• Wycieczka klasy 3b.

     • W ciepły, słoneczny dzień uczniowie kl. 3 b pod opieką wychowawczyni i rodziców, udali się na wycieczkę do Baszty Tkaczy. Podziwialiśmy tam m.in. piękne gobeliny. Pani przewodnik przekazała nam ciekawe informacje dotyczące tej historycznej budowli. Z tarasu widokowego podziwialiśmy piękną panoramę Chojnowa.

      Anna Iwanicka

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • NARODOWE CZYTANIE W SP3.

     • Każdego roku, o tej samej porze każdy uczeń czyta, ile tylko może. Korzystając z tej sposobności uczniowie i nauczyciele SP3 zapoznali się z jubileuszowym(10 edycja) dziełem narodowym - dramatem G. Zapolskiej " Moralność pani Dulskiej", którego fragmenty w krótkich scenkach rodzajowych odczytały uczennice klasy 6a - Z. Budakiewicz, M. Siwka, D. Wieczorek i M. Wieczorek. Tekst lektury zmusił nas do refleksji na temat ogólnie pojętej moralności. Obnażyliśmy jej fałszywą stronę, ukrywany przez bohaterkę kołtunizm i obłudę. "Brudy prane we własnym domu" stały się przyczyną do dyskusji. Ciekawostki z życia autorki dramatu poszerzyły wiedzę o czasach i obyczajach minionej epoki. "JAK NAJDALEJ OD DULSZCZYZNY"- zgodnie stwierdziliśmy na zakończenie szkolnego programu czytelniczego. który przygotowały p. E. Więcek i p. E. Wołoszyn.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Oferta zajęć dla uczniów.

     • Zapraszam serdecznie na Warsztaty Twórczego Rozwoju. Zajęcia, dzięki którym można sprawdzić się w różnych działaniach twórczych/artystycznych i odkryć siebie oraz sposoby wyrażania tego, kim jestem i co czuję.

       

      Czyli....co właściwie będziemy robić?

      Tworzyć m.in.  rysunki, kolaże, plakaty, komiksy / wymyślać opowieści / pisać wiersze /  projektować koszulki, torby i inne przedmioty / lepić z gliny / eksperymentować z muzyką /  spacerować i robić zdjęcia / wymyślać nowe hasła i projekty oraz wszystko to, co przyjdzie nam do głowy......

      Nie masz doświadczenia? Nie szkodzi! Wystarczy przyjść i zacząć.

       

      Drogi rodzicu,

      Warsztaty Twórczego Rozwoju to stałe, popołudniowe zajęcia, prowadzone w trakcie roku szkolnego. To czas i miejsce, dla nastolatków, by odkryć siebie oraz poszukać odpowiedzi na nurtujące ich pytania (związane z wiekiem dorastania), a także możliwość znalezienia różnych sposobów na wyrażenie tego kim są, co czują i czego potrzebują.

       

      Czy warto?

      Warsztaty twórcze rozwijają nie tylko kreatywność i wyobraźnię, ale również wrażliwość na siebie i innych, umiejętność komunikacji i współpracy, a przede wszystkim wzmacniają poczucie własnej wartości.

       

      Zapraszam serdecznie!

      Karolina Rosocka

       

      Wiek: Młodzież 13-15 lat

      Koszt zajęć: 80 zł/miesiąc

      Miejsce: Świetlica SP3

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22.

     • Po wakacyjnej przerwie rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Rok 2021/22. Życzymy wszystkim członkom społeczności szkolnej spokojnego, zdrowego roku oraz osiągania przez uczniów jak najlepszych wyników w nauce. Szczególnie ciepło witamy w gronie społeczności szkolnej najmłodszych uczniów czyli pierwszaków, którzy rozpoczynają przygodę ze szkołą.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Stypendia Burmistrza Miasta Chojnowa.

     • W ostatnią niedzielę 29 sierpnia 2021 r. w sali chojnowskiego Domu Kultury zostały wręczone stypendia Burmistrza Miasta Chojnowa. Otrzymali je uczniowie za wyniki w nauce, osiągnięcia naukowe oraz sportowe. Uroczystość uświetnił występ Czesława Mozila.

      Gratulacje dla wyróżnionych.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Prośba od Burmistrza Miasta Chojnowa.

     • Szanowni Państwo,

      Do zakończenia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, pozostało zaledwie 31 dni.

                  Dziękuję Państwu, którzy już się spisali, a osobom, które tego jeszcze nie zrobiły przypominam, że zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w spisie jest obowiązkowy. Osoby nie spisane mogą spodziewać się wizyty lub telefonu od rachmistrza z numeru: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Rachmistrz może również odwiedzić Państwa w mieszkaniu w celu przeprowadzenia wywiadu bezpośredniego.

                  Czas na samospis internetowy spis.gov.pl lub za pośrednictwem infolinii 22 279 99 99 mają Państwo tylko do momentu, gdy skontaktuje się z Państwem rachmistrz (zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. - nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem). Odmowa zagrożona jest karą grzywny.

      Informuję, że można skorzystać z pomocy rachmistrza. Zapraszamy do :

      1. Gminnego Biura Spisowego – Dom Schrama, Rynek 20 od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 14.00
      2. Mobilnego Punktu Spisowego – Rynek (namiot) – 7 dni w tygodniu w godz. od 9.00 do 17.00 ( w przypadku niepogody – Dom Schrama)
      3. Mobilnego Punktu Spisowego w budynku Urzędu Miejskiego – Pl. Zamkowy 1 - pokój nr 1  (poniedziałek, środa, czwartek w godz. 7.30 do 15.30, wtorek od 7.30 do 16.30, piątek od 7.30 do 14.30)

      Kontakt z Gminnym Biurem Spisowym przy Urzędzie Miejskim w Chojnowie tel. 76/8188-505

                                                                                        

                                                                                                                Z poważaniem

                                                                                                     Gminny Komisarz Spisowy

                                                                                                                Jan Serkies