• Prezenty dla uczniów.

     • Nasi uczniowie otrzymali przed świętami ważne prezenty. W ramach budżetu obywatelskiego (projekt zgłoszony przez Andrzeja Tracza) zostały zakupione, dostarczone i zamontowane szafki dla uczniów. Otrzymali je uczniowie klas I-VI. Już wszyscy uczniowie mają swoje własne szafki. Młodsi mają je w swoich klasach, a starsi w szatni. Drugim prezentem są toalety w małym budynku przeznaczone dla starszych uczniów. Inwestycja Urzędu Miejskiego została w dniu wczorajszym odebrana przez komisję. W trakcie przerwy świątecznej zostaną zamontowane w nich uchwyty na papier i ręczniki i po nowym roku będą przekazane do użytkowania uczniom. Obydwa zadania prowadził Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego w Chojnowie.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Jasełka 2019.

     •  W sali chojnowskiego Domu Kultury odbyły się w dn. 17.12.2019 r. przedstawienia szkolnych jasełek.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Warsztaty uDOSTĘPniacze.

     • W ramach programu "uDOSTĘniacze" odbyły się w szkole warsztaty dla uczniów prowadzone przez trenerów programu.

      Zdjęcia w galerii zdjęć. 

     • Miejski Przegląd Kolęd i Pastorałek w Legnicy.

     • W Miejskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Legnicy organizowanym przez legnickie Młodzieżowe Centrum Kultury, który odbył się 14 grudnia nasz uczeń – Michał Kowalczyk za swój występ zdobył nagrodę. Gratulacje dla młodego artysty. Michał jak zwykle trzyma wysoki poziom swoich występów.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Prośba o wsparcie.

     • Zwrócono się do nas z prośbą o pomoc w zbiórce darów dla rówieśników naszych uczniów oraz polskich rodzin mieszkających na Ukrainie. Pomocą będzie zbiórka słodyczy, przyborów szkolnych, zabawek, środków czystości, nowych ubrań oraz trwałej żywności. Zebrane dary zostaną przekazane polskiej szkole w Mościskach oraz wspólnocie parafialnej w Iwano-Frankiwsku (Stanisławowie). Ks. Jarosław Górecki, który jest koordynatorem akcji prosi o dzieło tej pomocy Polakom mieszkającym na Ukrainie. Szkolnym koordynatorem akcji jest p. Urszula Bisiorek. Przekazanie darów jest możliwe do dn. 20 stycznia 2020 r.

      Prosimy o wsparcie tej akcji.

     • Klasa 1 b w muzeum.

     • Uczniowie kl. 1 b wzięli udział w warsztatach bożonarodzeniowych zorganizowanych w Muzeum Regionalnym w Chojnowie. Pod kierunkiem p. Agnieszki Dudy wykonali piękne stroiki. Następnie obejrzeli wystawę czasową chojnowskiego artysty i jego synów pt. ,,Z daleka i z bliska - Józefczuk i Synowie" i ekspozycje stałe znajdujące się w muzeum. Zadowoleni z udanej wycieczki, pod opieką wychowawcy i rodziców wrócili do szkoły. Samodzielnie stworzone stroiki, dzieci zabrały do swoich domów, gdzie doskonale podkreślą świąteczny nastrój.

      Anna Iwanicka

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Kolejna premiera „Zielonej Gęsi”.

     • Czerwony Kapturek według Jana Brzechwy to kolejna premiera prowadzonych od zeszłego roku szkolnego przez panią Magdę Książek zajęć teatralnych. Tym razem obsadę aktorską stanowili uczniowie klasy III a uczęszczający na świetlicę szkolną. Na premierę, która odbyła się 2 grudnia, zaproszono uczniów klas pierwszych (zdjęcia do obejrzenia w galerii z dn. 4.12 – „Przedstawienie dla pierwszaków”). Dzieci podziwiały grę młodych aktorów i piękne dekoracje. Szczególne uznanie zdobył groźny wilk, którego autor potraktował dość łagodnie skazując na pobyt w ogrodzie zoologicznym, co wywołało ogólne zadowolenie widowni. Czerwony Kapturek odwiedził z tym przedstawieniem Niepubliczne Przedszkole Integracyjne w Chojnowie (na zdjęciach) oraz w styczniu odwiedzi Miejskie Przedszkole nr 1.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

     • „Gwiazdor” jest jedną z ważniejszych akcji w działalności naszego koła TPD. W tym roku udało się pozyskać dla naszych uczniów 6 paczek ze słodyczami, 5 paczek spożywczych oraz 10 prezentów mikołajkowych. Dzieci z klas I-III wytypowane przez wychowawców pisały listy do Mikołaja. Listy te przekazano poprzez zarząd TPD  sponsorom, którzy zakupili opisane przez dzieci prezenty. 6 grudnia rodzice wybranych uczniów odebrali prezenty, słodycze i żywność. Mamy nadzieje, że te działania przyniosły radość rodzinom naszych podopiecznych.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Świąteczni goście w szkole.

     • Szkołę odwiedzili dzisiaj szczególni goście. Najważniejszym był oczywiście Mikołaj ze swoimi pomocnikami. Uczniowie poszczególnych klas otrzymali od Mikołaja paczki z prezentami przygotowane przez rodziców. Nauczyciele i pracownicy szkoły również otrzymali słodkie upominki. Drugim gościem był przyjaciel szkoły, Szkot Eddie Millar, który również od Mikołaja dostał prezent. Po odwiedzinach w szkole Mikołaj ruszył do chojnowskich urzędów, przychodni, biblioteki, muzeum, poradni, sklepów oraz ośrodka Niebieski Parasol. Najpiękniejszym podziękowaniem był uśmiech ludzi i życzliwość, z którymi się spotykał.

      Podziękowania dla rodziców za przygotowane paczek dla dzieci oraz opiekunom Samorządu Uczniowskiego.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Żywa lekcja historii.

     • W dniu dzisiejszym po raz kolejny odwiedzili naszą szkołę przedstawiciele Agencji Widowisk Arkona. Jak zwykle zaprezentowali ciekawe przedstawienie, które sami nazywają „żywą lekcją historii”. Tym razem dotyczyła ona historii związanej z husarią: „Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował”. Za swój występ zebrali zasłużone brawa.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Szkolny kiermasz świąteczny.

     • W szkole w dniu dzisiejszym ruszył szkolny kiermasz świąteczny. Atmosfera zbliżających się świąt udziela się już wszystkim. Kiermasz kusi zapachami i kolorami wystawionych ciast i ozdób. Zapraszamy do zakupów. Podziękowania dla wszystkich osób, które wspomagają szkolną społeczność.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Konkurs uDOSTĘPniacze.

     • Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Anny Świdurskiej wzięli udział w konkursie edukacyjnym zorganizowanym przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. W szkole przeprowadzone zostały działania związane z uwrażliwieniem i podniesieniem świadomości młodych ludzi na temat potrzeb osób, które mają trudności w poruszaniu się czy percepcji (np. seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami, osoby z czasowymi urazami) oraz istniejących barier w otaczającej przestrzeni. Za udział w tym konkursie uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Kolejny sukces Mateusza.

     • Podczas międzynarodowego turnieju karate w Kluczborku Mateusz znowu stanął na podium. Tym razem w konkurencji kata zajął III miejsce. Gratulacje dla młodego karateki.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Kiermasz świąteczny.

     • Od dn. 04.12.2019 (środa) do 06.12.2019 (piątek) stowarzyszenie organizujew szkole kiermasz bożonarodzeniowy. Zapraszamy na zakupy! Może znajdziecie coś na Mikołajki? :) Bardzo prosimy uczniów, rodziców i pracowników szkoły do włączenia się w organizację kiermaszu (np. upieczenie słodkości, wykonanie ozdób, stroików itp.). Zbieramy również używane wszelkie dekoracje i ozdoby świąteczne. Poszukajcie w domu rzeczy związanych ze świętami, które są Wam niepotrzebne a nadają się do użytku. Prosimy o poinformowanie uczniów i rodziców o tym wydarzeniu w szkole. Może ktoś może upiec cos dobrego? :) 

      My też działamy! 

      Pozdrawiamy 

      Stowarzyszenie Przyjaciół Trójki!

     • Narkotyki a Aids!

     • Po raz pierwszy w naszej szkole z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS przystąpiło do współzawodnictwa w dwóch formach konkursu 40 uczniów. W konkursie plastycznym pt: „Narkotyki a AIDS" oraz w konkursie wiedzy o tej chorobie. Do konkursu plastycznego zgłoszonych zostało 12 prac. Cztery z nich zostały nagrodzone i wyeksponowane w holu szkoły.

      Konkurs z zakresu wiedzy o AIDS stał na wysokim poziomie. O kolejności na podium zadecydowały niewielkie różnice punktowe.

      Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało liczne jury w składzie: Pani Katarzyna Łochowska ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Legnicy, Pani Barbara Kułacz-przełożona pielęgniarek z Przychodni Rejonowej w Chojnowie, Pani Bożena Pawłowska -pielęgniarka szkolna oraz Panie pedagog: Bożena Zawadzka i Helena Malak-Fotiadis.

      Laureatami w konkursie plastycznym zostali:

      Martyna Łosińska I m

      Marta Jadach II m

      Aleksandra Burejko III m

      Podobińska Julia  wyróżnienie

      Laureatami konkursu wiedzy zostali uczniowie:

      Zuzanna Kudelska I m

      Kacper Kapral II m

      Martyna Leja III m

      Jakub Sambor IV m

      Fabian Matczak IV m

      W/w uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe a pozostali uczestnicy nagrodzeni zostali słodyczami.

      Zapraszamy za rok.

      Bożena Zawadzka

      Zdjęcia w galerii zdjęć.