• Podziękowania.

     • Bardzo duże podziękowania wszystkim rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom oraz przyjaciołom szkoły zaangażowanym w dzisiejszy Słodki Piątek.

      Dzięki Waszemu zaangażowaniu udało się zebrać fundusze zasilające Radę Rodziców działającą przy Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnowie.

      Specjalne podziękowania firmie Jerónimo Martins i p. Joannie Białowąs.

      Wyrazy szacunku dla Was wszystkich.

     • Dyktando Chojnowskie

     • Już po raz 17. mieszkańcy miasta i gminy Chojnów wzięli udział Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym „Chojnowskim Dyktandzie”. W trzech grupach wiekowych: klasy IV-VI, klasy VII-VIII i młodzież do lat 18 i dorośli, uczestnicy zmagali się z meandrami poprawnej pisowni polskiej. Walka była zacięta, a teksty wyciskały niejedną kroplę potu z czoła. Autorskie dyktanda miały się przyczynić do wyłonienia najlepszych adeptów ortografii polskiej . I z dumą możemy stwierdzić, że nasi uczniowie wykazali się ogromną wolą walki i niepodważalnymi umiejętnościami. 

      W grupie młodszej na podium wstąpiły trzy uczennice klasy VI a: Karolina Łaba, Natalia Błaszczyk i Maja Guściora oraz uczeń klasy Va- Aleksander Kucyk. W finałowej dziesiątce znaleźli się także:  Aleksandra Moczydlak, Martyna Wieczorek i Bartosz Kruk.

      Grupę starszą pokonała, zajmując I miejsce, Kalina Sajewicz. Kolejne laury zwycięstwa przypadły Kindze Mielniczek i Jagodzie Bartczak.  Do finałowej  dziesiątki dostały się uczennice: Magda Mroczko, Maja Opiela, Martyna Gwadera.

      Każdy z uczestników mógłby bez skromności stwierdzić: „Ja się nie chwalę, ja po prostu mam talent”. 

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do kolejnych sukcesów.

      Wielkie podziękowania dla pań polonistek ze szkół podstawowych w Chojnowie za tytaniczną pracę i bezinteresowne zaangażowanie.

      Ewa Wołoszyn

      Zdjęcie ze strony chojnow.eu

     • Zaproszenie na spotkanie.

     • Zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przyjętych do pierwszej klasy w zbliżającym się roku szkolnym 2022/2023, które odbędzie się w dniu 15.06.2022 r. o godz. 17.00 w sali nr 18.

     • I miejsce Antka.

     • W rozegranym w ostatnią niedzielę Bike Maratonie w Jeleniej Górze Antek Filipowicz z naszej szkoły, reprezentujący UKKS ORIENS CHOJNÓW zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej.

      Gratulacje dla młodego mistrza.

     • Słodki Piątek w SP3.

     • Uprzejmie zapraszamy w najbliższy piątek na Słodki Kiermasz organizowany przez Radę Rodziców.

      W holu szkoły będzie można kupić wypieki - ciasta i ciasteczka, oferowane w przystępnej cenie.

      Cały dochód przeznaczony jest na wspomożenie funduszy Rady Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnowie.

      Serdecznie zapraszamy do kupna wypieków.

     • Gratulacje dla Michała.

     • Kolejne laury dla Michała Kowalczyka. Tym razem w Charytatywnym Międzynarodowym dwuetapowym festiwalu-konkursie muzyków-wykonawców.

      Gratulacje

     • Piknik pod bocianem.

     • Dnia 31 maja br.  uczniowie z klasy 3 b - Milena Jeżyk i Antoni Janeczko zostali nagrodzeni w konkursie plastyczno- fotograficznym ,,Bocian- niezwykły ptak i jego świat", który odbył się w Szkole Podstawowej w Niedźwiedzicach.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Wycieczka klas 3.

     • Uczniowie klas 3 z wychowawczyniami, p. Helenką, s. Hiacyntą i ks. Dariuszem odwiedziły wczoraj w ramach pielgrzymki Grodowiec.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Wyjazd drużyny piłkarskiej do Świdnicy na Turniej Tymbarka.

     • 19 maja w Świdnicy rozegrany został 22 dolnośląski finał turnieju o puchar Tymbarku. Reprezentacja SP3 w Chojnowie awansowała do ćwierćfinału w kategorii U-10 chłopców pokonując w grupie ekipy z Walimia i Jeleniej Góry. Niestety następny przeciwnik że Strzelina był lepszy i wygrał z nami 6:3. Dziękujemy p. Jakubowi Halikowskiemu i rodzicom dzieci za pomoc w organizacji wyjazdu.

      Mariusz Nawrocki

     • Z przyjacielem trzeba zjeść beczkę soli i... przeczytać książki Doroty Combrzyńskiej - Nogali.

     • W świecie gier i komiksów słowo przyjaźń często zmienia swoje znaczenie. Zapominamy, że jest to uczucie, o które warto się troszczyć i pielęgnować. Ola Moczydlak i Wiktoria Równanek doskonale rozumieją wartość przyjaźni. Dziewczynki wzięły udział w konkursie czytelniczym "Prawdziwym przyjacielem może być każdy z nas". Z powodzeniem ukończyły etap szkolny i miejski. Na szczeblu powiatu godnie reprezentowały Szkołę Podstawową nr 3 i MBP w Chojnowie. Laur zwycięstwa - II miejsce konkursowe zdobyła uczennica klasy 4b Aleksandra Moczydlak. Bez wątpienia książki "Pralnia pierza" i "Pies w czasach zarazy" autorki Doroty Combrzyńskiej - Nogaś przypadły jej do gustu, bo były fundamentem literackiej rywalizacji. Konkursy czytelnicze to stały element pedagogicznej pracy nauczycieli - bibliotekarzy, zatem idąc śladami naszej laureatki, zachęcamy do udziału w propozycjach bibliotek. Oli serdecznie gratulujemy i liczymy na dalsze sukcesy.

      Ewa Wołoszyn

     • Franek na podium.

     • Podczas rozgrywanych na Podlasiu Mistrzostw Polski w taekwondo w ramach XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych Franek Olszewski znów znalazł się w gronie najlepszych. W swojej kategorii wiekowej i wagowej zajął 3 miejsce i przywiózł z Białegostoku brązowy medal.

      Gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów.

     • Wycieczka do banku kl.2b

     • Dnia 12 maja br. uczniowie kl. 2b byli na wycieczce w PKO Banku Polskim w Chojnowie, z którym współpracujemy w ramach projektu SKO. W tajniki bankowości wprowadziła nas p. dyrektor Joanna Korczak- Gedik i p. Agata Ziegert. Uczniowie mieli okazję m. in. policzyć pieniądze za pomocą liczarki do banknotów i bilonów.

      Serdeczne podziękowania za miłe przyjęcie, wspaniałą lekcję bankowości, za pamiątki, słodycze składamy  p. dyrektor oraz wszystkim pracownikom PKO Banku Polskiego w Chojnowie.

      Opiekun SKO - Anna Iwanicka

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Goście z Ukrainy.

     • Jakiś czas temu społeczność naszej szkoły zbierała dary dla mieszkańców Ukrainy, które zostały wysłane większym transportem, razem z darami z Powiatowego Zespołu Szkół na Ukrainę.

      Tym razem do naszej szkoły trafili goście z Ukrainy, którzy przywieźli podziękowanie – pamiątki dla uczniów. Pan Artur Tomala przyprowadził do szkoły p. Vadima Zelenetskiego i Igora Baranova, którzy przywieźli dla najmłodszych uczniów książki. Kolorowe książki z bajkami trafią nie tylko dla uczniów z Ukrainy, ale dla wszystkich chętnych. Kosz z książkami został przekazany do szkolnej biblioteki, skąd będzie można je pożyczać.

     • Klasa 2b i 3b w legnickim teatrze.

     • Dnia 29 kwietnia br. uczniowie kl. 2b i kl. 3b pojechali na wycieczkę do teatru w Legnicy. Przed spektaklem dzieci spacerowały w Parku Miejskim, gdzie szczególną uwagę zwrócono na pomniki przyrody. Później uczniowie udali się do Teatru im. Heleny Modrzejewskiej na spektakl pt. „Baśń o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze". Po obejrzeniu wspaniałego przedstawienia nagrodziliśmy aktorów brawami i kwiatami. Następnie nasza grupa została zaproszona na scenę, gdzie pracownicy teatru zapoznali nas z pracą aktorów i możliwościami technicznymi sceny (poznaliśmy tajemnice teatralnego oświetlenia, ruchomą scenę). Następnie udaliśmy się za kulisy, do pomieszczeń. Poznaliśmy sekrety przeszłości 175-letniego budynku. Wycieczka była bardzo udana.

      Wychowawcy

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Dzień sekretarki.

     • 25 kwietnia z okazji DNIA SEKRETARKI uczniowie ze świetlicy klas II i III wręczyli p. mgr Wiolecie Niemczyk z sekretariatu szkoły, laurki, rysunki i upominki w podziękowaniu za pracę.

      Joanna Trajewska