• Żywa lekcja historii.

     • W dniu dzisiejszym po raz kolejny odwiedzili naszą szkołę przedstawiciele Agencji Widowisk Arkona. Jak zwykle zaprezentowali ciekawe przedstawienie, które sami nazywają „żywą lekcją historii”. Tym razem dotyczyła ona historii związanej z husarią: „Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował”. Za swój występ zebrali zasłużone brawa.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Szkolny kiermasz świąteczny.

     • W szkole w dniu dzisiejszym ruszył szkolny kiermasz świąteczny. Atmosfera zbliżających się świąt udziela się już wszystkim. Kiermasz kusi zapachami i kolorami wystawionych ciast i ozdób. Zapraszamy do zakupów. Podziękowania dla wszystkich osób, które wspomagają szkolną społeczność.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Konkurs uDOSTĘPniacze.

     • Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Anny Świdurskiej wzięli udział w konkursie edukacyjnym zorganizowanym przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. W szkole przeprowadzone zostały działania związane z uwrażliwieniem i podniesieniem świadomości młodych ludzi na temat potrzeb osób, które mają trudności w poruszaniu się czy percepcji (np. seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami, osoby z czasowymi urazami) oraz istniejących barier w otaczającej przestrzeni. Za udział w tym konkursie uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Kolejny sukces Mateusza.

     • Podczas międzynarodowego turnieju karate w Kluczborku Mateusz znowu stanął na podium. Tym razem w konkurencji kata zajął III miejsce. Gratulacje dla młodego karateki.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Kiermasz świąteczny.

     • Od dn. 04.12.2019 (środa) do 06.12.2019 (piątek) stowarzyszenie organizujew szkole kiermasz bożonarodzeniowy. Zapraszamy na zakupy! Może znajdziecie coś na Mikołajki? :) Bardzo prosimy uczniów, rodziców i pracowników szkoły do włączenia się w organizację kiermaszu (np. upieczenie słodkości, wykonanie ozdób, stroików itp.). Zbieramy również używane wszelkie dekoracje i ozdoby świąteczne. Poszukajcie w domu rzeczy związanych ze świętami, które są Wam niepotrzebne a nadają się do użytku. Prosimy o poinformowanie uczniów i rodziców o tym wydarzeniu w szkole. Może ktoś może upiec cos dobrego? :) 

      My też działamy! 

      Pozdrawiamy 

      Stowarzyszenie Przyjaciół Trójki!

     • Narkotyki a Aids!

     • Po raz pierwszy w naszej szkole z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS przystąpiło do współzawodnictwa w dwóch formach konkursu 40 uczniów. W konkursie plastycznym pt: „Narkotyki a AIDS" oraz w konkursie wiedzy o tej chorobie. Do konkursu plastycznego zgłoszonych zostało 12 prac. Cztery z nich zostały nagrodzone i wyeksponowane w holu szkoły.

      Konkurs z zakresu wiedzy o AIDS stał na wysokim poziomie. O kolejności na podium zadecydowały niewielkie różnice punktowe.

      Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało liczne jury w składzie: Pani Katarzyna Łochowska ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Legnicy, Pani Barbara Kułacz-przełożona pielęgniarek z Przychodni Rejonowej w Chojnowie, Pani Bożena Pawłowska -pielęgniarka szkolna oraz Panie pedagog: Bożena Zawadzka i Helena Malak-Fotiadis.

      Laureatami w konkursie plastycznym zostali:

      Martyna Łosińska I m

      Marta Jadach II m

      Aleksandra Burejko III m

      Podobińska Julia  wyróżnienie

      Laureatami konkursu wiedzy zostali uczniowie:

      Zuzanna Kudelska I m

      Kacper Kapral II m

      Martyna Leja III m

      Jakub Sambor IV m

      Fabian Matczak IV m

      W/w uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe a pozostali uczestnicy nagrodzeni zostali słodyczami.

      Zapraszamy za rok.

      Bożena Zawadzka

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Przedstawienie dla pierwszaków.

     • Dzieci pod opieką p. Magdaleny Książek zaprezentowały dzisiaj przedstawienie dla swoich młodszych koleżanek i kolegów z klas I.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Dzień Pluszowego Misia i andrzejki w kl. 1 b.

     • Dnia 25 listopada br. w kl. 1 b odbyły się zajęcia z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko zaprezentowało swoją ulubioną maskotkę.

      Z kolei 29 listopada br. uczniowie wzięli udział w wróżbach andrzejkowych przygotowanych przez p. Magdę.

      Te listopadowe wydarzenia dostarczyły uczestnikom  wielu wrażeń i radości.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Wycieczka kl. 1 b do Legnicy.

     • Dnia 22 listopada br. uczniowie kl. 1 b uczestniczyli w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy. Na zajęciach prowadzonych przez artystę - plastyka p. Rafała Owczarka, dzieci ulepiły z gliny piękne aniołki. Powstałe prace zostaną poddane szkliwieniu i wypaleniu w piecu ceramicznym. Na pewno będą wyjątkową ozdobą naszych świątecznych stołów.

      Następnie  udaliśmy się do Palmiarni Legnickiej, która przypomina tropikalną dżunglę. Podziwialiśmy tu wiele gatunków roślin pochodzących z różnych stron świata, np. olbrzymie bananowce, palmy czy figowce. Zadowoleni z udanej wycieczki wróciliśmy do szkoły.

      Anna Iwanicka

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Podziękowanie z ministerstwa.

     • Szanowni Państwo,

      w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła do hymnu”.

      W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania.

      W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.

      Z poważaniem

      Anna Ostrowska

      Rzecznik Prasowy MEN

     • Zajęcia z umuzykalniania.

     • W dniu dzisiejszym odbyły się kolejne koncerty artystów z Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry dla naszych uczniów.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Młody mistrz karate.

     • Młody adept wschodnich sztuk walki z klasy Ib podczas zawodów karate we Wrocławiu zajął II miejsce w konkurencji kata. Gratulacje dla Mateusza.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Teatrzyk kukiełkowy w kl. 1b.

     • Dnia 18 listopada br. uczniowie kl. 1 b zaprezentowali wykonane według własnego pomysłu kukiełki. Były to,  np.: księżniczki, królowie, damy dworu a nawet kot. Dzieci wzięły udział w przedstawieniu kukiełkowym. Występy zostały nagrodzone brawami.

      Dziękuję Rodzicom za pomoc w przygotowaniu materiałów na postacie oraz p. Magdalenie Książek za wykonanie dekoracji na spektakl.

      Anna Iwanicka

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • „K” jak „kreda”.

     • W piątek 15 listopada uczniowie klasy I a pracowali z nowo poznaną literką „k”. Głoskowali, czytali, analizowali wyrazy, a na trzeciej lekcji poszli na szkolny plac apelowy. Podzieleni na grupy malowali kredą na płytach. Mieli za zadanie narysować jak najwięcej zwierząt, których nazwy zaczynają się na „k”. Rysunków było bardzo dużo, pomysły ciekawe. Oprócz kotów, krokodyli, kur, królików, kogutów pojawiły się: kałamarnica, komar, koliber, karp. Głoska/litera „k” została utrwalona.

      Wych. B. Kruk

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Klasa 1a na warsztatach w Legnicy.

     • W piątek 8 listopada pojechaliśmy do Legnicy do MCK-u na warsztaty lepienia w glinie. Pod okiem pana instruktora Rafała oraz pani Władysławy dzieci ulepiły aniołki. Pracowały bardzo uważnie, w skupieniu słuchając pana Rafała, stosując się do jego zaleceń. Prace wyszły bardzo ciekawe. Każdy uczeń ma zrobione zdjęcie ze swoim aniołkiem. Figurki pozostały w MCK-u, muszą wyschnąć, później będą glazurowane i wypalane. Za około 3 tygodnie pięknie ubarwione aniołki będą przywiezione do naszej szkoły.

      Po warsztatach poszliśmy do parku zwiedzić miejską palmiarnię. Bardzo podobały się uczniom olbrzymie rośliny, a także znajdujące się tam zwierzęta.

      Wych. B. Kruk

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Klasa 3b na warsztatach w Legnicy.

     • Dnia 7 listopada uczniowie kl.3b pojechali wraz z rodzicami i wychowawcą do legnickiego MCK na kolejne warsztaty lepienia w glinie. Warsztaty poprowadził P. Rafał, który, bardzo dokładnie zapoznał dzieci z etapami pracy lepienia w glinie postaci anioła. W ciszy i koncentracji, uczniowie z zaangażowaniem wykonywali swoje prace. Gliniane anioły poddane będą obróbce wypalania w specjalnym piecu. Uczniowie gotowe prace otrzymają za dwa tygodnie. Zadowoleni, pełni wrażeń po krótkim spacerze przez legnicki park miejski, dzieci pod opieką rodziców i wychowawcy wróciły pociągiem do Chojnowa.

      wych. M. Kawerska

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • #SzkołaDoHymnu

     • Społeczność naszej szkoły wzięła udział ogólnopolskiej akcji #SzkołaDoHymnu. Z okazji zbliżającej się rocznicy odzyskania niepodległości minister edukacji zaprosił wszystkie placówki oświatowe w kraju i zagranicą do wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego w dn. 8.11.2019 o godz. 11.11. W naszej szkole zaśpiewało go blisko 400 uczniów i nauczycieli. Podziękowania za galowe stroje oraz piękne odśpiewanie hymnu.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Śniadanie daje moc.

     • Jak co roku uczniowie klas młodszych pod opieką swoich wychowawców, pani pedagog oraz niektórych mam wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Uczniowie samodzielnie przygotowywali sobie kanapki, które potem przy wspólnym stole zjadali. Daleko unosił się aromatyczny zapach świeżego pieczywa oraz pokrojonych warzyw.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.