Szkoła przystąpiła do programu "Badanie, rozwijanie i promowanie zagadnień związanych z czynnikami ryzyka chorób alergicznych i astmy, w tym szczególnie pochodzenia powietrzno-pochodnego" realizowanego przez Instytut Ochrony Zdrowia, na zlecenie Ministra Zdrowia, w ramach Narodowego Programu Zdrowia.
Oto informacja z instytutu dla rodziców uczniów.
Szanowni Państwo,
gorącą zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnym, internetowym badaniu przesiewowym dzieci i młodzieży pod kątem występowania chorób alergicznych. Wyniki kilkuminutowego badania wskażą czy Państwa dziecko znajduje się w grupie ryzyka. Ponadto, na stronie badania uzyskają Państwo wszelkich niezbędnych informacji na temat postępowania w razie podejrzenia alergii u dziecka. Wyniki badania są całkowicie anonimowe.
Strona badania: http://malergia.pl/test-alergiczny.html
Badanie jest realizowane przez Instytut Ochrony Zdrowia, na zlecenie Ministra Zdrowia, w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020. Zostało zaprojektowane przez lekarzy specjalistów oraz ekspertów z dziedziny nauk społecznych i epidemiologii, pracowników Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wyniki badania nie zastępują lekarza w jego pracy, ale znacznie ją ułatwią i przyspieszą diagnostykę.
Udział w badaniu jest całkowicie bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami.
Łączymy wyrazy szacunku,
Instytut Ochrony Zdrowia
Instytut prześle na dniach broszury informacyjne dla rodziców i uczniów, które przekażemy w momencie ich otrzymania.
