• Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych w SP3.

     • Dnia 14 września 2022 r. uczniowie klas młodszych I-III oraz IV-V wzięły udział w przeprowadzonej akcji „Tygodnia dla profilaktyki chorób zakaźnych" w szkole.

      Celem akcji było uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie i najbliższych. Do wspólnych działań szkoły zaprosiliśmy edukatorów z legnickiej stacji sanitarno-epidemiologicznej. Pani Kasia Łochowska i p. Małgosia Stawiska-Lichota przeprowadziły zajęcia. Przywiozły lampę ultrafioletową, która okazała się dużą atrakcją dla dzieci. Sprawdzały bowiem, ile bakterii może zgromadzić się na dłoniach. Spowodowało to, że dzieci klas młodszych od razu chciały myć ręce. Nasi uczniowie uświadomili sobie, jak ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad higieny, zwłaszcza w dobie zagrożeń cywilizacyjnych (wciąż aktualny omikron).

      Bożena Zawadzka

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Nagroda dla Hanny.

     • W starostwie legnickim odbyło się podsumowanie konkursu literackiego pn. „Opowieści o Bitwach Legnickich”. W obecności Starosty Legnickiego Adama Babuśki oraz Wicestarosty Legnickiego Janiny Mazur oraz zaproszonych gości wręczono nagrody w tym konkursie. Słowa uznania skierowane zostały także do nauczycieli przygotowujących i wspomagających uczniów w konkursie.

      Wyróżnienie w tym konkursie zdobyła Hanna Kądziołka z klasy VIIIb za pracę „Migawki z przeszłości”.

      Gratulacje dla Hanny za wyróżnienie. Podziękowania dla p. Ewy Wołoszyn za przygotowanie Hani do konkursu oraz dla p. Eweliny Wiśniewskiej.

      Zdjęcia p. Ewelina Wiśniewska.

     • Dobrowolne ubezpieczenie uczniów.

     • W załączeniu przesyłam ulotkę w formie pdf, która zawiera informacje o składkach i zakresie ubezpieczeń do każdej z nich, oraz dwa linki, pod którymi można wykupić ubezpieczenie w czterech wariantach do wyboru:

      - warianty 39 i 47 zł: https://ubestrefa.pl/oferta/SP3Choj1

      - warianty 59 i 95 zł: https://ubestrefa.pl/oferta/SP3Choj2

      Zaznaczę tylko, że strona www UBEstrefy wyświetla się inaczej na komputerze, a inaczej na telefonie. Na komputerze dwa warianty do wyboru są widoczne obok siebie, natomiast na telefonie – jeden pod drugim. Proszę przekazać tę informację rodzicom.

      W razie pytań pozostaję do dyspozycji.

      Z poważaniem

      Agata Słowikowska

     • Narodowe Czytanie 2022.

     • Kolejny raz nasi uczniowie uczestniczyli w szkolnych obchodach Narodowego Czytania. 11. edycja ogólnopolskiej akcji, której celem jest wyciągnięcie literatury narodowej z murów szkoły i udostępnienie jej szerszemu gronu odbiorców, poświęcona była "Balladom i romansom" Adama Mickiewicza w 200. rocznicę ich opublikowania. Młodzież z klas 7 i 8 została zaproszona na krótki program artystyczny związany z tegoroczną lekturą. Geneza Narodowego Czytania, romantyzm, wieszcz narodowy- Adam Mickiewicz oraz treść ballad "Rękawiczka" i "Lilie" były tematami przedstawienia. Przygoda z literaturą trwa nieprzerwanie, więc w przyszłym roku przeniesiemy się nad piękny Niemen z Elizą Orzeszkową. Zapraszamy.

      Program przygotowały panie E. Więcek i E. Wołoszyn oraz ambitni uczniowie klasy 8a.

      A o godz. 16.00 odbyło się Narodowe Czytanie w Domu Schrama z udziałem naszych uczennic z prezentacją kolaży utworzonych podczas wczorajszych warsztatów w MOKSiR.

     • Pokazy akrobatyczne.

     • Naszą szkołę odwiedził p. Rafał Kaszubowski przedstawiając najmłodszym uczniom ciekawe zajęcia akrobatyczne.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Zbieramy TALENCIAKI

     • Jeżeli robią Państwo zakupy w sklepach LIDL, to zapraszamy do zbierania Talenciaków i przypisywania ich do naszej szkoły. Za zebrane kupony szkoła będzie mogła otrzymać nagrody.

      W jaki sposób przekazać zebrane punkty naszej szkole?

      Są trzy drogi:

      Zeskanować kod QR, który znajduje się na Talenciaku.

      Wejść na stronę szkoly.lidl.pl i tam przepisać kod alfanumeryczny.

      Przekazując Talenciaki fizycznie do szkoły do specjalnie przygotowanych pudełek.

      Pudełka są w obydwu klasach pierwszych oraz na automacie wrzutowym przy kserokopiarkach przy sekretariacie.

      Klienci LIDLa  mogą otrzymywać Talenciaki za zakupy w sklepach Lidl od 5.09.2022 do 13.11.2022.

      Zachęcamy do zbierania Talenciaków i przypisywania lub przekazywania ich naszej szkole.

     • Cena posiłku w szkolnej stołówce.

     • W związku z rosnącymi cenami produktów żywnościowych w bieżącym roku szkolnym oraz analizie kosztów zakupu tych produktów, po uzgodnieniach z organem prowadzącym ustala się cenę za 1 posiłek dla ucznia na poziomie 6,50 zł.

      Zapisy na obiady u p. intendentki.

     • Stypendia szkolne na rok 2022/2023.

     • Burmistrz Miasta Chojnowa prosił o poinformowanie rodziców uczniów lub samych uczniów uczęszczających do placówek, a zamieszkałych na terenie miasta, o możliwości wystąpienia z wnioskiem o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2022/2023. Stypendium przysługuje uczniowi, w rodzinie którego dochód netto na jedną osobę w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosków nie przekracza 600 zł.

      Szczegółowe informacje w załączeniu.

      Druki do pobrania w sekretariacie szkoły.

     • Orły Trójki 2022.

     • W tym roku Kapituła Orłów Trójki postanowiła nagrodzić tytułem Orła Trójki 4 uczniów. Wyróżnieni to: Hanna Kądziołka, Michał Kowalczyk, Franciszek Olszewski oraz Antoni Filipowicz.

      Gratulacje dla wyróżnionych.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Zajęcia szkolnej świetlicy.

     • Zajęcia świetlicowe klasy III A i klasy III B (semestr II): m. in. zabawy ruchowe, plastyczno-techniczne, dydaktyczne, konstrukcyjne, komputerowe, odrabianie zadań domowych, wyjście do muzeum.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • SKO w szkole.

     • SKO, czyli Szkolna Kasa Oszczędności, to program umożliwiający dzieciom wypracowanie umiejętności oszczędzania i gospodarowania pieniędzmi. W ramach SKO, w naszej szkole odbywają się, np. konkursy, warsztaty, wycieczki. Uczestniczą w nich również uczniowie, którzy nie należą do tego systemu oszczędzania.

      Opiekun SKO

      Anna Iwanicka

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Wycieczka kl. 3b do Ostaszowa.

     • W piękny, słoneczny dzień, uczniowie kl. 3 b, pod opieką wychowawcy i rodziców, wybrali się na wycieczkę do Ostaszowa.

      W Indiańskiej Wiosce Wokini, każdy uczeń mógł poczuć się, jak prawdziwy Indianin. Każdy przeszedł konkurencje sprawnościowe, np. strzelanie z łuku. Można było m.in. zobaczyć prawdziwe eksponaty i stroje indiańskie. Ponadto przewodnicy opowiedzieli o kulturze i historii Indian. Uczniowie zwiedzili muzeum zabawek, mini zoo, karmili zwierzęta. Był poczęstunek na świeżym powietrzu i skoki na trampolinach. Na koniec dzieci zakupiły pamiątki. Wycieczka była bardzo udana.

      Film: Małgorzata Draszanowska

      Anna Iwanicka

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Zielona Gęś w MOKSiR.

     • Tradycyjnie Miejska Biblioteka Publiczna organizuje dla dzieci przedszkolnych Pasowanie na czytelnika. W tym roku nasz teatrzyk miał zaszczyt w nim uczestniczyć, wystawiając przedstawienie pt. „O sierotce Marysi i krasnoludkach”. Grupa aktorów z klas IV dała z siebie wszystko, odnosząc wielki sukces. Mamy nadzieję na współpracę w kolejnych latach.

      Magdalena Książek

      Zdjęcia w galerii zdjęć.