Rajd klas V do Jerzmanowic.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Rajd klas V do Jerzmanowic.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
W sekretariacie szkoły można pobierać wnioski o przyznanie nagród - stypendiów Burmistrza Miasta Chojnowa w kategorii naukowej (za wysokie średnie ocen na świadectwie szkolnym), artystycznej i naukowej (za osiągnięcie wysokich miejsc w konkursach artystycznych i naukowych) oraz sportowej (za wysokie miejsca w konkurach i zawodach sportowych). Uprawnieni są uczniowie klas V-VII zamieszkali na terenie Chojnowa. Termin składanie wniosków to 10 lipca. Wnioski mogą składać rodzice za pośrednictwem dyrektora szkoły, dyrektor szkoły lub pełnoletni uczeń za pośrednictwem dyrektora szkoły.
Zasady przyznawania oraz wnioski możliwe również do pobrania tutaj.
Z okazji zbliżających się wakacji wpierw uczniowie klasy Ia pod czujnym okiem swojej wychowawczyni a później uczniowie klasy IVc pod kierunkiem swojej wychowawczyni zaprezentowały dla uczniów młodszych klas i później starszych przedstawienia o urokach wakacji. Były też przekazane ważne informacje o bezpieczeństwie podczas zabaw i wakacyjnych podróży.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
W konkursie organizowanym przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych w Myśliborzu pod nazwą "Sekretne życie mrówek" Hania Markiewicz zajęła III miejsce. Gratulacje.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
„Żyjemy obok siebie- niepełnosprawni w naszych oczach i sercach” to tytuł konkursu plastycznego ogłoszonego przez Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Legnicy, w którym wzięły udział dzieci z klasy II a uczęszczające na świetlicę szkolną. Celem konkursu było ukazanie relacji między pełno i niepełnosprawnymi dziećmi. Na konkurs wpłynęło wiele prac z placówek z terenu Legnicy. Uczestnicy z naszej szkoły zdobyli dwie nagrody: I miejsce Agatka Giersok i wyróżnienie Iga Grzesiak. Wręczenie nagród połączone było z festynem podczas, którego mieliśmy okazję do wspólnej zabawy z wychowankami legnickiego ośrodka. Dziękujemy p. Dorocie Skrzydłowskiej - Kołodziej za zaproszenie do udziału w konkursie.
U. Bisiorek
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Podczas Wielopolskiej Ligi Taekwondo w Rydzynie, podczas której Franek Olszewski zdobywał swoje mistrzowskie tytuły jeszcze lepiej spisał się Mikołaj Korejko, który w swoich konkurencjach i swojej kategorii wiekowej stawał 3 razy na najwyższym stopniu podium zdobywając 3 złote medale. Gratulacje dla zawodnika :)
Zdjęcia w galerii zdjęć.
W Galerii Młodych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie odbył się dziś wernisaż wystawy "W krainie kolorów". Prace plastyczne wystawione w galerii to dzieła uczniów naszych klas VII. Nad tworzeniem i doborem tych dzieł czuwała p. Grażyna Klucznik. Zapraszamy do odwiedzin w MBP i zwiedzania wystawy.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Klasa IIIc i IIId ze swoimi wychowawczyniami odwiedziły Niedźwiedzice, w których pod opieką przewodników wybrały się na spacer ścieżką dydaktyczną "Szlakiem bociana"
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Nasz czołowy zawodnik taekwondo - Franek Olszewski, występujący w klubie SFORA w ostatnich zawodach Wielkopolskiej Ligi Taekwondo, które zostały rozegrane w Rydzynie zdobył trzy medale: dwa złote i jeden brązowy. Gratulacje dla mistrza.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
W dniach 4.06. - 6.06. 18r. klasy IVa i VIa były na wycieczce, która miała ciekawy i różnorodny program. W Krakowie mogliśmy podziwiać znane na całym świecie zabytki byłej stolicy Polski i zapoznać się z jej historią i kulturą. Jeden dzień spędziliśmy na wędrówce w Ojcowskim Parku Narodowym i widzieliśmy jego najbardziej znane atrakcje: zamek w Pieskowej Skale, Maczugę Herkulesa, Źródełko Miłości i Jaskinię Łokietka. W Zawoi wysłuchaliśmy ciekawej i dowcipnej gawędy góralskiej zakończonej konkursem sprawdzającym naszą wiedzę o tym regionie oraz braliśmy udział w zajęciach rękodzielniczych prowadzonych przez twórców ludowych, którzy potrafią ze słomy wyczarować dosłownie wszystko. Efekty naszej pracy były naprawdę udane. Ostatnim punktem naszej wyprawy była wizyta w Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej. W skansenie widzieliśmy wiejskie budowle z tego regionu, najstarsze pochodziły z XVII wieku. Wycieczka dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń, dużo się nauczyliśmy i miło, a przede wszystkim wesoło spędziliśmy ten czas.
Tekst: Małgorzata Szczepanowska
Zdjęcia: Izabela Hibner-Majewska
Zdjęcia w galerii zdjęć.
To była nasza ostatnia wycieczka w drugiej klasie. Wybraliśmy się do gospodarstwa agroturystycznego, a właściwie do wioski tematycznej w Borówkach – Wioska Darów Lasu. Dzieci wzięły udział w warsztatach kulinarnych – robiły pierogi litewskie z nadzieniem ziemniaczanym. Pierogi zostały upieczone na płycie, następnie zjedzone (z dodatkiem śmietany). PYCHA! Po posiłku wyruszyliśmy na krótki spacer. Dzieciaki miały okazję pochodzić po ścieżce zmysłów - po szyszkach, igliwiu, trocinach. Zabawa była przednia. Radośni wróciliśmy do szkoły. Kolejny wyjazd już w trzeciej klasie :)
Wychowawca klasy IIa - Bogusława Kruk.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Rozpoczynające się Dni Chojnowa tradycyjnie otwarte zostały kolorowym korowodem, podczas którego nasi uczniowie (również nauczyciele oraz rodzice) zaprezentowali się jako kościuszkowi kosynierzy. Bardzo dziękujemy za tak liczny udział uczniów, nauczycieli oraz rodziców.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Uczniowie od klasy III do VII odwiedzili podczas czterodniowej wycieczki Warszawę.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Uczniowie kl. III b wraz z rodzicami i wychowawczynią pojechali na wycieczkę do Wałbrzycha. Zwiedziliśmy Zamek Książ, stadninę koni, powozownię i palmiarnię. W zamku, trzecim co do wielkości w Polsce, podziwialiśmy piękne komnaty, po których oprowadził nas przewodnik. Później udaliśmy się do stadniny koni i powozowni. W zabytkowym obiekcie na skalę europejską, zobaczyliśmy też kilkudniowe źrebaki. Kolejną atrakcją wycieczki była palmiarnia, gdzie rośnie ponad 250 gatunków roślin z całego świata. Z podróży przywieźliśmy różne pamiątki, m. in. rośliny zakupione w palmiarni. Była to interesująca wycieczka, podczas której miło spędziliśmy czas.
Anna Iwanicka
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Uczniowie klas III pisali coroczne dyktando klas III.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Podczas ostatniego Pikniku pod Bocianim Gniazdem w Niedźwiedzicach nasze uczennice: Agata Giersok, Milena Zdanek, Maja Siwka oraz Karolina Łaba otrzymały wyróżnienia oraz nagrody za swoje prace plastyczne. Gratulacje.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Zapraszamy rodziców przyszłych pierwszoklasistów na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 13 czerwca (środa) o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 3 – sala 39 (II piętro).
W naszej szkole od 2012 r. działa internetowa wersja programu SKO. Uczniowie należący do Szkolnej Kasy Oszczędności, mają swoje rachunki oszczędnościowe w PKO Banku Polskim. W szkole odbywają się lekcje oraz zajęcia pozalekcyjne z SKO, gdzie uczniowie uczą się oszczędzania, przedsiębiorczości i rozwijają swoje uzdolnienia oraz umiejętności matematyczne.
Opiekun SKO - Anna Iwanicka
Zdjęcia w galerii zdjęć.
W dniu dzisiejszym odbył się szkolny konkurs polonistyczny "Lubię język polski". Przystąpili do niego najlepsi humaniści z klas IV-VII. Wyniki zostaną ogłoszone już wkrótce.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Trwają przygotowania klas V do egzaminu na kartę rowerową. Jednym z elementów szkolenia są zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia ta prowadziła szkolna pielęgniarka p. Bożena Pawłowska.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Powered by aSc EduPage