• Dobrowolne wpłaty na Radę Rodziców.

     • Przypominamy, że wzorem poprzednich lat można dokonywać dobrowalnych wpłat na Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnowie. Wpłaty można dokonywać osobiście w sekretariacie szkoły lub wpłacając pieniądze na konto rady rodziców w Banku Spółdzielczym w Chojnowie: 61 8644 0000 0015 4312 2000 0010. Ustalona przez radę wysokość składki to 50 zł.

     • Zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska.

     • Do 31 października trwa w szkole akcja zbierania karmy dla psów i kotów przebywających w schroniskach dla zwierząt. Akcja pod patronatem firmy Sonac. Firma „dokłada” do zebranej zabranej karmy jeszcze raz tyle i szkoła przekazuje wówczas taką podwojoną ilość do dowolnego schroniska. Dla każdego ucznia biorącego udział w akcji przewidywane są pamiątkowe gadżety. Zachęcamy do zbiórki – zbliża się zima i każda ilość karmy znajdzie w schroniskach swoich odbiorców. Najszczęśliwsze będą koty i psy tam przebywające.

     • Wycieczka klasy IIIb do Czernikowic.

     • Dnia 24 września uczniowie kl.3b pod opieką Rodziców i wychowawcy pojechali do gospodarstwa agroturystycznego w Czernikowicach na warsztaty pieczenia chleba. Pani prowadząca zajęcia opowiedziała i pokazała proces powstawania pieczywa. Dzieci samodzielnie formowały z ciasta chałki, bułeczki i rogale ozdabiając je ziarnem słonecznika, sezamu, dyni. Pieczywo trafiło do pieca, a uczniowie poszli na pobliską łąkę, gdzie mogli nakarmić owce, jagnięta i barany. Gospodarze przygotowali ognisko, przy którym dzieci piekły kiełbaski. Celem wyjazdu były zabawy ruchowe integrujące zespół klasowy. W atmosferze słonecznej pogody i radosnego nastroju wszyscy pożegnaliśmy tegoroczne lato, witając jesień.

      wych. M. Kawerska

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Zdrowe żywienie i cyberprzemoc.

     • Dnia 24.09.2019 r. w naszej szkole odbyły się dwa panele zajęć profilaktycznych dla najmłodszych i starszych uczniów. Pani Katarzyna Łochowska z legnickiej stacji sanitarno-epidemiologicznej przeprowadziła z  pierwszoklasistami lekcje na temat: „Jak należy się zdrowo odżywiać i jak ważna jest przy tym aktywność fizyczna”. Najmłodsi uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo dbać o swoje zdrowie i podtrzymywać zdrowe nawyki. Odpowiednio zbilansowana dieta i ruch są niezbędne dla prawidłowego rozwoju fizycznego i prawidłowej pracy mózgu.

      Pamiętaj Mamo i Tato warto poświęcić chwilę czasu na przygotowanie zdrowego posiłku. W dorosłym życiu dziecko z pewnością Ci za to podziękuje.

      W drugiej części zajęć poświęconych starszym uczniom poruszony został temat CYBERPRZEMOCY. Działania profilaktyczne(prewencyjne) mają uświadomić naszą młodzież o zagrożeniach mogących czyhać na nich w mediach społecznościowych. Zjawisko cyberprzemocy w ostatnich latach przybrało na sile. Rozprzestrzenia się ono na portalach społecznościowych pod postacią: systematycznego ośmieszania w komentarzach i wiadomościach, zamieszczania krzywdzących postów i przeróbek zdjęć, kompromitujących informacji. W Internecie hejter może czuć się całkowicie anonimowy i bezkarny.

      Przeprowadzone zajęcia nie tylko ostrzegały przed tym jak uniknąć takich sytuacji, ale też uświadomiły o sposobach radzenia sobie z nimi  i odesłały młodych do źródeł pomocy takich jak:

      Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 https://116111.pl

       Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci 800 100 100   https://800100100.pl

      Zgłaszanie nielegalnych treści https://dyzurnet.pl 810615005

      Bożena Zawadzka

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Pierwsza wycieczka klasy I a.

     • W piątek 20 września odbył się pierwszy wspólny wyjazd uczniów klasy I a. Byliśmy w Zamienicach w osadzie danieli. Oglądaliśmy nie tylko daniele, było tam mnóstwo owieczek, były 2 żółwie, kangury, bażanty, lamy, alpaki, indyki, kurki, pieski. Mogliśmy karmić zwierzęta chlebem i marchewkami. Do naszej dyspozycji był ogród zabaw. Pani właścicielka przygotowała nam poczęstunek, później odbyła się krótka dyskoteka. Pogoda dopisała, wróciliśmy zadowoleni, pełni wrażeń.

      Wych. Bogusława Kruk

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Wręczenie stypendiów wójta.

     • W Szkole Podstawowej w Okmianach odbyło się wręczenie stypendiów Wójta Gminy Chojnów dla najlepszych uczniów zamieszkałych na terenie gminy. Wśród nagrodzonych była liczna grupa naszych uczniów. Gratulacje dla wyróżnionych.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Zmiana wystroju szkoły.

     • Po remoncie przeprowadzonym na wakacjach kolejnym etapem modernizacji jest zmiana wystroju holu głównego i korytarzy. Właśnie dzisiaj pojawiły się nowe meble dla uczniów.

      Zdjecia w galerii zdjęć.

     • Turniej piłki siatkowej.

     • W ramach realizowanego przez naszą szkołę projektu w programie "Równać Szanse" rozegrany został turniej piłki siatkowej. Zwycięzcy otrzymali puchar.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Pokaz Grupy Hajdasz.

     • Działająca w naszej szkole od paru lat Grupa Hajdasz zaprezentowała swoje możliwości na pokazie zorganizowanym dla uczniów klas I-V.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • mLegitymacje.

     • Od dzisiaj uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 mogą uzyskać mLegitymacje, czyli aplikację na telefon w ramach mObywatela, która uzupełnia zwykłą, papierową legitymację szkolną. Nie trzeba będzie już nosić ze sobą legitymacji szkolnej gdy wybieramy się w podróż czy do kina czyli tam, gdzie dzięki legitymacji szkolnej uczeń uzyskuje zniżki. Jest też wersja dla opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Wystarczy telefon i mLegitymacja. Szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, która zapewnia m. in dostęp do elektronicznej wersji legitymacji szkolnej dla uczniów. Wystarczy, że rodzic zgłosi w sekretariacie szkoły chęć pozyskania takiej wersji legitymacji dla swojego dziecka. Warunkiem uzyskania takiej wersji legitymacji jest posiadanie jej w wersji tradycyjnej, papierowej oraz zeskanowanie zdjęcia (w sekretariacie). Zapraszamy do sekretariatu w celu uzyskania dostępu do mLegitymacji.

       

       

     • Odwiedziny policjantów w szkole.

     • Na zaproszenie pani pedagog do szkoły zawitali policjanci, którzy rozmawiali z uczniami klas I i II na temat bezpieczeństwa na drodze i w szkole. Mówili o bezpiecznej pozycji, która uchroni przed atakiem psa.

      Bożena Zawadzka

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Narodowe Czytanie w Trójce.

     • W czwartek 12 września klasy IV-VIII SP3  uczestniczyły w cyklicznej ogólnopolskiej akcji  czytelniczej „Narodowe Czytanie”. Program obchodów obejmował zarys historii akcji, wyjaśniał jej celowość i tematykę, tłumaczył rozwój i znaczenie terminu- nowela.  Młodzi lektorzy przybliżyli sylwetki czworga nowelistów polskich, którzy od lat goszczą w kanonie lektur szkolnych. Odczytali  fragmenty wybranych nowel: M. Konopnickiej „Dym”, E. Orzeszkowej „Dobra pani”, H. Sienkiewicza „Sachem” i B. Prusa „Katarynki”. W atmosferze zadumy  przenieśliśmy się w ubiegłe stulecia. Pochyliliśmy się nad losem zatroskanej o zdrowie syna matki, ze współczuciem podglądaliśmy „szczęśliwe życie” ulubienicy dobrej pani, z przerażeniem obserwowaliśmy występ ostatniego wodza Czarnych Wężów, a radość niewidomej dziewczynki poruszyła nas do głębi. Literatura ma wielką moc-uruchamia naszą wyobraźnię i dociera do najwrażliwszych pokładów naszej duszy. Wspólnym mianownikiem wszystkich czytanych tekstów była polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem.

      Za przeprowadzenie szkolnej akcji odpowiedzialne były panie E. Więcek i E. Wołoszyn. Wielkie podziękowania dla uczniów klas 7a i 7b, którzy wcielili się w rolę lektorów.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.

     • 2 września 2019 r. uroczyście rozpoczęto rok szkolny 2019/2020 w nowej siedzibie szkoły przy ul Reymonta 1. Gościem uroczystości był Burmistrz Miasta Chojnowa pan Jan Serkies.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.