• Śniadanie daje moc.

          • Uczniowie naszej szkoły realizują program edukacyjny „Śniadanie daje moc”. Celem akcji jest promowanie zasad zdrowego odżywiania oraz zwiększania świadomości uczniów na temat znaczenia śniadania dla ich zdrowia. Uczniowie kl. 2a wykonali piramidy żywieniowe i przygotowali samodzielnie drugie śniadanie w szkole. Anna Iwanicka

          • Zdrowe śniadanie w klasie 1b.

          • 8 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania. Głównym celem organizacji tego dnia jest zachęcanie dzieci do zdrowego odżywiania się.

            Zdjęcia Katarzyna Jędraszczyk.

          • Konkurs w ramach Tygodnia Patriotyzmu.

          • W dniu dzisiejszym odbył się III Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej "Ojczyźnie Śpiewamy" organizowany przez Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie. W konkursie brały udziały udział nasze reprezentantki pod opieką Tomasza Susmęda. Magdalena Chylak, Dominika Gładun i Patrycja Kaczmarczyk otrzymały wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej.

            Gratulacje dla wykonawczyń i opiekuna.

          • Program profilaktyczny "Cukierki"

          • W dniach 25, 27 października 2023 r. uczniowie klas 3a i 3b byli współrealizatorami 4 godzinnego Programu Profilaktyczno-Wychowawczego "Cukierki".

            Program posiada rekomendację Ministerstwa Edukacji Narodowej, powstał  przy współpracy Fundacji Homo-Homini.

            Zamierzona cele:

            -przybliżenie ucz. podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych

            - uczenie dystansu w relacjach z osobami nieznajomymi i troski o własne bezpieczeństwo

            -zauważania i nazywania uczuć własnych i innych ludzi

            - współpracy a jest to forma zapobiegająca zachowaniom agresywnym

            - uczenie postawy szacunku i zaufania w stosunku do personelu pedagogicznego i technicznego jako osób mających udzielać wsparcia w problemach wydarzających się na terenie szkoły.

            Program prowadziła doświadczona terapeutka, od wielu lat współpracująca z naszą szkołą p. K. Kuźmiak.

            Drodzy Rodzice Wasze pociechy pozyskały ważną wiedzę, ale również dobrze się bawiły.

          • Żywa lekcja historii.

          • Agencja widowisk historycznych Arkona zaprezentowała dzisiaj uczniom klas 7-8 lekcję historii „Od powstania listopadowego do odzyskania niepodległości”.

            Uczniowie mogli dzięki temu zobaczyć jak wyglądał pobór do wojska legionistów, pokaz musztry, pokaz walk na szable i bagnety oraz zobaczyć repliki uzbrojenia i umundurowanie z tych czasów.

          • Spotkanie z pracownikami banku.

          • Dnia 25 października br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ciekawej lekcji z bankowości. Zajęcia zostały przeprowadzone przez pracowników PKO Banku Polskiego w Chojnowie- Panią dyrektor Joannę Korczak - Gedik i panią Agatę Ziegert.

            Zaproszeni goście zapoznali dzieci z takimi pojęciami jak: bank, lokata, banknot itp. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat oszczędzania, korzystania z usług banku i korzyści płynących z systematycznego oszczędzania.

            Serdecznie dziękujemy za interesujące zajęcia i prezenty.

            Opiekun SKO - Anna Iwanicka

          • Mistrzowie taekwondo.

          • Kolejni mistrzowie na ściance mistrzów. W rozegranych w Chróścinie w województwie opolskim Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Taekwondo Olimpijskim Szymon Maj zajął 1 miejsce a Tobiasz Gang miejsce 3 w swoich kategoriach wagowych.

            Gratulacje dla mistrzów i życzenia kolejnych sukcesów.

          • Nagrody w konkursach.

          • W Starostwie Powiatowym w Legnicy wręczono nagrody i wyróżnienia za konkursy „Przyroda Powiatu Legnickiego w obiektywie” oraz konkurs „Mój Eko Powiat za 25 lat” . Były one ogłoszone w ramach projektu pod nazwą " Kampania edukacyjna „Działaj ekologicznie w Powiecie Legnickim” Program Edukacji Ekologicznej Powiatu Legnickiego przy wsparciu finansowym Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

            „Mój Eko Powiat za 25 lat” to konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży mieszkających na terenie powiatu legnickiego. Zadaniem uczestników było przedstawienie obrazu swojej miejscowości w przyszłości, z uwzględnieniem elementów ekologicznych, które mogą się pojawić do tego czasu.

            Na konkurs wpłynęło ponad 30 prac plastycznych.

            W kategorii „Szkoły Podstawowe – uczniowie klas I – III”  1 miejsce zajął  Bruno Pluskota z klasy 1a naszej szkoły.

            Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych.

            Być może, zgodnie z propozycją starosty legnickiego Adama Babuśki, nagrodzone prace znajdą się w projektowanym kalendarzu Powiatu Legnickiego na rok 2024.

            Oprócz tej uroczystości wręczono również upominki dla wyróżniających się uczniów z innych konkursów organizowanych na terenie powiatu. Wśród wyróżnionych znalazła się trójka uczniów z naszej szkoły: Michał Kowalczyk, Mateusz Chylak i Aleksander Czarny. Obecny był tylko Michał. Pozostali uczniowie odbiorą upominki 17 listopada, podczas wizyty starosty w naszej szkole.

            Gratulacje.

            Zdjęcia: e-legnickie i Mariusz Kowalczyk.

          • List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

          •                                                                                                                                       Wrocław 2023-10-09

             

                         Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele i Rodzice!

             

            W związku z zapytaniami i wątpliwościami dotyczącymi prac domowych zadawanych uczniom i ich oceniania oraz zasad poprawiania przez uczniów niesatysfakcjonujących ocen informuję, że:

            1. Kwestie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy
              w szkołach publicznych regulują:

            - Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 900 z późn. zm.)

            - Ustawa z dnia 7 września 1991 r.  o systemie oświaty (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r. poz. 2230 z późn. zm.)

            - Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 22 lutego 2019 r. w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 373 z późn. zm.)

                2.  Formy pracy uczniów i zasady ich oceniania określa statut szkoły. Jest on  uchwalany przez Radę Szkoły (społeczny organ szkoły złożony w równych częściach przez nauczycieli, uczniów i rodziców), a w przypadku jej braku przez Radę Pedagogiczną.

                3. Zadawanie i ocenianie prac domowych przez nauczycieli jest legalne. Zgodne z przepisami prawa oświatowego szkoły w swoich statutach szczegółowo regulują kwestie zadawania i oceniania prac domowych. Określają także sposób i termin poprawiania ocen niesatysfakcjonujących uczniów (w tym zwłaszcza ocen niedostatecznych), liczbę podejść do poprawy i wagę nowej oceny.

              4. W opinii Rzecznika Praw Dziecka wyrażonej w dniu 8 stycznia 2020 r. praca domowa pełni ważne funkcje dydaktyczne, utrwala wiadomości zdobyte podczas zajęć w szkole, rozwija inicjatywę ucznia, kształci samodzielność myślenia i działania. To trafna opinia, wszak - jak mawiali starożytni Rzymianie - repetitio est  mater studiorum - powtarzanie jest matką wiedzy. Rzecz jasna zadawanie prac domowych powinno być celowe, przemyślane i dostosowane
            do indywidualnych potrzeb ucznia. Prace domowe nie mogą nadmiernie obciążać ucznia, który po zajęciach dydaktycznych w szkole powinien mieć czas na odpoczynek, zabawę, uczestnictwo w życiu rodzinnym, spotkania
            z rówieśnikami, a także rozwijanie własnych zainteresowań.

            4. To nauczyciel w sposób najbardziej wiarygodny i kompetentny może ocenić indywidualne potrzeby swojego ucznia. W przypadku odczucia, że uczeń jest przeciążony pracami domowymi można zgłosić problem nauczycielowi danego przedmiotu, w dalszej kolejności wychowawcy i dyrektorowi szkoły, który sprawuje w szkole nadzór pedagogiczny. Nie ma takiego problemu, którego nie dałoby się rozwiązać we wspólnocie szkolnej w spokojnej, merytorycznej rozmowie.

            5. Roztropnie zadawane prace domowe dobrze służą rozwojowi ucznia. Uczą też obowiązkowości i odpowiedzialności. To ważne, bo misją szkoły jest nie tylko uczyć, ale i wychowywać młode pokolenie. Traktując uczniów z szacunkiem
            i serdecznie warto nakładać obowiązki i wysoko trzymać porzeczkę wymagań. Takie przecież będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie.

             

                                                                                       Z poważaniem pozostaję

                                                                                            Roman Kowalczyk

                                                                                    Dolnośląski Kurator Oświaty

             

          • Biegi przełajowe.

          • W rozegranych dzisiaj Mistrzostwach Powiatu Legnickiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych uczniów klas 4-8 uczniowie naszej szkoły zajęli 6 razy pierwsze miejsca i 4 razy drugie.

            Klasy 4: dz. 1 chł. 1

            Klasy 5: dz. 2 chł. 1

            Klasy 6: dz. 2 chł 1

            Klasy 7: dz. 1 chł. 2

            Klasy 8: dz. 1 chł. 2

            Gratulacje dla wszystkich uczestników i opiekunów.

            Zdjęcia w galerii zdjęć.

          • Festyn Trójki.

          • Korzystając z pięknej pogody i tym samym ciepłego września Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 przy wsparciu nauczycieli i pracowników szkoły zorganizowała festyn szkolny. Przygotowano wiele atrakcji zarówno kulturalnych, sportowych i kulinarnych. Zaszczyciła nas liczna grupa gości. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na scenie występowały uczniowie całymi klasami jak i soliści. Były piosenki, tańce, przedstawienia. Na scenie wystąpiły Słodziaki i Elite prowadzone przez p. Gabrielę Zenka. Na boisku swoje techniczne możliwości zaprezentowała grupa p. Rafała Kaszubowskiego, zawodnicy taekwondo i piłkarze Chojnowianki. Oprócz naszych uczniów wystąpiła również tancerka tańca hinduskiego, która zebrała zasłużone oklaski za swój występ. Zaprezentowano sztukę jogi.

            Można było kupić ciepłe pierogi prosto z wody, gofry, kiełbaskę z grilla, smaczne ciasto, napić się kawy, herbaty, soków. Loteria fantowa cieszyła się również dużym zainteresowaniem, podobnie jak kącik taniej książki, punkt malowania twarzy, kącik malucha czy stoisko z maskotkami.

            Obok szkoły strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Jaroszówki zaprezentowali swój wóz bojowy i jego możliwości oraz zaprezentował się oryginalny samochód ze Złombolu.

            Podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie festynu rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły.

            Dziękujemy również wszystkim darczyńcom i sponsorom. Oto oni:  Urząd Gminy w Chojnowie, Sklep Wielobranżowy „Kwiaty” Irena Kowalska, sklep MEGA, Bar „Popularny” S.C. Czapscy, Gabinet Kosmetyczny „Cocodecu” – Agnieszka Szczęsna, Innocence SPA – Paulina Machaj, Gabinet kosmetyczny - Lili Brow Bar, Zakład Fryzjerski – Artur Pietruń, Studio Fryzjerskie – Joanna Kijowska, Pizzeria Piccolo Mondo – Stanisława Głogowska, Pizzeria Alvaro – Agnieszka Smoleń, Wytwórnia Lodów Rzemieślniczych – Stanisław Kryszczuk, Salon Fryzjerski „Merlin” Ewelina Bilewicz, Studio Fotograficzne „Fotobijak” – Tadeusz Bijak, Zakład Fryzjerski Męski – Adam Budakiewicz, Instytut Piękna – Angelika Kułacz, Restauracja Zielone Zacisze – Ewelina Hapłyk, Ministerstwo Paznokci – Laura Sypniewska, Sklep Smyk , Sklep Stanley Moda Męska – Zdzisław Bijak, Adam Saja, Szer-Druk – Ewa Rąbkowska, Sklep Warzywny - Izabela i Ireneusz Krzyśków Sklep Iskierka, Zagłębie Lubin, Salon T-Moblile – Marta Roztoczyńska, Sklep u Jana, Canal+ Andrzej Wróbel, Agnieszka Śliwiany, Muzeum Regionalne w Chojnowie, Olsen Bud – Tomasz Gang, Bank Credit Agicole, Hurtownia Mięs i Wędlin Bartek-Bis Bartek Wróblewski, Magdalena Ratman, Jan Wengrzyn, firma Kryszczuk S.K., Krzysztof Roznowski, reklamy Halokowski,  Monika Kuczerka, Andrzej Kupczyk, Julian Romaniak, Jakub Czapski.

            Zdjęcia w galerii zdjęć.

          • Mistrzostwa szkoły w biegach przełajowych.

          • W piątek odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych dla uczniów klas 4-8. Organizatorem byli nauczyciele wf z naszej szkoły.

            Gratulacje dla wszystkich uczestników oraz podziękowania dla organizatorów.

            Zdjęcia w galerii zdjęć.

          • Klasa 2a w Santander Bank.

          • Uczniowie kl. 2a zostali zaproszeni do Santander Banku w Chojnowie, gdzie poznali zasady funkcjonowania tej instytucji. Dzieci otrzymały nagrody za udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez bank. Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor i Pracownikom banku za serdeczne przyjęcie oraz prezenty i słodycze.

            Uczniowie z wychowawcą

            Zdjęcia w galerii zdjęć.