Klasa VII a w ramach zadania projektowego z języka polskiego przygotowała inscenizację teatralną swojej lektury obowiązkowej, czyli dramatu Adama Mickiewicza „Dziady część II”. Uczniowie samodzielnie, tylko z niewielką moją pomocą, przygotowali wszystkie elementy przedstawienia: grę aktorów, scenografię, oświetlenie, podkład muzyczny. Spektakl wyreżyserowała Maja Berezowska, a w główne role wcielili się: Julia Jarosz, Krzysztof Bojczuk, Piotr Bielecki, Katarzyna Kawerska, Zuzanna Kudelska, Magdalena Kondziołka, Martyna Łosińska i Maja Berezowska. Postacie z Chóru odegrała reszta klasy. Dnia 21 lutego o godz. 17.00 do sali w Gimnazjum nr 1 w Chojnowie przybyli rodzice naszych aktorów, którzy zasiedli na widowni i mogli obserwować efekty pracy swych dzieci. Przedstawienie zaprezentowało talenty siódmoklasistów i spotkało się z życzliwą oceną widzów wyrażaną na gorąco po spektaklu. Inscenizacja pokazała, że klasa potrafiła się zmobilizować, pokonać trudności (których nie brakowało) i pracować nad osiągnięciem wspólnego sukcesu. A treść tego utworu Adama Mickiewicza na pewno zna bardzo dobrze.
Małgorzata Szczepanowska
Zdjęcia w galerii zdjęć.

