• Najlepsi w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

     • Mateusz Pisarski, Aleksander Czarny i Mateusz Chylak pod opieką p. Dariusza Wołoszyna zajęli I miejsce w rozegranym dzisiaj Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się w Legnicy. Dodatkowo Mateusz Pisarski zdobył tytuł najlepszego uczestnika.

      Gratulacje dla mistrzów.

      Kolejny etap to konkurs strefowy.

     • Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile 2023.

     • W 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Ewy Wołoszyn i Katarzyny Jędraszczyk włączyli się w społeczno-edukacyjną Akcję Żonkile.

      To ważne, by pamiętać o XI przykazaniu Mariana Turskiego "Nie bądź obojętny", by wiecznie trwało.

      Akcję Żonkile wspierają Ambasadorzy i Ambasadorki: Wanda Traczyk-Stawska, Aleksandra Żebrowska, Ralph Kaminski, Bartosz Gelner.

      Honorową Ambasadorką akcji Żonkile została Hanna Krall, pisarka i dziennikarka, autorka książki "Zdążyć przed Panem Bogiem".

      #ŁączyNasPamięć

      #AkcjaŻonkile

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Mistrzowie taekwondo.

     • W ostatnim turnieju charytatywnym taekwondo „Razem dla Klaudii” rozegranym 15 kwietnia 2023 r. w Chojnowie, na podium stawali: Emma Podkowa, Szymon Maj i Anna Struska.

      Gratulacje dla wszystkich zwycięzców oraz życzenia kolejnych sukcesów.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Szkolny konkurs matematyczny „MISTRZ MNOŻENIA I DZIELENIA”.

     • Pod koniec marca uczniowie klas II i III przystąpili do szkolnego konkursu matematycznego „MISTRZ MNOŻENIA I DZIELENIA” , którego celem  była popularyzacja umiejętności sprawnego mnożenia i dzielenia w wybranym zakresie.

      Wśród uczniów klas II następujące miejsca zajęli:

      I miejsce Antoni K. z klasy IIa

      II miejsce Kalina H. z klasy II b

      III miejsce Antonina T. z klasy IIa

      Wśród uczniów klas III następujące miejsca zajęli:

      I miejsce Wojciech S. z klasy IIIa

      II miejsce Zofia K. z klasy IIIa

      III miejsce Amina S. z klasy IIIa

      Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, która odbędzie się w przyszłym roku szkolnym!

      Katarzyna Jędraszczyk

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Życzenia świąteczne.

     • Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych serdeczne życzenia rodzinnej atmosfery przy świątecznym stole, smacznego jajka i mokrego Dyngusa, radości i spokoju dla wszystkich uczniów, ich rodziców i opiekunów, pracowników szkoły oraz sympatyków szkoły składa dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie

     • ŚWIATOWY DZIEŃ CZYTANIA TOLKIENA

     • 31.03.2023 był w Chojnowie świętem czytelniczym, po raz siódmy obchodziliśmy Światowy Dzień Czytania Tolkiena.

      Już od rana w pomieszczeniach Miejskiej Biblioteki Publicznej trwały przygotowania. Po salach snuły się Elfy- członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki, rozmawiając ze sobą w niezrozumiałym dla innych języku. Zajmowały stanowiska, sprawdzały przygotowane zadania, uzupełniały zasoby wiedzy i ukradkiem korzystały z sowicie zastawionego słodyczami stołu. O godzinie 10.00 przybyli przedstawiciele klas 5 ze szkół podstawowych w Chojnowie. Elfy zacierały ręce i porozumiewawczo spoglądały na siebie, wiedząc, że dla młodszych uczniów zacznie się czas próby. Staną w szranki z rówieśnikami, mocując sie na wiedzę, inteligencję, odwagę, spryt, a przede wszystkim życzliwość.

      Uroczystość zaczęła się oficjalnie. Zasłużeni członkowie DKK otrzymali medalion Strażnika Ksiąg Ardy. Wygłoszono mowę na temat podróży i przygód, odczytano fragmenty utworu J.R.R. Tolkiena, ustalono zasady rywalizacji, wylosowano przydziały i ...rozpoczęto literacką zabawę.

      Zespoły klasowe sprawiły się doskonale. Kolejne zadania przenosiły je w inny zakamarek Śródziemia. Wyniki także wzbudziły niemałe emocje. Jeden z naszych zespołów uzyskał druga lokatę. Imprezę uświetniła wystawa makiet z lektury " Hobbit czyli tam i z powrotem" wykonanych przez uczniów klasy 6a z SP3.

      Na koniec uczestnicy zostali zaproszeni przez włodarza naszego miasta. Pan burmistrz każdemu przekazał słodki upominek.

      Za rok znów się spotkamy i literaturę fantasy w sposób nietypowy poznamy.

      Opiekunka szkolnego DKK- Ewa Wołoszyn, po elficku Elda.

      Zdjęcia: Anna Kopyra, Miejska Biblioteka Publiczna