• Klasa 3a w muzeum.

     • Dzieci z klasy 3a ze swoimi wychowawczyniami odwiedziły dzisiaj chojnowskie muzeum, gdzie wzięły udział w lekcji muzealnej.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Obraz słowem malowany.

     • „PEGAZIK”, ogólnopolski konkurs recytatorski obchodził w tym roku 25. rocznicę urodzin. Jak najlepiej uczcić święto dostojnego jubilata, wie każdy recytator i recytatorka. Nasza uczennica - Hanna Kądziołka wzięła udział w III etapie konkursu, który odbył się 23.03.2022 r. Do eliminacji powiatowych zakwalifikowało się 18 uczniów w dwóch grupach wiekowych. Siódmoklasistka wcieliła się w rolę biblijnej Ewy z „Pamiętników Adama i Ewy” M. Twaina, a w wierszu M. Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej zmagała się z miłosnym zadaniem Anioła Stróża. Jej piękny występ został doceniony przez jury. Hania otrzymała WYRÓŻNIENIE. Waleczna dziewczyna zapowiedziała już swój udział w przyszłym roku.

      Gratulujemy sukcesu naszej uczennicy i trzymamy kciuki za niesłabnące chęci. Opiekunem artystycznym była Ewa Wołoszyn .

      Wielkie podziękowania dla mamy Hani.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • „Pralnia pierza” na tapecie.

     • We wtorek, 22 marca odbył się drugi etap konkursu „Każdy może zostać przyjacielem”. Wśród uczestników z chojnowskich szkół podstawowych była silna grupa uczniów - 6 osób, z SP3. Młodzi czytelnicy mieli przed sobą trudne zadanie. Musieli wykazać się znajomością czterech opowiadań pisarki Doroty Combrzyńskiej- Nogali. Wymagane teksty podejmowały poważne i wciąż aktualne problemy- akceptacja, uprzedzenia, walka ze stereotypami, aktywność społeczna. Jak widać nasi uczniowie doskonale radzą sobie z czytaniem ze zrozumieniem. Ich starania zostały docenione. Dwie uczennice klasy IV zakwalifikowały się do finału. Wiktoria Równanek zajęła miejsce I, a Aleksandra Moczydlak II miejsce na podium. Ostateczne starcie czytelników rozstrzygnie konkurs 8 kwietnia w Legnickiej Bibliotece Publicznej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a za finalistki trzymamy kciuki i życzymy sukcesów.

      Uczestników przygotowywały p. E. Więcek i p. E. Wołoszyn.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Przedszkolaki w szkole.

     • Naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki wraz z wychowawczyniami z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Chojnowie. Wzięli oni udział w lekcji z goglami VR, sterowali robotami oraz zwiedzili sale uczniów klas I-III.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Pierwszy dzień wiosny.

     • Z okazji powitania wiosny klasy 4-8 rozegrały Wiosenny Turniej w Palanta.

      Podziękowania dla organizatorów.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • KLASA III A NA WYCIECZCE

     • W piątek 18 marca pojechaliśmy na przedwiosenną wycieczkę. W drodze do Przemkowa zjechaliśmy z trasy i pojechaliśmy do Wilkocina. Tam oglądaliśmy poniemiecki bunkry, a spacerując po Przemkowskim Parku Krajobrazowym natknęliśmy się na wydmy. Po spacerze pojechaliśmy do Piotrowic (wieś za Przemkowem) na warsztaty wiosenno-wielkanocne. Na zakończenie każdy spalił swoją (wykonaną wcześniej w klasie) marzannę żegnając tym odchodzącą zimę.

      Bogusława Kruk

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Warsztaty klas 8 w Legnicy.

     • Chętni uczniowie z klas 8 pod opieką p. Więcława wyjechali do Legnicy na warsztaty, podczas których mogli obserwować prace zarówno przy nowoczesnych obrabiarkach CNC jak również trochę starszych tokarkach. Wyjazd był możliwy dzięki uprzejmości dyrekcji PZS w Chojnowie. Pozdrowienia dla Grzegorza Bojczuka.

      Zdjecia w galerii zdjęć.

     • Dzień bez plecaka.

     • 15 marca  na holu szkolnym pojawiły się wózki na zakupy, walizki, skrzynie, kosze na śmieci i wiklinowe, pojemniki, skrzynki oraz garnki, a w nich podręczniki, zeszyty i przybory szkolne. To efekt wyobraźni uczniów klas IV- VIII z okazji ogłoszonego przez Samorząd Uczniowski Dnia Bez Plecaka. Najciekawsze pomysły zostały nagrodzone słodką niespodzianką. Najbardziej zaskakujący był wózek dla lalek, nosidełko dla noworodka, szuflada do lodówki, śpiwór i poszewka na poduszkę.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Kolejne występy Michała.

     • 7 marca Michał Kowalczyk wystąpił w XV Dolnośląskim Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej, który odbył się w Świdnicy. 

      Gratulacje za występ.

     • Ścianka mistrzów dla Franka.

     • Po sukcesach młodszych zawodników - uczniów naszej szkoły w turniejach sportowych taekwondo tym razem medal dla Franka Olszewskiego. W Pucharze Polski P2 Kadetów w Taekwondo Olimpijskim Franek zdobył tytuł wicemistrza.

      Gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów.

     • Dary dla potrzebujących.

     • Zebrane przez ostatni tydzień w szkole dary jadą dzisiaj większym transportem na Ukrainę.

      W imieniu potrzebujących bardzo dziękujemy Państwu za dary, za szczodrość i zrozumienie problemów ludzi tam żyjących.

      Jak Państwo pewnie czują, nie będzie to jednorazowa akcja.

     • Wycieczka do muzeum kl. 3b.

     • Dnia 1 marca br. uczniowie kl. 3 b uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Regionalnego w Chojnowie. Dzieci obejrzały zbiory stałe i wystawę czasową pt. ,,Artyści Andersa". Dziękujemy p. dyrektorowi- Andrzejowi Świdurskiemu i p. Agnieszce Dudzie za przeprowadzenie ciekawej lekcji muzealnej.

      Anna Iwanicka

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Rekrutacja do klas I ruszyła.

     • Uprzejmie przypominamy rodzicom przyszłych pierwszaków, że od 1 marca ruszyły zapisy do klas I na rok szkolny 2022/2023.

      Karty zgłoszenia dla dzieci z obwodu szkoły lub wniosek o przyjęcie dla dzieci spoza obwodu można pobrać ze strony internetowej  https://sp3.chojnow.eu/podanie_o_przyjecie_do_szkoly-,s108,m1.html oraz w sekretariacie szkoły.

      Jednocześnie zapraszamy przyszłych pierwszoklasistów oraz ich rodziców na zwiedzanie szkoły w najbliższy poniedziałek, 7 marca w godz. 16-17. Będą dla Was otwarte wszystkie pomieszczenia szkolne z możliwością wypróbowania dostępnych pomocy i sprzętów pod opieką nauczycieli szkoły.

      Zapraszamy.

     • Młodzi mistrzowie taekwondo.

     • Z ostatniego turnieju taekwondo, który odbył się w Zgorzelcu nasi młodzi mistrzowie przywieźli kolejne medale. Ania, Michał i Wiktoria w swoich konkurencjach zdobyli czołowe miejsca i podwójne medale. Gratulacje dla młodych mistrzów oraz życzenia kolejnych sukcesów.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

     •                

                                                                                                                                            Wrocław 2022-02-28

       

      Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele! Koleżanki Koledzy!

       

               W czwartek 24 lutego nad ranem putinowska Rosja zaatakowała zbrojnie Ukrainę, rozpętała wojnę. Pokazała dobrze nam Polakom znaną od stuleci, agresywną i brutalną twarz. Giną żołnierze i cywile, dorośli i dzieci. Cierpią ludzie, rujnowany jest dobytek i dorobek pokoleń. Deptane są prawa człowieka, łamane konwencje i międzynarodowe pakty. Cały naród ukraiński, armia
      i państwo kierowane przez bohaterskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego stawiają heroiczny opór najeźdźcy. W imię człowieczeństwa i polskiej racji stanu nakazem chwili jest pomóc Ukrainie i jej obywatelom. Form wsparcia jest wiele, każda pomoc, choćby najdrobniejsza, jest niezwykle ważna. Każdy gest solidarności i każde ciepłe słowo mają znaczenie. Każda zbiórka, aukcja czy koncert mają sens. Każda złotówka się liczy.

      Z całego  serca dziękuję  Koleżankom i Kolegom za przyjazne gesty oraz inicjatywy na rzecz naszych sąsiadów Ukraińców przebywających tak w Polsce jak i w Ukrainie. Proszę nie ustawać w tym szlachetnym dziele, gdyż wsparcie jest niezbędne tu i teraz, a będzie też konieczne w przyszłości.

      Bardzo proszę o otoczenie psychologiczną opieką dzieci i uczniów oraz stosowanie rekomendacji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Jak rozmawiać
      z dziećmi o wojnie w Ukrainie”.

      Tysiące uchodźców z Ukrainy codziennie przekraczają granice z Polską, wśród nich są małe dzieci i uczniowie. Część z nich pojawi się na Dolnym Śląsku - przyjadą (już przyjeżdżają) do rodzin, przyjaciół i znajomych, którzy wcześniej znaleźli tu studia, pracę i mieszkanie. Przybędą do gmin i powiatów, które od lat utrzymują partnerskie relacje z wieloma miejscowościami
      w Ukrainie. Dotrą do ludzi dobrej woli skorych do bezinteresownej pomocy, których wielu na ziemi dolnośląskiej.

      Dzieci uchodźców znające język polski będą przyjmowane do już istniejących grup i oddziałów w przedszkolach i szkołach, jeśli zajdzie potrzeba powstaną dodatkowe grupy i oddziały. Dla osób bez znajomości języka polskiego będą tworzone oddziały przygotowawcze. Środki finansowe
      w adekwatnej wysokości przekaże organom prowadzącym Ministerstwo Edukacji i Nauki.

      Zapewnienie opieki i edukacji dzieciom i młodzieży z Ukrainy jest wyzwaniem organizacyjnym, które rośnie z każdym dniem. Aby mu sprostać musimy działać w sposób dobrze zorganizowany, tylko  wtedy będziemy skuteczni. Dlatego jako kuratorium oświaty wchodzące w skład służb zespolonych wojewody będziemy zbierać od dyrektorów szkół i organów prowadzących istotne informacje, koordynować działania, przekazywać szkołom, przedszkolom i placówkom ważne wiadomości, służyć wsparciem, radą i pomocą.

      Chwila jest historyczna, a bracia Ukraińcy w wielkiej potrzebie. Bądźmy solidarni i wytrwali!

      Niech żyje niepodległa Ukraina! Niech żyje niepodległa Polska!

       

                                                                          Roman Kowalczyk

                                                                  Dolnośląski Kurator Oświaty