Nawigacja

 • Zajęcia z umuzykalniania.

  Zajęcia z umuzykalniania.
  20.11.2018

  Kolejne koncerty muzyków Filharmonii Dolnośląskiej poświęcone były muzyce patriotycznej.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Program „NOE”- pora na Rodziców!

  Program „NOE”- pora na Rodziców!
  18.11.2018

  Dnia 15 listopada 2018 r. rodzice uczniów klas siódmych i ósmych byli realizatorami Programu Profilaktycznego „NOE”.

  Celem spotkania było:

  -dostarczenie podstawowych wiadomości na temat  używek, uświadomienia sobie dlaczego młodzież po nie sięga i jakie z tego tytułu ponosi straty

  -doświadczenie przez rodziców znaczenia ich aktywności w zdrowym życiu dzieci

  Droga Mamo i Tato przypominam o trzech czynnikach:

  -społecznym

  -psychologicznym

  -genetycznym

  Negatywne oddziaływanie dwóch czynników=uzależnienie!

  Wykorzystajcie uzyskaną wiedzę w życiu rodzinnym, trwajcie przy swoim dziecku. Dzieci powinny wiedzieć, „że są dla Was ważne”

  Dziękuję za udział w spotkaniu.

  Bożena Zawadzka

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki.

  Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki.
  16.11.2018

  Chojnowskie grupy MDKK 26 października miały wreszcie okazję poznać swoich wrocławskich opiekunów projektu. Inicjatywa MDKK zrodziła się w Instytucie Książki w Warszawie i obiegła cały kraj. W naszym mieście obecnie funkcjonuje trzy grupy młodzieżowe. Do Chojnowa przyjechały panie z Wojewódzkiej Biblioteki Wrocławskiej. Miło zaskoczyła je liczebność naszych klubów i ich zaangażowanie w projekt czytelniczy. Rozmowa przyniosła nowe pomysły współpracy. Na pewno zaowocuje ciekawymi spotkaniami. Dumni jesteśmy z tak dobrej oceny naszych działań.

  Opiekun MDKK Ewa Wołoszyn.

 • Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki.

  Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki.
  16.11.2018

  Już na pierwszym spotkaniu klubu okazało się, że zostaliśmy zaproszeni (18.10) na spotkanie autorskie z Martą Fox. To znana i uznana poetka i pisarka książek dla dzieci, młodzieży, a jak się później dowiedzieliśmy, także dla dorosłych. Pani Marta łagodnym, ale zdecydowanym tonem, opowiadała o swojej twórczej pracy, o rodzeniu się pomysłu, kreowaniu bohaterów, komplikacji ich losów.Duże zainteresowanie wzbudziła, czytając fragmenty swoich powieści. Zdradziła też plany na najbliższą zawodową przyszłość. Na listopadowe wydanie czeka jej nowa książka, ale tym razem przeznaczona dla dorosłego czytelnika. Pani Fox pochodzi ze Śląska i tam rozgrywa się większość z jej utworów.Świetnie posługuje się dialektem śląskim, co pozwoliło jej zjednać sobie lokalnych wielbicieli jej talentu. Jej literacki dorobek jest imponujący- ponad 50 powieści, a pracowitość i niewątpliwy intelekt godne naśladowania. Warto było pójść na tak budujące spotkanie. Sezon czytelniczy uważamy za otwarty.

  Opiekun MDKK E. Wołoszyn

 • Apel klasy VIIa i chóru szkolnego.

  Apel klasy VIIa i chóru szkolnego.
  14.11.2018

  Klasa VIIa pod opieką swojej wychowawczyni p. M. Szczepanowskiej oraz chór szkolny prowadzony przez p. T. Susmęda zaprezentowali przedstawienie połączone ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych z okazji obchodów rocznicy odzyskania niepodległości.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Wspólne śpiewanie hymnu.

  Wspólne śpiewanie hymnu.
  09.11.2018

  Na chojnowskim rynku, punktualnie o godz. 11.11 odbyło się dzisiaj wspólne śpiewanie hymnu z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz wychowawcy i opiekunowie. Po tym wydarzeniu część naszych uczniów wzięła udział w uroczystościach przy obelisku – w tym złożeniu wiązanek kwiatów od szkół.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Apel klasy IIIa z okazji 100-lecia niepodległości.

  Apel klasy IIIa z okazji 100-lecia niepodległości.
  09.11.2018

  Klasa IIIa pod opieką swojej wychowawczyni zaprezentowała dzisiaj uczniom klas młodszych oraz gościom przedstawienie z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Nagrody w bibliotece miejskiej.

  Nagrody w bibliotece miejskiej.
  09.11.2018

  W Miejskiej Bibliotece Publicznej 8 listopada odbyło się uroczyste wręczenie nagród konkursu plastycznego „Biel i czerwień: kwiaty z polskich łąk i ogrodów”. Wśród nagrodzonych była liczna grupa uczniów z naszej szkoły. Gratulacje dla nagrodzonych i wyróżnionych oraz opiekunów.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Obchody 100-lecia niepodległości na świetlicy szkolnej.

  Obchody 100-lecia niepodległości na świetlicy szkolnej.
  09.11.2018

  W tym roku Polska obchodzi stulecie odzyskania niepodległości. Z tej okazji w ramach zajęć świetlicowych przygotowaliśmy dla uczniów klas trzecich i czwartych Patriotyczne Głośne Czytanie. Zajęcia odbyły się 7 listopada.

  Salę świetlicy udekorowano, wykonanymi przez dzieci pracami związanymi z narodowymi symbolami. Zajęcia rozpoczęła pani Ewa Więcek. Przeczytała dzieciom opowiadanie, które przeniosło ich do wydarzeń z 11 listopada 1918 roku. Tę część spotkania wzbogaciła gazetka ścienna pod hasłem „Droga do wolności” przygotowana z udziałem dzieci po kierunkiem pani Joanny Trajewskiej oraz pani Justyny Zając.

  Kolejnym opowiadaniem były wspomnienia Melchiora Wańkowicza dotyczące bitwy pod Monte Cassino. Była to jedna z najważniejszych bitew II Wojny Światowej, w której Polacy pod dowództwem Generała Andersa, pokonując Niemców otworzyli drogę do zwycięstwa. Tekst czytała pani Urszula Bisiorek. Ta część zajęć połączona była z ekspozycją autentycznego munduru żołnierza biorącego udział w bitwie pod Monte Cassino. Dzieci mogły również obejrzeć odznaczenia zdobyte w czasie walk.

  Historia Polski sięga roku 966, więc w trzeciej części spotkania pan Andrzej Świdurski zaprezentował opowiadanie „Pożegnanie z koziołkiem” autorstwa M. Kruger. Bohaterka tej opowieści przeżywała rozterki związane z przyjęciem nowej religii, ponieważ przecież to chrzest Mieszka I zapoczątkował rozwój Naszego Państwa. Uczniowie mieli okazję obejrzeć łuk, strzały, groty, noże i naczynia związane z początkami Polski.

  Na zakończenie dzieci obejrzały animowany film Tomasza Bagińskiego prezentujący historię polski.

  Dzieci z zainteresowaniem słuchały tekstów oraz oglądały prezentowane ekspozycje.

  Tego samego dnia uczniowie klas I pod opieką pani Joanny Trajewskiej oraz pani Justyny Zając udali się pod obelisk upamiętniający ofiary wojen o odzyskanie niepodległości, gdzie zapalili znicze i uczcili minutą ciszy bohaterów dawnych wydarzeń.

  Urszula Bisiorek

 • Śniadanie daje moc.

  Śniadanie daje moc.
  08.11.2018

  Po raz kolejny nasi uczniowie pod opieką swoich wychowawczyń, p. pedagog oraz mam z poszczególnych klas wzięli udział w akcji "Śniadanie daje moc".

  Zdjęcia w galerii zdjęć

 • Nowe prace w galeriach.

  Nowe prace w galeriach.
  08.11.2018

  Zapraszamy do oglądania nowych prac w szkolnych galeriach.

 • Kapsuła czasu "Listy do przyszłości".

  Kapsuła czasu "Listy do przyszłości".
  08.11.2018

  Julia Woronowicz, uczennica Szkoły Podstawowej nr 3, znalazła się w gronie 100 nagrodzonych uczestników konkursu „Listy do przyszłości” zorganizowano w ramach projektu „Wawelska Kapsuła Czasu z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę”. Warto wspomnieć, iż w konkursie udział wzięło 12 300 uczniów.

  Organizatorem konkursu „Listy do przyszłości” był Zamek Królewski na Wawelu oraz TAURON. Konkurs adresowany był do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych w województwie: dolnośląskim, małopolskim, opolskim i śląskim.

  Konkurs zorganizowano w ramach projektu „Wawelska Kapsuła Czasu z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę”.

  Zadaniem uczestników konkursu było napisanie listu do swojego rówieśnika z przyszłości. List miał dotyczyć jednego z dwóch tematów:

  - Jak spędzam wolny czas?

  - Co chciałbym robić gdy dorosnę?

  Uczennice: Milena Zdanek (klasy 5c), Marta Krasna (z klasy 8a), Julia Woronowicz (z klasy 8a) opisały w liście do przyjaciela z przyszłości jak spędzają wolny czas.

  Dziękuje Milenie, Marcie i Julii - za poświęcony czas, za chęć uczestnictwa w konkursie. Dziękuję za chęć uczczenie 100-lecia niepodległości Polski.

  Julii Woronowicz - GRATULUJĘ Zwycięstwa!

  Julia znalazła się w gronie nagrodzonej 100 uczestników konkursu. Warto wspomnieć, iż w konkursie udział wzięło 12 300 uczniów.

  Julia otrzymała zaproszenie na uroczystość złożenia Wawelskiej Kapsuły Czasu z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę które odbyło się 7 listopada 2018 r. na Wawelu o godz. 10.30

  Informacja o Kapsule Czasu odnotowana została w wawelskich archiwach wraz z prośbą o odczytanie listów w 2118 r. oraz zorganizowanie podobnego projektu z perspektywą kolejnych 100 lat.

  Julio... cieszę się, że cząstka Ciebie, Twój list, Twoje zdjęcie na sto lat umieszczony został na Wawelu. Mam nadzieję, że Twój sukces zachęci innych do udziału w konkursach...

  Gratuluję! Anna Świdurska

 • Konkretnie o uzależnieniach - Program „NOE” w naszej szkole.

  Konkretnie o uzależnieniach - Program „NOE” w naszej szkole.
  08.11.2018

  Młodzież klas siódmych i ósmych była współorganizatorem Programu Profilaktycznego „NOE” rekomendowanym przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

  Program jest odpowiedzią na potrzeby nurtujące współczesną młodzież. Obserwujemy ostatnio wśród młodego pokolenia:

  - nagły wzrost spożycia alkoholu

  - trzykrotne zmniejszenie się liczby abstynentów wśród młodzieży

  - obniżenie wieku inicjacji alkoholowej

  - często destrukcyjne wzory picia

  Obowiązkiem wszystkich dorosłych jest przeciwdziałanie w/w problemom.

  Program "NOE" dostarczył informacji na temat uzależnień, środków psychoaktywnych (w tym dopalaczy). Nowo poznane wiadomości zostały potwierdzone konkretnym przykładem z życia osoby uzależnionej od alkoholu i nikotyny, opowieścią o trudnej drodze wyjścia z nałogu, ale i szansą dla każdego w wytrwaniu w abstynencji. Pozwolił na bardzo osobiste przeżywanie spotkania, stwarzając atmosferę ciepła i bliskości. Cenne było zaangażowanie uczniów w zajęcia. Nauczyli się, że mają wpływ na swoje zachowanie i wybory. Wartym podkreślenia jest fakt, że wśród 81 uczestników programu, aż 71 uczniów wyobraża sobie życie (tu i teraz) bez używek.

  Jesteśmy dumni z naszej młodzieży i gratulujemy im właściwego wyboru !

  Bożena Zawadzka

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Quiz dla pierwszoklasistów.

  Quiz dla pierwszoklasistów.
  08.11.2018

  Klasy pierwsze brały udział w quizie pt. "Kocham Cię, Polsko!" zorganizowanym przez ich wychowawczynie z okazji obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

   

 • Wycieczka klasy IIb.

  Wycieczka klasy IIb.
  27.10.2018

  Klasa IIb odwiedziła Wioskę Smaków - Lipiany.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Pasowanie pierwszoklasistów.

  Pasowanie pierwszoklasistów.
  23.10.2018

  W sali widowiskowej Domu Kultury odbyło się dzisiaj pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie. Uroczystość uświetnił występ akrobatek z Piramidy.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Dzieci ze świetlicy na zabawie w rynku.

  Dzieci ze świetlicy na zabawie w rynku.
  23.10.2018

  Z okazji Festiwalu Kultur organizowanego przez Powiatowy Zespół Szkół w zabawie na rynku brali między innymi udział również nasi uczniowie ze świetlicy.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Trzecia A w Miłkowicach.

  Trzecia A w Miłkowicach.
  23.10.2018

  I znowu na wycieczce. Tym razem pojechaliśmy do Miłkowic do Wioski Kolejarza. I co ważne – pierwszy raz jechaliśmy na wycieczkę pociągiem. Podróż bardzo nam się podobała. Na dworcu przywitała nas delegacja kolejarzy. Zostaliśmy oprowadzeni po Miłkowicach wykonując w tym czasie zadania zgromadzone w quście. W Domu Kultury mieliśmy zajęcia plastyczne oraz kolejarską sesję fotograficzną. Wszystko było wspaniałe. Na koniec pobawiliśmy się na ogrodzie zabaw i wróciliśmy… pociągiem.

  Wych. B. Kruk

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Szóstoklasiści wzięli udział w “Debacie”!

  Szóstoklasiści wzięli udział w “Debacie”!
  22.10.2018

  Dnia 18 października 2018 w naszej szkole młodzież klasy VI A i VI B uczestniczyła w programie profilaktycznym “Debata”,  z zakresu profilaktyki uzależnień. Celem programu było:

  • Ujawnienie głębokich sprzeczności w stereotypowych przekonaniach w relacjach zyski i straty, w poglądach na temat picia alkoholu przez młodzież.
  • Uświadomienie ukrytych strat w związku z piciem alkoholu, paleniem papierosów, zażywaniem innych środków psychoaktywnych.
  • Głoszenie postulatów chroniących młodych ludzi przez skutkami zażywania substancji psychoaktywnych
  • Ukazanie możliwości poszukiwania stylów dobrego życia bez pomocy alkoholu i innych używek
  • Nabycie wiedzy o konsekwencjach

  W programie były wykorzystane liczne metody aktywizujące:

  • Praca z dużą grupą młodzieży
  • Praca w grupach – debata
  • Burza mózgów
  • Miniwykład

  Nasi uczniowie jako uczestnicy, byli również współrealizatorami programu i aktywnie w nim uczestniczyli.

  Drodzy Rodzice porozmawiajcie ze swoimi dziećmi na temat zrealizowanego programu. Zapytajcie jakie przekonania na temat substancji uzależniających miały Wasze dzieci przed realizacją programu a jakie poglądy prezentują teraz. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z powyższego wydarzenia.

  Tekst i zdjęcia Bożena Zawadzka.

 • Zajęcia z umuzykalniania.

  Zajęcia z umuzykalniania.
  15.10.2018

  Po raz pierwszy w tym roku szkolnym przyjechali do nas muzycy z Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Tym razem byli to muzycy, którzy nie na co dzień występują w filharmonii. Prawdziwi Indianie, którzy zaprezentowali swoją muzykę  - muzykę Indian Północnoamerykańskich. 

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie
  ul. T. Kościuszki 30
  59-225 Chojnów
  sp3chojnow@poczta.onet.pl
 • 76 81 88 543

Galeria zdjęć