Programy unijne

Dolnośląska e-szkoła.

Dolnośląska e-Szkoła

Głównym celem programu jest wsparcie szkoły na drodze do kolejnego etapu rozwoju technologii informacyjnej w jej działaniach, poprzez stworzenie warunków do skutecznego stosowania tej technologii przez nauczycieli w pracy dydaktycznej oraz przez uczniów w ich kształceniu się.

Dokładniej - idea programu polega na wdrożeniu projektów przejścia wybranych szkół na terenie województwa dolnośląskiego na wyższy etap rozwoju technologii informacyjnej w edukacji, poprzez wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technicznych, odpowiednie przygotowanie nauczycieli, oraz utworzenie elektronicznych platform uczenia się.

Efektem wdrożenia programu jest m.in.:

- doposażenie szkoły w przenośne pracownie multimedialne (14+8 laptopów dla uczniów, 6 laptopów dla nauczycieli, tablica interaktywna, projektor multimedialny - do wykorzystania w dowolnej sali, wizualizer, tablet, system testowy ADA Mobitest EDU z oprogramowaniem Testico, oprogramowanie nauczycielskie i uczniowskie Magic Learning)

- przeszkolenie nauczycieli w wykorzystaniu jej na zajęciach

- wykorzystanie platformy edukacyjnej w nauczaniu - Fronter

- wprowadzenie dziennika elektronicznego

Koordynator projektu, lider e-szkoły:  Bernarda Borkowska

Nauczyciele - uczestnicy projektu:  Małgorzata  Szczepanowska, Bogusława Kruk, Izabela Hibner, Dorota Sienkiewicz, Mariusz Szklarz.

zajęcia z komputerami - cz. 1

zajęcia z komputerami - cz. 2