• Biegi przełajowe uczniów klas IV-VIII.

     • Korzystając z pięknej pogody oraz sportowego ducha rozegranego wcześniej Biegu Orląt odbyły się na terenie zielonego boiska oraz stadiony biegi przełajowe uczniów klas IV-VIII.

      Podziękowania dla organizatorów.

      Gratulacje dla wszystkich uczestników tych biegów.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Bieg Orląt.

     • W dniu dzisiejszym na Stadionie Miejskim oraz w sąsiednim parku odbył się Bieg Orląt. W biegach brali udział uczniowie klas 3 chojnowskich szkół podstawowych.

      Od listopada 1918 do maja 1919 roku toczyły się walki w obronie polskiego Lwowa. Zginęło wtedy 1421 dzieci, a najmłodszy z nich - Janek Kukawski miał 9 lat. Bieg Orląt symbolicznie o tym przypomina. W zawodach biorą udział uczniowie w wieku 9 lat, którzy pokonują dystans 1421 metrów. Taki bieg może być tylko raz w życiu.

      Dziękujemy, że mogliśmy wspólnie uczcić pamięć o bohatersko poległych Obrońcach Lwowa. I zadbajmy o to, by dzieci nie brały więcej udziału w wojnach.

      Organizatorem oraz fundatorem medali i certyfikatów dla uczestników jest Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. (https://www.facebook.com/LSSElegnica) oraz Fundacja Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. (https://www.facebook.com/FundacjaLSSE).

      Współorganizatorami chojnowskiego biegu były: Szkoła Podstawowa nr 3, KS Chojnowianka, Powiatowy Zespół Szkół. Wśród sponsorów akcji znalazły się firmy: Statiwall Ryszard Szuszkiewicz, Bawialnia Sensoryczna Agnieszka Śnitko-Tracz oraz Reklamy Halikowski.

      W biegu udział wzięli uczniowie z obydwu chojnowskich szkół podstawowych. Pojawili się także uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół, którzy pomogli w kwestiach organizacyjnych. Na wszystkich uczestników czekał pamiątkowy medal, certyfikat oraz poczęstunek.

      Gratulacje dla wszystkich uczestników biegu.

      Specjalne podziękowania dla p. Andrzeja Tracza, nauczycieli wf ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie, sponsorów oraz współorganizatorów.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Stypendia Wójta Gminy Chojnów.

     • W Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Rokitkach odbyło się dzisiaj wręczenie stypendiów Wójta Gminy Chojnów dla wyróżniających się uczniów z terenu Gminy Chojnów. W naszej szkole jest dość liczna grupa uczniów w gminy i są to też w dużej części uczniowie wyróżniający się w nauce, o czym świadczy liczna grupa wyróżnionych w dzisiejszej uroczystości. 

      Wręczono stypendia obecnym uczniom naszej szkoły jak również tegorocznym absolwentom. W grupie wyróżnionych znalazły się również osoby, które ukończyły naszą szkołę trochę wcześniej.

      Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych oraz ich rodziców.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Dzień Piłkarza.

     • Dzień Piłkarza - 50 rocznica zdobycia złotego medalu olimpijskiego w Monachium 1972.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Jedz zdrowo.

     • Pod hasłem "Jedz zdrowo !" w dniu dzisiejszym w szkole dzieci były częstowane jabłuszkami. Owoce były smaczne, więc schodziły jak świeże bułeczki. Uczniowie już wiedzą, że owoce i warzywa są niezbędne dla naszego zdrowia, bo  dostarczają witaminy i  wspierają nasz organizm w walce z wirusami chorobotwórczymi.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych w SP3.

     • Dnia 14 września 2022 r. uczniowie klas młodszych I-III oraz IV-V wzięły udział w przeprowadzonej akcji „Tygodnia dla profilaktyki chorób zakaźnych" w szkole.

      Celem akcji było uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie i najbliższych. Do wspólnych działań szkoły zaprosiliśmy edukatorów z legnickiej stacji sanitarno-epidemiologicznej. Pani Kasia Łochowska i p. Małgosia Stawiska-Lichota przeprowadziły zajęcia. Przywiozły lampę ultrafioletową, która okazała się dużą atrakcją dla dzieci. Sprawdzały bowiem, ile bakterii może zgromadzić się na dłoniach. Spowodowało to, że dzieci klas młodszych od razu chciały myć ręce. Nasi uczniowie uświadomili sobie, jak ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad higieny, zwłaszcza w dobie zagrożeń cywilizacyjnych (wciąż aktualny omikron).

      Bożena Zawadzka

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Nagroda dla Hanny.

     • W starostwie legnickim odbyło się podsumowanie konkursu literackiego pn. „Opowieści o Bitwach Legnickich”. W obecności Starosty Legnickiego Adama Babuśki oraz Wicestarosty Legnickiego Janiny Mazur oraz zaproszonych gości wręczono nagrody w tym konkursie. Słowa uznania skierowane zostały także do nauczycieli przygotowujących i wspomagających uczniów w konkursie.

      Wyróżnienie w tym konkursie zdobyła Hanna Kądziołka z klasy VIIIb za pracę „Migawki z przeszłości”.

      Gratulacje dla Hanny za wyróżnienie. Podziękowania dla p. Ewy Wołoszyn za przygotowanie Hani do konkursu oraz dla p. Eweliny Wiśniewskiej.

      Zdjęcia p. Ewelina Wiśniewska.

     • Dobrowolne ubezpieczenie uczniów.

     • W załączeniu przesyłam ulotkę w formie pdf, która zawiera informacje o składkach i zakresie ubezpieczeń do każdej z nich, oraz dwa linki, pod którymi można wykupić ubezpieczenie w czterech wariantach do wyboru:

      - warianty 39 i 47 zł: https://ubestrefa.pl/oferta/SP3Choj1

      - warianty 59 i 95 zł: https://ubestrefa.pl/oferta/SP3Choj2

      Zaznaczę tylko, że strona www UBEstrefy wyświetla się inaczej na komputerze, a inaczej na telefonie. Na komputerze dwa warianty do wyboru są widoczne obok siebie, natomiast na telefonie – jeden pod drugim. Proszę przekazać tę informację rodzicom.

      W razie pytań pozostaję do dyspozycji.

      Z poważaniem

      Agata Słowikowska

     • Narodowe Czytanie 2022.

     • Kolejny raz nasi uczniowie uczestniczyli w szkolnych obchodach Narodowego Czytania. 11. edycja ogólnopolskiej akcji, której celem jest wyciągnięcie literatury narodowej z murów szkoły i udostępnienie jej szerszemu gronu odbiorców, poświęcona była "Balladom i romansom" Adama Mickiewicza w 200. rocznicę ich opublikowania. Młodzież z klas 7 i 8 została zaproszona na krótki program artystyczny związany z tegoroczną lekturą. Geneza Narodowego Czytania, romantyzm, wieszcz narodowy- Adam Mickiewicz oraz treść ballad "Rękawiczka" i "Lilie" były tematami przedstawienia. Przygoda z literaturą trwa nieprzerwanie, więc w przyszłym roku przeniesiemy się nad piękny Niemen z Elizą Orzeszkową. Zapraszamy.

      Program przygotowały panie E. Więcek i E. Wołoszyn oraz ambitni uczniowie klasy 8a.

      A o godz. 16.00 odbyło się Narodowe Czytanie w Domu Schrama z udziałem naszych uczennic z prezentacją kolaży utworzonych podczas wczorajszych warsztatów w MOKSiR.

     • Pokazy akrobatyczne.

     • Naszą szkołę odwiedził p. Rafał Kaszubowski przedstawiając najmłodszym uczniom ciekawe zajęcia akrobatyczne.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Zbieramy TALENCIAKI

     • Jeżeli robią Państwo zakupy w sklepach LIDL, to zapraszamy do zbierania Talenciaków i przypisywania ich do naszej szkoły. Za zebrane kupony szkoła będzie mogła otrzymać nagrody.

      W jaki sposób przekazać zebrane punkty naszej szkole?

      Są trzy drogi:

      Zeskanować kod QR, który znajduje się na Talenciaku.

      Wejść na stronę szkoly.lidl.pl i tam przepisać kod alfanumeryczny.

      Przekazując Talenciaki fizycznie do szkoły do specjalnie przygotowanych pudełek.

      Pudełka są w obydwu klasach pierwszych oraz na automacie wrzutowym przy kserokopiarkach przy sekretariacie.

      Klienci LIDLa  mogą otrzymywać Talenciaki za zakupy w sklepach Lidl od 5.09.2022 do 13.11.2022.

      Zachęcamy do zbierania Talenciaków i przypisywania lub przekazywania ich naszej szkole.

     • Cena posiłku w szkolnej stołówce.

     • W związku z rosnącymi cenami produktów żywnościowych w bieżącym roku szkolnym oraz analizie kosztów zakupu tych produktów, po uzgodnieniach z organem prowadzącym ustala się cenę za 1 posiłek dla ucznia na poziomie 6,50 zł.

      Zapisy na obiady u p. intendentki.