• Życzenia.

• Zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świat Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku dla całej społeczności szkolnej, uczniów, rodziców, opiekunów, nauczycieli, pracowników szkoły, sympatyków oraz osób wspierających szkołę życzy Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnowie.

• Olimpijskie laury dla uczniów SP3.

• Młodzi adepci wiedzy humanistycznej ze Szkoły Podstawowej nr 3, mimo trudów nauki zdalnej, niestrudzenie rozwijają się i poszerzają swoją wiedzę na temat wierzeń religijnych starożytnej Grecji i Rzymu.

Dnia 12.11. 2020 roku amatorzy tematów antycznych przystąpili do Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej "Olimpus" . Ze względu na pandemię konkurs odbył się on-line. Niezłomni uczestnicy olimpiady musieli rozwiązać niejeden węzeł gordyjski, by nie zaginąć w labiryncie zadań. Ich trud został zwieńczony laurem zwycięstwa.

Z satysfakcją  informujemy, że 9. spośród 24 zgłoszonych uczniów SP3 otrzymało najwyższe noty.

. W pierwszej grupie wiekowej (kl. 4-6) na 1906 uczestników w Polsce uczniowie SP3 uzyskali następujące wyniki:

1. Kacper Kozołup - 228 pkt. miejsce 7

2. Wiktoria Saługa - 220 pkt.. miejsce 11

3. Nadia Szapował - 220 pkt. miejsce 11

4. Zuzanna Barnowska - 212 pkt. miejsce 15

5. Hanna Kądziołka -  208 pkt. miejsce 17

6. Laura Szkulimowska - 204 pkt. miejsce 19

W drugiej grupie wiekowej ( kl. 7-8)  na 1327 uczestników w Polsce uczniowie naszej szkoły zajęli kolejno:

1. Tomasz Leonhardt- 200 pkt. miejsce 21

2. Magdalena Szydłowska- 178 pkt. miejsce 32

3. Mikołaj Korejko- 144 pkt. miejsce 49

Sam Zeus, spoglądając z wyżyn Olimpu, czuje dumę ze spadkobierców bogatej kultury antycznej.. A my tu na ziemskim padole gratulujemy laureatom i życzymy im dalszych sukcesów w nauce i oczywiście zdrowia.

Koordynatorką konkursu w szkole była p. Ewa Wołoszyn.

• Nasi mistrzowie.

• Pomimo ogólnego zastoju w wielu imprezach sportowych odbyły się ostatnio dwie ważne z punktu widzenia naszych zawodników zawody, które zaowocowały dla nich ważnymi osiągnięciami.

Na zorganizowanych w podlaskiej Sokółce bokserskich Mistrzostwach Polski Juniorek, Młodzików i Młodziczek, podczas gali finałowej mistrzem Polski został reprezentant klubu Champion Chojnów, uczeń klasy VIIIb Piotr Gałaszkiewicz.

Kolejni mistrzowie to Klara Kołodziej i Franciszek Olszewski, uczniowie klasy VIa, reprezentanci SFORY Chojnów, którzy z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Taekwondo Olimpijskim w Opolu przywieźli garść medali. Franciszek zdobył złoto i srebro, a Klara złoto w swoich kategoriach wiekowych i kategoriach walk.

Gratulacje dla młodych mistrzów walk. Życzymy kolejnych tytułów i kolejnych medali.

Zdjęcie z Sokółki – chojnow.pl