• Egzamin ósmoklasisty.

          • Egzamin z języka polskiego - tuż przed rozdaniem zestawów egzaminacyjnych.

            Trzymamy za Was kciuki.

            Zdjęcia w galerii zdjęć.

          • Jak powstaje miód?

          • Dnia 19 maja br. odbyło się w kl.1a niecodzienne spotkanie z  zaproszonymi gośćmi. Uczniowie mieli możliwość  poznać życie pszczół oraz produkcję miodu. Swoją wiedzą podzieliła się pasjonatka pszczelarstwa p. Irena Nazar wraz ze swoją córką. Uczniowie mieli okazję obejrzeć żywe pszczoły i królową  pszczół w specjalnym, pokazowym ulu. Obejrzeliśmy filmy nagrane w pasiece "Łasuch” p. Ireny. Były też przyrządy potrzebne do zbioru miodu i produkty pszczele. Chętne osoby mogły przymierzyć kombinezony przeznaczone do pracy w pasiece. Wyjątkowym etapem spotkania była degustacja przepysznego miodu. Z wielkim zainteresowaniem zgłębiliśmy tajniki wiedzy o pszczołach i ich roli w ekosystemie.                                                                    

            Anna Iwanicka

            Zdjęcia w galerii zdjęć.

          • Mistrzowie.

          • Mateusz i Aleksander zbierają tytuły mistrzowskie. Informacja o tym kolejnym osiągnięciu już była na fanpage, ale teraz znowu zapracowali na drugą „ściankę mistrzów”. Za nimi I Otwarte Mistrzostwa w Robotyce Komputerowej w Legnicy, przed nimi finał krajowy.

            Gratulacje za ten etap i życzenia kolejnych sukcesów.

            Opiekunem merytorycznym jest p. Bernarda Borkowska.

          • Wycieczki klas pierwszych do banku.

          • Dnia 17 maja br. uczniowie klas pierwszych odwiedzili PKO Banku Polskiego w Chojnowie. Celem wycieczki była popularyzacja idei oszczędzania wśród uczniów i poznanie zasad funkcjonowania banku. Dziękujemy Pani dyrektor banku,  Joannie Korczak - Gedik i Pani Agacie Ziegert za wspaniałą lekcję z bankowości.

            Opiekun SKO - Anna Iwanicka

            Zdjęcia w galerii zdjęć.

          • Kolejny sukces Franka.

          • W XXIX Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych w Bornem Sulinowo Franciszek Olszewski zajął I miejsce w kategorii Kyorugi-65 kg.

            Gratulacje dla mistrza. 

          • Konkurs ekologiczno - przyrodniczy kl. 1 - 3

          • Uczniowie kl. 1 - 3 wzięli udział w szkolnym konkursie ekologiczno - przyrodniczym. Celem konkursu było m. in. kształtowanie świadomości ekologiczno- przyrodniczej. Uczniowie rozwiązali test, w którym wykazali się wysokim  poziomem wiedzy i umiejętności.

             Anna Iwanicka

            Zdjęcia w galerii zdjęć.

          • Oszczędzamy w SKO.

          • Zachęcamy uczniów do oszczędzania w Szkolnej Kasie Oszczędności. Na zdjęciach ,,nowi" członkowie SKO i warsztaty plastyczne w kl. 1 a promujące oszczędzanie.

            Anna Iwanicka

            Zdjęcia w galerii zdjęć.

          • Zajęcia z Akademii Bezpiecznego Puchatka.

          • Uczniowie kl. 1 a wzięli udział w zajęciach z Akademii Bezpiecznego Puchatka, które przeprowadziły panie pedagog. Program edukacyjny skierowany jest do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych i obejmuje tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech strefach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

            Anna Iwanicka

            Zdjęcia w galerii zdjęć.

          • Koniec projektu „Powrót uczniów…”

          • W związku z zaakceptowaniem przez Instytucję Zarządzającą - Urząd Marszałkowski we Wrocławiu ostatniego wniosku rozliczeniowego projektu „Powrót uczniów do szkół podstawowych Gminy Miejskiej Chojnów po kształceniu zdalnym” został on tym samym zakończony. 

            Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w projekcie. Dzięki wspólnej pracy udało się zrealizować 3270 godzin dodatkowych zajęć dla uczniów w różnych formach wsparcia oraz ponad 30 wyjazdów edukacyjnych do wrocławskiego Hydropolis, kina i teatrów.

            Dziękuję osobom pracującym w zespole zarządzającym projektem za owocną współpracę.

            Koordynator projektuMariusz Szklarz

          • Uruchamiamy zbiórkę pt. "Nie bądź sknera kup pampera".

          • Chcąc pomóc dzieciom z wrocławskiego Stowarzyszenia Medycznego Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska "Formuła Dobra" uruchamiamy od dzisiaj zbiórkę na potrzeby tych dzieci. 

            Chodzi o zakup pieluch, chusteczek i rzeczy do codziennego funkcjonowania dzieci z hospicjum - lista zamieszczona jest  na plakacie.

            Najbardziej potrzebne są pieluchy w rozmiarze S, M i rozm. 5 i 6 z rzepami, nie pielucho-majtki. To rzeczy dla dzieci powyżej 10 roku życia. Oczywiście przyjmowane są również inne rozmiary.

            Zbiórka darów w świetlicy szkolnej.

            Zbieramy do 9 czerwca 2023 r.

             

          • Najlepsi w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

          • Mateusz Pisarski, Aleksander Czarny i Mateusz Chylak pod opieką p. Dariusza Wołoszyna zajęli I miejsce w rozegranym dzisiaj Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się w Legnicy. Dodatkowo Mateusz Pisarski zdobył tytuł najlepszego uczestnika.

            Gratulacje dla mistrzów.

            Kolejny etap to konkurs strefowy.

          • Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile 2023.

          • W 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Ewy Wołoszyn i Katarzyny Jędraszczyk włączyli się w społeczno-edukacyjną Akcję Żonkile.

            To ważne, by pamiętać o XI przykazaniu Mariana Turskiego "Nie bądź obojętny", by wiecznie trwało.

            Akcję Żonkile wspierają Ambasadorzy i Ambasadorki: Wanda Traczyk-Stawska, Aleksandra Żebrowska, Ralph Kaminski, Bartosz Gelner.

            Honorową Ambasadorką akcji Żonkile została Hanna Krall, pisarka i dziennikarka, autorka książki "Zdążyć przed Panem Bogiem".

            #ŁączyNasPamięć

            #AkcjaŻonkile

            Zdjęcia w galerii zdjęć.

          • Mistrzowie taekwondo.

          • W ostatnim turnieju charytatywnym taekwondo „Razem dla Klaudii” rozegranym 15 kwietnia 2023 r. w Chojnowie, na podium stawali: Emma Podkowa, Szymon Maj i Anna Struska.

            Gratulacje dla wszystkich zwycięzców oraz życzenia kolejnych sukcesów.

            Zdjęcia w galerii zdjęć.

          • Szkolny konkurs matematyczny „MISTRZ MNOŻENIA I DZIELENIA”.

          • Pod koniec marca uczniowie klas II i III przystąpili do szkolnego konkursu matematycznego „MISTRZ MNOŻENIA I DZIELENIA” , którego celem  była popularyzacja umiejętności sprawnego mnożenia i dzielenia w wybranym zakresie.

            Wśród uczniów klas II następujące miejsca zajęli:

            I miejsce Antoni K. z klasy IIa

            II miejsce Kalina H. z klasy II b

            III miejsce Antonina T. z klasy IIa

            Wśród uczniów klas III następujące miejsca zajęli:

            I miejsce Wojciech S. z klasy IIIa

            II miejsce Zofia K. z klasy IIIa

            III miejsce Amina S. z klasy IIIa

            Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, która odbędzie się w przyszłym roku szkolnym!

            Katarzyna Jędraszczyk

            Zdjęcia w galerii zdjęć.

          • Życzenia świąteczne.

          • Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych serdeczne życzenia rodzinnej atmosfery przy świątecznym stole, smacznego jajka i mokrego Dyngusa, radości i spokoju dla wszystkich uczniów, ich rodziców i opiekunów, pracowników szkoły oraz sympatyków szkoły składa dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie