• Dolnośląski Klaster Edukacyjny.

• W siedzibie zarządu Legnickiej Specjalnej Stery Ekonomicznej S.A., w obecności prezesa LSSE p. Przemysława Bożka odbyło się podpisanie umów współpracy pomiędzy LSSE w Legnicy a 4 szkołami, w tym Szkołą Podstawową nr 3 w Chojnowie o przystąpieniu do Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego LSSE S.A. w Legnicy.

Umowa pozwala na współpracę poprzez m. in. organizowanie warsztatów szkolnych, wyjazdów studyjnych, praktyk, staży,  inicjowanie, kreowanie i wdrażanie Zawodowych Projektów Edukacyjnych, wspieranie transferu wiedzy pomiędzy partnerami, animowanie kontaktów formalnych i nieformalnych w ramach Klastra, pozyskiwanie nowych partnerów. Pomoże również w organizacji przedsięwzięć związanych z wyborem dalszego kształcenia dla naszych absolwentów.

Fotorelacja w galerii zdjęć.

• Debata w klasie 6a.

• Dnia 7 grudnia bieżącego roku szkolnego klasa 6 a uczestniczyła w programie profilaktycznym "Debata" prowadzonym przez doświadczone terapeutki P. Krystynę Kuźmiak i P. Teresę Gruszczyńską.

Celem programu było:

* ujawnienie głębokich sprzeczności w stereotypowych przekonaniach w relacjach zyski i straty, w poglądach na temat picia alkoholu przez młodzież

*uświadomienie ukrytych strat w związku z piciem alkoholu, paleniem papierosów, zażywaniem innych środków psychoaktywnych

*głoszenie postulatów chroniących młodych ludzi przed skutkami zażywania substancji psychoaktywnych

*ukazanie możliwości poszukiwania stylów dobrego życia bez pomocy alkoholu i innych używek

*nabycie wiedzy o konsekwencjach

Uczniowie byli współrealizatorami programu i aktywnie w nim uczestniczyli.

Podajemy postulaty wypracowane przez naszą młodzież:

1. Postanowienie-do 18 roku życia nie pijemy alkoholu.

2. Na godzinach wychowawczych uczymy się odmawiania.

3. Wykonujemy plakaty o tematyce antyalkoholowej "Stop piciu", "Stop paleniu papierosom".

4. Zająć się nauką.

5. Rozwijać swoje zainteresowanie-hobby.

6. Prawdziwych przyjaciół szukamy wśród osób, które nie piją alkoholu.

7. Przeprowadzić po programie "Debata" akcję antyalkoholową i antynikotynową w klasach młodszych.

Drodzy Rodzice już wkrótce "Debata" również dla Was. Zachęcamy do uczestnictwa w programie(będzie to okazja do rozmowy z dziećmi na ważny dla nich  temat).

Bożena Zawadzka i Helena Malak-Fotiadis

• Mikołaj w szkole.

• Jak co roku o tej porze, szkołę odwiedził Mikołaj ze swoją świtą.

Dla wszystkich uczniów przyniósł wypasione worki słodyczy i napracował się przy ich rozdawaniu.

Bardzo duże podziękowania dla p. Borkowskiej i Książek za organizację tegorocznego mikołaja.

Równie duże podziękowania dla rady rodziców za kupno i przygotowanie 443 worków prezentów. Jesteście the best.

Podziękowania również dla Mikołaja, który doposażył zaplecze sportowe.

• Próbny egzamin klas ósmych.

• Uczniowie klas ósmych pisali dzisiaj I część próbnego egzaminu ósmoklasisty. Był to egzamin z języka polskiego. Jutro i pojutrze dalsze części: matematyka i język obcy.

Trzymamy kciuki za naszych ósmoklasistów.

• Kolejny sukces Franka.

• W rozegranym w ostatnich dniach w Warszawie Pucharze Polski P2 Kadetów w Taekwondo Olimpijskim uczeń naszej szkoły Franciszek Olszewski po 4 walkach zajął 2 miejsce i zdobył srebrny medal.

Gratulacje dla wicemistrza oraz życzenia kolejnych sukcesów sportowych

• Profilaktyka uzależnień dla klas ósmych!

• W dniach od 29 listopada do 1 grudnia bieżącego roku uczniowie klasy 8a, 8b i 8c uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez terapeutę z legnickiego Monaru.

Celem zajęć profilaktycznych była:

- profilaktyka uzależnień

- promocja zdrowego stylu życia

- dostarczenie wiedzy o substancjach uzależniających

- wskazanie możliwości unikania tych zagrożeń

- uczenia zachowań asertywnych

- uczenie radzenia sobie z trudnymi emocjami

- pokazanie perspektyw zdrowego stylu życia

- przeciwdziałanie agresji

Zajęcia były prowadzone metodami aktywnymi w formie:

- wykładu

- burzy mózgu

- psychodramy

- debaty

- dyskusji na forum grupy

Głównym spodziewanym efektem przeprowadzonych zajęć jest zmniejszenie ryzyka uzależnienia się młodzieży od substancji psychoaktywnych tj. tytoniu, alkoholu, narkotyków, dopalaczy.

Pedagog szkolny:

Bożena Zawadzka i Helena Malak- Fotiadis

• Mistrz narciarski.

• Uczniowie naszej szkoły odnoszą sukcesy w wielu dyscyplinach sportowych, nie tylko sportach walki.

Ostatnio nasz uczeń klasy 3b Antoni Janeczko przywiózł z austriackiego Stubai puchar za zajęcie 3 miejsca w slalomie gigancie. Rośnie więc również pokolenie mistrzów narciarskich.

Gratulacje dla Antka i życzenia kolejnych sukcesów sportowych.

• Szkoła do hymnu.

• W ramach akcji #SzkołaDoHymnu uczniowie wraz z nauczycielami 10 listopada o godz. 11.11 wspólnie odśpiewali hymn Polski.

• Wycieczka do Książa.

• Uczniowie klas 7a i 7b oraz niektórzy z 7d ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Książa.

• Słowa Ojczyzny pełne.

• W ramach Tygodnia Patriotyzmu, który organizuje Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie również nasza szkoła przyłączyła się do czytania tekstów patriotycznych „Słowa Ojczyzny pełne”.

• Śniadanie daje moc.

• Po raz kolejny uczniowie klas mlodszych ze swoimi wychowawczyniami oraz pedagogami wzięli udział w akcji "Śniadanie daje moc".

• zDolny Ślązak.

• Jest nam niezmiernie miło poinformować, że spośród biorących udział w eliminacjach szkolnych konkursów „zDolny Ślązak” do etapu powiatowego zakwalifikowali się następujący uczniowie: Martyna Czajka z chemii, Julia Gąsior z chemii, Wiktor Gnas z języka angielskiego, Natalia Kuczerka z języka angielskiego, Magda Mroczko z języka angielskiego, Hanna Stawecka z języka angielskiego, Majka Szymczak z języka angielskiego i Milena Zdanek z chemii. Gratulacje i trzymamy kciuki na dalszych etapach konkursu.