Muzycy Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry zaprezentowali dzisiaj naszym uczniom koncerty pod tytułem „Ze śpiewem na ustach”. Zebrali za swoje występy zasłużone brawa.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Muzycy Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry zaprezentowali dzisiaj naszym uczniom koncerty pod tytułem „Ze śpiewem na ustach”. Zebrali za swoje występy zasłużone brawa.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
W grudniu Towarzystwo Przyjaciół Dzieci ogłosiło konkurs dla klas pierwszych pod hasłem „Listy do Mikołaja”. Ideą tego konkursu było nie tylko samo przedstawienie w plastycznej oprawie pragnień i marzeń dzieci, ale również wybór listów, które zostały przekazane indywidualnym sponsorom. Osoby te, anonimowo ufundowały prezenty zgłoszonym przez nasze koło dzieciom. Paczki otrzymało 7 naszych uczniów i podopiecznych. Dzieci prosiły najczęściej o zabawki, które często swoją ceną wybiegają poza możliwości ich rodziców jak np. zestawy klocków lego. wszystkie paczki dotarły do nas 15. 12. i zostały przekazane często mocno zdumionym rodzicom, którzy sądzili, że prace plastyczne ich dzieci posłużą jedynie do wykonania wystawy pokonkursowej. Tak więc dzięki naszej akcji w Mikołaja uwierzyli również rodzice obdarowanych dzieci.
W akcję w szczególny sposób zaangażowała się klasa I a. Na prośbę wychowawczyni pani Katarzyny Jędraszczyk o napisanie listów odpowiedzieli prawie wszyscy uczniowie. Doceniając to w dniu 13.12. w świetlicy szkolnej odbył się wernisaż, na którym wręczono 5 nagród ufundowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Pozostałe prace zostały również nagrodzone drobnymi upominkami przygotowanymi przez wychowawcę klasy.
W imieniu obdarowanych serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom. Myślę, że nasza inicjatywa i zaangażowanie pozostanie w pamięci wszystkich.
Przewodniczący TPD U. Bisiorek
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Klasa VIa pod opieką swojej wychowawczyni zaprezentowała dzisiaj piękne, klimatyczne przedstawienie związane ze zbliżającymi się świętami. Były wiersze, życzenia oraz wspólne śpiewanie kolęd.
Zdjecia w galerii zdjęć.
W zakładce "Zamówienia publiczne" pojawiło się nowe zapytanie ofertowe na dostawę artykułów żywnościowych do stołówki szkolnej Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie.
Uczniowie kl. III b pod kierunkiem swoich rodziców i wychowawczyni wykonali stroiki świąteczne. Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w przedsięwzięcie a szczególnie p. Katarzynie Degusz oraz p. Ewelinie Wiśniewskiej, p. Justynie Szapował, p. Annie Głębockiej.
Anna Iwanicka
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Uczniowie klasy IIId pod opieką swojej wychowawczyni odwiedzili chojnowskie Muzeum Regionalne, gdzie oprócz zwiedzenia wystawy poświęconej formom do wypieku pierników wzięli udział w warsztatach zdobienia już upieczonych pierników. Efekty ich prac były niezwykłe.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Uczniowie klas VII pod opieką p. Klucznik i Wołoszyn odwiedzili warsztaty kulinarne chojnowskiego Powiatowego Zespołu Szkół, gdzie na zaproszenie Dyrektora Szkoły – p. Mariusza Kowalczyka wzięły udział w profesjonalnych warsztatach pieczenia pierników. Pod czujnym okiem starszych koleżanek i kolegów z PZS samodzielnie przygotowywali ciasto oraz wykroje pierników, które po upieczeniu zdobili przygotowując w ten sposób świetne, małe prezenty świąteczne.
Podziękowania do PZS za super pomysł i zaproszenie.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Klasa IIIa pod opieką swojej wychowawczyni oraz rodziców wybrała się do Złotoryi, gdzie odwiedziła zakład produkujący ozdoby choinkowe Vitbis. Oprócz zwiedzania dzieci wzięły udział w warsztatach, podczas których mogły samodzielnie ozdobić bombki.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Trwają poniedziałkowe spotkania z eksperymentami naukowymi w klasie IIId, podczas których uczniowie prezentują ciekawe pokazy związane z nauką. Tym razem własnoręcznie przygotowane eksperymenty zaprezentowali: Wiktoria Gołębiewska, Julia Machaj i Marysia Knopp. Jak zwykle cieszyły się one dużym zainteresowaniem pozostałych dzieci.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Klasa IVc na warsztatach w Farmie Martynika.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Klasa IIIa na warsztatach w muzeum.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
W ubiegły czwartek Marta Krasna z klasy 7a brała udział w Powiatowych Eliminacjach III Dolnośląskiego Konkursu Języka Niemieckiego zDolny Ślązaczek. Z niecierpliwością czekamy na dalsze wyniki. Gratulacje!
Katarzyna Adamska
Zdjęcia w galerii zdjęć.
W ubiegłym tygodniu zakończyły się zmagania uczniów naszej szkoły w ogólnopolskim konkursie Stypendiada Wczesnoszkolna. W czterech konkursach: czytelniczym „Abecadło”, ortograficznym „Ortografek”, matematycznym „Plusik” oraz plastycznym „Plastuś”, w sumie wzięło udział 69 uczniów z klas II i III. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i życzymy jak najlepszych wyników .
Tekst: Katarzyna Jędraszczyk
Zdjęcia: Patrycja Olejnik, Katarzyna Jędraszczyk
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Na przełomie listopada i grudnia uczniowie klas pierwszych wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Koordynatorem tego programu w naszej szkole jest pani pedagog Helena Malak- Fotiadis, która była odpowiedzialna za przeprowadzenie zajęć z pierwszakami z zakresu bezpieczeństwa i zasad udzielania pierwszej pomocy. Na zakończenie ciekawych zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali specjalne książeczki edukacyjne, dzięki którym łatwiej przygotują się do Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie, odbywającego się w grudniu. Tym samy nasza szkoła uzyskała Certyfikat potwierdzający udział w IX edycji programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka” w roku szkolnym 2017/2018.
Tekst i zdjęcia: Katarzyna Jędraszczyk
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Do naszej szkoły zawitał dzisiaj niezwykły gość. Prosto ze Szkocji na spotkanie z naszymi uczniami przyleciał Eddie Millar. To niezwykły człowiek, który od prawie 10 lat przyjeżdża do Polski do swoich przyjaciół. Odwiedza również szkoły, w których opowiada uczniom o Szkocji i Szkotach. Tak było również dzisiaj. Eddie nie pojawił się u nas w tradycyjnym kilcie, ale obiecał, że następnym razem na pewno będzie w niego ubrany. Opowiadał dzieciom o swoim kraju, zamkach, miastach, ludziach, o potworze z Loch Ness, o Williamie Walles'ie, o J.K. Rowling oraz o drużynach piłkarskich ze Szkocji. No i oczywiście odpowiadał na wiele pytań uczniów kierowanych do niego. Podziękowania dla p. Miłosza za organizację wizyty.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Naszą szkołę odwiedził dzisiaj Mikołaj z elfami. Uczniowie poszczególnych klas witali Mikołaja i jego świtę piosenkami. Był też czas na wspólną zabawę. Specjalnie dla dzieci życzenia i kolędę przedstawiały roboty: Yogi i Bubu pod opieką młodych programistów. A później wszyscy otrzymywali z rąk Mikołaja i elfów prezenty pięknie przygotowane przez rodziców. Nauczyciele i pracownicy szkoły również otrzymali słodkie upominki. Po odwiedzinach w szkole Mikołaj ruszył do chojnowskich urzędów, przychodni, biblioteki, muzeum, poradni, sklepów oraz ośrodka Niebieski Parasol. Najpiękniejszym podziękowaniem był uśmiech ludzi, z którymi się spotykał.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Na parterze, w holu szkoły od dzisiaj do piątku otworzył swoje podwoje świąteczny kiermasz. Wśród bardzo wielu świątecznych rzeczy można kupić m.in. stroiki, bombki, pierniki, słodycze itp. Zapraszamy do odwiedzin i zakupów. Kiermasz firmuje Stowarzyszenie Przyjaciół Trójki.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Zdjęcia p. Joanna Godecka.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Uczniowie klas V pod opieką wychowawczyń oraz niektórzy rodzice oraz animatorzy ostatnie dwa dni spędzili na pracach przy tworzeniu pięknych ozdób świątecznych. Prace te będzie można nabyć podczas świątecznego kiermaszu - już 6 grudnia.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Zapraszamy do szkolnych galerii na wystawę nowych prac uczniów.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Powered by aSc EduPage