Szkoła dzisiaj Historia Statut szkoły Galeria zdjęć z lat 60-70 Galeria zdjęć z lat 80-tych Godziny pracy Regulamin szkoły Program wychowawczo-profilaktyczny szkoły. Program profilaktyki Świetlica Szkolna Nabór nauczycieli. Orły Trójki Rada Rodziców Ochrona danych osobowych. Procedury kryzysowe w SP3.

Szkoła dzisiaj

Od 1 września 2019 r. szkołą zmieniła lokalizację. Obecnie mieści się ona przy ul. Reymonta 1, w budynkach po dawnym Gimnazjum nr 1.

Dzisiejsza szkoła to 455 uczniów i 46 nauczycieli. Szkoła posiada 18 oddziałów klasowych - 6 w nauczaniu zintegrowanym i 12 w klasach 4-6. W szkole znajduje się 16 sal lekcyjnych. Szkoła posiada bogato wyposażoną bibliotekę, 2 pracownie komputerową z 30 stanowiskami dla uczniów + 2 nauczycielskie, przestronne i nowocześnie wyposażone pomieszczenia do nauki. Przy szkole działa świetlica szkolna obejmującą swoją opieką prawie 100 uczniów (posiłki - bardzo smaczne i tanie), w której dzieci mogą spędzać spokojnie i twórczo czas przy zajęciach plastycznych i muzycznych. W szkole znajduje się sala gimnastyczne, w której dzieci realizują zajęcia wychowania fizycznego i gimnastyki korekcyjnej. W szkole działają liczne koła zainteresowań: taneczne - prowadzone przez p. Katarzynę Jędraszczyk, teatralne - p. Annę Pauch, wokalne - p. Marię Kawerską i p. Tomasza Susmęda, akrobatyczne - p. Sylwię Kułacz, matematyczne - p. Agnieszkę Bielecką, polonistyczne - p. Małgorzatę Szczepanowską i p. Annę Pauch. Zajęcia prowadzi też logopeda - p. Patrycja Olejnik oraz psycholog p. Kinga Kozakowska-Wiśniewska. Uczniowie naszej szkoły brali udział w wielu konkursach na szczeblu powiatu, województwa i kraju. Osiągali tam dobre lokaty. Szkoła jest jedną z dwóch szkół podstawowych, które pozostały na terenie miasta Chojnowa.

O historii budynków szkolnych można przeczytać na: https://gim1.chojnow.eu/historia_szkoly-,s6,m1.html