• Wreszcie są.

     • Powietrze w Chojnowie, w okresie zimowym jakie jest każdy widzi…i czuje. Aby choć trochę zabezpieczyć przed nim naszych uczniów już wcześniej udało się nam pozyskać 6 nowych oczyszczaczy powietrza - dzięki talenciakom z LIDLa. Są one umieszczone od paru tygodni w klasach młodszych, gdzie pracują i spełniają swoją rolę.

      Chcąc zapewnić lepsze powietrze również pozostałym uczniom przebywającym w szkole, dzięki wsparciu burmistrza, który z okazji jubileuszu placówki przekazał szkole „ekstra” wsparcie, zakupione zostały dodatkowe oczyszczacze. 9 nowych urządzeń w dniu dzisiejszym zostało ulokowanych w pozostałych salach lekcyjnych - prawie wszystkich. Mamy już 15 takich cichych i wydajnych urządzeń.

      Przy pomarańczowych i czerwonych alertach systemu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej (czujnik jest umieszczony na szkole) uczniowie będą dzięki nim mieli w salach lekcyjnych po prostu dobre, czyste powietrze. Zastosowane w nich filtry HEPA 13 wychwytują zarówno większe cząstki, jak i niewidoczne dla oka aerozole PM2.5 czy PM10, będące składnikiem smogu. Eliminują 99,97% zanieczyszczeń, zapewniając zdrowsze powietrze w całym pomieszczeniu.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Przygotowania do świąt w kl. 1 a.

     • Z okazji zbliżających się  Świąt Bożego Narodzenia, uczniowie kl. 1 a, napisali listy do św. Mikołaja, wykonali ozdoby choinkowe, ubrali choinkę, wzięli udział w kiermaszu bożonarodzeniowym i w warsztatach piernikowych.

      Anna Iwanicka.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Kolejne podium.

     • W rozegranym w ostatni weekend we Wrześni Grand Prix w taekwondo olimpijskim nasz uczeń klasy 8c Aleksander Gang zajął 3 miejsce i przywiózł brązowy medal.

      To kolejny sukces naszych uczniów w taekwondo.

      Gratulacje dla Aleksandra i życzenia kolejny sukcesów.

     • Basketmania 2022.

     • W dniu dzisiejszym rozegrany został w szkole turniej koszykówki Basketmania 2022. W rozgrywkach wzięły udział zespoły dziewcząt i chłopców z klas 4-8. Pomysłodawcą i głównym sędzią turnieju był p. Bartosz Gębala. Sędziami pomocniczymi – p. Andrzej Tracz i Mariusz Nawrocki. Gratulacje dla wszystkich uczestników zawodów. Walka była pięna i zawzięta…zwyciężyli najlepsi. W grupie najstarszych (klas 7-8) wśród dziewcząt I miejsce zajęła reprezentacja klasy 7a, wśród chłopców – klasa 8d. Podziękowania dla pomysłodawcy oraz organizatorów turnieju.

      Wyniki końcowe.

      Klasy 4

      1 miejsce klasa 4a

      2 miejsce klasa 4b

      Klasy 5

      1 miejsce klasa 5a

      2 miejsce klasa 5b

      Klasy 7-8 dziewczęta

      1 miejsce klasa 7a

      2 miejsce klasa 8b

      3 miejsce klasa 8d

      4 miejsce klasa 8c

      5 miejsce klasa 8a

      Klasy 7-8 chłopcy

      1 miejsce klasa 8d

      2 miejsce klasa 8b

      3 miejsce klasa 8c

      4 miejsce klasa 8a

      5 miejsce klasa 7a

      Zdjęcia z galerii zdjęć.

     • Mikołajkowa wicemistrzyni.

     • W rozegranym w ostatni weekend w Zgorzelcu Mikołajkowym Turnieju Taekwondo nasza uczennica klasy 2b Anna Struska dwa razy stanęła na podium zajmując dwa razy 2 miejsce: w konkurencji soft stick oraz konkurencji sprawnościowej.

      Gratulacje dla Ani oraz życzenia kolejnych sukcesów.

     • Popołudnie z ruchem i sportem.

     • W sobotę 10 grudnia od godziny 14-tej  szkoła  zapełniła się dziećmi oraz rodzicami. Wydarzenie pod nazwą „Popołudnie z ruchem i sportem” sprowadziło na salę gimnastyczną wiele osób. Wszyscy mogli wziąć udział w pokazach zajęć sportowych i ruchowych oraz wypróbować fit smakołyków przygotowanych przez rodziców. Były występy zespołu Brooklyn prowadzonego przez p. Marzenę Anton, dzieci z zespołu prowadzonego przez p. Gabrielę Zenka, trening młodych piłkarzy Płomienia Michów prowadzonego przez p. Łukasza Roztoczyńskiego, pokazy taekwondo w wykonaniu Klary Kołodziej i Karola Struskiego z chojnowskiej Sfory, zajęcia z yogi prowadzone przez p. Agnieszkę Gang.

      Wszyscy mogli wypróbować świeżych soków prosto w wyciskarki, owoców oraz smakołyków .

      Duże podziękowania dla rady rodziców za pomysł oraz zorganizowanie tej imprezy. Podziękowania dla wszystkich darczyńców za owoce i warzywa. Imprezę prowadził p. Andrzej Tracz.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Mikołaj w szkole.

     • 6 grudnia szkołę odwiedził Mikołaj z pomocnikami. Przygotował na tą wizytę mnóstwo prezentów. Rozdawanie ich trochę trwało, ale najważniejszy był uśmiech obdarowywanych.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Listy do Mikołaja.

     • W tym roku szkolnym, już kolejny raz biblioteka szkolna zorganizowała konkurs „List do świętego Mikołaja”. Zadaniem uczestników konkursu było narysowanie lub napisanie listu do Mikołaja. Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły. Wpłynęło 38 uroczych listów. Z ich treści dowiedzieliśmy się, że w naszej szkole uczą się same grzeczne i nawet skromne dzieci. Prace konkursowe, które zostały złożone w bibliotece szkolnej zostały ocenione i wyłoniono zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych. Poniżej prezentujemy listę laureatów konkursu.

      Klasy I

      I miejsce

      Daria Rudzik kl.  1b

      II miejsce

      Szymon Stępień kl. 1b

      Antonina Myszograj kl. 1b

      III miejsce

      Amelia Filipczak kl.1a

      Anna Łagowska kl. 1a

       

      Klasy II

      I miejsce

      Julita Grzesiak kl.2a

      Kalina Hubiak kl. 2b

      Weronika Bauch kl. 2a

      II miejsce

      Bianka Hallikowska kl. 2b

      III miejsce

      Alan Suchecki kl. 2b

      Amelia Lenda kl. 2b

       

      Klasy III

      II miejsce

      Zuzanna Szlęk kl. 3a

      III miejsce

      Iga Adamkiewicz kl. 3a

      Oliwier Miller kl. 3b

      Klasy IV- VIII

      Wyróżnienie Klaudia Michalewicz kl. Vb

       

      Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy! Wręczenie nagród nastąpi w najbliższym czasie.

      Organizatorem konkursu „ Lis do św. Mikołaja” były p. Ewa Więcek, p. Katarzyna Jędraszczyk i p. Ewa Wołoszyn

      Zapraszamy za rok!!!

      P.S. Mikołaj z nagrodami na pewno odwiedzi finalistów. Zatem do zobaczenia.

     • Już są...

     • Wczoraj otrzymaliśmy od kuriera a dzisiaj zostały już rozdysponowane po klasach 1-3 oczyszczacze powietrza wysłane z LIDLa w ramach akcji z talenciakami. Dzisiaj dotrą jeszcze zapasowe 4 komplety filtrów.

      Przy nie najlepszej czystości powietrza na zewnątrz będą spełniały swoją rolę w salach lekcyjnych.

      Otrzymaliśmy 6 takich urządzeń. Zapotrzebowanie na nie jest jednak większe.

     • Podziękowania.

     • Z okazji dzisiejszego zwieńczenia obchodów 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie składam serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji tak ważnego dla naszej społeczności święta. Podziękowania kieruję do nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, rodziców, uczniów, absolwentów oraz wszystkich darczyńców i przyjaciół szkoły. Bez Was nie byłoby możliwe tak godne uczczenie tej uroczystości. Dziękuję.

      Mariusz Szklarz

      Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie.

     • Program profilaktyczny "Cukierki".

     • W dniach 14, 15 listopada 2022 r. dzieci klas 3a i 3b były współrealizatorami 4 godzinnego Programu Profilaktycznego "Cukierki' opartego na bajce profilaktycznej Agnieszki Grzelak.

      Program realizowany jest przez Fundację Homo-Homini we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

      "Cukierki" uczą , co dzieci mogą zrobić, aby było mniej ofiar substancji psychoaktywnych- np. dbać o włączenie do zabaw dzieci stojących na boku, nieśmiałych, uczą że dziecko ma prawo do dystansu i ostrożności wobec nieznajomych dorosłych. 

      Celem programu m. innymi jest rozwijanie u uczniów postawy szacunku i zaufania w stosunku do personelu pedagogicznego i technicznego jako osób mających udzielać wsparcia w problemach wydarzających się na terenie szkoły. Program prowadziła doświadczona terapeutka, od wielu lat współpracująca z naszą szkołą P. Krystyna Kuźmiak. 

      Drodzy Rodzice porozmawiajcie o zrealizowanym programie z dziećmi. Wasze pociechy pozyskały ważną wiedzę, ale również dobrze się bawiły. 

      Bożena Zawadzka i Helena Malak-Fotiadis.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Kolejna nagroda.

     • Michał Kowalczyk reprezentujący szkołę na III MIĘDZYSZKOLNYM PRZEGLĄDZIE PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH W SNOWIDZY zdobył Grand Prix za swoje piosenki. Podkład muzyczny przygotował Tomasz Susmęd. Nagrodę wręczała Pani Marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

      Gratulacje dla Michała. I Tomasza.

      Zdjęcia Mariusz Kowalczyk.

     • Uczniowie zakwalifikowani do dalszego etapu zDolnego Ślązaka.

     • Uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do kolejnego, powiatowego etapu konkursu zDolny Ślązak z języka polskiego, języków obcych i historii, który odbędzie się w styczniu. Z języka polskiego do etapu powiatowego zakwalifikowała się Natalia Błaszczyk, z języka angielskiego do kolejnego etapu przeszli Arkadiusz Pura, Hanna Stawecka i Majka Szymczak. Z języka niemieckiego Natasza Susło, Natalia Kuczerka i Wiktoria Noga. Z historii Mateusz Chylak i Franciszek Olszewski.

      Gratulacje