• Orły Trójki 2021.

     • Kapituła Orłów Trójki przyznała w tym roku tytuły i statuetki Orłów Trójki następującym uczniom:

      Julii Bajerskiej

      Natalii Chopiak

      Piotrowi Gałaszkiewiczowi

      Lili Rogusz

      Laurze Ziembowskiej.

      Gratulacje dla wyróżnionych.

      W tym roku Kapituła przyznała również tytuł honorowy i statuetkę Orłów Trójki wszystkim rodzicom, którzy przez ostatni rok wspierali szkołę w działaniach dydaktycznych w związku z kształceniem zdalnym.

      Gratulacje i podziękowania.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Wakacyjny paszport czytelniczy.

     • Wszystkich zainteresowanych zdobyciem WAKACYJNEGO PASZPORTU CZYTELNICZEGO zapraszam do biblioteki szkolnej. 

      Gwarantowana niezapomniana przygoda czytelnicza i nagroda na początku nowego roku szkolnego.

      Ewa Wołoszyn

     • Stypendia burmistrza.

     • Informację tą już przekazywali Państwu wychowawcy, ale mimo wszystko przypominamy, że uczniowie klas V-VIII zamieszkali na terenie Chojnowa, którzy osiągnęli w tym roku szkolnym sukcesy naukowe (wysokie średnie ocen na świadectwie, wysokie lokaty w konkursach i olimpiadach naukowych czy artystycznych) lub osiągnęli sukcesy sportowe mogą składać do 10 lipca wnioski o stypendium burmistrza.

      Za średnią ocen na świadectwie potrzeba osiągnąć w przypadku uczniów klas V-VI wynik co najmniej 5,6 a dla uczniów klas VII-VIII średnią co najmniej 5,4.

      Druki są do pobrania w sekretariacie szkoły, a składa się je w Urzędzie Miasta w Chojnowie.

      W przypadku uczniów uczęszczających do naszej szkoły, a zamieszkałych na terenie gminy wnioski są do pobrania w Urzędzie Gminy w Chojnowie i tam mają być też składane. W przypadku starania się o stypendium wójta za średnią ocen potrzeba wówczas średniej co najmniej 5,0. Termin składania to również 10 lipca.

     • Propozycja dla uczniów na wakacje.

     • Szanowni Państwo,

      W ramach projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej, Edukacja Bez Barier – Fundacja Na Rzecz Rozwoju Edukacji w Polsce, zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 10 do 18 roku życia na bezpłatne warsztaty wakacyjne, na których nauczą się programowania dzięki grze Scottie Go!

      Scottie Go jest to gra do samodzielnej nauki programowania dla dzieci już od 6 roku życia, w której trzeba pomóc Scottiemu zdobyć części zamienne do pojazdu, programując jego ruchy. Każdy z uczestników stanie się ekspertem w projektowaniu algorytmów i pozna podstawy programowania! Na warsztatach również nie zabraknie tematyki bezpieczeństwa w sieci.

      Warsztaty będą organizowane w pobliskiej Bibliotece lub w Ośrodku Gminnym. W trakcie warsztatów zapewniamy dzieciom opiekę i poczęstunek.

      W przypadku pytań prosimy o kontakt:Agata Juras, mail: agata.j@1t1.pl, tel. 503 195 776

      Angelika Baranowska, mail: angelika.b@1t1.pl, tel. 502 563 926.

     • Wyprawka dla pierwszaka.

     • Drodzy Rodzice przyszłych pierwszoklasistów. W związku z rozpoczynającymi się wakacjami i w końcowym ich okresie zakupami szkolnymi przygotowaliśmy informację dotycząca dodatkowych rzeczy, o których kupienie – wyposażenie dzieci prosimy Państwa. Nie jest to zestaw obligatoryjny na pierwszy dzień szkoły. Z takich materiałów będą korzystać dzieci w ciągu całego roku szkolnego. Podręczniki i ćwiczenia uczniowie otrzymają w szkole od wychowawców.

      Zeszyt w wąską linię

      2 zeszyty w kratkę 16-kartkowe (jeden do korespondencji z wychowawcą)

      nożyczki

      klej w sztyfcie

      2-3 ołówki

      kredki Bambino (mogą być w twardej oprawie)

      gumka

      temperówka

      blok rysunkowy A-4

      blok techniczny

      blok techniczny z kolorowymi kartkami

      papier kolorowy - podpisany

      farby plakatowe - podpisane

      farby akwarelowe – podpisane

      plastelina - podpisana

      kredki pastelowe olejne - podpisane

      teczka papierowa A-4

      obuwie zmienne i podpisany worek na obuwie

      strój na wf (ustali wychowawca)

     • Podziękowania dla darczyńcy.

     • Dzięki pomocy finansowej darczyńcy – p. Dariusza Sywaka z PHU „D.S.” został zakupiony do szkoły nowy sprzęt, który znacznie ułatwi prace porządkowe. To maszyna czyszcząco-sprzątająca, której zakup planowaliśmy od jakiegoś czasu, ale jak zwykle problemem był brak funduszy. Dzięki p. Darkowi oraz p. Kasi Gnas, która objęła to organizacyjnie już mamy to. Podziękowania dla p. Darka oraz p. Katarzyny.

     • Strefa kibica w SP3.

     • Z okazji trwającyh mistrzostw Europy w piłce nożnej oraz szkolnych rozgrywek międzyklasowych Euro2020 cała szkoła dzisiaj była w barwach biało-czerwonych.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek.

     • Warszawa, 11 czerwca 2021 roku

       

      Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat
      – informacje dla szkół i placówek

       

      Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat.   Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.

      Organizacja szczepień

      Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych
      i powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny).

      Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

      Mapa punktów szczepień https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

      Gdzie i kiedy uczniowie mogą się szczepić?

      Już od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje:

      • zgodę rodzica,
      • kwestionariusz,
      • kwalifikację lekarza,
      • szczepienie.

      Harmonogram szczepień po wakacjach

      Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

       

      Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu:

      • I tydzień września (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym,
      • II tydzień września (6.09-12.09 – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
      • III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień.

      Przygotowanie się ucznia do szczepienia – rekomendacje dla rodziców

      Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje dotyczące spożywania posiłków przed szczepieniem czy przyjmowania leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.

      Dlaczego warto się zaszczepić?

      Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.

      Jak działa szczepionka?

      Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna.

      Ministerstwo Edukacji i Nauki

      Departament Informacji i Promocji

     • Dzień dziecka

     • Z okazji dnia dziecka była okazja do innych zajęć niż tylko w klasie i przy tablicy.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.