• Razem w projekcie.

     • W czerwcu minął pierwszy etap projektu pod nazwą „Kompetencje kluczowe szansą sukcesu dla uczniów szkół podstawowych Gminy Miejskiej Chojnów” o numerze RPDS-10.02.01-02-0044/18.  Projekt realizuje Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej i zaproszona przez nią chojnowska czwórka. Od listopada 2018 czyli od jego rozpoczęcia bardzo dużo się działo. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach rozwijających umiejętności i uzdolnienia, wspomagających, których celem było wyrównywanie wiadomości, podnosili kompetencje społeczne, rozwijali wiedzę z zakresu robotyki i informatyki, świetnie bawili się na warsztatach psychologicznych i tutorialach. Najmłodsi zostali objęci wsparciem, przez co szkoła stała się dla nich bardziej przyjazna. Zręczność fizyczną beneficjenci doskonalili uczestnicząc w zajęciach gimnastyki korekcyjnej, poprawiali wymowę w czasie żmudnych ćwiczeniach logopedycznych. Nie zabrakło również zajęć rewalidacyjnych dających szansę na polepszenie sprawności. Ważnym aspektem były zajęcia z doradztwa zawodowego pomagające nakreślić kierunki dążeń młodych ludzi. W ramach projektu odbyło się szkolenie dla uczniów i nauczycieli z zakresu nowoczesnego systemu DOKUMASTER CAMPUS czyli wykorzystanie tzw. „chmury” do archiwizacji i drukowania swoich zasobów. Pozyskane pomoce, komputery, laptopy, monitory multimedialne ułatwiały pozyskiwanie informacji, wzbogacały zajęcia a przede wszystkim sprawiały, że były one atrakcyjne. Pod koniec roku szkolnego wśród uczestników projektu przeprowadzono ankietę, której celem było uzyskanie odpowiedzi na temat atrakcyjności i przydatności prowadzonych zajęć. Ankieta pokazała, że uczniowie są bardzo zadowoleni z oferty projektowej i chcieliby, aby oferowane w niej zajęcia weszły na stałe w propozycje szkół. Diagnozy końcowe przeprowadzone przez nauczycieli prowadzących zajęcia wykazały duży przyrost informacji, wiedzy i umiejętności uczniów. Od września rozpoczniemy drugi etap realizacji projektu. Mamy nadzieję, że proponowane zajęcia przyniosą uczniom dalsze możliwości rozwoju tak bardzo ważnych kompetencji kluczowych.

      Grażyna Klucznik

     • Stypendia dla uczniów.

     • Dla uczniów wyróżniających się w nauce, osiągających sukcesy artystyczne oraz sportowe Burmistrz Miasta Chojnowa corocznie funduje stypendia. W poniższym linku do pobrania wnioski, klauzule informacyjne, zasady przyznawania. Termin składania wniosków w urzędzie to 10 lipca.

      Wniosek i klauzula powinny być na jednej kartce (obustronnie). 

      W sekretariacie szkoły można potwierdzić za zgodność z oryginałem odpowiednie dokumenty (świadectwa, dyplomy itp).

       

     • Orły Trójki 2019.

     • W tym roku ten zaszczytny tytuł i statuetkę otrzymali: Natalia Bałuch, Kalina Joszkowska, Beata Walz, Julia Woronowicz, Arkadiusz Jarosławski i Kacper Kapral. 

      Gratulacje dla wyróżnionych.

      Zdjecia w galerii zdjęć.

     • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019.

     • 19 czerwca 2019 w sali chojnowskiego Domu Kultury odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Najlepsi w nauce otrzymali nagrody, wręczono również wiele innych wyróżnień. Wśród gratulacji i podziękowań za pracę, współpracę, wspólne działania były również podziękowania za długoletnią oraz krótsze okresy współpracy w szkole dla nauczycieli i pracowników. Kwiaty i podziękowania otrzymali: P. Helena Malak-Fotiadis, p. Barbara Głąba, p. Teresa Kiełbowicz, p. Hanna Kupczyńska-Kaczyńska, p. Justyna Zając, dk Tomasz Kliszcz. 

      Spokojnych i słonecznych wakacji oraz miłego wypoczynku.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Zakończenie szkoły przez klasy ósme.

     • W dniu dzisiejszym, w Domu Schrama odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i szkoły przez klasy ósme. Uroczystość rozpoczął polonez w wykonaniu absolwentów. Później były przemówienia oraz wręczanie nagród za najlepsze wyniki, 100% frekwencji, szczególne osiągnięcia, Orłów Trójki oraz nagród pamiątkowych. Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych, podziękowania dla rodziców i wychowawców.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Klasa IIIa świętuje z rodzicami.

     • Dzień Mamy i Dzień Ojca połączyliśmy w jedno wspólne świętowanie – Dzień Rodziny.  Uczniowie klasy trzeciej wspólnie z panią wychowawczynią przygotowali program artystyczny dla rodziców i we wtorek po południu w salce gimnastycznej program ten zaprezentowali. Uczniowie odegrali sztukę „Pan Termometr zachorował”, recytowali wiersze i zaśpiewali piosenki. Na koniec rodzice otrzymali wykonane przez dzieci upominki. Po spotkaniu rodzice zaprosili swoje pociechy na lody.      

      Wych. B. Kruk

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Pasowanie na czytelnika.

     • Panie z biblioteki wraz z dziewczynkami z koła czytelniczego przeprowadziły dzisiaj pasowanie na czytelników dla klas I.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Przedstawienie klasy IVa i Ib.

     • Już niedługo wakacje. Przedstawienie o wakacjach i bezpieczeństwie podczas nich zaprezentowała klasa IVa przy współudziale klasy Ib. Podziękowania dla wszystkich występujących i wychowawców klas.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Szkolne Euro.

     • Zostały rozegrane mecze szkolnego Euro. Zwyciężyła drużyna z klasy VIIIa przed VIb i VIa. Gratulacje dla wszystkich zawodniczek i zawodników. Podziękowania dla organizatorów.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Dni Chojnowa 2019.

     • Nasz udział w korowodzie z okazji Dni Chojnowa 2019. Podziękowania dla uczniów, rodziców i nauczycieli za liczny udział w korowodzie

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Chojnowskie Dyktando

     • Dnia 4 czerwca w Domu Schramma odbyło się XVI Chojnowskie Dyktando, w którym uczniowie  mogli sprawdzić swoje ortograficzne umiejętności. Uczestnicy startowali w dwóch grupach wiekowych: uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych oraz klas: VII, VIII, III gimnazjum i szkół średnich (do 18. roku życia). W grupie młodszych trójka naszych uczniów wywalczyła miejsca w pierwszej dziesiątce: Lili Rogusz IV miejsce, Natalia Chopiak VI miejsce, Michał Piróg VIII miejsce. W grupie starszych Zuzanna Kudelska zajęła IV miejsce. Dyktando jak co roku cieszyło się dużym zainteresowaniem i warto podkreślić, że każdy z laureatów miał do pokonania ponad sześćdziesięciu  rywali. Tym cenniejszy jest odniesiony przez naszych uczniów sukces.  Całej czwórce serdecznie gratulujemy!

      M. Szczepanowska

      Wręczenie nagród dla wyróżnionych odbyło się podczas I dnia Dni Chojnowa.

     • Oliwka – nasza mistrzyni karate.

     • Oliwka zajęła III miejsce w XIII Otwartych Mistrzostwach Województwa Opolskiego w Karate Tradycyjnym, w kategorii KATA dzieci 10-11 lat.

      Eliza Ginda

      Zdjęcie w galerii zdjęć.

     • Wycieczka klasy Ib do PSP w Legnicy.

     • Klasa Ib była na wycieczce edukacyjnej „Ognik”. W ramach programu rządowego strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy przeprowadzili praktyczne zajęcia edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

      Uczniowie poznali moc żywiołu, sposoby zachowania się w razie pożaru. Praktyczne zajęcia- w tym pokaz alarmu- prowadzone były w specjalnych pomieszczeniach.

      Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się specjalistyczny sprzęt. Po zajęciach były oczywiście obowiązkowe lody :)

      Joanna Godecka

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Spotkanie informacyjne.

     • Uprzejmie informujemy, że spotkanie z rodzicami uczniów przyszłych klas I odbędzie się 14 czerwca 2019 r. o godz. 17.00 w sali 40, w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Kościuszki.

      Zapraszamy.

     • Odwiedziny marynarza w klasach I.

     • 05.06.2019 klasy pierwsze odwiedził niecodzienny gość - kapitan statku pan Bartosz Balwierz. Opowieści o ciekawej pracy marynarza, o podróżach, statkach i piratach  były tak ciekawe, że trudno było nam się rozstać. Teraz wiemy więcej o pracy marynarzy i ich życiu na statku.

      Joanna Godecka

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Młodzi mistrzowie pływaccy.

     • Rośnie pokolenie nowych mistrzów. Tym razem Mieszko i Nikola zaprezentowali swoje trofea. Gratulacje dla młodych zawodników za osiągnięte wyniki.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Wizyta w piekarni.

     • Uczniowie klasy 1b złożyli dzisiaj wizytę w piekarni, aby przyjrzeć się procesowi powstawania chleba, bułek i innych wypieków. Z wielkim zainteresowaniem dzieci przyglądały się pracy piekarza i uważnie śledziły etapy powstania pieczywa. Wszyscy uczestnicy oprowadzeni zostali po najważniejszych pomieszczeniach: magazynie z mąką, pomieszczeniach, w których wyrasta ciasto i formuje się chleby i bułki. Poznały produkty, które są potrzebne do wypieku chleba, różne rodzaje pieczywa oraz maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. Atrakcją dla uczniów było czynne uczestnictwo w pracy. Dzieci miały okazję samodzielnie formować chleb i bułki. Na zakończenie zostali poczęstowani pysznymi wypiekami. Dziękujemy kierownictwu Piekarni za możliwość przeprowadzenia takich zajęć.

      Joanna Godecka

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Dzień Dziecka klas VI.

     • Pozdrowienia z Jerzmanowic. Klasy 6 świętowały wczoraj Dzień Dziecka w Jerzmanowicach. Było ognisko, zabawy i miły odpoczynek na trawie.

      Agnieszka Bielecka