Odwiedzili nas po raz kolejny muzycy z Filharmonii Dolnośląskiej. Zaprezentowali dzisiaj muzykę grozy. Jak zwykle słuchacze aktywnie uczestniczyli w zajęciach.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Odwiedzili nas po raz kolejny muzycy z Filharmonii Dolnośląskiej. Zaprezentowali dzisiaj muzykę grozy. Jak zwykle słuchacze aktywnie uczestniczyli w zajęciach.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Dnia 28 października br. uczniowie kl. III B pod opieką wychowawczyni i pani Beaty Angulskiej byli na wycieczce w Muzeum Regionalnym w Chojnowie. W muzeum obejrzeliśmy zbiory liczące ponad 1400 eksponatów. Szczególnie zaciekawiły nas militaria - broń biała, broń palna oraz makieta Chojnowa. Zobaczyliśmy także wystawę czasową złożoną z prac artystki chojnowskiej - pani Jolanty Anton. Bardzo zainteresowały nas informacje przekazane przez oprowadzającego po muzeum - pana dyrektora Jerzego Janusa. Wrażenia z wycieczki na pewno pozostaną nam długo w pamięci.
Zdjęcia w galerii zdjeć.
Za nami Jesienny Konkurs Ortograficzny klas drugich i trzecich.
Laureaci klas drugich to:
Laura Ziembowska IIb – 1 miejsce
Hania Giersok IIb – 2 miejsce
Natalia Chopiak IIa – 3 miejsce
Angela Kozioł IIb – 3 miejsce
W klasach trzecich najlepsi to:
Dorian Gluba IIIb – 1 miejsce
Szymon Jarczak IIIb – 1 miejsce
Jakub Kucharski IIIa – 1 miejsce
Martyna Łosińska IIIa – 1 miejsce
Wiktoria Grudzińska IIIa – 2 miejsce
Martyna Leja IIIb – 2 miejsce
Wiktoria Zeler IIIa – 3 miejsce
Bartek Brożyna IIIb – 3 miejsce
Gratulacje dla najlepszych
Zdjęcia z konkursu w galerii zdjęć.
Nie wszystkie pierwszaki mogły uczestniczyć w uroczystym pasowaniu, które odbyło się w ubiegłym tygodniu. W związku z tym odbyło się „pasowanie bis”. Teraz już wszyscy mogą stwierdzić, że są pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.
Zdjęcia w galerii.
Uczniowie klasy IVa na swojej godzinie wychowawczej zaprezentowali swoje bardzo ciekawe zbiory. Każdy z nich ma bardzo różnorodne hobby. Jedni zbierają pluszowe misie, inni breloki, a jeszcze inni karty z piłkarzami czy długopisy.
Zdjęcia w galerii.
21 października klasy drugie były na wycieczce we Wrocławiu. Dzieci miały przeróżne atrakcje. Jedną z nich była wizyta w Cukierkowni „Cukier Lukier”. Dzieci zobaczyły, jak ręcznie produkuje się słodkości, same miały okazję „wyprodukować” własnego lizaka. Kolejną, mozolną atrakcją było wspinanie się na wieżę widokową kościoła i pokonanie ponad 300 krętych schodów. Piękna pogoda pozwoliła na spacer po wrocławskim Rynku oraz poszukiwania krasnali. Ostatnim punktem wycieczki było obejrzenie spektaklu „Czerwony Kapturek” w Operze Wrocławskiej.
Bogusława Kruk
Wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie przyniosły następuące wyniki:
przewodnicząca: Weronika Bielecka
z-ca przewodniczącej: Konstancja Iwańska
członkowie: Kacper Rogowski, Marta Klimczyk, Oriana Kulpińska
Wyniki indywidualne:
... Krystian Jastrzębski uczeń SP nr 3 zajął II miejsce w walkach.
Żródło: chojnow.pl
Klasy pierwsze odwiedzili dzisiaj panowie policjanci z chojnowskiego posterunku. Nie byli sami. Wraz z nimi był Pan Mrówka z PSB Mrówka. Panowie policjanci mówili o bezpiecznych zachowaniach w drodze do i ze szkoły oraz w domu. Przygotowali również dla wszystkich prezenty, które pomógł rozdawać Pan Mrówka. A na koniec wszyscy chętni mogli poczuć na swoich rękach ciężar policyjnych kajdanek. Podziękowania dla p. Rokity i p. Demiańczuka oraz dla sklepu PSB Mrówka w Chojnowie za prezenty.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy IIb pod opieką swojej wychowawczyni p. U. Chmielewskiej przygotowali akademię. Życzenia i piosenki płynęły ku wszystkim pracownikom szkoły. Program obejrzały dzieci z klas I-III.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
W dniu dzisiejszym odbyły się eliminacje szkolne konkursu „zDolny Ślązaczek”, który sprawdza wiedzę z języka polskiego, matematyki i przyrody. W szkolnych eliminacjach wzięło udział 7 uczniów z klasy VIa. Nad całością czuwała p. M. Szczepanowska.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
W dniu dzisiejszym uczniowie klas IV-VI wzięli udział w Festiwalu Nauki zorganizowanym w ramach programu EduScience. Chojnowski Rynek wypełnił się sceną i namiotami, gdzie królowała Nauka. Tematyczne prezentacje skupiły uwagę dzieci, które również mogły same uczestniczyć w eksperymentach.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Po pasowaniu na pierwszoklasistę uczniowie z klasy Ia otrzymali pyszny tort. Upiekła go jedna z mam i dzisiaj wraz z dwoma innymi mamami przyniosła nowo pasowanym uczniom. Piękny tort z imionami wszystkich uczniów szybko znikał z talerzyków.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Galeria „Na piętrze” prezentuje nowe prace. Zapraszamy do ich oglądania.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
W dniu dzisiejszym w bardzo uroczystej scenerii odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie pierwszaków na uczniów naszej szkoły. W gościnne progi Domu Schrama przybyły pierwszaki, ich rodzice, opiekunowie, babcie, dziadkowie, nauczyciele, wychowawcy oraz zaproszeni goście z Burmistrzem Miasta Chojnowa Janem Serkiesem na czele. Krótki "test" przygotowała dla nich para królewska grana przez uczniów szkolnego koła teatralnego Aja. Pierwszaki odpowiadały śpiewająco. Później nastąpiła uroczysta część ślubowania i samo pasowanie dokonane przez dyrektora, wicedyrektora i burmistrza. I oczywiście prezenty ufundowane przez Radę Rodziców, PZU oraz Bank PKO BP.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Dnia 13 października br. uczniowie klasy IIIb pod opieką wychowawczyni i rodziców udali się na wycieczkę do Baszty Tkaczy. Podziwialiśmy tam piękne gobeliny i z tarasu widokowego panoramę Chojnowa. Później poszliśmy pod pomnik Tkacza znajdujący się w Rynku. Następnie obejrzeliśmy mury obronne miasta. Wycieczka była udana.
Anna Iwanicka - wych. klasy IIIb
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Klasa IVb ze swoją wychowawczynią wybrała się na pieszą wycieczkę do Białej.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
W piątek 10 pażdziernika przy pięknej pogodzie, na zielonym boisku przy MOKSiR odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe klas III-VI Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Miasta Chojnowa. Poszczególne klasy były reprezentowane przez 6 osobowe drużyny dziewcząt i 6 osobowe drużyny chłopców. Rywalizacja była bardzo zacięta. W niektórych wyścigach o miejscach decydowały centymetry. Najważniejsze, że przebiegały w sportowej rywalizacji. Dla najlepszych czekały puchary wręczane przez burmistrza i organizatorów.
Zdjęcia w galerii zdjeć.
Z okazji 70-tej rocznicy wybuchu i przebiegu Powstania Warszawskiego w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Klasy IV-VI odświętnie przebrane wysłuchały i wzięły czynny udział w upamiętnieniu bohaterów tych czasów. Były wiersze, relacje i wspólne śpiewanie piosenek.
Zdjęcia w galerii zdjęć. Wkrótce krótki filmik.
Dzięki świetnemu pomysłowi sklepu Intermarche została dziś przeprowadzona przez pracowników właśnie tego sklepu akcja, która polegała na rozdawaniu przy wejściu do szkoły wszystkim uczniom, ich rodzicom i pracownikom szkoły jabłek. Smaczne jabłka dość szybko znikały z dużej skrzyni, w której było koło 300 kg tych owoców. Oprócz porcji witamin jabłka spowodowały jeszcze jeden ważny efekt - na twarzach obdarowywanych pojawiał się zawsze uśmiech.
Podziękowania dla kierownictwa i pracowników sklepu Intermarche.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Powered by aSc EduPage