Wojewoda Dolnośląski wydał rozporządzenie zakazujące używania materiałów i mieszanin pirotechnicznych przewidzianych do wytwarzania efektów świetlnych, dźwiękowych, cieplnych, gazu, dymu lub kombinacji tych efektów oraz materiałów zawierających jeden lub kilka materiałów pirotechnicznych, przeznaczonych do uzyskiwania efektów pirotechnicznych, w tym widowiskowych, jeżeli może to spowodować bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa dla życia, zdrowia lub mienia. Osoby naruszające ten zakaz podlegać będą karze grzywny. Przypominamy również o zakazie kupowania i używania petard i ogni sztucznych przez dzieci bez opieki dorosłych.
Aktualności
Rozporządzenie Wojewody Dolnośląskiego
Jasełka
- W dniu dzisiejszym w gościnnej sali chojnowskiego MOKSiR-u zostały przedstawione Jasełka przygotowane przez s. Dorotę i wybranych uczniów klas I-VI. Przedstawienie to jak zwykle jest ważnym wydarzeniem w życiu szkoły. I jak zwykle - wyszło super. Obecni byli wszyscy uczniowie, nauczyciele i wychowawcy, rodzice i zaproszeni goście. Podziękowania dla wszystkich, którzy przygotowali to przedstawienie. A kto nie widział - niech żałuje.
Zdjęcia - w galerii.
Niebieskie Mikołaje i komisarz Lew
- W dniu dzisiejszym naszą szkołę odwiedzili niezapowiedziani goście: niebieskie Mikołaje i komisarz Lew. Od paru lat asp. sztab. Jan Fornal - specjalista Sekcji ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, sierż. Andrzej Jurkowski - Sekcja ds. Nieletnich i Patologii KMP w Legnicy oraz insp. Robert Wierzbicki - strażnik miejski z Legnicy - w ramach akcji "Bezpieczna szkoła" odwiedzają naszą szkoły z prezentami dla najmłodszych. Ale aby dostać te prezenty dzieci muszą wykazać się wiedzą dotyczącą ich bezpieczeństwa na drogach, w szkole i w domu. Asp. sztab. Jan Fornal i insp. Robert Wierzbicki poruszyli m. in. ważną tematykę skutecznego reagowania w przypadku wzywania pomocy (numery alarmowe) oraz przedstawili zaproszonego gościa, maskotkę dolnośląskiej Policji - komisarza Lwa (w osobie-przebraniu sierż. Andrzeja Jurkowskiego, SNiP KMP Legnica), który jak zwykle, sprawił dzieciom bardzo dużo radości. Na zakończenie każde dziecko dostało kartę z numerami alarmowymi oraz słodki upominek.
Zdjęcia - w galerii.
zDolny Ślązaczek - finały
- Do finału konkursu interdyscyplinarnego "zDolny Ślązaczek" zakwalifikował się Krzysztof Bogacz z klasy VIa osiągając na powiatowym etapie tego konkursu 38 pkt na 40 możliwych. Gratulacje.
Finał konkursu odbędzie się 17 stycznia 2009 r. we Wrocławiu.
Konkurs plastyczny - świąteczny
- W "Galerii na piętrze" otwarto wystawę pokonkursową "Święta, święta". Konkurs przeznaczony był dla uczniów z klas I-III. Wręczenie nagród - w piątek 12 grudnia. A w galerii zdjęć - prace uczniów.
Konkurs plastyczny
- W dniu 8.12 w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie odbyło się podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej konkursu "Czym dla mnie jest Ojczyzna?". W konkursie brali udział nasi uczniowie z klas I-III. II miejsce w tej grupie wiekowej zajęła Gabriela Przykład z klasy IIIb, a wyróżnienia otrzymali Natalia Smoleń i Gabriel Zabielski - również z klasy IIIb. Konkurs organizowany był przez Młodzieżową Radę Miasta.
Zdjęcia - w galerii.
Mikołaj
- W dniu dzisiejszym naszą szkołę odwiedził Mikołaj ze swoimi Śnieżynkami. Przywiózł dla każdego prezenty. Uczniowie nie mogli się doczekać, kiedy wreszcie Mikołaj zawita do ich klas. Odwiedził wszystkich: uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły. Był też w Urzędzie Miejskim gdzie również wręczył drobne upominki.
Zdjęcia z tego wydarzenia - w galerii.
zDolny Ślązaczek
- 19 listopada w legnickiej "dziesiątce" odbyły się eliminacje powiatowe konkursu zDolny Ślązaczek. Naszą szkołę reprezentowali 3 uczniowie: Cezary Szymański, Krzysztof Bałaj i Krzysztof Bogacz, którzy zdobyli najwyższą liczbę punktów w eliminacjach szkolnych konkursu. Do eliminacji powiatowych zakwalifikowała się jeszcze Aleksandra Fokt, która niestety nie mogła brać udziału w legnickich eliminacjach z powodu wyjazdu na warsztaty teatralne. Wyniki tej rundy konkursu już 8 grudnia. Liczymy na dalszy udział w tym konkursie naszych uczniów.
Zabawy andrzejkowe
- W ostatnim tygodniu odbywały się w szkole zabawy andrzejkowe dla uczniów z poszczególnych klas. Zdjęcia już wkrótce w galerii.
Zakończenie akcji "Trzymaj formę"
- W czwartek (27.11) na świetlicy szkolnej o godz. 9.00 odbył się konkurs kończący akcję "Trzymaj formę". W konkursie brali udział przedstawiciele klas I-VI oraz przedstawiciele rodziców jako eksperci. W komisji zasiedli przedstawiciele rodziców, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Legnicy oraz Przychodni Rejonowej z Chojnowa. Zdjęcia w galerii.
Nowe zdjęcia w galerii
- W galerii pojawiły się nowe zdjęcia m.in. z warsztatów teatralnych grupy Aja oraz przedstawienia klasy IIa "Co słychać w lesie?". Zapraszamy.
Nowy plan lekcji
- Od poniedziałku 24 listopada obowiązuje nowy plan lekcji dla uczniów i nauczycieli. Niewielkie zmiany (w stosunku do poprzedniego planu) zaszły przede wszystkim w rozkładzie zajęć klas IV-VI oraz przydziale sal lekcyjnych.

Rozpoczynamy na nowym serwerze.
- Strona na razie jest w fazie prób. W najbliższym czasie znajdą się tu bieżące informacje dotyczące życia szkoły. Zachęcam wszystkich do jej aktualizacji.
Strona powstała
- Strona WWW naszej szkoły jest już opublikowana w Internecie. Znajdziesz tu wiele pożytecznych i interesujących informacji - m.in. spis uczniów, klas, nauczycieli, plany lekcji, galerię zdjęć nowych i z poprzednich lat i inne.
Dostęp do poprzedniej strony:
http://sp3chojnow.w.interia.pl/ramki.htm
albo po lewej stronie - przycisk "Starsza wersja stron".
Archiwum Aktualności
