• "Uczcijmy pamięć piosenką".

     • Z okazji zbliżającego się święta Dnia Niepodległości p. Małgorzata Szczepanowska z klasą VIIIa oraz Tomasz Susmęd ze swoimi grupami: gitarową oraz chórem zaprezentowali dzisiaj pozostałym uczniom, nauczycielom oraz rodzicom przedstawienie "Uczcimy pamięć piosenką" łączącym piosenki i wiersze związane z okresem II Wojny Światowej. Było to piękne i wzruszające przedstawienie. Podziękowania dla występujących oraz opiekunów.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Zajęcia z robotami.

     • Uczniowie z koła robotyki przeprowadzili zajęcia dla pierwszaków, na których młodsi uczniowie mogli zapoznać się z zasadami programowania.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • "DEBATA" dla klas szóstych!

     • Dnia 29 października 2019 r. w naszej szkole młodzież klasy VI B i VI C uczestniczyła w programie profilaktycznym "Debata", z zakresu profilaktyki uzależnień. Celem programu było:

      • ujawnienie głębokich sprzeczności w stereotypowych przekonaniach w relacjach zyski i straty, w poglądach na  temat picia alkoholu przez młodzież
      • uświadomienie ukrytych strat w związku z piciem alkoholu, paleniem papierosów, zażywaniem innych środków psychoaktywnych
      • głoszenie postulatów chroniących młodych ludzi przed skutkami zażywania substancji psychoaktywnych
      • ukazanie możliwości poszukiwania stylów dobrego życia bez pomocy alkoholu i innych używek
      • nabycie wiedzy o konsekwencjach

      Nasi uczniowie jako uczestnicy, byli również współrealizatorami programu i aktywnie w nim uczestniczyli. Podajemy kilka postulatów wypracowanych przez uczniów klas szóstych:

      • Szukamy przyjaciół wśród osób, które nie piją
      • Powiedz sobie NIE!
      • Nie myślimy o substancjach uzależniających
      • Rozmawiamy z dorosłymi o szkodliwości narkotyków
      • Naucz się odmawiać
      • Dyskutujmy na lekcjach o substancjach uzależniających
      • Nie eksperymentujemy z substancjami uzależniającymi w wieku szkolnym

      Drodzy Rodzice zauważcie, że Wasze dzieci chcą rozmawiać z dorosłymi na powyższe tematy czyli także z Wami.

      Pozdrawiamy

      B.Zawadzka,  H. Malak-Fotiadis

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Podziękowania.

     • Szanowni Państwo!

      Bardzo bardzo dziękujemy za Słodki Dzień. Dziękujemy Rodzicom i Pracownikom. Wielkie brawa dla Państwa! Blaszka ciasta z Państwa strony i tak wiele udało się osiągnąć. Dziękujemy za pełną mobilizację i za zakupy! Zaległe płatności uregulowane i zostanie na kolejną niespodziankę dla wszystkich uczniów:) Kłaniamy się nisko!"

      Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać. Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie. Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody, wytrwale i do końca wyciągać przyjazną dłoń...." - (Cyceron).

      Z pozdrowieniami

      Stowarzyszenie Przyjaciół Trójki

      PS. Kolejna akcja to kiermasz świąteczny 4-6 grudnia:). My już działamy:)

     • Program "NOE" w naszej szkole.

     • Młodzież klas siódmych uczestniczyła w Programie Profilaktycznym "NOE" rekomendowanym przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Program jest odpowiedzią na potrzeby nurtujące współczesną młodzież. Obserwujemy ostatnio wśród młodego pokolenia:

      -nagły wzrost spożycia alkoholu

      -trzykrotne zmniejszenie się liczby abstynentów wśród młodzieży

      -obniżenie wieku inicjacji alkoholowej

      -często destrukcyjne wzory picia

      Obowiązkiem dorosłych jest przeciwdziałanie w/w problemom.

      Program "NOE" dostarczył informacji na temat uzależnień, środków psychoaktywnych w tym dopalaczy. Nowo poznane wiadomości zostały potwierdzone konkretnym przykładem z życia osoby uzależnionej od alkoholu i nikotyny, opowieścią o trudnej drodze wyjścia z nałogu, ale szansą dla każdego w wytrwaniu w abstynencji. Pozwolił na bardzo osobiste przezywanie spotkania, stwarzając atmosferę ciepła i bliskości. Cenne było zaangażowanie uczniów w zajęcia. Uświadomili sobie, że maja wpływ na swoje zachowanie i wybory. Wartym podkreślenia jest fakt, że wśród 42 uczestników, programu, aż 31 wyobraża sobie życie(tu i teraz) bez używek.

      Gratulujemy naszej młodzieży właściwego wyboru!

      Pozdrawiam. Bożena Zawadzka i Helena Malak-Fotiadis

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Panorama bitwy pod Grunwaldem.

     • Rośnie nam nowy Matejko, a może Kossak. Ksawery z klasy Ia przyniósł dzisiaj do szkoły i zaprezentował swoją pracę. To panorama bitwy pod Grunwaldem. Jest rewelacyjna. Wywieszona w klasie i możliwa do oglądania przez wszystkich chętnych. Gratulacje dla młodego mistrza malarskiego.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Nowy numer konta do wpłat za obiady.

     • W związku ze zmianą obsługującego nas banku (obecnie to Bank Spółdzielczy w Chojnowie) zmianie uległ numer konta, na który dokonywane są opłaty za obiady.

      Nowy numer konta: 51 8644 0000 0000 0941 2000 0160

     • Serce Kapsuły Czasu.

     • W II edycji ogólnopolskiej akcji społecznej „Serce Kapsuły Czasu", w której wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie, pod okiem Pani Anny Świdurskiej przyznano następujące wyróżnienia:

      Laureat honorowy - praca zostanie zamknięta w Kapsule Czasu w formie oryginalnej i elektronicznej. Laureat otrzyma złoty certyfikat potwierdzający zamknięcie pracy w Kapsule Czasu:

      Nadia Szapował

      Marcin Skrok

      Hanna Markiewicz

      Hanna Kądziołka

      Certyfikaty zostaną wysłane na przełomie listopada/grudnia.

     • Słodki dzień 25 października.

     • Szanowni Państwo! Stowarzyszenie Przyjaciół Trójki prosi rodziców i pracowników szkoły o blaszkę dowolnego ciasta na piątek 25 października! Organizujemy Słodki Dzień. Od 7.30 będą w holu szkoły ustawione stoły i będzie można kupić słodkości na weekend. Sprzedajemy tylko domowe ciasto. Prosimy, aby ciasto było już pokrojone. Ciasto można już przynosić od czwartku do pokoju nauczycielskiego lub w piątek rano. Nie ukrywamy, iż po zmianach w szkole mamy odroczoną dość sporą płatność za fakturę. Jeśli ktoś może upiec blaszkę ciasta lub kupić ciasto w ten dzień, to byłoby super! 

      Pozdrawiamy 

      Stowarzyszenie Przyjaciół Trójki

      PS. Prosimy powiadomcie rodziców, dziadków, znajomych i sąsiadów!

     • Uroczyste otwarcie szkoły.

     • Po wielu pracach upiększających odbyło się dzisiaj uroczyste otwarcie szkoły po zmianie lokalizacji. Wielu zaproszonych gości mogło zobaczyć, jak zmienił się wygląd szkoły w ciągu ostatnich 3 miesięcy. Otwarto dla gości wszystkie pomieszczenia klasowe, gdzie mogli oni zobaczyć w jakich warunkach uczą się obecnie uczniowie SP3. Całość dopełnia ikonografika na ścianach holi szkolnych, meble dla uczniów, gry sensomotoryczne, graffiti w klasach językowych oraz ogólny wystrój szkoły. Zapraszamy do odwiedzin w szkole. Podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w pracach modernizacyjnych.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Ekstremalna przygoda na Dolnym Śląsku.

     • Uczniowie klasy Va i Vb wraz z wychowawczyniami zwiedzili kopalnię złota w Złotym Stoku, przeżyli ekstremalną przygodę w parku linowym, Jaskini Radochowskiej, pływali pontonami na spływie bardzkim.

      Marta Lewicka-Kościk

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Projekt Deutsch Plus/Niemiecki Plus.

     • W dniu dzisiejszym w ramach projektu Deutsch Plus/Niemiecki Plus organizowanego przez Instytut Goethego w Warszawie naszą szkołę odwiedziła Antonia z Berlina, która jest studentką na Uniwersytecie Humbolda. Przeprowadziła warsztaty dotyczące jej życia w Niemczech, opowiedziała nam o swoich zajęciach, zainteresowaniach, przeprowadziła quiz wiedzy o naszych zachodnich sąsiadach i odpowiedziała na pytania naszych uczniów dotyczące m.in. różnic w edukacji czy zwyczajach. Dziękuję za możliwość takiego spotkania, do następnego razu!

      Katarzyna Adamska

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Zwycięstwo w konkursie OSE.

     • W ostatnią środę, w Wałbrzychu, w obecności ministra cyfryzacji p. Marka Zagórskiego oraz ministra Michała Dworczyka - szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się spotkanie laureatów konkursu na OSEregio. Zostały na nim wręczone certyfikaty dla zwycięzców konkursu #OSEwyzwanie. Wśród laureatów oczywiście nie zabrakło naszej szkoły. Przedstawiciel naszej szkoły - Pan Ireneusz Więcław odebrał certyfikat oraz gratulacje z rąk ww ministrów. Nagrodą w konkursie jest pracownia mobilna składająca się z 16 laptopów umieszczonych w przenośnej szafie z punktem dostępowym do Internetu. W konkursie #OSEwyzwanie mogły wziąć udział szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Zadaniem uczestników było przeslanie pracy plastycznej pt. „Smart Szkoła”, wykonanej w dowolnej technice. Dodatkowo warunkiem udziału w konkursie było zgłoszenie szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Nagrodzoną pracą plastyczną jest obraz Hani Markiewicz z klasy Vd. Podziękowania dla Hani oraz p. Grażyny Klucznik za organizację. Jesteśmy pierwszą szkołą w Chojnowie oferującą mLegitymacje. Pracownia zostanie dostarczona szkole w ciągu tego roku szkolnego, po spełnieniu procedur przetargowych przez Ogólnopolską Sieć Edukacyjną. W województwie dolnośląskim nagrody otrzymało 39 szkół.

      Czyli czekamy na nagrodę.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci i młodzieży.

     • Szanowni Państwo,

      Od 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

      Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się ze specjalistami z Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

      Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w Internecie, zmiany społeczne, których nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi. Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci ITAKI są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić się po wsparcie.

      W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

      Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKA to doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl

      Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej ze środków z Narodowego Programu Zdrowia. Realizatorem części projektu na uruchomienie linii pomocowej jest Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, która wygrała konkurs ogłoszony przez ministerstwo edukacji. Więcej na temat wyników konkursu na stronie internetowej MEN.

      Departament Informacji i Promocji

      Ministerstwo Edukacji Narodowej

     • Zaproszenie.

     • Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, którzy byli zaangażowani w przeprowadzkę szkoły oraz prace porządkowe pod koniec sierpnia tego roku na uroczyste otwarcie szkoły po przeprowadzce. Uroczystość odbędzie się 14 października (poniedziałek) o godz. 11.00 w budynku szkoły przy ul Reymonta 1.

      Zapraszamy.

     • Wycieczka klasy Vc i Vd do Piechowic.

     • W dniach 30.09. – 03.10. 2019 r. uczniowie klas Vc i Vd przebywali w Ośrodku „Uroczysko” w Piechowicach pod opieką pani Marioli Jakusik, pani Elizy Gindy i pana Waldemara Licznera, uczestnicząc w zajęciach „zielonej szkoły”.

      W ciągu czterech dni piątoklasiści z obu klas brali udział w zajęciach taneczno-ruchowych i zajęciach integracyjno-edukacyjnych z zakresu Team Building, nocnym „spacerze” Wielkim Wozem po niebie, wędrowali po karkonoskich, górskich ścieżkach w poszukiwaniu Śnieżnych Kotłów, przemierzali górski szlak aby dotrzeć do najwyżej położonego w polskich Sudetach wodospadu – Wodospadu Kamieńczyka. Uczniowie odwiedzili też Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie, gdzie mogli zdobyć wiedzę o Karkonoskim Parku Narodowym, dzięki multimedialnemu kompendium wiedzy o przyrodzie i historii tego rejonu, a także Hutę Szkła „Julia” w Piechowicach, gdzie mieli możliwość obserwowania na żywo procesu powstawania szklanych figurek i wyrobów kryształowych. Nie zabrakło też ogniska z pieczeniem kiełbasek i dyskoteki. Na pewno nikt się nie nudził!

      Zdjęcia i tekst M. Jakusik

      Zdjęcia w galerii zdjęć.