• Gminny konkurs ekologiczny.

     • „Z  przyrodą za pan brat” to hasło już XVI konkursu ekologicznego organizowanego przez Szkołę Podstawową w Krzywej, który odbył się 22 kwietnia. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III b: Mateusz Bartyzel i Antoni Janeczko. Tematyka tegorocznej edycji dotyczyła odnawialnych źródeł energii. Nam przypadło w udziale zaprezentować elektrownie wodne. Na konkurs przygotowano plakat przedstawiający proces wytwarzania energii tą drogą oraz opisujący  go wiersz. Chłopcy przygotowali również ciekawostki, które wyszukali w różnych źródłach. Wystąpiło 7 drużyn  z okolicznych szkół. Nasz zespół zajął I miejsce.  Wszyscy zostali uhonorowani ekologicznymi upominkami w postaci lamp solarnych i dyplomów. Dziękujemy organizatorom i oczekujemy na kolejną edycję konkursu.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Wielkanocny konkurs plastyczny.

     • W okresie przedświątecznym  świetlica szkolna przeprowadziła konkurs plastyczny pod hasłem SYMBOLE ŚWIĄTECZNE. Udział wzięły klasy 1 – 3. Prace, które napłynęły były eksponowane na holu szkolnym. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 20 kwietnia, a dzisiaj wręczono laureatom nagrody.

      Oto lista nagrodzonych dzieci:   Antoni Janeczko 3b

                                                             Magdalena Kaczmarczyk  3b

                                                              Milena Musiał 3b

                                                              Julia Kuczerka 2b

                                                              Julita Grzesiak 1a

                                                              Antoni Król 1a

                                                             Kalina Hubiak 1b

                                                             Bianka Halikowska 1b

                                                            Amelia Lenda 1b

      Nagrodzonym gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Czekoladowe jajeczka.

     • Wiele jest tradycji związanych z wielkanocnymi świętami. Dla dzieci szczególnie ważne jest szukanie ukrytych w różnych miejscach słodyczy.  Mówi się, że to zajączki je rozrzucają.  U nas w szkole 12 kwietnia  też pojawił się zajączek. Od rana rozrzucał jajeczka w klasach I – III, a potem pojawiły się słodkości również na holu szkolnym.  Zaskoczenie było wielkie i radości co niemiara.

      Magdalena Książek

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Życzenia świąteczne

     • Ciepłych, pełnych radosnej nadziei
      świąt wielkanocnych,
      a także kolorowych spotkań
      z budzącą się do życia przyrodą

      życzy społeczność szkolna Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie

     • Wirtualny teatr.

     • 8 kwietnia uczniów  z klas I – III zaprosiliśmy na przedstawienie  teatralne pt. Koziołek Matołek. Transmisja z Teatru Lalki i Aktora w Łomży  rozpoczęła się o godzinie 11. 00. Dzieci miały możliwość oglądania na żywo wybranych z opowiadania Kornela Makuszyńskiego przygód Koziołka Matołka w reżyserii Justyny Czarnoty. Było to pierwsze w naszej szkole przedstawienie w ramach programu iTeatr . Wszyscy uczniowie z zainteresowanie obejrzeli przedstawienie, a po ich reakcjach widać było, że ten rodzaj uczestnictwa w spektaklu teatralnym do ich przemawia.  Organizator zapowiada kontynuację  projektu.

      Urszula Bisiorek

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Zajęcia na świetlicy szkolnej.

     • Dzieci pod opieką wychowawców aktywnie spędzają czas na świetlicy szkolnej. Zajęcia z ostatniego miesiąca to m. in.: Dzień Gofra, Dzień Kolorowej Skarpety, Dzień Kota, Dzień Puzzli, Dzień Sportu, nauka gry na muzogramach, gry planszowe, Pani Wiosna, Walentynki, tańce, wiosennie na placu zabaw, Wtorkowa Ortografia czy gry i zabawy świetlicowe.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Wycieczka klasy 5a i 6a.

     • Fotorelacja z kolejnej wspólnej wycieczki klasy 5a i 6a - tym razem zdobyta Twierdza Kłodzko i Jaskinia Niedźwiedzia.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Warsztaty wielkanocne w kl. 3b.

     • Dnia 6 kwietnia br. w kl. 3b odbyły się warsztaty wielkanocne pod kierunkiem p. Katarzyny Degusz, której jedną z pasji jest działalność artystyczna. Uczniowie wykonali piękne dekoracje świąteczne. Ozdobią one naszą szkołę oraz będą doskonałym elementem dekoracyjnym na świątecznych stołach.

      Anna Iwanicka

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Klasy 8 w PZS.

     • Na zaproszenie dyrekcji chojnowskiego Powiatowego Zespołu Szkół uczniowie klas 8 wzięli dzisiaj udział w zwiedzaniu szkoły oraz warsztatach kulinarnych.

      Podziękowania dla nauczycieli i uczniów PZS za miłe przyjęcie.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Klasa 3a w muzeum.

     • Dzieci z klasy 3a ze swoimi wychowawczyniami odwiedziły dzisiaj chojnowskie muzeum, gdzie wzięły udział w lekcji muzealnej.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Obraz słowem malowany.

     • „PEGAZIK”, ogólnopolski konkurs recytatorski obchodził w tym roku 25. rocznicę urodzin. Jak najlepiej uczcić święto dostojnego jubilata, wie każdy recytator i recytatorka. Nasza uczennica - Hanna Kądziołka wzięła udział w III etapie konkursu, który odbył się 23.03.2022 r. Do eliminacji powiatowych zakwalifikowało się 18 uczniów w dwóch grupach wiekowych. Siódmoklasistka wcieliła się w rolę biblijnej Ewy z „Pamiętników Adama i Ewy” M. Twaina, a w wierszu M. Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej zmagała się z miłosnym zadaniem Anioła Stróża. Jej piękny występ został doceniony przez jury. Hania otrzymała WYRÓŻNIENIE. Waleczna dziewczyna zapowiedziała już swój udział w przyszłym roku.

      Gratulujemy sukcesu naszej uczennicy i trzymamy kciuki za niesłabnące chęci. Opiekunem artystycznym była Ewa Wołoszyn .

      Wielkie podziękowania dla mamy Hani.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • „Pralnia pierza” na tapecie.

     • We wtorek, 22 marca odbył się drugi etap konkursu „Każdy może zostać przyjacielem”. Wśród uczestników z chojnowskich szkół podstawowych była silna grupa uczniów - 6 osób, z SP3. Młodzi czytelnicy mieli przed sobą trudne zadanie. Musieli wykazać się znajomością czterech opowiadań pisarki Doroty Combrzyńskiej- Nogali. Wymagane teksty podejmowały poważne i wciąż aktualne problemy- akceptacja, uprzedzenia, walka ze stereotypami, aktywność społeczna. Jak widać nasi uczniowie doskonale radzą sobie z czytaniem ze zrozumieniem. Ich starania zostały docenione. Dwie uczennice klasy IV zakwalifikowały się do finału. Wiktoria Równanek zajęła miejsce I, a Aleksandra Moczydlak II miejsce na podium. Ostateczne starcie czytelników rozstrzygnie konkurs 8 kwietnia w Legnickiej Bibliotece Publicznej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a za finalistki trzymamy kciuki i życzymy sukcesów.

      Uczestników przygotowywały p. E. Więcek i p. E. Wołoszyn.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Przedszkolaki w szkole.

     • Naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki wraz z wychowawczyniami z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Chojnowie. Wzięli oni udział w lekcji z goglami VR, sterowali robotami oraz zwiedzili sale uczniów klas I-III.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Pierwszy dzień wiosny.

     • Z okazji powitania wiosny klasy 4-8 rozegrały Wiosenny Turniej w Palanta.

      Podziękowania dla organizatorów.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.