W szkolnych galeriach pojawiły się nowe prace. Zapraszamy do ich oglądania.
Zdjęcia w galerii zdjęć
W szkolnych galeriach pojawiły się nowe prace. Zapraszamy do ich oglądania.
Zdjęcia w galerii zdjęć
Klasę Ia odwiedzili Naukowcy i Anioły ze Szkoły. Byli to uczniowie z Gimnazjum nr 2 wraz ze swoją opiekunką p. M. Potaczałą. Zorganizowali oni eko-walentynki. Za zebrane przez pierwszaków baterie dzieci otrzymały lizaki i obejrzały specjalne prezentacje.
Mirosława Spes
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Na zajęciach koła plastycznego staramy się zrobić coś z niczego,
dlatego z okazji święta kociego zrobiliśmy kota bąbelkowego.
Bąbelki w kształt kotka farbą zostały pomalowane
i na białą kartkę starannie poodbijane.
A rolki po papierze toaletowym
stały się paszczą smoka, który zieje ogniem bibułowym.
Patrycja Olejnik
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Pierwszy dzień po feriach zimowych uczniowie klasy Ic rozpoczęli walentynkową ucztą, w trakcie której opowiadali jak spędzili dni wolne od szkoły, a także otrzymali słodki upominek i plan lekcji z walentynkowymi zwierzątkami.
Patrycja Olejnik
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Zakończyliśmy pierwsze półrocze. Wszyscy uczniowie klasy Ic otrzymali medale za bardzo dobre wyniki w nauce. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów!
Wychowawca klasy Patrycja Olejnik
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Tuż przed feriami, na zajęciach koła plastycznego, uczennice z klasy Ic otrzymały materiały niezbędne do uszycia własnych kosmetyczek. Zadanie było trudne, więc dziewczynki dokończyły prace w domu. Były to ostatnie zajęcia przed Świętem Zakochanych, dlatego zaczęłyśmy robić kartki walentynkowe dla swoich najbliższych.
Patrycja Olejnik
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Dziękujemy panu Marcinowi Marciniszyn i firmie F.H.U. Globus za wsparcie finansowe, bez którego nie udałoby się nam kupić niezbędnych artykułów szkolnych i kolorowych koszyczków, dzięki którym nasza edukacja stała się o wiele bardziej przyjemna i owocna, a także uporządkowana.
Dziękujemy!
Klasa Ic wraz z wychowawcą
Patrycja Olejnik
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Styczeń jest miesiącem, w którym szczególnie pamiętamy o wszystkich Babciach i Dziadkach, dlatego też na zajęciach koła plastycznego uczniowie wykonali papierowe filiżanki i kubki, do których mogli włożyć torebkę herbaty i udać się w odwiedziny do swoich Babć i Dziadków.
Patrycja Olejnik
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Uczniowie klasy Ic o Babciach i Dziadkach pamiętali,
więc kwiaty farbą malowane wykonali.
Niech od Bałtyku aż do stóp Tatr
Żyją nam Babcie, Dziadkowie 100 lat!
Patrycja Olejnik
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Na styczniowych zajęciach koła plastycznego uczniowie poznali technikę iris folding, którą wykorzystali do wykonania kolorowych serc, dedykując je wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta.
Patrycja Olejnik
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Z małym opóźnieniem zawitała do szkoly Poczta walentynkowa. Listonosze tej poczty mieli dzisiaj ciężki kosz z pocztą do rozniesienia.
Zdjecia w galerii zdjęć.
Rok 2015/2016 przyniósł na świetlicy szkolnej kolejne zmiany. Dla uczniów, rodziców i wychowawców to właściwie mała rewolucja, gdyż na terenie szkoły powstała nowa sala świetlicowa. Obecnie uczniowie z czterech klas pierwszych (56) przebywają po lekcjach w sali na ul. Witosa, gdzie mieści się również stołówka szkolna. Tu również oczekują na rodziców lub na autobusy dzieci dojeżdżające z klas IV- VI. Uczniowie klas II i III mają swoją salę w budynku szkolnym. Łącznie na świetlicę uczęszcza 112 uczniów, co dało możliwość zatrudnienia nowego pracownika. Teraz kadra pedagogiczna na świetlicy liczy cztery osoby. Obecnie świetlica w szkole jest czynna od 6.45 do 16.15, a na Witosa od 10.45 do 16.15. Na obiady uczęszcza około 150 uczniów w tym około 50 ma obiady refundowane przez MOPS lub GOPS. Przygotowaniem posiłków zajmują się trzy panie kucharki oraz dbająca o zaopatrzenie pani intendentka.
Nowa sala została wyposażona w dopasowane do dzieci meble, oraz ciekawe gry, klocki i zabawki. Wychowawcy (pani M. Książek i pan A. Świdurski ) starają się zaspakajać potrzeby dzieci, dbając o ciekawą ofertę zajęciową. Uczniowie chętnie uczestniczą w zajęciach plastycznych, biorą udział w spacerach i wycieczkach do ciekawych miejsc na terenie naszego miasta, uczą się ekologii... Największym zainteresowaniem cieszy się jednak niedawno otwarty plac zabaw na boisku szkolnym. Przy dobrej pogodzie dzieci z wielką radością korzystają ze ślizgawki, ścianek wspinaczkowych i innych urządzeń sprawnościowych.
Zmęczeni trudami nauki uczniowie klas pierwszych mogą wypoczywać na wygodnych pufach, materacach i siedziskach relaksacyjnych. Czas można urozmaicić oglądając bajki, filmy lub audycje prezentowane na 32 calowym telewizorze plazmowym lub grając na komputerach w dostosowane do wieku gry. Nadmiar energii można natomiast zagospodarować, grając w kręgle lub pokonując rozkładany tor przeszkód. Nad pierwszakami czuwają panie: J. Trajewska oraz U.Bisiorek. Pomagają odrabiać lekcje, pilnują aby dzieci nie spędzały zbyt wiele czasu przed komputerami, uczą piosenek, prowadzą zajęcia przy muzyce, a w pogodne dni wychodzą z dziećmi na boisko szkolne lub długie spacery i wycieczki.
Program zajęć świetlicowych w tym roku został wzbogacony o szereg spotkań z ciekawymi ludźmi oraz wyjścia do biblioteki miejskiej i do muzeum. Nad bezpieczeństwem dzieci w drodze na świetlicę oraz obiad czuwają zatrudnione do pomocy panie L. Berezowska i A. Krakowska. Nic dziwnego, że dzieci chętnie przebywają na świetlicy, a ich ilość stale wzrasta.
Wychowawcy: M. Książek, A. Świdurski, J. Trajewska, U. Bisiorek
Debata szkolna, która odbyła się 17 lutego 2016 r. była jednym z działań prowadzonych w ramach Programu Szkoły z Klasą 2.0. Miała charakter otwarty i składała się z dwóch części. Prowadzili ją uczniowie - liderzy, których wspomagał szkolny koordynator programu p. Grażyna Klucznik. Na spotkanie zostali zaproszeni uczniowie klas 5 i 6 oraz goście w osobach p. Mariusza Szklarza - dyrektora szkoły oraz p. Heleny Malak - Fotiadis - pedagoga szkolnego. Na początku przedstawiono projekt, jego cele, realizowane ścieżki, zadania i uzyskane korzyści. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami, podczas zajęć wychowawczych rozmawiali i tworzyli swój klasowy kodeks. Tym samym dyskusja na dany temat stała się znacznie łatwiejsza. W pierwszej części debaty rozpatrywaliśmy korzyści płynące z korzystania z TIK, nastepnie skupiliśmy się na zagrożeniach i problemach, starając się znaleźć rozwiązania i dobre rady. Podczas debaty poszczególne klasy przedstawiały swoje pomysły szukając cech wspólnych, dyskutując, wymieniajac się doświadczeniami. Wypracowane wspólnie hasła zostały zapisane jako Szkolny Kodeks Korzystania z TIK.
Grażyna Klucznik
Zdjęcia (Wiktor Zapłata) w galerii zdjęć.
Jak co roku w klasie IIa podsumowano pierwsze półrocze nauki. Wszyscy uczniowie otrzymali specjalnie przygotowane odznaki za dobre i bardzo dobre wyniki w nauce, drobne upominki książkowe i słodycze. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.
Katarzyna Jędraszczyk
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Czy wiesz, że możesz przekazać 1% należnego podatku dochodowego na organizację pożytku publicznego i tym sposobem pomóc uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie?
Przekaż proszę 1% na:
STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ TRÓJKI W CHOJNOWIE
NR KONTA 76 1090 2675 0000 0001 1126 0410
NR KRS 0000321822
Pamiętaj, że 1% podatku nic Cię nie kosztuje, a dla nas znaczy wiele!
Pamiętaj o tym składając swoje zeznanie roczne, czyli popularnego PIT'a! Wystarczy wpisać nazwę organizacji pożytku publicznego i nr KRS w rozliczeniu podatkowym (PIT) za rok 2015.
DZIĘKUJEMY!
Zgodnie z informacją przekazaną od kierownika basenu, basen dla naszych uczniów w najbliższy czwartek czynny będzie w godz. 12.00 - 15.00. W drugim tygodniu ferii w godz. 10.00-15.00.
Proszę wziąć ze sobą legitymację szkolną, która uprawnia do bezpłatnego wejścia.
Zapraszamy uczniów do korzystania z basenu na feriach. Podobnie jak w poprzednich latach w obydwa feryjne czwartki będą oni mogli za darmo skorzystać z uroków basenu. Opieką nad nimi będą sprawować nasi nauczyciele. Zapraszamy na basen.
Uczniowie klasy VIa przygotowali filmiki o niektórych krajach europejskich w ramach zajęć komputerowych. Związane są również z uczestnictwem w programie „Szkoła z klasą 2.0”, który realizujemy. Filmiki zostały przygotowane w programie Keynote z kilku- lub kilkunastoslajdowych prezentacji.
Bułgaria – Kacper, Oliwa i Aleksandra
Finlandia – Natalia i Marcelina
Litwa – Kasia, Dominika i Julia
Zapraszamy do oglądania.
Najlepsi uczniowie kończącego się I półrocza roku szkolnego 2015/2016 otrzymali dzisiaj upominki ufundowane przez radę rodziców. W klasach I-III byli to uczniowie wskazani przez wychowawców, w klasach IV-VI zaś ci uczniowie, którzy osiągnęli średnią ocen 5,0 i większą oraz najlepsze oceny zachowania. Uczniowie ze średnią co najmniej 4,75 otrzymali pamiątkowe plakietki-medale zrobione przez samorząd uczniowski. Na spotkaniach z klasami wręczony został również puchar dyrektora za najwyższą średnia osiągniętą przez klasę. Puchar otrzymała klasa Va. Wręczone zostały również upominki ufundowane przez SKO za wzorowe oszczędzanie oraz nagrody za konkurs na projekt banknotu. Uczniowie wysłuchali również zasad bezpiecznych zachowań podczas ferii zimowych.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Uczniowie klasy Ia pod opieką swojej wychowawczymi przygotowali dla swoich babć i dziadków niespodziankę. Przedstawili im występ z piosenkami , tańcami i wierszykami. Po części artystycznej zaprosili ich do swojej klasy, gdzie mamy przygotowały dla seniorów słodki poczęstunek.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Powered by aSc EduPage