• PASZPORT CZYTELNICZY

     • Pierwszy dzień jesieni zakończył dwumiesięczną ogólnopolską akcję czytelniczą. Inicjatywa przeznaczona była dla chętnych z klas VI-VIII. Wakacyjne doświadczenia czytelnicze miały znaleźć swoje odzwierciedlenie w „Paszporcie czytelniczym”. Polecane pozycje obejmowały literaturę wszystkich kontynentów. Czytelnicy mogli nominować książki i zaznaczyć je na mapie świata (obecnej w paszporcie). Ci młodsi zamieszczali samodzielnie wybrane utwory. Na zakończenie intelektualnej podróży właściciel paszportu dokonywał wyboru książki sezonu. Wybierał z niej ulubiony cytat i rysował portret najsympatyczniejszego bohatera. We wspomnianą czytelniczą podróż ze swoim paszportem wybrali się: Zuzanna Barnowska, Zofia Budakiewicz, Mateusz Chylak, Iga Grzesiak, Maja Guściora, Magda Mroczko, Arkadiusz Pura, Dominika, Wieczorek, Martyna Wieczorek. Ich wysiłek zostanie nagrodzony oceną celującą z języka polskiego i drobnym upominkiem. Najlepszy „Czytelniczy paszport” przygotowałai tym samym otrzymała miano ZŁOTEGO CZYTELNIKA - Magdalena Mroczko. Gratulujemy i zapraszamy w kolejną czytelniczą podróż.

      Ewa Wołoszyn

     • Czy to było Eldorado?

     • W poniedziałek i wtorek ubiegłego tygodnia (20 i 21 września) dwie klasy 5a i 6a wyruszyły na Złotą Wycieczkę. Przez dwa dni przeżyły tyle przygód, że ze zwykłych uczniów stali się „rasowymi” poszukiwaczami skarbów. Organizator nie oszczędzał młodych adeptów sztuki górniczej. Najpierw łagodnie zapoznał ich z historią kopalni w Złotym Stoku, wyjawił kilka, mrożących krew w żyłach, historii, uchylił rąbka tajemnicy głębokich sztolni. By potem w praktyce przetestować wycieczkowiczów. Młodzi ochotnicy poszukiwali złota w lodowatych źródłach kopalni, uczyli się łucznictwa, przemierzali labirynty podziemnego świata, szukając rozwiązań zagadkowych pytań. Nikt nie uprzedził śmiałków, że w ciemnych korytarzach STRASZY! Wzmocnieni dawką adrenaliny szybko uporali się z zadaniem. Po takich emocjach kolejne wyzwania miały okazać się banalne. Nic bardziej mylnego. Bo któż by przypuszczał, że spływ w zalanej sztolni będzie wiódł ku górze? Kto przewidziałby tunel strachu w średniowiecznej osadzie górniczej? Niespodzianki goniły niespodzianki.Na koniec emocjonujących zmagań z czasem i przestrzenią doświadczeni uczniowie otrzymali od miejscowego Kata dar najcenniejszy - WOLNOŚĆ. Zabrali go do domów z obietnicą wiecznej pielęgnacji.Udany klasowy wyjazd potwierdził znane przysłowie- CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE. SAMI NIE WIECIE, CO POSIADACIE.

      Ewa Wołoszyn

     • Wycieczka kl. 3 b do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Chojnowie

     • Dnia 21 września br. odbyła się wycieczka kl. 3 b do Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Chojnowie. Strażacy przeprowadzili pogadankę z uczniami dotyczącą ich pracy. Dzieci zobaczyły m. in. specjalistyczny sprzęt, jakim posługują się strażacy.  Atrakcją dla uczniów była symulacja alarmu przeciwpożarowego, możliwość przymierzenia stroju strażaków czy wejście do wozu strażackiego. Na koniec wycieczki dzieci otrzymały Certyfikaty Małego Strażaka. Dziękujemy Panu Komendantowi i Panom Strażakom za wspaniałe zajęcia, Rodzicom za pomoc w czasie wycieczki.       

      Anna Iwanicka

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Zajęcia z umuzykalniania.

     • Po dłuższej przerwie odbyły się wreszcie kolejne zajęcia z umuzykalniania przygotowane przez artystów Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Akcja Sprzątanie Świata.

     • Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Bernardy Borkowskiej wzięli udział w akcji Sprzątania Świata - Polska pod nazwą "Myślę, więc nie śmiecę".

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Wręczenie stypendiów Wójta Gminy Chojnów.

     • W ostatni piątek w Budziwojowie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Wójta Gminy Chojnów dla najlepszych uczniów. Liczną grupę wyróżnionych stanowili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Wycieczka klasy 3b.

     • W ciepły, słoneczny dzień uczniowie kl. 3 b pod opieką wychowawczyni i rodziców, udali się na wycieczkę do Baszty Tkaczy. Podziwialiśmy tam m.in. piękne gobeliny. Pani przewodnik przekazała nam ciekawe informacje dotyczące tej historycznej budowli. Z tarasu widokowego podziwialiśmy piękną panoramę Chojnowa.

      Anna Iwanicka

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • NARODOWE CZYTANIE W SP3.

     • Każdego roku, o tej samej porze każdy uczeń czyta, ile tylko może. Korzystając z tej sposobności uczniowie i nauczyciele SP3 zapoznali się z jubileuszowym(10 edycja) dziełem narodowym - dramatem G. Zapolskiej " Moralność pani Dulskiej", którego fragmenty w krótkich scenkach rodzajowych odczytały uczennice klasy 6a - Z. Budakiewicz, M. Siwka, D. Wieczorek i M. Wieczorek. Tekst lektury zmusił nas do refleksji na temat ogólnie pojętej moralności. Obnażyliśmy jej fałszywą stronę, ukrywany przez bohaterkę kołtunizm i obłudę. "Brudy prane we własnym domu" stały się przyczyną do dyskusji. Ciekawostki z życia autorki dramatu poszerzyły wiedzę o czasach i obyczajach minionej epoki. "JAK NAJDALEJ OD DULSZCZYZNY"- zgodnie stwierdziliśmy na zakończenie szkolnego programu czytelniczego. który przygotowały p. E. Więcek i p. E. Wołoszyn.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Oferta zajęć dla uczniów.

     • Zapraszam serdecznie na Warsztaty Twórczego Rozwoju. Zajęcia, dzięki którym można sprawdzić się w różnych działaniach twórczych/artystycznych i odkryć siebie oraz sposoby wyrażania tego, kim jestem i co czuję.

       

      Czyli....co właściwie będziemy robić?

      Tworzyć m.in.  rysunki, kolaże, plakaty, komiksy / wymyślać opowieści / pisać wiersze /  projektować koszulki, torby i inne przedmioty / lepić z gliny / eksperymentować z muzyką /  spacerować i robić zdjęcia / wymyślać nowe hasła i projekty oraz wszystko to, co przyjdzie nam do głowy......

      Nie masz doświadczenia? Nie szkodzi! Wystarczy przyjść i zacząć.

       

      Drogi rodzicu,

      Warsztaty Twórczego Rozwoju to stałe, popołudniowe zajęcia, prowadzone w trakcie roku szkolnego. To czas i miejsce, dla nastolatków, by odkryć siebie oraz poszukać odpowiedzi na nurtujące ich pytania (związane z wiekiem dorastania), a także możliwość znalezienia różnych sposobów na wyrażenie tego kim są, co czują i czego potrzebują.

       

      Czy warto?

      Warsztaty twórcze rozwijają nie tylko kreatywność i wyobraźnię, ale również wrażliwość na siebie i innych, umiejętność komunikacji i współpracy, a przede wszystkim wzmacniają poczucie własnej wartości.

       

      Zapraszam serdecznie!

      Karolina Rosocka

       

      Wiek: Młodzież 13-15 lat

      Koszt zajęć: 80 zł/miesiąc

      Miejsce: Świetlica SP3

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22.

     • Po wakacyjnej przerwie rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Rok 2021/22. Życzymy wszystkim członkom społeczności szkolnej spokojnego, zdrowego roku oraz osiągania przez uczniów jak najlepszych wyników w nauce. Szczególnie ciepło witamy w gronie społeczności szkolnej najmłodszych uczniów czyli pierwszaków, którzy rozpoczynają przygodę ze szkołą.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Stypendia Burmistrza Miasta Chojnowa.

     • W ostatnią niedzielę 29 sierpnia 2021 r. w sali chojnowskiego Domu Kultury zostały wręczone stypendia Burmistrza Miasta Chojnowa. Otrzymali je uczniowie za wyniki w nauce, osiągnięcia naukowe oraz sportowe. Uroczystość uświetnił występ Czesława Mozila.

      Gratulacje dla wyróżnionych.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Prośba od Burmistrza Miasta Chojnowa.

     • Szanowni Państwo,

      Do zakończenia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, pozostało zaledwie 31 dni.

                  Dziękuję Państwu, którzy już się spisali, a osobom, które tego jeszcze nie zrobiły przypominam, że zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w spisie jest obowiązkowy. Osoby nie spisane mogą spodziewać się wizyty lub telefonu od rachmistrza z numeru: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Rachmistrz może również odwiedzić Państwa w mieszkaniu w celu przeprowadzenia wywiadu bezpośredniego.

                  Czas na samospis internetowy spis.gov.pl lub za pośrednictwem infolinii 22 279 99 99 mają Państwo tylko do momentu, gdy skontaktuje się z Państwem rachmistrz (zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. - nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem). Odmowa zagrożona jest karą grzywny.

      Informuję, że można skorzystać z pomocy rachmistrza. Zapraszamy do :

      1. Gminnego Biura Spisowego – Dom Schrama, Rynek 20 od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 14.00
      2. Mobilnego Punktu Spisowego – Rynek (namiot) – 7 dni w tygodniu w godz. od 9.00 do 17.00 ( w przypadku niepogody – Dom Schrama)
      3. Mobilnego Punktu Spisowego w budynku Urzędu Miejskiego – Pl. Zamkowy 1 - pokój nr 1  (poniedziałek, środa, czwartek w godz. 7.30 do 15.30, wtorek od 7.30 do 16.30, piątek od 7.30 do 14.30)

      Kontakt z Gminnym Biurem Spisowym przy Urzędzie Miejskim w Chojnowie tel. 76/8188-505

                                                                                        

                                                                                                                Z poważaniem

                                                                                                     Gminny Komisarz Spisowy

                                                                                                                Jan Serkies