• Słodki dzień 25 października.

     • Szanowni Państwo! Stowarzyszenie Przyjaciół Trójki prosi rodziców i pracowników szkoły o blaszkę dowolnego ciasta na piątek 25 października! Organizujemy Słodki Dzień. Od 7.30 będą w holu szkoły ustawione stoły i będzie można kupić słodkości na weekend. Sprzedajemy tylko domowe ciasto. Prosimy, aby ciasto było już pokrojone. Ciasto można już przynosić od czwartku do pokoju nauczycielskiego lub w piątek rano. Nie ukrywamy, iż po zmianach w szkole mamy odroczoną dość sporą płatność za fakturę. Jeśli ktoś może upiec blaszkę ciasta lub kupić ciasto w ten dzień, to byłoby super! 

      Pozdrawiamy 

      Stowarzyszenie Przyjaciół Trójki

      PS. Prosimy powiadomcie rodziców, dziadków, znajomych i sąsiadów!

     • Uroczyste otwarcie szkoły.

     • Po wielu pracach upiększających odbyło się dzisiaj uroczyste otwarcie szkoły po zmianie lokalizacji. Wielu zaproszonych gości mogło zobaczyć, jak zmienił się wygląd szkoły w ciągu ostatnich 3 miesięcy. Otwarto dla gości wszystkie pomieszczenia klasowe, gdzie mogli oni zobaczyć w jakich warunkach uczą się obecnie uczniowie SP3. Całość dopełnia ikonografika na ścianach holi szkolnych, meble dla uczniów, gry sensomotoryczne, graffiti w klasach językowych oraz ogólny wystrój szkoły. Zapraszamy do odwiedzin w szkole. Podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w pracach modernizacyjnych.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Ekstremalna przygoda na Dolnym Śląsku.

     • Uczniowie klasy Va i Vb wraz z wychowawczyniami zwiedzili kopalnię złota w Złotym Stoku, przeżyli ekstremalną przygodę w parku linowym, Jaskini Radochowskiej, pływali pontonami na spływie bardzkim.

      Marta Lewicka-Kościk

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Projekt Deutsch Plus/Niemiecki Plus.

     • W dniu dzisiejszym w ramach projektu Deutsch Plus/Niemiecki Plus organizowanego przez Instytut Goethego w Warszawie naszą szkołę odwiedziła Antonia z Berlina, która jest studentką na Uniwersytecie Humbolda. Przeprowadziła warsztaty dotyczące jej życia w Niemczech, opowiedziała nam o swoich zajęciach, zainteresowaniach, przeprowadziła quiz wiedzy o naszych zachodnich sąsiadach i odpowiedziała na pytania naszych uczniów dotyczące m.in. różnic w edukacji czy zwyczajach. Dziękuję za możliwość takiego spotkania, do następnego razu!

      Katarzyna Adamska

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Zwycięstwo w konkursie OSE.

     • W ostatnią środę, w Wałbrzychu, w obecności ministra cyfryzacji p. Marka Zagórskiego oraz ministra Michała Dworczyka - szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się spotkanie laureatów konkursu na OSEregio. Zostały na nim wręczone certyfikaty dla zwycięzców konkursu #OSEwyzwanie. Wśród laureatów oczywiście nie zabrakło naszej szkoły. Przedstawiciel naszej szkoły - Pan Ireneusz Więcław odebrał certyfikat oraz gratulacje z rąk ww ministrów. Nagrodą w konkursie jest pracownia mobilna składająca się z 16 laptopów umieszczonych w przenośnej szafie z punktem dostępowym do Internetu. W konkursie #OSEwyzwanie mogły wziąć udział szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Zadaniem uczestników było przeslanie pracy plastycznej pt. „Smart Szkoła”, wykonanej w dowolnej technice. Dodatkowo warunkiem udziału w konkursie było zgłoszenie szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Nagrodzoną pracą plastyczną jest obraz Hani Markiewicz z klasy Vd. Podziękowania dla Hani oraz p. Grażyny Klucznik za organizację. Jesteśmy pierwszą szkołą w Chojnowie oferującą mLegitymacje. Pracownia zostanie dostarczona szkole w ciągu tego roku szkolnego, po spełnieniu procedur przetargowych przez Ogólnopolską Sieć Edukacyjną. W województwie dolnośląskim nagrody otrzymało 39 szkół.

      Czyli czekamy na nagrodę.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci i młodzieży.

     • Szanowni Państwo,

      Od 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

      Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się ze specjalistami z Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

      Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w Internecie, zmiany społeczne, których nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi. Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci ITAKI są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić się po wsparcie.

      W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

      Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKA to doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl

      Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej ze środków z Narodowego Programu Zdrowia. Realizatorem części projektu na uruchomienie linii pomocowej jest Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, która wygrała konkurs ogłoszony przez ministerstwo edukacji. Więcej na temat wyników konkursu na stronie internetowej MEN.

      Departament Informacji i Promocji

      Ministerstwo Edukacji Narodowej

     • Zaproszenie.

     • Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, którzy byli zaangażowani w przeprowadzkę szkoły oraz prace porządkowe pod koniec sierpnia tego roku na uroczyste otwarcie szkoły po przeprowadzce. Uroczystość odbędzie się 14 października (poniedziałek) o godz. 11.00 w budynku szkoły przy ul Reymonta 1.

      Zapraszamy.

     • Wycieczka klasy Vc i Vd do Piechowic.

     • W dniach 30.09. – 03.10. 2019 r. uczniowie klas Vc i Vd przebywali w Ośrodku „Uroczysko” w Piechowicach pod opieką pani Marioli Jakusik, pani Elizy Gindy i pana Waldemara Licznera, uczestnicząc w zajęciach „zielonej szkoły”.

      W ciągu czterech dni piątoklasiści z obu klas brali udział w zajęciach taneczno-ruchowych i zajęciach integracyjno-edukacyjnych z zakresu Team Building, nocnym „spacerze” Wielkim Wozem po niebie, wędrowali po karkonoskich, górskich ścieżkach w poszukiwaniu Śnieżnych Kotłów, przemierzali górski szlak aby dotrzeć do najwyżej położonego w polskich Sudetach wodospadu – Wodospadu Kamieńczyka. Uczniowie odwiedzili też Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie, gdzie mogli zdobyć wiedzę o Karkonoskim Parku Narodowym, dzięki multimedialnemu kompendium wiedzy o przyrodzie i historii tego rejonu, a także Hutę Szkła „Julia” w Piechowicach, gdzie mieli możliwość obserwowania na żywo procesu powstawania szklanych figurek i wyrobów kryształowych. Nie zabrakło też ogniska z pieczeniem kiełbasek i dyskoteki. Na pewno nikt się nie nudził!

      Zdjęcia i tekst M. Jakusik

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Jesień w 1a.

     • Powitaliśmy jesień. Uczniowie 1a przynieśli klasy warzywa, owoce, grzyby. Przygotowaliśmy wystawę DARY JESIENI. Dla Pani Jesieni dzieci wykonały korony. Z wyciętych puzzli ułożyły obrazek. Kasztany posłużyły nam do wykonania postaci zwierzątek i stworków. O darach jesieni rozmawialiśmy na zajęciach projektowych. Dziewczynki i chłopcy wspólnie wykonali plakat. Wszyscy już wiedzą, że jesień to bardzo bogata pora roku.

       

      Wych. B. Kruk

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Projekt z języka niemieckiego.

     • Z wielką radością informuję, że nasza szkoła w tym roku dołączyła do grona 200 szkół w Polsce, które uczestniczą w najnowszym projekcie organizowanym przez Instytut Goethego w Warszawie.

      Deutsch Plus+/Niemiecki Plus+ to projekt mający na celu zachęcić i zmotywować uczniów do działania i nauki języka, wesprzeć szkołę w działaniach na rzecz języka niemieckiego oraz stworzyć sieć współpracy z innymi szkołami.

      Przed nami intensywny czas, spotkania z młodzieżą niemieckojęzyczną i wiele, wiele innych akcji i atrakcji. Patronat nad projektem objęła Ambasada Niemiec w Polsce.

      Katarzyna Adamska

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Dzień języków obcych.

     • 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych z tej okazji uczniowie klas piątych uczestniczący w kole języka niemieckiego dzielnie rozwiązywali zagadki i zadania związane z językiem niemieckim (i nie tylko). Brawo Wy!


      Katarzyna Adamska

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • "Wiesz co jesz?"

     • W ramach programu Działaj Lokalnie Fundacji Wrzosowa Kraina i Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności uczniowie klasy 6c na godzinie wychowawczej przygotowali swoje drugie śniadania. Smaczne, zdrowe, sezonowe 🍎🍽️ Zapoznali się również z zasadami zdrowego odżywiania, piramidą żywieniową oraz przykładowymi przepisami na zdrowe śniadania.

      Katarzyna Adamska

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Zajęcia projektowe.

     • W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie nadal uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych w ramach projektu unijnego. Na zajęciach logopedycznych testowaliśmy nowe pomoce dydaktyczne, więc usprawnialiśmy mowę i świetnie się bawiliśmy.

      Tekst i zdjęcia: Patrycja Olejnik

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Jesienne ludki.

     • Co może powstać z kasztana i plasteliny? Uczniowie klasy IIa pokazali, że można z tego wykonać: kotki, myszki, pająki, żółwie, jednorożce, ptaki, żabki, a nawet ufoludki. Każdy uczeń zrobił coś innego, tworząc jesienną wystawę kasztanowych tworów i stworów.

      PS Dziękujemy klasie IIb za podzielenie się z nami kasztanami :)

      Patrycja Olejnik

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Wycieczka kl. I b do Parku Wrocławskiego.

     • Dnia 27 września br. uczniowie kl. I b, pod opieką wychowawczyni i Rodziców, pojechali na wycieczkę do Parku Wrocławskiego, który znajduje się w Lubinie. W parku podziwialiśmy różne gatunki ptaków. Z tablic informacyjnych dowiedzieliśmy się, np. że niektóre z nich żyją na wolności w egzotycznych krajach. Później obejrzeliśmy zwierzęta hodowlane w mini zoo oraz rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy różne gatunki drzew i krzewów. Zwróciliśmy uwagę na pomniki przyrody- rośnie tutaj ciekawy okaz 150-letniego  dębu szypułkowego. Dużą atrakcją dla dzieci była strefa sztucznych dinozaurów oraz ogromny mamut, tygrys szablozębny, jeleń olbrzymi. Zmęczeni, ale zadowoleni z udanej wycieczki, wróciliśmy autokarem do szkoły.

      Anna Iwanicka

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Dobrowolne wpłaty na Radę Rodziców.

     • Przypominamy, że wzorem poprzednich lat można dokonywać dobrowalnych wpłat na Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnowie. Wpłaty można dokonywać osobiście w sekretariacie szkoły lub wpłacając pieniądze na konto rady rodziców w Banku Spółdzielczym w Chojnowie: 61 8644 0000 0015 4312 2000 0010. Ustalona przez radę wysokość składki to 50 zł.

     • Zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska.

     • Do 31 października trwa w szkole akcja zbierania karmy dla psów i kotów przebywających w schroniskach dla zwierząt. Akcja pod patronatem firmy Sonac. Firma „dokłada” do zebranej zabranej karmy jeszcze raz tyle i szkoła przekazuje wówczas taką podwojoną ilość do dowolnego schroniska. Dla każdego ucznia biorącego udział w akcji przewidywane są pamiątkowe gadżety. Zachęcamy do zbiórki – zbliża się zima i każda ilość karmy znajdzie w schroniskach swoich odbiorców. Najszczęśliwsze będą koty i psy tam przebywające.

     • Wycieczka klasy IIIb do Czernikowic.

     • Dnia 24 września uczniowie kl.3b pod opieką Rodziców i wychowawcy pojechali do gospodarstwa agroturystycznego w Czernikowicach na warsztaty pieczenia chleba. Pani prowadząca zajęcia opowiedziała i pokazała proces powstawania pieczywa. Dzieci samodzielnie formowały z ciasta chałki, bułeczki i rogale ozdabiając je ziarnem słonecznika, sezamu, dyni. Pieczywo trafiło do pieca, a uczniowie poszli na pobliską łąkę, gdzie mogli nakarmić owce, jagnięta i barany. Gospodarze przygotowali ognisko, przy którym dzieci piekły kiełbaski. Celem wyjazdu były zabawy ruchowe integrujące zespół klasowy. W atmosferze słonecznej pogody i radosnego nastroju wszyscy pożegnaliśmy tegoroczne lato, witając jesień.

      wych. M. Kawerska

      Zdjęcia w galerii zdjęć.