• Dzień sekretarki.

• 25 kwietnia z okazji DNIA SEKRETARKI uczniowie ze świetlicy klas II i III wręczyli p. mgr Wiolecie Niemczyk z sekretariatu szkoły, laurki, rysunki i upominki w podziękowaniu za pracę.

Joanna Trajewska

• Gminny konkurs ekologiczny.

• „Z  przyrodą za pan brat” to hasło już XVI konkursu ekologicznego organizowanego przez Szkołę Podstawową w Krzywej, który odbył się 22 kwietnia. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III b: Mateusz Bartyzel i Antoni Janeczko. Tematyka tegorocznej edycji dotyczyła odnawialnych źródeł energii. Nam przypadło w udziale zaprezentować elektrownie wodne. Na konkurs przygotowano plakat przedstawiający proces wytwarzania energii tą drogą oraz opisujący  go wiersz. Chłopcy przygotowali również ciekawostki, które wyszukali w różnych źródłach. Wystąpiło 7 drużyn  z okolicznych szkół. Nasz zespół zajął I miejsce.  Wszyscy zostali uhonorowani ekologicznymi upominkami w postaci lamp solarnych i dyplomów. Dziękujemy organizatorom i oczekujemy na kolejną edycję konkursu.

• Wielkanocny konkurs plastyczny.

• W okresie przedświątecznym  świetlica szkolna przeprowadziła konkurs plastyczny pod hasłem SYMBOLE ŚWIĄTECZNE. Udział wzięły klasy 1 – 3. Prace, które napłynęły były eksponowane na holu szkolnym. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 20 kwietnia, a dzisiaj wręczono laureatom nagrody.

Oto lista nagrodzonych dzieci:   Antoni Janeczko 3b

Magdalena Kaczmarczyk  3b

Milena Musiał 3b

Julia Kuczerka 2b

Julita Grzesiak 1a

Antoni Król 1a

Kalina Hubiak 1b

Bianka Halikowska 1b

Amelia Lenda 1b

Nagrodzonym gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

• Czekoladowe jajeczka.

• Wiele jest tradycji związanych z wielkanocnymi świętami. Dla dzieci szczególnie ważne jest szukanie ukrytych w różnych miejscach słodyczy.  Mówi się, że to zajączki je rozrzucają.  U nas w szkole 12 kwietnia  też pojawił się zajączek. Od rana rozrzucał jajeczka w klasach I – III, a potem pojawiły się słodkości również na holu szkolnym.  Zaskoczenie było wielkie i radości co niemiara.

Magdalena Książek

• Życzenia świąteczne

• Ciepłych, pełnych radosnej nadziei
            świąt wielkanocnych,
            a także kolorowych spotkań
            z budzącą się do życia przyrodą

życzy społeczność szkolna Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie

• Wirtualny teatr.

• 8 kwietnia uczniów  z klas I – III zaprosiliśmy na przedstawienie  teatralne pt. Koziołek Matołek. Transmisja z Teatru Lalki i Aktora w Łomży  rozpoczęła się o godzinie 11. 00. Dzieci miały możliwość oglądania na żywo wybranych z opowiadania Kornela Makuszyńskiego przygód Koziołka Matołka w reżyserii Justyny Czarnoty. Było to pierwsze w naszej szkole przedstawienie w ramach programu iTeatr . Wszyscy uczniowie z zainteresowanie obejrzeli przedstawienie, a po ich reakcjach widać było, że ten rodzaj uczestnictwa w spektaklu teatralnym do ich przemawia.  Organizator zapowiada kontynuację  projektu.

Urszula Bisiorek

• Zajęcia na świetlicy szkolnej.

• Dzieci pod opieką wychowawców aktywnie spędzają czas na świetlicy szkolnej. Zajęcia z ostatniego miesiąca to m. in.: Dzień Gofra, Dzień Kolorowej Skarpety, Dzień Kota, Dzień Puzzli, Dzień Sportu, nauka gry na muzogramach, gry planszowe, Pani Wiosna, Walentynki, tańce, wiosennie na placu zabaw, Wtorkowa Ortografia czy gry i zabawy świetlicowe.

• Wycieczka klasy 5a i 6a.

• Fotorelacja z kolejnej wspólnej wycieczki klasy 5a i 6a - tym razem zdobyta Twierdza Kłodzko i Jaskinia Niedźwiedzia.

• Warsztaty wielkanocne w kl. 3b.

• Dnia 6 kwietnia br. w kl. 3b odbyły się warsztaty wielkanocne pod kierunkiem p. Katarzyny Degusz, której jedną z pasji jest działalność artystyczna. Uczniowie wykonali piękne dekoracje świąteczne. Ozdobią one naszą szkołę oraz będą doskonałym elementem dekoracyjnym na świątecznych stołach.

Anna Iwanicka