17 stycznia br. w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 4 rozegrano I Turniej Szachowy o Mistrzostwo Chojnowa szkół podstawowych. Organizatorem turnieju był chojnowski MOKSiR, a pomysłodawcą i głównym sędzią - p. Jerzy Pudło. I miejsce w kategorii kobiet oraz dyplom i puchar zdobyła uczennica klasy IIIb - Maja Strojek. III miejsce w tej kategorii zdobyła Anita Smoleń również z klasy IIIb.
Aktualności
Turniej Szachowy o Mistrzostwo Chojnowa szkół podstawowych.
Spotkanie opłatkowe.
- Dnia 17 stycznia 2010 r. w naszej szkolnej świetlicy odbyło się coroczne "nauczycielskie" spotkanie opłatkowe. Przed spotkaniem w Kościele pw Niepokalanego Poczęcia NMP została odprawiona msza, którą odprawił ks. biskup Marek Mendyk. Po mszy w świetlicy szkolnej spotkali się wszyscy, którzy są lub byli związani z chojnowską oświatą. Obecny był ks. biskup, burmistrz Chojnowa, starosta legnicki, chojnowscy proboszczowie i księża, dyrektorzy chojnowskich szkół, nauczyciele, pracownicy oświaty oraz emeryci. Spotkanie uświetnił występ uczniów SP 3 z krótkim programem kolęd i pastorałek oraz kolędy w wykonaniu nauczycielek - członkiń chóru Skoranta.
Zdjecia - w galerii.
Teatrzyk kukiełkowy.
- 8 stycznia przyjechał do naszej szkoły teatrzyk kukiełkowy z przedstawieniem Calineczka dla uczniów klas młodszych.
Zdjęcia w galerii.
Zajecia z tablicą interaktywną.
- Dn. 07.01.10 uczniowie kl. 4b wzięli udział w lekcji j.angielskiego z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Lekcję pokazową przygotował p. Damian Białas przedstawiciel wydawnictwa Express Publishing / Egis Sp. z o.o., który w magiczny sposób starał się zachęcić uczniów do nauki angielskiego. Dzięki użyciu tablicy interaktywnej i specjalnego oprogramowania językowego lekcja wypadła rewelacyjnie.
Zdjęcia w galerii.
Spotkania wigilijne....
- W dniu 22 grudnia odbyły się również spotkania wigilijne w klasach. Dzieci, rodzice, wychowawcy i nauczyciele mieli okazję podzielić się opłatkiem i złożyć życzenia świąteczne i noworoczne. Po spotkaniach uczniowskich odbyło się spotkanie wigilijne dla pracowników szkoły oraz emerytów.
Zdjęcia - w galerii.
Jasełka w szkole.
- W dniu 22 grudnia klasa IIb pod opieką wychowawcy - p. M. Pękali przedstawiła dla klas I-III i IV-VI jasełka czyli przedstawienie o aniołkach o diabełkach. Po przedstawieniu odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień dla uczniów klas I-III za konkurs plastyczny o choinkach, stroikach i bombkach.
Zdjęcia w galerii.
Wizyta w Multicentrum II i TVP Wrocław
- W ramach projektu English Teaching i Comenius "Colour of magic" uczniowie klasy 6a i 6b wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w Multicentrum 2 we Wrocławiu. Zajęcia dotyczyły architektury dynamicznej. Uczniowie budowali ruchome konstrukcje z klocków K’NEX (karuzele, samoloty, wiatraki) zasilanych energią słoneczną i sterowanych komputerowo. W tym dniu klasy 6a i 6b zwiedziły także budynek TVP Wrocław. "Magiczna" wędrówka po telewizji Wrocław pozwoliła odkryć miejsca, które nie są dostępne dla zwykłego telewidza: studio Faktów, reżyserkę, halę programu Koło Fortuny i wiele innych niezwykłych miejsc. Uczniowie zobaczyli również jak wygląda praca w telewizji, spotkali dziennikarzy Faktów i wzięli udział w nagraniu wiadomości sportowych.
Zdjęcia w galerii.
Jasełka szkolne.
- W dniu dzisiejszym w sali chojnowskiego MOKSiR-u zostały przedstawione Jasełka przygotowane przez p. Elżbietę Gąsiorek, ks. Artura p. Marię Pękalę, p. Grażynę Klucznik i wybranych uczniów klas I-VI. Przedstawienie to jak zwykle jest ważnym wydarzeniem w życiu szkoły. I jak zwykle - wyszło super. Obecni byli wszyscy uczniowie, nauczyciele i wychowawcy, rodzice i zaproszeni goście. Podziękowania dla wszystkich, którzy przygotowali to przedstawienie. Słodkie prezenty dla wykonawców przygotowała radna Krystyna Czapska.
Zdjęcia - w galerii.
Mała galeria - W rajskim ogrodzie...
- Mała galeria na piętrze przedstawiła prace plastyczne uczniów "W rajskim ogrodzie".
Zdjęcia w galerii.
Ważne - dotyczy używania petard, ogni sztucznych itp
- Wojewoda Dolnośląski w dniu 3 grudnia 2009 r. wydał obwieszczenie w sprawie ograniczeń w używaniu materiałów i wyrobów pirotechnicznych.
Wojewoda zabrania na terenie województwa dolnośląskiego używania:
1. materiałów lub mieszanin pirotechnicznych przewidzianych do wytwarzania efektów świetlnych, dźwiękowych, cieplnych, gazu, dymu lub kombinacji tych efektów,
2. wyrobów zawierających jeden lub kilka materiałów pirotechnicznych, przeznaczonych do uzyskania efektów pirotechnicznych, w tym widowiskowych,
- jeżeli może to spowodować bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa dla życia, zdrowia lub mienia.
Osoby naruszające zakaz opisany powyżej podlega karze grzywny wymierzanej w trybie i na zasadach określonych w przepisach prawa o wykroczeniach.
Przepisu z pkt 1 i pkt 2 nie stosuje się, jeżeli użycie wymienionych w nim przedmiotów następuje na warunkach wynikających z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.
Rozporządzenie obowiązuje do dnia 14 lutego 2010 r.

Etap szkolny II Ogólnopolskiego Konkursu Mitologicznego.
- W dniu dzisiejszym odbył się etap szkolny II Ogólnopolskiego Konkursu Mitologicznego KLIO 2009 - Ikarowe Loty. W teście wiedzy brało udział 20 uczniów z naszej szkoły. Koordynatorem konkursu w naszej szkole jest p. M. Szczepanowska. Wyniki z tej części - pod koniec stycznia na stronach internetowych www.cehklio.webd.pl.
Zdjęcia - w galerii.

Zajęcia z umuzykalnienia.
- Poniedziałek upłynął pod znakiem kultury i sztuki. Kolejnym wydarzeniem w szkole był koncert grupy muzyków, przybliżający rożne style i gatunki muzyczne. Dzisiaj muzycy zaprezentowali grę na różnych "instrumentach". Była gra na pile - również tarczowej, okarynie, wiązanka melodii wykonana na butelkofonie, szkocka melodia na dudach zrobionych z kawałka przewodu gumowego, przebierki, pompki do materaca i gumowej rękawicy oraz na zakończenie utwór wykonany na kawałkach rur PCV. Słowem - grać można na wszystkim.
Zdjęcia z występu - w galerii.
Wystawa w Bibliotece Miejskiej "Czym dla mnie jest Ojczyzna?".
- W dniu dzisiejszym w Bibliotece Miejskiej w Chojnowie odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Młodzieżową Radę Miasta w Chojnowie. Temat konkursu: "Czym dla mnie jest Ojczyzna?". Uczniowie z naszej szkoły zebrali prawie wszystkie nagrody. Na wręczeniu nagród była tylko czwórka z nich (choroby pozostałych laureatów). Prace prezentowane są w Galerii Młodych - na ścianach biblioteki.
Zdjęcia - w naszej galerii zdjęć.

Galeria na pietrze...
- Galeria na piętrze wystawiła kolejną wystawę. Tym razem pod tytułem "Boże Narodzenie". Dzieci z klas I-III przedstawiły namalowane choinki, bombki i stroiki. Wystawa wkomponowała się w zimowy, świąteczny czas...
Zdjęcia - w galerii.
Niebieskie Mikołaje i Komisarz Lew
- Naszą szkołę odwiedzili dzisiaj niezapowiedziani goście: Niebieskie Mikołaje i Komisarz Lew. Od paru lat asp. sztab. Jan Fornal - specjalista Sekcji ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, sierż. Andrzej Jurkowski - Sekcja ds. Nieletnich i Patologii KMP w Legnicy oraz insp. Robert Wierzbicki - strażnik miejski z Legnicy - w ramach akcji "Bezpieczna szkoła" odwiedzają naszą szkoły z prezentami dla najmłodszych. Asp. sztab. Jan Fornal i insp. Robert Wierzbicki poruszyli m. in. ważną tematykę bezpiecznego poruszania się na rowerze oraz przedstawili zaproszonego gościa, maskotkę dolnośląskiej Policji - Komisarza Lwa (w osobie-przebraniu sierż. Andrzeja Jurkowskiego, SNiP KMP Legnica), który jak zwykle, sprawił dzieciom bardzo dużo radości. Każde dziecko biorące udział w quizie dostało upominek a pozostałe - słodkie prezenty.
Zdjęcia - w galerii.
Nagrody w konkursie Decathlona
- W dniu wczorajszym zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego dla uczniów klas I pt. "Mój ulubiony sport" zorganizowanego przez legnicki Decathlon. Z naszej szkoły dwoje pierwszoklasistów otrzymało wyróżnienia w tym konkursie. Mateusz i Monika z kl. Ib odebrało nagrody na uroczystym otwarciu tego sklepu. Nagrody wręczali: prezydent Legnicy p. Tadeusz Krzakowski i dyrektor legnickiego sklepu p. Jan Jakubowski.
Zdjęcia - w galerii.

Mikołaj w szkole...
- W dniu dzisiejszym naszą szkołę odwiedził Św. Mikołaj ze swoimi Śnieżynkami. Dla każdego przyniósł prezenty. Dzieci z klas I-III brały udział w spotkaniu z nim w salce gimnastycznej, gdzie powitały Mikołaja piosenkami i tańcami.Potem otrzymały od niego i Śnieżynek prezenty. Dzieci z klas IV-VI otrzymały prezenty w swoich klasach. Słodkie upominki otrzymali też wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły. Mikołaj odwiedził też naszą świetlicę. Potem spotkał się z pracownikami Urzędu Miejskiego, gdzie również pozostawił słodkie upominki. Upominki dostała też pani wójt i niektórzy pracownicy Urzędu Gminy. Mikołaj nie zapomniał też o pielęgniarkach, lekarzach i kierowniku Przychodni Rejonowej w Chojnowie. Prezenty otrzymali też pensjonariusze Ośrodka Pielęgnacyjnego "Niebieski Parasol".
Zdjęcia - w galerii.
Zabawy andrzejkowe
- Koniec listopada to czas tradycyjnych zabaw andrzejkowych. I w naszej szkole uczniowie klasy I i II mieli swoje wieczorne spotkania z muzyką.
Zdjęcia - w galerii. Na zdjęciach również prace klasy IIIb z p. J. Piróg dotyczące prac nad programem English Teaching.
Konkurs "Ilustracje do utworów Marii Konopnickiej"
- W dniu dzisiejszym został również rozstrzygnięty konkurs zorganizowany przez p. Grażynę Klucznik dla uczniów klas I-III i IV-VI dotyczący ilustracji do utworów Marii Konopnickiej. Prace wywieszone w galerii na I piętrze obejrzało jury w składzie: p. Maria Lis, p. Grażyna Klucznik i p. Zbigniew Halikowski. Wręczenie nagród - w najbliższym czasie.
Zdjęcia - w galerii.
Nagrody za konkurs
- W dniu dzisiejszym zostały rozdane nagrody za konkurs "Symbole Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych". Otrzymało je 16 laureatów z klas I-III podczas krótkiego apelu.
Zdjęcia - w galerii
Archiwum Aktualności
