• Pasowanie na czytelnika.

• W dniu dzisiejszym w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas I. Zostało ono poprzedzone przedstawieniem przygotowanym przez uczniów klas starszych.

• I miejsce w Pegaziku.

• W dniu wczorajszym odbyły się eliminacje miejskie corocznego Konkursu Recytatorskiego Pegazik. W konkursie brała udział nasza uczennica Hanna Kądziołka, która w swojej grupie wiekowej zajęła I miejsce. Do konkursu przygotowywała ją p. Ewa Wołoszyn. Gratulacje dla laureatki i opiekuna.

• Monitor czystości powietrza.

• W holu szkoły, tuż przy dużym szkolnym monitorze pojawił się dzisiaj monitor wskazujący czystość powietrza. Urząd Miasta przy współpracy z NASK zainstalował w szkole monitor wskazujący bieżące pomiary powietrza poza szkołą i w szkole.

• WAŻNE!!!!

• W związku z sezonem grypowym uprzejmie przypominamy wszystkim uczniom i rodzicom, że w przypadku zaobserwowania podwyższonej temperatury, kaszlu itp.  należy pozostać w domu.

Przypominany również o obowiązku częstego mycia rąk.

W przypadku kichania proszę pamiętać o tzw „kichaniu w łokieć” a nie „w otoczenie”.

Należy unikać dotykania skażonymi rękoma okolicy ust, nosa, oczu.

Unikać kontaktu bezpośredniego z chorym lub zakażonym, albo ze skażonymi przedmiotami.

W szkole zostały już przeprowadzone pogadanki w tym temacie przez panią pielęgniarkę.

• Zapraszamy rodziców przyszłych pierwszaków do szkoły.

• W najbliższy poniedziałek 2 marca, w godz. 16-17 zapraszamy rodziców przyszłych pierwszaków i ich dzieci do odwiedzin w szkole. Będą udostępnione dla zwiedzających wszystkie sale szkolne, zaprezentowane zostanie wyposażenie szkoły.

• Przekaż 1% na Stowarzyszenie Przyjaciół Trójki.

• Szanowni Państwo, jeśli ktoś jeszcze nie rozliczył PIT'a za rok 2019 to przypominamy, że jak zwykle co roku można dokonać odpisu 1% również na stowarzyszenie przy szkole. Wystarczy wpisać w rozliczeniu PIT za rok 2019: Stowarzyszenie Przyjaciół Trójki oraz numer KRS 0000321822.

Dziękujemy!

• Nowy sprzęt do szkoły.

• Dzięki pomocy finansowej darczyńcy – p. Dariusza Sywaka z PHU „D.S.” został zakupiony do szkoły sprzęt, który będzie wykorzystywany w najbliższym czasie. To rozdrabniacz do gałęzi, którego zakup planowaliśmy od jakiegoś czasu, ale jak zwykle problemem był brak funduszy. Dzięki p. Darkowi oraz p. Kasi Gnas, która objęła to organizacyjnie już mamy nowy sprzęt. Podziękowania dla p. Darka oraz p. Katarzyny.

• Przedstawienie klasy IIIa.

• Klasa IIIa pod opieką swojej wychowawczyni zaprezentowała uczniom młodszych klas program związany z zimą oraz bezpiecznym spędzaniem ferii. Były wierszyki i piosenki.

Na koniec zostały wręczone nagrody w konkursie plastycznym "Moja Ojczyzna Polska" oraz SKO.

O bezpiecznych feriach opowiadała również pani pedagog.

• Gość z Indii.

• Uczniów naszej szkoły odwiedził gość z Indii, który zaprezentował jak w prosty sposób zrobić ciekawe układanki z kolorowej bibułki.

• Podziękowanie.

• Dyrektorka polskiej szkoły w Mościskach (Ukraina) przekazała naszym uczniom i nauczycielom podziękowanie za pomoc w akcji zbiórki darów dla tej szkoły.