• Wizyta partnerów w naszej szkole

• Labas rytas, kalimera, merhaba, dober dan….
          Te słowa powitania rozbrzmiewały w naszej szkole za sprawą wizyty gości ze Słowenii, Grecji, Turcji i Litwy.
          To już kolejny program Comeniusa, do którego przystąpiliśmy. Warunkiem otrzymania grantu w wysokości 15 tys. euro było perfekcyjne przygotowanie projektu i zaakceptowanie go przez dwóch niezależnych ekspertów komisji.
          Otrzymaliśmy bardzo wysoką notę . Zostaliśmy koordynatorami projektu.
          Program trwa do lipca 2011 roku i nosi tytuł ,,Colour of magic”.
          0d 28 października, przez okres tygodnia czasu, trzynastu nauczycieli z różnych zakątków świata dzieliło się z nami swoimi doświadczeniami, przybliżało swoją kulturę . Nasi goście na terenie szkoły brali udział w spotkaniach z dziećmi, prowadzili innowacyjne zajęcia, prezentowali przeźrocza, zabawiali śpiewem i pląsami. Jednym z elementów wizyt w szkole były konferencje, podczas których rozmawiano o realizacji dotychczasowych założeń oraz wyznaczono dalsze kierunki i zadania.
          W trakcie wizyty nie mogło zabraknąć ważnych spotkań. Najważniejsze z nich miało miejsce w Urzędzie Miejskim. Burmistrz miasta, pan Jan Serkies gorąco przywitał gości, opowiadał o naszym mieście, życzył im wielu miłych wrażeń podczas pobytu i zaprosił do wspólnego zwiedzania Muzeum Miejskiego. Perfekcyjnie zorganizowany plan pobytu zakładał również szereg wycieczek. Uznaniem cieszył się wyjazd do Grodźca, gdzie niewątpliwą atrakcją był występ chojnowskiego Zespołu Muzyki Dawnej ,,All’ ANTICO”.
          Gości zachwycił również nasz przepiękny Wrocław. Najwspanialsze pamiątki przywieźli z Bolesławca. Tam mieli okazję przyglądać się produkcji bolesławieckiej ceramiki.
          W opinii gości nasza szkoła spotkała się z uznaniem. Podkreślali oni wielokrotnie, że oczarowani są żywiołowością i otwartością uczniów.
          Doceniali zaangażowanie w pracę każdego nauczyciela. Zauważyli, że w szkole panuje przyjazna atmosfera. Jak sami mówili:,,Szkoła ma duszę”.
          Bardzo podobały im się dobrze wyposażone klasopracownie. Zachwyceni byli występem dzieci z naszej szkoły dla przedszkolaków w chojnowskim domu kultury.
          Dziś po wizycie zostały miłe wspomnienia. Do marca 2010 r. w szkole realizowane będą następne zadania projektu. Wykonaniem tych zadań będziemy mogli się pochwalić podczas konferencji na Litwie, gdzie odbędzie się następne spotkanie.
          Zdjęcia z wizyty w galerii lub kliknij tutaj