Nawigacja

 • Zmiana wystroju szkoły.

  Po remoncie przeprowadzonym na wakacjach kolejnym etapem modernizacji jest zmiana wystroju holu głównego i korytarzy. Właśnie dzisiaj pojawiły się nowe meble dla uczniów.

  Zdjecia w galerii zdjęć.

 • Turniej piłki siatkowej.

  W ramach realizowanego przez naszą szkołę projektu w programie "Równać Szanse" rozegrany został turniej piłki siatkowej. Zwycięzcy otrzymali puchar.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Pokaz Grupy Hajdasz.

  Działająca w naszej szkole od paru lat Grupa Hajdasz zaprezentowała swoje możliwości na pokazie zorganizowanym dla uczniów klas I-V.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • mLegitymacje.

  Od dzisiaj uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 mogą uzyskać mLegitymacje, czyli aplikację na telefon w ramach mObywatela, która uzupełnia zwykłą, papierową legitymację szkolną. Nie trzeba będzie już nosić ze sobą legitymacji szkolnej gdy wybieramy się w podróż czy do kina czyli tam, gdzie dzięki legitymacji szkolnej uczeń uzyskuje zniżki. Jest też wersja dla opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Wystarczy telefon i mLegitymacja. Szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, która zapewnia m. in dostęp do elektronicznej wersji legitymacji szkolnej dla uczniów. Wystarczy, że rodzic zgłosi w sekretariacie szkoły chęć pozyskania takiej wersji legitymacji dla swojego dziecka. Warunkiem uzyskania takiej wersji legitymacji jest posiadanie jej w wersji tradycyjnej, papierowej oraz zeskanowanie zdjęcia (w sekretariacie). Zapraszamy do sekretariatu w celu uzyskania dostępu do mLegitymacji.

   

   

 • Odwiedziny policjantów w szkole.

  Na zaproszenie pani pedagog do szkoły zawitali policjanci, którzy rozmawiali z uczniami klas I i II na temat bezpieczeństwa na drodze i w szkole. Mówili o bezpiecznej pozycji, która uchroni przed atakiem psa.

  Bożena Zawadzka

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Narodowe Czytanie w Trójce.

  W czwartek 12 września klasy IV-VIII SP3  uczestniczyły w cyklicznej ogólnopolskiej akcji  czytelniczej „Narodowe Czytanie”. Program obchodów obejmował zarys historii akcji, wyjaśniał jej celowość i tematykę, tłumaczył rozwój i znaczenie terminu- nowela.  Młodzi lektorzy przybliżyli sylwetki czworga nowelistów polskich, którzy od lat goszczą w kanonie lektur szkolnych. Odczytali  fragmenty wybranych nowel: M. Konopnickiej „Dym”, E. Orzeszkowej „Dobra pani”, H. Sienkiewicza „Sachem” i B. Prusa „Katarynki”. W atmosferze zadumy  przenieśliśmy się w ubiegłe stulecia. Pochyliliśmy się nad losem zatroskanej o zdrowie syna matki, ze współczuciem podglądaliśmy „szczęśliwe życie” ulubienicy dobrej pani, z przerażeniem obserwowaliśmy występ ostatniego wodza Czarnych Wężów, a radość niewidomej dziewczynki poruszyła nas do głębi. Literatura ma wielką moc-uruchamia naszą wyobraźnię i dociera do najwrażliwszych pokładów naszej duszy. Wspólnym mianownikiem wszystkich czytanych tekstów była polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem.

  Za przeprowadzenie szkolnej akcji odpowiedzialne były panie E. Więcek i E. Wołoszyn. Wielkie podziękowania dla uczniów klas 7a i 7b, którzy wcielili się w rolę lektorów.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.

  2 września 2019 r. uroczyście rozpoczęto rok szkolny 2019/2020 w nowej siedzibie szkoły przy ul Reymonta 1. Gościem uroczystości był Burmistrz Miasta Chojnowa pan Jan Serkies.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Stypendia Burmistrza Chojnowa.

  Pod koniec sierpnia wręczono stypendia Burmistrza Miasta Chojnowa dla najlepszych uczniów.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20.

  Uprzejmie informuję, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września (poniedziałek) o godz. 9.00 na placu przy szkole przy ul Reymonta 1. Zapraszam serdecznie wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.

  Mariusz Szklarz

 • Stypendia szkolne.

  Informacje o stypedniach szkolnych.

 • Prośba o pomoc.

  Uprzejmie zapraszam w najbliższy wtorek 20 sierpnia wszystkich chętnych do pomocy przy porządkowaniu pomieszczeń lekcyjnych po remoncie. Potrzebny będzie własny sprzęt (wiaderka, ścierki, płyny). Prace planowane są na cały dzień (pierwsza i druga zmiana) w zależności od Państwa wolnego czasu. Potrzebujemy również pomocy przy przewożeniu reszty wyposażenia szkoły. W tym dniu będzie potrzebna więc każda para rąk i większe samochody do transportu.Mariusz Szklarz

 • Razem w projekcie.

  W czerwcu minął pierwszy etap projektu pod nazwą „Kompetencje kluczowe szansą sukcesu dla uczniów szkół podstawowych Gminy Miejskiej Chojnów” o numerze RPDS-10.02.01-02-0044/18.  Projekt realizuje Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej i zaproszona przez nią chojnowska czwórka. Od listopada 2018 czyli od jego rozpoczęcia bardzo dużo się działo. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach rozwijających umiejętności i uzdolnienia, wspomagających, których celem było wyrównywanie wiadomości, podnosili kompetencje społeczne, rozwijali wiedzę z zakresu robotyki i informatyki, świetnie bawili się na warsztatach psychologicznych i tutorialach. Najmłodsi zostali objęci wsparciem, przez co szkoła stała się dla nich bardziej przyjazna. Zręczność fizyczną beneficjenci doskonalili uczestnicząc w zajęciach gimnastyki korekcyjnej, poprawiali wymowę w czasie żmudnych ćwiczeniach logopedycznych. Nie zabrakło również zajęć rewalidacyjnych dających szansę na polepszenie sprawności. Ważnym aspektem były zajęcia z doradztwa zawodowego pomagające nakreślić kierunki dążeń młodych ludzi. W ramach projektu odbyło się szkolenie dla uczniów i nauczycieli z zakresu nowoczesnego systemu DOKUMASTER CAMPUS czyli wykorzystanie tzw. „chmury” do archiwizacji i drukowania swoich zasobów. Pozyskane pomoce, komputery, laptopy, monitory multimedialne ułatwiały pozyskiwanie informacji, wzbogacały zajęcia a przede wszystkim sprawiały, że były one atrakcyjne. Pod koniec roku szkolnego wśród uczestników projektu przeprowadzono ankietę, której celem było uzyskanie odpowiedzi na temat atrakcyjności i przydatności prowadzonych zajęć. Ankieta pokazała, że uczniowie są bardzo zadowoleni z oferty projektowej i chcieliby, aby oferowane w niej zajęcia weszły na stałe w propozycje szkół. Diagnozy końcowe przeprowadzone przez nauczycieli prowadzących zajęcia wykazały duży przyrost informacji, wiedzy i umiejętności uczniów. Od września rozpoczniemy drugi etap realizacji projektu. Mamy nadzieję, że proponowane zajęcia przyniosą uczniom dalsze możliwości rozwoju tak bardzo ważnych kompetencji kluczowych.

  Grażyna Klucznik

 • Stypendia dla uczniów.

  Dla uczniów wyróżniających się w nauce, osiągających sukcesy artystyczne oraz sportowe Burmistrz Miasta Chojnowa corocznie funduje stypendia. W poniższym linku do pobrania wnioski, klauzule informacyjne, zasady przyznawania. Termin składania wniosków w urzędzie to 10 lipca.

  Wniosek i klauzula powinny być na jednej kartce (obustronnie). 

  W sekretariacie szkoły można potwierdzić za zgodność z oryginałem odpowiednie dokumenty (świadectwa, dyplomy itp).

   

 • Orły Trójki 2019.

  W tym roku ten zaszczytny tytuł i statuetkę otrzymali: Natalia Bałuch, Kalina Joszkowska, Beata Walz, Julia Woronowicz, Arkadiusz Jarosławski i Kacper Kapral. 

  Gratulacje dla wyróżnionych.

  Zdjecia w galerii zdjęć.

 • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019.

  19 czerwca 2019 w sali chojnowskiego Domu Kultury odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Najlepsi w nauce otrzymali nagrody, wręczono również wiele innych wyróżnień. Wśród gratulacji i podziękowań za pracę, współpracę, wspólne działania były również podziękowania za długoletnią oraz krótsze okresy współpracy w szkole dla nauczycieli i pracowników. Kwiaty i podziękowania otrzymali: P. Helena Malak-Fotiadis, p. Barbara Głąba, p. Teresa Kiełbowicz, p. Hanna Kupczyńska-Kaczyńska, p. Justyna Zając, dk Tomasz Kliszcz. 

  Spokojnych i słonecznych wakacji oraz miłego wypoczynku.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Zakończenie szkoły przez klasy ósme.

  W dniu dzisiejszym, w Domu Schrama odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i szkoły przez klasy ósme. Uroczystość rozpoczął polonez w wykonaniu absolwentów. Później były przemówienia oraz wręczanie nagród za najlepsze wyniki, 100% frekwencji, szczególne osiągnięcia, Orłów Trójki oraz nagród pamiątkowych. Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych, podziękowania dla rodziców i wychowawców.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Klasa IIIa świętuje z rodzicami.

  Dzień Mamy i Dzień Ojca połączyliśmy w jedno wspólne świętowanie – Dzień Rodziny.  Uczniowie klasy trzeciej wspólnie z panią wychowawczynią przygotowali program artystyczny dla rodziców i we wtorek po południu w salce gimnastycznej program ten zaprezentowali. Uczniowie odegrali sztukę „Pan Termometr zachorował”, recytowali wiersze i zaśpiewali piosenki. Na koniec rodzice otrzymali wykonane przez dzieci upominki. Po spotkaniu rodzice zaprosili swoje pociechy na lody.      

  Wych. B. Kruk

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Pasowanie na czytelnika.

  Panie z biblioteki wraz z dziewczynkami z koła czytelniczego przeprowadziły dzisiaj pasowanie na czytelników dla klas I.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Przedstawienie klasy IVa i Ib.

  Już niedługo wakacje. Przedstawienie o wakacjach i bezpieczeństwie podczas nich zaprezentowała klasa IVa przy współudziale klasy Ib. Podziękowania dla wszystkich występujących i wychowawców klas.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Szkolne Euro.

  Zostały rozegrane mecze szkolnego Euro. Zwyciężyła drużyna z klasy VIIIa przed VIb i VIa. Gratulacje dla wszystkich zawodniczek i zawodników. Podziękowania dla organizatorów.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie
  ul. Reymonta 1
  59-225 Chojnów
  sp3chojnow@poczta.onet.pl
 • 76 81 88 543

Galeria zdjęć