• Już są...

     • Wczoraj otrzymaliśmy od kuriera a dzisiaj zostały już rozdysponowane po klasach 1-3 oczyszczacze powietrza wysłane z LIDLa w ramach akcji z talenciakami. Dzisiaj dotrą jeszcze zapasowe 4 komplety filtrów.

      Przy nie najlepszej czystości powietrza na zewnątrz będą spełniały swoją rolę w salach lekcyjnych.

      Otrzymaliśmy 6 takich urządzeń. Zapotrzebowanie na nie jest jednak większe.

     • Podziękowania.

     • Z okazji dzisiejszego zwieńczenia obchodów 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie składam serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji tak ważnego dla naszej społeczności święta. Podziękowania kieruję do nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, rodziców, uczniów, absolwentów oraz wszystkich darczyńców i przyjaciół szkoły. Bez Was nie byłoby możliwe tak godne uczczenie tej uroczystości. Dziękuję.

      Mariusz Szklarz

      Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie.

     • Program profilaktyczny "Cukierki".

     • W dniach 14, 15 listopada 2022 r. dzieci klas 3a i 3b były współrealizatorami 4 godzinnego Programu Profilaktycznego "Cukierki' opartego na bajce profilaktycznej Agnieszki Grzelak.

      Program realizowany jest przez Fundację Homo-Homini we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

      "Cukierki" uczą , co dzieci mogą zrobić, aby było mniej ofiar substancji psychoaktywnych- np. dbać o włączenie do zabaw dzieci stojących na boku, nieśmiałych, uczą że dziecko ma prawo do dystansu i ostrożności wobec nieznajomych dorosłych. 

      Celem programu m. innymi jest rozwijanie u uczniów postawy szacunku i zaufania w stosunku do personelu pedagogicznego i technicznego jako osób mających udzielać wsparcia w problemach wydarzających się na terenie szkoły. Program prowadziła doświadczona terapeutka, od wielu lat współpracująca z naszą szkołą P. Krystyna Kuźmiak. 

      Drodzy Rodzice porozmawiajcie o zrealizowanym programie z dziećmi. Wasze pociechy pozyskały ważną wiedzę, ale również dobrze się bawiły. 

      Bożena Zawadzka i Helena Malak-Fotiadis.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Kolejna nagroda.

     • Michał Kowalczyk reprezentujący szkołę na III MIĘDZYSZKOLNYM PRZEGLĄDZIE PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH W SNOWIDZY zdobył Grand Prix za swoje piosenki. Podkład muzyczny przygotował Tomasz Susmęd. Nagrodę wręczała Pani Marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

      Gratulacje dla Michała. I Tomasza.

      Zdjęcia Mariusz Kowalczyk.

     • Uczniowie zakwalifikowani do dalszego etapu zDolnego Ślązaka.

     • Uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do kolejnego, powiatowego etapu konkursu zDolny Ślązak z języka polskiego, języków obcych i historii, który odbędzie się w styczniu. Z języka polskiego do etapu powiatowego zakwalifikowała się Natalia Błaszczyk, z języka angielskiego do kolejnego etapu przeszli Arkadiusz Pura, Hanna Stawecka i Majka Szymczak. Z języka niemieckiego Natasza Susło, Natalia Kuczerka i Wiktoria Noga. Z historii Mateusz Chylak i Franciszek Olszewski.

      Gratulacje

     • Kolejny medal. Tym razem srebrny.

     • Wczoraj chwaliliśmy się brązowym medalem Michała Bieleckiego. Dzisiaj kolejna dobra wiadomość. Na tym samym turnieju w Chróścinie koło Opola Kuna Rzeźnikiewicz w tej samej konkurencji zajął 2 miejsce i został nagrodzony srebrnym medalem.

      Gratulacje dla Kuby. Życzymy kolejnych sukcesów.

     • Nowy mistrz taekwondo.

     • W rozegranych w ostatni weekend Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Taekwondo Olimpijskim w Chróścinie koło Opola nasz uczeń klasy 4a Michał Bielecki zajął 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

      Gratulacje dla młodego mistrza i życzenia kolejnych sukcesów.

     • Narodowe Święto Niepodległości.

     • Choć właściwy termin obchodów tego święta przypada jutro, to już dzisiaj uczniowie klasy 5b pod kierunkiem wychowawczyni p. Agnieszki Bieleckiej wraz ze szkolnym chórem oraz werblistami pod opieką p. Tomasza Susmęda przygotowali akademię z tej okazji.

      Akademia połączona była z wchodzącą już w szkolną tradycję akcją Szkoła do hymnu", czyli wspólnym odśpiewaniem przez wszystkich uczniów i pracowników szkoły naszego hymnu z okazji tego święta.

      Podziękowania dla wszystkich uczniów za godną postawę podczas śpiewania hymnu oraz organizatorów i wykonawców akademii.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Poznaj Polskę! Dzień trzeci!

     • Dzisiaj Międzyzdroje - Oceanarium, molo, spacer po plaży. Wolin - gry i zabawy plenerowe w Osadzie Słowian i Wikingów! Wszystko co dobre szybko się kończy, pora wracać.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Śniadanie daje moc.

     • "Śniadanie daje moc" - to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas 1-3 szķół podstawowych.  Polega on na zorganizowaniu w klasie wspólnego, zdrowego śniadania. W większości klas ucz. sami tworzą kolorowe kanapki z przyniesionych z domu produktów. Dziękujemy Wychowawcom i Rodzicom w organizacji tego dnia.

      Bożena Zawadzka. Helena Malak-Fotiadis

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Poznaj Polskę – dzień pierwszy i drugi.

     • Za nami dwa dni! Wczoraj - Szczecin- Starówka, Wały Chrobrego i Muzeum Geologiczne! Dzisiaj dzień morski. Świnoujście – latarnia morska, przeprawa promowa i oczywiście przywitanie z morzem. Muzeum multimedialne w Trzęsaczu. Katedra w Kamieniu Pomorskim. Humory i pogoda dopisują.

      Marta Lewicka-Kościk

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Działamy….

     • Czas płynie nieubłagalnie…

      Do zakończenia projektu unijnego „Powrót uczniów do szkół podstawowych Gminy Miejskiej Chojnów po kształceniu zdalnym” pozostały tylko cztery miesiące. Uczniowie uczęszczają na zajęcia, które rozwijają ich umiejętności z zakresu biologii, fizyki, chemii, przyrody, kompetencji uniwersalnych, robotyki, języka angielskiego i niemieckiego. Dla uczniów potrzebujących pomocy zorganizowano zajęcia wspomagające z matematyki, informatyki, fizyki, edukacji wczesnoszkolnej oraz nauki języków. Uczniowie korygują wady postawy, wymowy, prowadzą ciekawe dyskusje podczas spotkań z psychologiem. Nie zapomniano o uczniach, którzy swoją naukę kontynuują w domu i także tych, którzy trafili do nas na skutek wojny w swoim kraju. Wszystkie formy pracy cieszą się popularnością. Cała społeczność szkolna w miesiącu październiku odwiedziła „Hydropolis” we Wrocławiu. Zachwyceni uczniowie opowiadają o warsztatach, o ciekawostkach, chwalą się zdobytą wiedzą. Przed nimi jeszcze wyjazdy do teatru. Nasze „tęgie głowy” informatyczne coraz sprawniej programują roboty, w tym świecie poruszają się bardzo swobodnie. Pasjonaci fotografii, filmu uwieczniają dla potomnych  każde ważne wydarzenia szkoły. Rośnie wspaniałe pokolenie, które bez wahania podejmuje działanie, bez zająknięcia mierzy się z nowymi wyzwaniami. Cieszymy się, że udało nam się kolejny raz stworzyć możliwości, z których uczniowie czerpią tak wiele korzyści.

     • „Słowa Ojczyzny pełne”.

     • Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnowie włączyła się w organizowany przez Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie Tydzień Patriotyzmu związany z Narodowym Świętem Niepodległości. Jednym z punktów tego świętowania było czytanie tekstów patriotycznych, które o godz. 12.00 rozpoczęło te obchody. W najbliższy czwartek odbędzie się w naszej szkole apel z okazji Dnia Niepodległości oraz wspólne odśpiewanie hymnu w ramach akcji Szkoła do hymnu.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.