Spotkanie w Cotu-Vames.

W dniach 21-25 października odbyła się trzecia wizyta partnerska w ramach projektu Comenius "Rytm życia". Do Rumunii pojechały cztery nauczycielki z naszej szkoły oraz nauczyciele z Bułgarii i Węgier. Nauczyciele dokładnie zwiedzili szkołę gospodarza oraz wzięli udział w konferencji związanej z programem "Rythm of life", podczas której udzielono wywiadów do lokalnej telewizji. W szkole uczniowie przywitali nas chlebem i solą oraz w przepiękny sposób zaprezentowali rumuńskie tańce i pieśni. Rumuńska szkoła wywarła na nas ogromne wrażenie.
Dzięki gościnności Rumunów mogliśmy poznać cząstkę ich kultury i obyczajów jak również przełamać stereotypy na temat Rumunów, których spotykamy w Polsce. Na pewno na długo zapamiętamy smak rumuńskiej mamałygi - kaszy kukurydzianej.
Zdjęcia ze spotkania - tutaj.