilnej.

•          Obsługa serwisu możliwa jest zarówno przy pomocy klawiatury jak i myszki.

Wygląd:

Serwis jest wyposażony w mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące.:

•          zmiana wielkości czcionki,

•          zmiana kontrastu,

•          większość z grafik została opatrzona atrybutem alt z opisem,

•          całość serwisu oparta jest na stylach CSS.

Pomoc w nawigacji:

Wszystkie strony zawierają okienko wyszukiwarki.

Skróty klawiaturowe:

CTRL+U - Menu dostępności

Serwis nie jest wyposażony w skróty klawiaturowe, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.

Inne informacje i oświadczenia

Aktualnie podejmowane są prace nad dostosowaniem strony internetowej do wymagań prawnych. Deklarujemy, że niebawem strona będzie spełniać wymogi dostępności.