• Dzień dziecka.

• Z okazji Dnia Dziecka została w szkole przeprowadzona szybka akcja "Cukierki dla uczniów".

Najlepsze życzenia z okazji Waszego święta.

• Warsztaty kulinarne w PZS.

• Klasa 8b i 8c odwiedziła chojnowski Powiatowy Zespół Szkół, gdzie nasi uczniowie brali udział w warsztatach kulinarnych.

Podziękowania dla organizatorów.

• Wyniki konkursu plastycznego „Droga do gwiazd – Mikołaj Kopernik, człowiek wielu talentów”.

• Komisja organizująca konkurs plastyczny „Droga do gwiazd – Mikołaj Kopernik, człowiek wielu talentów” ogłosiła wyniki tego konkursu.

Na konkurs wpłynęło 243 prace w różnych kategoriach wiekowych. Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić i wyróżnić następujących przedszkolaków i uczniów:

Zespoły przedszkolne

I miejsce – Aleksandra Łukawiecka – PM 1

II miejsce – Hanna Metanowska – PM 1

III miejsce – Paulina Papież – PM1

Wyróżnienia:

Laura Rząsa, Igor Jagielski, Nina Bugajska, Anna Kawa, Martyna Garlińska - wszyscy z PM 1

Uczniowie klas I – III szkoły podstawowej,

I miejsce – Lena Kaczmarek SP 4

II miejsce – Piotr Kozłowski SP 3

III miejsce – Magdalena Pluskota  SP3

Zuzanna Tymczyszyn SP4, Jan Szuszkiewicz  SP3

Uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej,

I miejsce – Ola Zapalska SP3

II miejsce – Kamil Sawicki SP 3

III miejsce – Katarzyna Wróbel SP3

Karolina Cichońska SP3, Magdalena Chylak SP3, Mateusz Chylak SP3

Uczniowie klas VII – VIII szkoły podstawowej

I miejsce – Iga Grzesiak SP3

II miejsce – Dominika Wieczorek SP 3

II miejsce – Jagoda Karczmar SP3

Maja Guściora SP3, Natalia Błaszczyk SP3, Zofia Budakiewicz SP3

Nagrodzone i wyróżnione prace do obejrzenia od piątku w holu Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie.

Nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych zostaną wręczone przez Burmistrza Miasta Chojnowa podczas Dni Chojnowa, na scenie głównej na chojnowskim rynku, w sobotę 3 czerwca 2023 r. po korowodzie

• Egzamin ósmoklasisty.

• Egzamin z języka polskiego - tuż przed rozdaniem zestawów egzaminacyjnych.

Trzymamy za Was kciuki.

• Jak powstaje miód?

• Dnia 19 maja br. odbyło się w kl.1a niecodzienne spotkanie z  zaproszonymi gośćmi. Uczniowie mieli możliwość  poznać życie pszczół oraz produkcję miodu. Swoją wiedzą podzieliła się pasjonatka pszczelarstwa p. Irena Nazar wraz ze swoją córką. Uczniowie mieli okazję obejrzeć żywe pszczoły i królową  pszczół w specjalnym, pokazowym ulu. Obejrzeliśmy filmy nagrane w pasiece "Łasuch” p. Ireny. Były też przyrządy potrzebne do zbioru miodu i produkty pszczele. Chętne osoby mogły przymierzyć kombinezony przeznaczone do pracy w pasiece. Wyjątkowym etapem spotkania była degustacja przepysznego miodu. Z wielkim zainteresowaniem zgłębiliśmy tajniki wiedzy o pszczołach i ich roli w ekosystemie.

• Mistrzowie.

• Mateusz i Aleksander zbierają tytuły mistrzowskie. Informacja o tym kolejnym osiągnięciu już była na fanpage, ale teraz znowu zapracowali na drugą „ściankę mistrzów”. Za nimi I Otwarte Mistrzostwa w Robotyce Komputerowej w Legnicy, przed nimi finał krajowy.

Gratulacje za ten etap i życzenia kolejnych sukcesów.

Opiekunem merytorycznym jest p. Bernarda Borkowska.

• Wycieczki klas pierwszych do banku.

• Dnia 17 maja br. uczniowie klas pierwszych odwiedzili PKO Banku Polskiego w Chojnowie. Celem wycieczki była popularyzacja idei oszczędzania wśród uczniów i poznanie zasad funkcjonowania banku. Dziękujemy Pani dyrektor banku,  Joannie Korczak - Gedik i Pani Agacie Ziegert za wspaniałą lekcję z bankowości.

Opiekun SKO - Anna Iwanicka

• Kolejny sukces Franka.

• W XXIX Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych w Bornem Sulinowo Franciszek Olszewski zajął I miejsce w kategorii Kyorugi-65 kg.

Gratulacje dla mistrza.

• Konkurs ekologiczno - przyrodniczy kl. 1 - 3

• Uczniowie kl. 1 - 3 wzięli udział w szkolnym konkursie ekologiczno - przyrodniczym. Celem konkursu było m. in. kształtowanie świadomości ekologiczno- przyrodniczej. Uczniowie rozwiązali test, w którym wykazali się wysokim  poziomem wiedzy i umiejętności.

• Oszczędzamy w SKO.

• Zachęcamy uczniów do oszczędzania w Szkolnej Kasie Oszczędności. Na zdjęciach ,,nowi" członkowie SKO i warsztaty plastyczne w kl. 1 a promujące oszczędzanie.

Anna Iwanicka

• Zajęcia z Akademii Bezpiecznego Puchatka.

• Uczniowie kl. 1 a wzięli udział w zajęciach z Akademii Bezpiecznego Puchatka, które przeprowadziły panie pedagog. Program edukacyjny skierowany jest do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych i obejmuje tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech strefach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

Anna Iwanicka

• Koniec projektu „Powrót uczniów…”

• W związku z zaakceptowaniem przez Instytucję Zarządzającą - Urząd Marszałkowski we Wrocławiu ostatniego wniosku rozliczeniowego projektu „Powrót uczniów do szkół podstawowych Gminy Miejskiej Chojnów po kształceniu zdalnym” został on tym samym zakończony.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w projekcie. Dzięki wspólnej pracy udało się zrealizować 3270 godzin dodatkowych zajęć dla uczniów w różnych formach wsparcia oraz ponad 30 wyjazdów edukacyjnych do wrocławskiego Hydropolis, kina i teatrów.

Dziękuję osobom pracującym w zespole zarządzającym projektem za owocną współpracę.

Koordynator projektuMariusz Szklarz

• Uruchamiamy zbiórkę pt. "Nie bądź sknera kup pampera".

• Chcąc pomóc dzieciom z wrocławskiego Stowarzyszenia Medycznego Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska "Formuła Dobra" uruchamiamy od dzisiaj zbiórkę na potrzeby tych dzieci.

Chodzi o zakup pieluch, chusteczek i rzeczy do codziennego funkcjonowania dzieci z hospicjum - lista zamieszczona jest  na plakacie.

Najbardziej potrzebne są pieluchy w rozmiarze S, M i rozm. 5 i 6 z rzepami, nie pielucho-majtki. To rzeczy dla dzieci powyżej 10 roku życia. Oczywiście przyjmowane są również inne rozmiary.

Zbiórka darów w świetlicy szkolnej.

Zbieramy do 9 czerwca 2023 r.