• Nauka zdalna.

     • Zgodnie z informacjami podanymi przed chwilą wraca nauka zdalna.

      Nie obejmuje ona uczniów klas 1-4, którzy nadal kształcą się stacjonarnie. Oprócz oczywiście klas, które są jeszcze na kwarantannie, czyli klasy 1a i 1b, które powinny pojawić się w szkole w piątek.

      Pozostałe klasy, czyli klasy 5-8 przechodzą od czwartku w tryb kształcenia zdalnego. Część z tych klas już dzisiaj przeszło na kwarantannę - ci uczniowie również od jutra przechodzą na kształcenie zdalne.

      To tylko 2 dni do ferii.

      Minister powiedział, że:

      "— Jesteśmy pełni nadziei, że z końcem lutego wszyscy wrócimy do nauki stacjonarnej. Zakładamy, że szczyt tej fali będzie przypadał na za trzy tygodnie.

      — Nie ma podziału terytorialnego. We wszystkich szkołach do końca ferii. Nie zakładamy, że to będzie trwało dłużej — dodał"

      Na razie trzeba poczekać na aktualizację rozporządzenia MEiN dotyczącego Covid.

      Minister później doprecyzował - kształcenie zdalne do 27 lutego.

     • II miejsce Michała w Grębocicach.

     • II miejsce dla Michała Kowalczyka w Grębocicach w konkursie dla szkół podstawowych Dolnego Śląska z piosenką „Ciągle pada” - Czerwonych Gitar.

      Gratulacje dla Michała i opiekunów.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Warsztaty ekologiczne.

     • W szkole odbyły się warsztaty ekologiczne dla uczniów organizowane przez Ekolandia.edu. Dzisiaj prowadząca spotkała się z uczniami klas młodszych oraz czwartych. Kolejna część warsztatów, dla kolejnych klas odbędzie się 25 i 28 stycznia.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Kolejny sukces Michała.

     • Sukces Michała we Wrocławiu. W XII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Kolędujmy Małemu" Michał Kowalczyk zająć II miejsce. Gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów.

     • Życzenia świąteczne.

     • Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy, Przyjaciele Szkoły, drodzy Uczniowie.

      Mija kolejny rok naszej pracy. Rok wspólnych działań i projektów, rok wytężonej pracy pomimo trudnych uwarunkowań, które po części zmieniły nasze podejście do życia.

      Dziękuję Wam wszystkim za to, że potrafimy te trudności razem przezwyciężać.

      Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam wszystkim zdrowia, odpoczynku, radości i wielu pięknych chwil spędzonych w rodzinnym gronie. Niech Nowy Rok przyniesie optymizm, mnóstwo inspiracji i sukcesów oraz nadzieję na spokojniejszą przyszłość.

      Mariusz Szklarz

     • Nauka zdalna.

     • 14 grudnia 2021 r. opublikowano rozporządzenie MEiN z dnia 13 grudnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

      Zgodnie z powyższym rozporządzeniem nauka stacjonarna w szkołach zostaje zawieszona od dn. 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r.

      Na wniosek rodziców uczniów uczęszczających do klas I–III w przypadku, gdy rodzic nie może zapewnić opieki swoim dzieciom w tym okresie, szkoła będzie organizowała dla tych dzieci opiekę (zajęcia świetlicowe) wraz z możliwością realizacji zajęć z wykorzystania metod i technik kształcenia na odległość (podobnie jak odbywało się to w poprzednim roku szkolnym).

      Nauka zdalna dla wszystkich uczniów to dni 20-22 grudnia 2021 r. oraz 3-5 stycznia 2022 r. Dzień 7 stycznia jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

     • Przedświąteczny czas w kl. 3b.

     • Podczas zajęć szkolnych, uczniowie kl. 3 b  ozdobili techniką decoupage bombki choinkowe i przeznaczyli je na kiermasz świąteczny. Wykonali również kartki bożonarodzeniowe i papierowe choinki. Niezwykłym przeżyciem dla uczniów było ubieranie choinki i spotkanie z Mikołajem. Przedświąteczne oczekiwania zostały zakończone klasową wigilią.

      Anna Iwanicka

      Zdjecia w galerii zdjęć.

     • "Debata" dla Rodziców 6a.

     • Mimo trudnej sytuacji pandemicznej SP 3 nie zapomina o edukacji dla rodziców.

      Dziękujemy Wam drodzy Państwo  za aktywne uczestnictwo i współrealizację programu.

      Pozdrawiam. 

      B. Zawadzka

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Zapytanie ofertowe.

     • W zakładce "Zamówienia publiczne" udostępniono zapytanie ofertowe dotyczące dostaw żywności do szkolnej stołówki na rok 2022. 

      Zapraszamy do składania ofert.

     • Szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci powyżej 5 r.ż.

     • Szanowni Państwo Dyrektorzy,

      uprzejmie informujemy, że Europejska Agencja Leków zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych. 

      Już od 14 grudnia 2021 r. rozpoczną się szczepienia w grupie dzieci 5-11 lat. Szczegółowe informacje dotyczące schematu szczepienia wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dziecka w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19 znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-nr-15-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-przeciw-covid-19-dzieci-5-11-lat.

      Przekazujemy także link do strony, gdzie zamieszczony jest List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/list-ministra-edukacji-i-nauki-oraz-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-dzieci-w-wieku-5-11-lat. Zachęcamy do upowszechnienia treści listu wśród rodziców i opiekunów, aby dzięki sprawdzonym i rzetelnym informacjom, mogli podjąć świadomą decyzję dotyczącą ewentualnego zaszczepienia swojego dziecka.

      Należy podkreślić, że przedszkole i szkoła mają obowiązek kształtowania  świadomości prozdrowotnej dzieci i uczniów również w zakresie wpływu szczepień na ich zdrowie oraz zwiększać świadomość budowania odporności zbiorowej całego społeczeństwa, czego naturalną konsekwencją jest włączenie się w działania informacyjne. Przypominamy, że obecnie są do wykorzystania w szkołach podczas lekcji przedmiotowych lub zajęć z wychowawcą opracowane materiały informacyjne dotyczące szczepień dedykowane dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, dostępne na stronie ministerstwa Edukacji i Nauki: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-od-12-roku-zycia--materialy-informacyjne. Tam też czekają już scenariusze zajęć dla klas I-III szkół podstawowych.

      W przygotowywaniu są materiały dla nauczycieli w przedszkolach, które zostaną Państwu przesłane w najbliższym czasie. W przedszkolach działania profilaktyczne powinny być podejmowane wspólnie z rodzicami dzieci.

      W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości zachęcamy do odwiedzenia https://www.gov.pl/web/szczepimysie/dzieci-5-11

      Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 można znaleźć także w:

      • mediach społecznościowych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, 
      • na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie
      • na profilu #SzczepimySię,  
      • a także pod numerem infolinii 989.

      Z wyrazami szacunku

      Departament Wychowania i Edukacji WłączającejMinisterstwo Edukacji i Nauki