• Plecaki dla potrzebujących.

     • Dzięki pomocy i wsparciu PHU Jan Wengrzyn odwiedziliśmy dzisiaj siedzibę legnickiej Fundacja ESPA gdzie odebraliśmy wypełnione plecaki dla uczniów. Zaraz po feriach zostaną one rozdysponowane wśród uczniów potrzebujących pomocy, w tym uczniów przybyłych z Ukrainy. To duże wsparcie dla tych, którzy zostawili wszystko uciekając przed działaniami wojennymi.

      Bardzo dziękujemy Fundacja ESPA i Norbert Palimąka oraz Jan Wengrzyn za przekazaną pomoc. Po feriach planujemy kolejne kontakty.

     • Nasze uczennice w finale zDolnego Ślązaka.

     • Z wielką radością przekazujemy informację, że uczennice naszej szkoły - Hanna Stawecka oraz Natasza Susło zakwalifikowały się do Wojewódzkiego finału konkursu zDolny Ślązak z języków obcych: angielskiego oraz języka niemieckiego

      Ogromne brawa i gratulacje dla Was Dziewczyny!

      Trzymamy kciuki za finał, który odbędzie się w marcu!

     • Bezpieczne ferie zimowe w roku szkolnym 2022/2023

     • Zbliża się okres ferii zimowych, czas odpoczynku, zabawy i regeneracji sił. W związku z tym, w dniu 8 lutego br. odbyły się spotkania uczniów klas młodszych z pedagogami szkolnymi i p. pielęgniarką na temat zasad korzystania z zimowego wypoczynku. Ważną sprawę przekazała dzieciom p. Bożenka - pielęgniarka, która mówiła o przygotowaniu razem z rodzicami smacznych, kolorowych kanapek, surówek i soków.

      Pamiętajmy także o spacerach i mniej czasu spędzajmy przed telewizorem i komputerem. Odkładamy  komórkę, a w ręce  bierzemy ciekawą książkę.

      Miłych, radosnych i bezpiecznych ferii życzą dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły. Czekamy na Was "całych" i zdrowych.

      Helenka i Bożenka

      Dziękujemy

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Uczniowie w Jakuszycach.

     • Nasi uczniowie pod opieką nauczycieli wyjechali na trening narciarski do Jakuszyc, gdzie sprawdzili się w drodze do schroniska Orle.

      Podziękowania dla organizatorów.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Warsztaty z robotyki w kl. 1a.

     • Warsztaty z robotyki w kl. 1a przeprowadzili uczniowie z klasy szóstej- Aleksander i Mateusz. Zadaniem pierwszoklasistów było zaprogramowanie trasy robotów. Zajęcia dostarczyły uczniom wiele radości i dały możliwość zrealizowania własnych pomysłów.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Konkurs plastyczny z SKO.

     • Uczniowie kl. 1-6 wzięli udział w konkursie plastycznym "Żyrafa Lokatka - maskotka SKO".  Za pomysłowe, oryginalne i estetyczne prace uczniowie otrzymali nagrody.

      Opiekun SKO - Anna Iwanicka

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Kolejny sukces Michała.

     • Do finału IV Dolnośląskiego Festiwalu Piosenki Polskiej „Gdzie Ci Artyści Szaleni?” zakwalifikowano uczniów z 16 Szkół Podstawowych Dolnego Śląska, m.in. z Bielawy, Legnicy Polkowic, Brzegu Dolnego. Finaliści występowali w 4 kategoriach:

      Kategoria 1: klasy 1-2 (7 finalistów)

      Kategoria 2: klasy 3-4 (10 finalistów)

      Kategoria 3: klasy 5-6 (14 finalistów w tym Michał)

      Kategoria 4: klasy 7-8 (11 finalistów)

      Po przesłuchaniu wszystkich finalistów JURY przyznało nagrody w poszczególnych kategoriach oraz GRAND PRIX dla najlepiej wykonanego polskiego utworu z lat 70-80-90-tych.

      Tym najlepszym okazał się Michał Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie, który zdobył GRAND PRIX za utwór „Zielono mi”.

      Michał już po raz trzeci reprezentował naszą szkołę na tym Festiwalu zdobywając dwukrotnie II miejsca. Opiekunem Michała po raz kolejny był Pan Tomasz Susmęd oraz Mariusz Kowalczyk.

      Zdjęcia Mariusz Kowalczyk oraz https://glogow.naszemiasto.pl/

      Gratulacje dla Michała i życzenia kolejnych sukcesów.