• Życzenia świąteczne.

• Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy, Przyjaciele Szkoły, drodzy Uczniowie.

Mija kolejny rok naszej pracy. Rok wspólnych działań i projektów, rok wytężonej pracy.

Rok, który jednocześnie pokazał, jak kruche jest poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Rok, który pokazał, jak współczuć tym, którzy stracili bliskich, jak można pomagać potrzebującym, jak po prostu być dobrym człowiekiem.

Dziękuję Wam wszystkim za to, że potrafimy odnaleźć w sobie dobro, współczucie i miłość.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam wszystkim zdrowia, odpoczynku, radości i wielu pięknych chwil spędzonych w rodzinnym gronie. Niech Nowy Rok przyniesie optymizm, mnóstwo inspiracji i sukcesów oraz nadzieję na spokojniejszą przyszłość.

Mariusz Szklarz

• Świąteczne przedstawienie klasy 3b.

• Klasa 3b pod opieką swojej wychowawczyni przedstawiła dzisiaj innym uczniom opowieść o tekstach kolęd i tradycjach bożonarodzeniowych w Polsce.

• Wreszcie są.

• Powietrze w Chojnowie, w okresie zimowym jakie jest każdy widzi…i czuje. Aby choć trochę zabezpieczyć przed nim naszych uczniów już wcześniej udało się nam pozyskać 6 nowych oczyszczaczy powietrza - dzięki talenciakom z LIDLa. Są one umieszczone od paru tygodni w klasach młodszych, gdzie pracują i spełniają swoją rolę.

Chcąc zapewnić lepsze powietrze również pozostałym uczniom przebywającym w szkole, dzięki wsparciu burmistrza, który z okazji jubileuszu placówki przekazał szkole „ekstra” wsparcie, zakupione zostały dodatkowe oczyszczacze. 9 nowych urządzeń w dniu dzisiejszym zostało ulokowanych w pozostałych salach lekcyjnych - prawie wszystkich. Mamy już 15 takich cichych i wydajnych urządzeń.

Przy pomarańczowych i czerwonych alertach systemu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej (czujnik jest umieszczony na szkole) uczniowie będą dzięki nim mieli w salach lekcyjnych po prostu dobre, czyste powietrze. Zastosowane w nich filtry HEPA 13 wychwytują zarówno większe cząstki, jak i niewidoczne dla oka aerozole PM2.5 czy PM10, będące składnikiem smogu. Eliminują 99,97% zanieczyszczeń, zapewniając zdrowsze powietrze w całym pomieszczeniu.

• Przygotowania do świąt w kl. 1 a.

• Z okazji zbliżających się  Świąt Bożego Narodzenia, uczniowie kl. 1 a, napisali listy do św. Mikołaja, wykonali ozdoby choinkowe, ubrali choinkę, wzięli udział w kiermaszu bożonarodzeniowym i w warsztatach piernikowych.

Anna Iwanicka.

• Kolejne podium.

• W rozegranym w ostatni weekend we Wrześni Grand Prix w taekwondo olimpijskim nasz uczeń klasy 8c Aleksander Gang zajął 3 miejsce i przywiózł brązowy medal.

To kolejny sukces naszych uczniów w taekwondo.

Gratulacje dla Aleksandra i życzenia kolejny sukcesów.

• Basketmania 2022.

• W dniu dzisiejszym rozegrany został w szkole turniej koszykówki Basketmania 2022. W rozgrywkach wzięły udział zespoły dziewcząt i chłopców z klas 4-8. Pomysłodawcą i głównym sędzią turnieju był p. Bartosz Gębala. Sędziami pomocniczymi – p. Andrzej Tracz i Mariusz Nawrocki. Gratulacje dla wszystkich uczestników zawodów. Walka była pięna i zawzięta…zwyciężyli najlepsi. W grupie najstarszych (klas 7-8) wśród dziewcząt I miejsce zajęła reprezentacja klasy 7a, wśród chłopców – klasa 8d. Podziękowania dla pomysłodawcy oraz organizatorów turnieju.

Wyniki końcowe.

5 miejsce klasa 7a

Zdjęcia z galerii zdjęć.

• Mikołajkowa wicemistrzyni.

• W rozegranym w ostatni weekend w Zgorzelcu Mikołajkowym Turnieju Taekwondo nasza uczennica klasy 2b Anna Struska dwa razy stanęła na podium zajmując dwa razy 2 miejsce: w konkurencji soft stick oraz konkurencji sprawnościowej.

Gratulacje dla Ani oraz życzenia kolejnych sukcesów.

• Popołudnie z ruchem i sportem.

• W sobotę 10 grudnia od godziny 14-tej  szkoła  zapełniła się dziećmi oraz rodzicami. Wydarzenie pod nazwą „Popołudnie z ruchem i sportem” sprowadziło na salę gimnastyczną wiele osób. Wszyscy mogli wziąć udział w pokazach zajęć sportowych i ruchowych oraz wypróbować fit smakołyków przygotowanych przez rodziców. Były występy zespołu Brooklyn prowadzonego przez p. Marzenę Anton, dzieci z zespołu prowadzonego przez p. Gabrielę Zenka, trening młodych piłkarzy Płomienia Michów prowadzonego przez p. Łukasza Roztoczyńskiego, pokazy taekwondo w wykonaniu Klary Kołodziej i Karola Struskiego z chojnowskiej Sfory, zajęcia z yogi prowadzone przez p. Agnieszkę Gang.

Wszyscy mogli wypróbować świeżych soków prosto w wyciskarki, owoców oraz smakołyków .

Duże podziękowania dla rady rodziców za pomysł oraz zorganizowanie tej imprezy. Podziękowania dla wszystkich darczyńców za owoce i warzywa. Imprezę prowadził p. Andrzej Tracz.