• WARSZTATY DZIENNIKARSKIE DKK

     • Klubowicze DKK znowu w akcji, tym razem na warsztatach dziennikarskich z p. Krzysztofem Koziołkiem. Spotkanie odbyło się 13 maja bieżącego roku w MBP w Chojnowie.

      Znany pisarz kryminałów, powieści sensacyjnych i dziennikarz niwy zielonogórskiej zdradzał nam tajniki sztuki pisarskiej.

      Dziennikarskim "szkiełkiem i okiem" spoglądał na amatorskie prace uczestników warsztatów. Dawał cenne wskazówki stylistyczne i praktyczne, które warto wprowadzać na łamach gazet i czasopism. Wyposażał w mądrą krytykę.

      Słowem przygotowywał nas do świadomego odbioru treści prasowych i literackich.

      I tak można świętować Tydzień Bibliotek!!!

      P.S. Skandal! Na warsztatach dziennikarskich zabrakło ciasteczek!

     • Majowy Festyn Trójki.

     • Darczyńcy i sponsorzy:

      Rodzice, uczniowie, pracownicy Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie

      Usługi-Handel – Adam Budakiewicz

      Gabinet Kosmetyczny - Angelika Kułacz

      Pizzeria Piccolo Mondo

      Pizzeria Alvaro

      Fryzjerstwo Męskie Niezły Magiel

      Veho Sp. z o.o – lodziarnia „Rudy”

      Artykuły Przemysłowe – Tadeusz Bijak

      PHU Paweł Giersok

      Top Liga Barbershop

      Salon Fryzjerski Merlin - Ewelina Bilewicz

      Bar Popularny S.C. Czapscy

      Ceglany Dworek – Marcin i Jakub Czapscy

      Sklep Mega

      Piekarnia Kupczyk – Andrzej i Marta Kupczyk

      Pani Rozalia Ostropolska

      Olsen-Bud – Tomasz Gang

      Pasieka Łasuch Irena Nazar

      Proceed – Marcin Wiącek

      Zbigniew Pawwłoski

      Studio Zdrowia i Urody – Artur Michułka

      Studio Iza – Izabela Marciniec-Pisarska

      Silver-Gold

      Chojnowscy Grecy

      Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chojnowie

      Klub Piłkarski KGHM Zagłębie Lubin

      MediaMarkt Legnica

      Podziękowania dla:

      Rafała Kaszubowskiego

      LMKS SFORA Chojnów – Taekwondo Olimpijskie

      Legnickiej Akademii Shaolin WUSHU i KUNG FU - Tomasza Kaptura

      Policjantów Wydziału Ruchu Drogowego w Legnicy

      Strażaków OSP w Jaroszówce

      Firmy Handlowo - Usługowej Krystiana Romaniaka

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • JAK NIE ZDEKONSPIROWAĆ ROBAKA?

     • Tydzień Bibliotek to cykliczne święto obchodzone we wszystkich bibliotekach naszego kraju. Przypada zawsze w terminie od 8 do 15 maja.

      Towarzyszy mu szereg imprez kulturalnych. W tym roku obchody rozpoczęły się Ćwierćfinałem Turnieju Gry Planszowej "Robak" na podstawie lektury obowiązkowej "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza. Konkurs zainicjowała Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu, a rywalizację przejęły kolejne biblioteki naszego województwa, w tym MBP w Chojnowie. Szkolne Kluby DKK działające przy szkołach podstawowych w Chojnowie wystawiły swoje drużyny. 10 maja o godzinie 10.00 rozegrały ćwierćfinał konkursu. Strategiczne potyczki rozpoczęły się od przyswojenia, instrukcji, wcale nie łatwej, podziału grup, kolejności rozdań. Potem było coraz...gorzej. Gracze porozumiewali się tylko przez cytaty z lektury. Nie mogli zdekonspirować księdza Robaka, bo jego przeszłość, nosząca znamiona zbrodni, kończyła grę.

      Pot i łzy, nerwowy śmiech, ataki głupawki i radosne okrzyki towarzyszyły skupionym drużynom. Rozgrywki trwały około 3 godzin. Najlepszą okazała się drużyna z naszej szkoły w składzie : N. Błaszczyk, K. Łaba, A. Walz i M. Guściora.

      Dla wygranych fanfary. I trzymamy wszyscy kciuki za półfinał we Wrocławiu 27 maja.

      Opiekun klubu E. Wołoszyn.

     • Święto Konstytucji 3 maja.

     • Z okazji zbliżającego się święta Konstytucji 3 maja klasa 3a pod opieką swojej wychowawczyni zaprezentowała przedstawienie związane z wydarzeniami tamtego okresu.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Naukobus w szkole.

     • Oto naukobus, jego zawartość, edukatorzy i zajęcia naszych uczniów. Dzisiaj i jutro wszyscy uczniowie odwiedzą objazdową wystawę z Centrum nauki Kopernik.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Wycieczki klas trzecich do banku

     • Dnia 25 kwietnia br. odbyły się wycieczki klas trzecich do PKO Banku Polskiego w Chojnowie, z którym współpracujemy w ramach SKO. Interesujące zajęcia dotyczące zasad funkcjonowania banku przeprowadziła Pani dyrektor  Joanna Korczak - Gedik i Pani Agata Ziegert. Uczniowie zostali zapoznani m. in. z metodami liczenia pieniędzy oraz sposobami rozpoznawania fałszywych banknotów. Serdecznie dziękujemy pracownikom banku za miłe przyjęcie i prezenty.

      Anna Iwanicka

     • Wycieczka do Bolesławca kl. 2a

     • Dnia 24 kwietnia br. uczniowie  kl. 2a po raz kolejny wybrali się na wycieczkę do Centrum Wiedzy ,,Sowa" w Bolesławcu. Tym razem uczniowie ,,odkrywali" zjawiska z zakresu optyki. Były też eksperymenty z chemii. Dzieci nauczyły się wielu ciekawych rzeczy, ale przede wszystkim świetnie bawiły się.

      Anna Iwanicka.

     • Spotkanie z architektem w kl. 2a

     • Dnia 25 kwietnia br. gościliśmy w naszej klasie Panią Krystynę, która jest asystentem architekta. Podczas spotkania uczniowie uzyskali ciekawe informacje m. in. na temat projektowania domów. Zostali zapoznani ze sprzętem, który używa architekt. Wypowiedzieli się też na temat budynków znajdujących się w naszym mieście. Dzieci obejrzały interesującą prezentację przygotowaną przez Panią Krystynę przedstawiającą budynki architektury współczesnej. Uczniowie dowiedzieli się też, jaka jest ścieżka edukacyjna architekta oraz jakie potrzebne są predyspozycje i umiejętności do wykonywania tego zawodu. Dzieciom bardzo podobało się to spotkanie, ponieważ dowiedziały się szczegółowo na czym polega praca architekta.

      Anna Iwanicka

     • Ścianka Mistrzów.

     • Mateusz i Aleksander mają już wykupiony stały abonament na naszą Ściankę Mistrzów.

      W rozegranym w poprzednim tygodniu powiatowym Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” zajęli odpowiednio 1 i 5 miejsce. Gratulacje dla laureatów oraz opiekuna.

     • Ścianka Mistrzów.

     • W rozegranym w dniu dzisiejszym w Legnicy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowych nasza drużyna w składzie Mateusz Pisarki, Mateusz Chylak i Aleksander Czarny zajęła I miejsce. Najlepszym uczestnikiem turnieju został Mateusz Pisarski.

      To identyczny „układ” jak rok temu, gdzie ten sam zespół również zajął I miejsce i również Mateusz otrzymał tytuł najlepszego zawodnika.

      Gratulacje dla zawodników i opiekuna Dariusza Wołoszyna.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

     • To że książka jest ważna i z honorem traktowana przez lata.

      Wiedzą najstarsi i niejedna małolata.

      To że każdego roku w kwietniu na święto swe zaprasza.

      Każda biblioteka w kraju ogłasza.

      W naszej szkole Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich świętowaliśmy w sportowym stylu. Czytelnicy z klas VII wzięli udział w LITERACKICH PODCHODACH.

      W pięciu punktach na rynku Chojnowa na uczestników biegu czekało do rozwiązania zadanie oparte na bazie omówionych lektur. Dodatkowe punkty przyznawane były za grę Fair Play, a bonusy wymagały sprytu i zręczności.

      Ambicja graczy dowiodła ich, o czym sami nie wiedzieli, zainteresowania książką w każdym wydaniu.

      I na takie zainteresowanie Pani Książka czeka nie tylko w kwietniu, ale do końca świata i jeden dzień dłużej.

      Zabawy przygotowały panie E. Więcek i E. Wołoszyn

     • W DRODZE DO PRZYJAŹNI

     • I co na to powiecie, że mamy drugie miejce w powiecie?

      17.04.2024 w MBP w Legnicy odbył się finał konkursu czytelniczego "W drodze do przyjaźni". Naszą szkołę reprezentowały - Hania Kryszczuk i Ida Król.

      Dzięwczynki rywalizowały z 27 półfinalistami z całego powiatu legnickiego. Wielkim zaangażowaniem i mocą pracy dowodziły swojej wiedzy o książkach pani Joanny Wachowiak. Najlepsi wspięli się na podium, wśród nich nasza uczennica, druga finalistka - Hania Kryszczuk. Zaraz za nią stanęła z zasłużonym wyróżnieniem, młodsza o dwa lata, Ida Król.

      Nasze wspaniałe czytelniczki potwierdziły, że czytanie jest nie tylko przyjemne, pożyteczne, ale i... opłacalne. Dziewczynki wskazały wszystkim drogę do przyjaźni z książką.

      Finalistkom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w cyklicznym konkursie za rok.

      Szkolni opiekunowie edycji konkursu to p. Ewa Więcek i E. Wołoszyn

     • Akcja Żonkile.

     • Dziś 81 rocznica Powstania w Getcie Warszawskim. Tegorocznym obchodom organizowanym przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN towarzyszy niezwykle ważne zdanie

      „Akcja Żonkile nie służy poparciu żadnej ideologii, państwa czy narodu. Jest wyrazem naszej pamięci o tych, którzy w beznadziejnej sytuacji walczyli o człowieczeństwo”

      Przypnijmy dziś żółte ŻONKILE bo Akcja Żonkile - Łączy nas pamięć i niezgoda na zabijanie, wykluczanie, dyskryminację. Wtedy i dziś.

      NARÓD BEZ PAMIĘCI JEST JAK GARNIZON BEZ DOWÓDCY

      Wspominając słowa Napoleona Bonaparte'go, nawiązujemy do pamięci narodowej, bez której nie można definiować patriotyzmu.

      Już po raz 81. czcimy pamięć ofiar powstania w getcie żydowskim w Warszawie. Ich bohaterstwo, walka, ofiarność i poświęcenie nie powinny popaść w zapomnienie.

      Pełni zrozumienia i wrażliwości kolejny raz przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji "Żonkil".

      Chętni uczniowie klas starszych wykonali symboliczne żonkile i uczestniczyli w premierowej projekcji filmu "Było-nie ma-Jest".

      Nasz czas i uważność to symboliczny znicz na mogile ofiar.

      Wszystkim zaangażowanym dziękuję.

      Koordynator szkolny projektu E. Wołoszyn

     • Test wiedzy ekonomicznej.

     • Zapraszamy  wszystkich uczniów kl. 1 - 6, (również tych którzy nie należą do SKO), do rozwiązania testu wiedzy ekonomicznej. Test znajduje się na stronie www.pkobp.pl/sko-test/

      Dodatkowe informacje dotyczące testu zostały wysłane w dzienniku elektronicznym.

      Opiekun SKO - Anna Iwanicka

     • Naukobus z Centrum Nauki Kopernik w naszej szkole - 29-30.04.2024.

     • Czym jest Naukobus?Siedząc na wirującym krześle, można poznać teorię zachowania momentu pędu. Trójwymiarowy model ludzkiego ciała pozwala obejrzeć narządy i ich umiejscowienie. Łamigłówki to znakomity trening dla mózgu. Naukobus to wystawa pełna angażujących, interaktywnych eksponatów. Uczniowie mogą przy nich swobodnie eksperymentować i dyskutować z edukatorami Centrum Nauki Kopernik.Wystawa, która przyjedzie Naukobusem, składa się z 15 eksponatów do samodzielnego eksperymentowania. Przeznaczona jest przede wszystkim dla uczniów szkoły podstawowej (klasy 0-8).Wystawę obsługuje 3 edukatorów, będzie dostępna przez 2 dni. W ciągu każdej godziny lekcyjnej może skorzystać z niej do 45 osób.Przyjazd finansowany jest ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.