• Pierwszaki w Akademii Bezpiecznego Puchatka!

     • Pierwszy okres nauki w nowej szkole i nowym środowisku to bardzo ważny etap w życiu dzieci. Wkraczają w zupełnie nowy, obcy świat, którego dopiero muszą się nauczyć. To także, czas, w którym dzieci stają się bardziej samodzielne, próbują nowych rzeczy a ciekawość jest motorem ich działań. Dlatego tak ważne jest, aby już od najmłodszych lat uczyć je zasad bezpieczeństwa i przekazywać wiedzę, która sprawi, że będą wiedziały, co zrobić w trudnych sytuacjach.

      W związku z powyższym klasy I A i I B wzięły udział w ogólnopolskim programie Akademia Bezpiecznego Puchatka. Puchatek uczy dzieci jak bezpiecznie zachowywać się w szkole, w domu, na drodze, na wycieczce, w Internecie oraz jak bezpiecznie wypoczywać.

      Pozdrawiamy.

      H. Malak-Fotiadis, B. Zawadzka

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • "Uczcijmy pamięć piosenką".

     • Z okazji zbliżającego się święta Dnia Niepodległości p. Małgorzata Szczepanowska z klasą VIIIa oraz Tomasz Susmęd ze swoimi grupami: gitarową oraz chórem zaprezentowali dzisiaj pozostałym uczniom, nauczycielom oraz rodzicom przedstawienie "Uczcimy pamięć piosenką" łączącym piosenki i wiersze związane z okresem II Wojny Światowej. Było to piękne i wzruszające przedstawienie. Podziękowania dla występujących oraz opiekunów.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Zajęcia z robotami.

     • Uczniowie z koła robotyki przeprowadzili zajęcia dla pierwszaków, na których młodsi uczniowie mogli zapoznać się z zasadami programowania.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • "DEBATA" dla klas szóstych!

     • Dnia 29 października 2019 r. w naszej szkole młodzież klasy VI B i VI C uczestniczyła w programie profilaktycznym "Debata", z zakresu profilaktyki uzależnień. Celem programu było:

      • ujawnienie głębokich sprzeczności w stereotypowych przekonaniach w relacjach zyski i straty, w poglądach na  temat picia alkoholu przez młodzież
      • uświadomienie ukrytych strat w związku z piciem alkoholu, paleniem papierosów, zażywaniem innych środków psychoaktywnych
      • głoszenie postulatów chroniących młodych ludzi przed skutkami zażywania substancji psychoaktywnych
      • ukazanie możliwości poszukiwania stylów dobrego życia bez pomocy alkoholu i innych używek
      • nabycie wiedzy o konsekwencjach

      Nasi uczniowie jako uczestnicy, byli również współrealizatorami programu i aktywnie w nim uczestniczyli. Podajemy kilka postulatów wypracowanych przez uczniów klas szóstych:

      • Szukamy przyjaciół wśród osób, które nie piją
      • Powiedz sobie NIE!
      • Nie myślimy o substancjach uzależniających
      • Rozmawiamy z dorosłymi o szkodliwości narkotyków
      • Naucz się odmawiać
      • Dyskutujmy na lekcjach o substancjach uzależniających
      • Nie eksperymentujemy z substancjami uzależniającymi w wieku szkolnym

      Drodzy Rodzice zauważcie, że Wasze dzieci chcą rozmawiać z dorosłymi na powyższe tematy czyli także z Wami.

      Pozdrawiamy

      B.Zawadzka,  H. Malak-Fotiadis

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Podziękowania.

     • Szanowni Państwo!

      Bardzo bardzo dziękujemy za Słodki Dzień. Dziękujemy Rodzicom i Pracownikom. Wielkie brawa dla Państwa! Blaszka ciasta z Państwa strony i tak wiele udało się osiągnąć. Dziękujemy za pełną mobilizację i za zakupy! Zaległe płatności uregulowane i zostanie na kolejną niespodziankę dla wszystkich uczniów:) Kłaniamy się nisko!"

      Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać. Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie. Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody, wytrwale i do końca wyciągać przyjazną dłoń...." - (Cyceron).

      Z pozdrowieniami

      Stowarzyszenie Przyjaciół Trójki

      PS. Kolejna akcja to kiermasz świąteczny 4-6 grudnia:). My już działamy:)

     • Program "NOE" w naszej szkole.

     • Młodzież klas siódmych uczestniczyła w Programie Profilaktycznym "NOE" rekomendowanym przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Program jest odpowiedzią na potrzeby nurtujące współczesną młodzież. Obserwujemy ostatnio wśród młodego pokolenia:

      -nagły wzrost spożycia alkoholu

      -trzykrotne zmniejszenie się liczby abstynentów wśród młodzieży

      -obniżenie wieku inicjacji alkoholowej

      -często destrukcyjne wzory picia

      Obowiązkiem dorosłych jest przeciwdziałanie w/w problemom.

      Program "NOE" dostarczył informacji na temat uzależnień, środków psychoaktywnych w tym dopalaczy. Nowo poznane wiadomości zostały potwierdzone konkretnym przykładem z życia osoby uzależnionej od alkoholu i nikotyny, opowieścią o trudnej drodze wyjścia z nałogu, ale szansą dla każdego w wytrwaniu w abstynencji. Pozwolił na bardzo osobiste przezywanie spotkania, stwarzając atmosferę ciepła i bliskości. Cenne było zaangażowanie uczniów w zajęcia. Uświadomili sobie, że maja wpływ na swoje zachowanie i wybory. Wartym podkreślenia jest fakt, że wśród 42 uczestników, programu, aż 31 wyobraża sobie życie(tu i teraz) bez używek.

      Gratulujemy naszej młodzieży właściwego wyboru!

      Pozdrawiam. Bożena Zawadzka i Helena Malak-Fotiadis

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Panorama bitwy pod Grunwaldem.

     • Rośnie nam nowy Matejko, a może Kossak. Ksawery z klasy Ia przyniósł dzisiaj do szkoły i zaprezentował swoją pracę. To panorama bitwy pod Grunwaldem. Jest rewelacyjna. Wywieszona w klasie i możliwa do oglądania przez wszystkich chętnych. Gratulacje dla młodego mistrza malarskiego.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Nowy numer konta do wpłat za obiady.

     • W związku ze zmianą obsługującego nas banku (obecnie to Bank Spółdzielczy w Chojnowie) zmianie uległ numer konta, na który dokonywane są opłaty za obiady.

      Nowy numer konta: 51 8644 0000 0000 0941 2000 0160

     • Serce Kapsuły Czasu.

     • W II edycji ogólnopolskiej akcji społecznej „Serce Kapsuły Czasu", w której wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie, pod okiem Pani Anny Świdurskiej przyznano następujące wyróżnienia:

      Laureat honorowy - praca zostanie zamknięta w Kapsule Czasu w formie oryginalnej i elektronicznej. Laureat otrzyma złoty certyfikat potwierdzający zamknięcie pracy w Kapsule Czasu:

      Nadia Szapował

      Marcin Skrok

      Hanna Markiewicz

      Hanna Kądziołka

      Certyfikaty zostaną wysłane na przełomie listopada/grudnia.

     • Słodki dzień 25 października.

     • Szanowni Państwo! Stowarzyszenie Przyjaciół Trójki prosi rodziców i pracowników szkoły o blaszkę dowolnego ciasta na piątek 25 października! Organizujemy Słodki Dzień. Od 7.30 będą w holu szkoły ustawione stoły i będzie można kupić słodkości na weekend. Sprzedajemy tylko domowe ciasto. Prosimy, aby ciasto było już pokrojone. Ciasto można już przynosić od czwartku do pokoju nauczycielskiego lub w piątek rano. Nie ukrywamy, iż po zmianach w szkole mamy odroczoną dość sporą płatność za fakturę. Jeśli ktoś może upiec blaszkę ciasta lub kupić ciasto w ten dzień, to byłoby super! 

      Pozdrawiamy 

      Stowarzyszenie Przyjaciół Trójki

      PS. Prosimy powiadomcie rodziców, dziadków, znajomych i sąsiadów!

     • Uroczyste otwarcie szkoły.

     • Po wielu pracach upiększających odbyło się dzisiaj uroczyste otwarcie szkoły po zmianie lokalizacji. Wielu zaproszonych gości mogło zobaczyć, jak zmienił się wygląd szkoły w ciągu ostatnich 3 miesięcy. Otwarto dla gości wszystkie pomieszczenia klasowe, gdzie mogli oni zobaczyć w jakich warunkach uczą się obecnie uczniowie SP3. Całość dopełnia ikonografika na ścianach holi szkolnych, meble dla uczniów, gry sensomotoryczne, graffiti w klasach językowych oraz ogólny wystrój szkoły. Zapraszamy do odwiedzin w szkole. Podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w pracach modernizacyjnych.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Ekstremalna przygoda na Dolnym Śląsku.

     • Uczniowie klasy Va i Vb wraz z wychowawczyniami zwiedzili kopalnię złota w Złotym Stoku, przeżyli ekstremalną przygodę w parku linowym, Jaskini Radochowskiej, pływali pontonami na spływie bardzkim.

      Marta Lewicka-Kościk

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Projekt Deutsch Plus/Niemiecki Plus.

     • W dniu dzisiejszym w ramach projektu Deutsch Plus/Niemiecki Plus organizowanego przez Instytut Goethego w Warszawie naszą szkołę odwiedziła Antonia z Berlina, która jest studentką na Uniwersytecie Humbolda. Przeprowadziła warsztaty dotyczące jej życia w Niemczech, opowiedziała nam o swoich zajęciach, zainteresowaniach, przeprowadziła quiz wiedzy o naszych zachodnich sąsiadach i odpowiedziała na pytania naszych uczniów dotyczące m.in. różnic w edukacji czy zwyczajach. Dziękuję za możliwość takiego spotkania, do następnego razu!

      Katarzyna Adamska

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Zwycięstwo w konkursie OSE.

     • W ostatnią środę, w Wałbrzychu, w obecności ministra cyfryzacji p. Marka Zagórskiego oraz ministra Michała Dworczyka - szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się spotkanie laureatów konkursu na OSEregio. Zostały na nim wręczone certyfikaty dla zwycięzców konkursu #OSEwyzwanie. Wśród laureatów oczywiście nie zabrakło naszej szkoły. Przedstawiciel naszej szkoły - Pan Ireneusz Więcław odebrał certyfikat oraz gratulacje z rąk ww ministrów. Nagrodą w konkursie jest pracownia mobilna składająca się z 16 laptopów umieszczonych w przenośnej szafie z punktem dostępowym do Internetu. W konkursie #OSEwyzwanie mogły wziąć udział szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Zadaniem uczestników było przeslanie pracy plastycznej pt. „Smart Szkoła”, wykonanej w dowolnej technice. Dodatkowo warunkiem udziału w konkursie było zgłoszenie szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Nagrodzoną pracą plastyczną jest obraz Hani Markiewicz z klasy Vd. Podziękowania dla Hani oraz p. Grażyny Klucznik za organizację. Jesteśmy pierwszą szkołą w Chojnowie oferującą mLegitymacje. Pracownia zostanie dostarczona szkole w ciągu tego roku szkolnego, po spełnieniu procedur przetargowych przez Ogólnopolską Sieć Edukacyjną. W województwie dolnośląskim nagrody otrzymało 39 szkół.

      Czyli czekamy na nagrodę.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.