Nawigacja

 • Szkolne Euro.

  Zostały rozegrane mecze szkolnego Euro. Zwyciężyła drużyna z klasy VIIIa przed VIb i VIa. Gratulacje dla wszystkich zawodniczek i zawodników. Podziękowania dla organizatorów.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Dni Chojnowa 2019.

  Nasz udział w korowodzie z okazji Dni Chojnowa 2019. Podziękowania dla uczniów, rodziców i nauczycieli za liczny udział w korowodzie

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Chojnowskie Dyktando

  Dnia 4 czerwca w Domu Schramma odbyło się XVI Chojnowskie Dyktando, w którym uczniowie  mogli sprawdzić swoje ortograficzne umiejętności. Uczestnicy startowali w dwóch grupach wiekowych: uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych oraz klas: VII, VIII, III gimnazjum i szkół średnich (do 18. roku życia). W grupie młodszych trójka naszych uczniów wywalczyła miejsca w pierwszej dziesiątce: Lili Rogusz IV miejsce, Natalia Chopiak VI miejsce, Michał Piróg VIII miejsce. W grupie starszych Zuzanna Kudelska zajęła IV miejsce. Dyktando jak co roku cieszyło się dużym zainteresowaniem i warto podkreślić, że każdy z laureatów miał do pokonania ponad sześćdziesięciu  rywali. Tym cenniejszy jest odniesiony przez naszych uczniów sukces.  Całej czwórce serdecznie gratulujemy!

  M. Szczepanowska

  Wręczenie nagród dla wyróżnionych odbyło się podczas I dnia Dni Chojnowa.

 • "Jak nie czytam, jak czytam."

  Nasz udział w corocznej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Oliwka – nasza mistrzyni karate.

  Oliwka zajęła III miejsce w XIII Otwartych Mistrzostwach Województwa Opolskiego w Karate Tradycyjnym, w kategorii KATA dzieci 10-11 lat.

  Eliza Ginda

  Zdjęcie w galerii zdjęć.

 • Wycieczka klasy Ib do PSP w Legnicy.

  Klasa Ib była na wycieczce edukacyjnej „Ognik”. W ramach programu rządowego strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy przeprowadzili praktyczne zajęcia edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

  Uczniowie poznali moc żywiołu, sposoby zachowania się w razie pożaru. Praktyczne zajęcia- w tym pokaz alarmu- prowadzone były w specjalnych pomieszczeniach.

  Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się specjalistyczny sprzęt. Po zajęciach były oczywiście obowiązkowe lody :)

  Joanna Godecka

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Spotkanie informacyjne.

  Uprzejmie informujemy, że spotkanie z rodzicami uczniów przyszłych klas I odbędzie się 14 czerwca 2019 r. o godz. 17.00 w sali 40, w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Kościuszki.

  Zapraszamy.

 • Odwiedziny marynarza w klasach I.

  05.06.2019 klasy pierwsze odwiedził niecodzienny gość - kapitan statku pan Bartosz Balwierz. Opowieści o ciekawej pracy marynarza, o podróżach, statkach i piratach  były tak ciekawe, że trudno było nam się rozstać. Teraz wiemy więcej o pracy marynarzy i ich życiu na statku.

  Joanna Godecka

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Młodzi mistrzowie pływaccy.

  Rośnie pokolenie nowych mistrzów. Tym razem Mieszko i Nikola zaprezentowali swoje trofea. Gratulacje dla młodych zawodników za osiągnięte wyniki.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Wizyta w piekarni.

  Uczniowie klasy 1b złożyli dzisiaj wizytę w piekarni, aby przyjrzeć się procesowi powstawania chleba, bułek i innych wypieków. Z wielkim zainteresowaniem dzieci przyglądały się pracy piekarza i uważnie śledziły etapy powstania pieczywa. Wszyscy uczestnicy oprowadzeni zostali po najważniejszych pomieszczeniach: magazynie z mąką, pomieszczeniach, w których wyrasta ciasto i formuje się chleby i bułki. Poznały produkty, które są potrzebne do wypieku chleba, różne rodzaje pieczywa oraz maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. Atrakcją dla uczniów było czynne uczestnictwo w pracy. Dzieci miały okazję samodzielnie formować chleb i bułki. Na zakończenie zostali poczęstowani pysznymi wypiekami. Dziękujemy kierownictwu Piekarni za możliwość przeprowadzenia takich zajęć.

  Joanna Godecka

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Dzień Dziecka klas VI.

  Pozdrowienia z Jerzmanowic. Klasy 6 świętowały wczoraj Dzień Dziecka w Jerzmanowicach. Było ognisko, zabawy i miły odpoczynek na trawie.

  Agnieszka Bielecka

 • Dzień Dziecka w klasie IVc.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Dzień Dziecka w klasie Ib i IVd.

  Z odwiedzinami u p. Balwierzy.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Wyprawa nad staw.

  Pod koniec maja grupa uczniów klasy III a uczęszczających na zajęcia unijne matematyczno-przyrodnicze wyruszyła z nauczycielem nad chojnowski staw. Nasza wyprawa miała na celu fotografowanie fauny i flory tego miejsca, dlatego każdy uczeń zaopatrzony był w aparat fotograficzny. Dzieci same robiły zdjęcia, później w domu wybrały najciekawsze i wydrukowały. Swoje prace uczniowie prezentowali na kolejnych zajęciach w szkole. Wystawka prac znajduje się na szkolnym korytarzu. 

  Wych. B. Kruk

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • „Zaczytana szkoła”

  Stowarzyszenie Przyjaciół Trójki wraz z wolontariuszami firmy CCC S.A realizuje wspólny projekt  "Zaczytana szkoła". Koordynatorem projektu jest Edyta Szymczak, która jest pracownikiem firmy na stanowisku Manager Import Export. W naszej Trójce za sprawne przeprowadzenie projektu odpowiada Ewa Wołoszyn. Celem projektu jest promowanie czytelnictwa wśród społeczności lokalnej. W ramach akcji zostanie przeprowadzona sonda na temat powodów, dla których warto czytać. Zostanie również zorganizowana zbiórka książek do hospicjum oraz odbędzie się bicie rekordu Guinessa tj. czytania książki w jednym momencie.  W ramach projektu powstaną punkty bezpłatnej wymiany książek tzw. budki bookcrossingowe. Projekt budki już jest, wykonany przez p. Darka, stolarza ze Szczecinka. Na realizację projektu firma CCC S.A. przyznała grant w wysokości 3 tys. złotych. Natomiast prywatny sponsor - nasz rodzic, przekazał na ten cel 2 tys. zł. Stowarzyszenie ma zamiar postawić pięć budek bookcrosigowych w Chojnowie. Sponsorzy pilnie poszukiwani:) Może chcecie, aby logo Waszej firmy, znalazło się na budce bookcrosingowej w Chojnowie? Prosimy o kontakt ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Trójki.

  Justyna Piróg

 • Procedury kryzysowe.

 • Wycieczka do Wałbrzycha.

  Klasa IV a i IV b z opiekunami odwiedziły Wałbrzych i jego górnicze wspomnienia.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Bociany, bociany...

  Szkoła Podstawowa w Niedźwiedzicach zaprosiła, jak co roku, dzieci do udziału w konkursie plastycznym pod tytułem Bocian wspaniały ptak i jego świat. Prace wykonywali uczniowie z klas I-III. Nagrody rozdano 29.05. podczas festynu  szkolnego. Naszą Szkołę reprezentowały, wyróżnione w konkursie: Dominika Zdanek z I a i Oliwia Ziembowska z II a .

  Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji. Dzieci mogły jeździć konno, malować twarze, robić zmywalne tatuaże, zaplatać włosy, lub uszyć sobie maskotkę. Oczywiście był też poczęstunek.

  Pracownikom Szkoły gratulujemy udanej imprezy i liczmy na współpracę w kolejnej edycji konkursu. 

  Opiekun Magdalena Książek

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Przedstawienie klasy IVc.

  W dniu 28 maja uczniowie klasy IV c zaprezentowali przed swoimi rodzicami oraz przed młodszymi kolegami i koleżankami program artystyczny przygotowany z okazji Dnia Rodziny. Mamy nadzieję, że kilka piosenek, żartobliwe opisy rodziców, laurki z życzeniami oraz całe serce włożone w występ, „rozjaśniły” Rodzicom ten dzień. Rodzicom, którzy licznie przybyli do szkoły, dziękujemy za obecność. Dziękujemy też uczniom klas I-III za wszystkie oklaski w trakcie i po przedstawieniu.

  Mariola Jakusik

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Wycieczka klas VI do Legnicy.

  Klasy 6a i 6b wybrały się na do kina na film "Trzy kroki od siebie" oraz do parku trampolin w Legnicy. Film był bardzo wzruszający o nastolatkach chorych na mukowiscydozę, natomiast wizyta w Jump Heaven była niesamowita.

  Justyna Piróg

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie
  ul. Reymonta 1
  59-225 Chojnów
  sp3chojnow@poczta.onet.pl
 • 76 81 88 543

Galeria zdjęć