• KLASA III A NA WYCIECZCE

     • W piątek 18 marca pojechaliśmy na przedwiosenną wycieczkę. W drodze do Przemkowa zjechaliśmy z trasy i pojechaliśmy do Wilkocina. Tam oglądaliśmy poniemiecki bunkry, a spacerując po Przemkowskim Parku Krajobrazowym natknęliśmy się na wydmy. Po spacerze pojechaliśmy do Piotrowic (wieś za Przemkowem) na warsztaty wiosenno-wielkanocne. Na zakończenie każdy spalił swoją (wykonaną wcześniej w klasie) marzannę żegnając tym odchodzącą zimę.

      Bogusława Kruk

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Warsztaty klas 8 w Legnicy.

     • Chętni uczniowie z klas 8 pod opieką p. Więcława wyjechali do Legnicy na warsztaty, podczas których mogli obserwować prace zarówno przy nowoczesnych obrabiarkach CNC jak również trochę starszych tokarkach. Wyjazd był możliwy dzięki uprzejmości dyrekcji PZS w Chojnowie. Pozdrowienia dla Grzegorza Bojczuka.

      Zdjecia w galerii zdjęć.

     • Dzień bez plecaka.

     • 15 marca  na holu szkolnym pojawiły się wózki na zakupy, walizki, skrzynie, kosze na śmieci i wiklinowe, pojemniki, skrzynki oraz garnki, a w nich podręczniki, zeszyty i przybory szkolne. To efekt wyobraźni uczniów klas IV- VIII z okazji ogłoszonego przez Samorząd Uczniowski Dnia Bez Plecaka. Najciekawsze pomysły zostały nagrodzone słodką niespodzianką. Najbardziej zaskakujący był wózek dla lalek, nosidełko dla noworodka, szuflada do lodówki, śpiwór i poszewka na poduszkę.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Kolejne występy Michała.

     • 7 marca Michał Kowalczyk wystąpił w XV Dolnośląskim Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej, który odbył się w Świdnicy. 

      Gratulacje za występ.

     • Ścianka mistrzów dla Franka.

     • Po sukcesach młodszych zawodników - uczniów naszej szkoły w turniejach sportowych taekwondo tym razem medal dla Franka Olszewskiego. W Pucharze Polski P2 Kadetów w Taekwondo Olimpijskim Franek zdobył tytuł wicemistrza.

      Gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów.

     • Dary dla potrzebujących.

     • Zebrane przez ostatni tydzień w szkole dary jadą dzisiaj większym transportem na Ukrainę.

      W imieniu potrzebujących bardzo dziękujemy Państwu za dary, za szczodrość i zrozumienie problemów ludzi tam żyjących.

      Jak Państwo pewnie czują, nie będzie to jednorazowa akcja.

     • Wycieczka do muzeum kl. 3b.

     • Dnia 1 marca br. uczniowie kl. 3 b uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Regionalnego w Chojnowie. Dzieci obejrzały zbiory stałe i wystawę czasową pt. ,,Artyści Andersa". Dziękujemy p. dyrektorowi- Andrzejowi Świdurskiemu i p. Agnieszce Dudzie za przeprowadzenie ciekawej lekcji muzealnej.

      Anna Iwanicka

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Rekrutacja do klas I ruszyła.

     • Uprzejmie przypominamy rodzicom przyszłych pierwszaków, że od 1 marca ruszyły zapisy do klas I na rok szkolny 2022/2023.

      Karty zgłoszenia dla dzieci z obwodu szkoły lub wniosek o przyjęcie dla dzieci spoza obwodu można pobrać ze strony internetowej  https://sp3.chojnow.eu/podanie_o_przyjecie_do_szkoly-,s108,m1.html oraz w sekretariacie szkoły.

      Jednocześnie zapraszamy przyszłych pierwszoklasistów oraz ich rodziców na zwiedzanie szkoły w najbliższy poniedziałek, 7 marca w godz. 16-17. Będą dla Was otwarte wszystkie pomieszczenia szkolne z możliwością wypróbowania dostępnych pomocy i sprzętów pod opieką nauczycieli szkoły.

      Zapraszamy.

     • Młodzi mistrzowie taekwondo.

     • Z ostatniego turnieju taekwondo, który odbył się w Zgorzelcu nasi młodzi mistrzowie przywieźli kolejne medale. Ania, Michał i Wiktoria w swoich konkurencjach zdobyli czołowe miejsca i podwójne medale. Gratulacje dla młodych mistrzów oraz życzenia kolejnych sukcesów.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

     •                

                                                                                                                                            Wrocław 2022-02-28

       

      Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele! Koleżanki Koledzy!

       

               W czwartek 24 lutego nad ranem putinowska Rosja zaatakowała zbrojnie Ukrainę, rozpętała wojnę. Pokazała dobrze nam Polakom znaną od stuleci, agresywną i brutalną twarz. Giną żołnierze i cywile, dorośli i dzieci. Cierpią ludzie, rujnowany jest dobytek i dorobek pokoleń. Deptane są prawa człowieka, łamane konwencje i międzynarodowe pakty. Cały naród ukraiński, armia
      i państwo kierowane przez bohaterskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego stawiają heroiczny opór najeźdźcy. W imię człowieczeństwa i polskiej racji stanu nakazem chwili jest pomóc Ukrainie i jej obywatelom. Form wsparcia jest wiele, każda pomoc, choćby najdrobniejsza, jest niezwykle ważna. Każdy gest solidarności i każde ciepłe słowo mają znaczenie. Każda zbiórka, aukcja czy koncert mają sens. Każda złotówka się liczy.

      Z całego  serca dziękuję  Koleżankom i Kolegom za przyjazne gesty oraz inicjatywy na rzecz naszych sąsiadów Ukraińców przebywających tak w Polsce jak i w Ukrainie. Proszę nie ustawać w tym szlachetnym dziele, gdyż wsparcie jest niezbędne tu i teraz, a będzie też konieczne w przyszłości.

      Bardzo proszę o otoczenie psychologiczną opieką dzieci i uczniów oraz stosowanie rekomendacji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Jak rozmawiać
      z dziećmi o wojnie w Ukrainie”.

      Tysiące uchodźców z Ukrainy codziennie przekraczają granice z Polską, wśród nich są małe dzieci i uczniowie. Część z nich pojawi się na Dolnym Śląsku - przyjadą (już przyjeżdżają) do rodzin, przyjaciół i znajomych, którzy wcześniej znaleźli tu studia, pracę i mieszkanie. Przybędą do gmin i powiatów, które od lat utrzymują partnerskie relacje z wieloma miejscowościami
      w Ukrainie. Dotrą do ludzi dobrej woli skorych do bezinteresownej pomocy, których wielu na ziemi dolnośląskiej.

      Dzieci uchodźców znające język polski będą przyjmowane do już istniejących grup i oddziałów w przedszkolach i szkołach, jeśli zajdzie potrzeba powstaną dodatkowe grupy i oddziały. Dla osób bez znajomości języka polskiego będą tworzone oddziały przygotowawcze. Środki finansowe
      w adekwatnej wysokości przekaże organom prowadzącym Ministerstwo Edukacji i Nauki.

      Zapewnienie opieki i edukacji dzieciom i młodzieży z Ukrainy jest wyzwaniem organizacyjnym, które rośnie z każdym dniem. Aby mu sprostać musimy działać w sposób dobrze zorganizowany, tylko  wtedy będziemy skuteczni. Dlatego jako kuratorium oświaty wchodzące w skład służb zespolonych wojewody będziemy zbierać od dyrektorów szkół i organów prowadzących istotne informacje, koordynować działania, przekazywać szkołom, przedszkolom i placówkom ważne wiadomości, służyć wsparciem, radą i pomocą.

      Chwila jest historyczna, a bracia Ukraińcy w wielkiej potrzebie. Bądźmy solidarni i wytrwali!

      Niech żyje niepodległa Ukraina! Niech żyje niepodległa Polska!

       

                                                                          Roman Kowalczyk

                                                                  Dolnośląski Kurator Oświaty

     • Zbiórka darów dla Ukrainy.

     • Szanowni Rodzice i Nauczyciele, drodzy Uczniowie.

      Przyłączamy się do akcji pomocy ludziom, którzy doświadczają tragedii. Przyłączamy się do organizowania zbiórki żywności długoterminowej: konserw, kawy, herbaty, cukru, oleju, ryżu, kaszy, cukru, makaronów, słodyczy oraz artykułów higienicznych, środków czystości, nowych śpiworów, kocy, pościeli, środków opatrunkowych.   

      Prosimy o dostarczanie tych rzeczy do szkoły, od dzisiaj do piątku w godz. 7.00-18.00

      Pomóżmy naszym sąsiadom… to dla nas tak niewiele, a wiele dla nich.

      Zabrane rzeczy zostaną dostarczone do legnickiego starostwa.

     • List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

     • Wrocław 2022-02-21                                                                                                                                                                                     

                                                         Szanowni Rodzice!

      Piąta fala pandemii koronawirusa wywołana przez omikron opada, spada liczba zachorowań
      i zmniejsza się ilość hospitalizacji. Poprawa sytuacji epidemicznej pozwoliła na podjęcie decyzji
      o powrocie do nauki stacjonarnej, od poniedziałku 21 lutego br. uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych wracają do szkół. To bardzo dobra wiadomość, gdyż nauczanie stacjonarne sprzyja efektywności kształcenia i socjalizacji uczniów, jest naturalnym stanem edukacji.  Co więcej, od 11  lutego br. zlikwidowana została tzw. „kwarantanna z kontaktu”, sam kontakt z osobą chorą nie jest podstawą do automatycznego nałożenia kwarantanny. To oznacza, że w przypadku pojedynczych zachorowań uczniów całe oddziały  nie będą przechodzić na nauczanie zdalne - chorzy uczniowie pozostaną w domu, zaś reszta będzie uczęszczać do szkoły.

      Epidemia wszakże nie powiedziała ostatniego słowa, stąd ciesząc się z powrotu
      do stacjonarnego kształcenia musimy wszyscy zachować ostrożność, przestrzegać zasad sanitarnych, dbać o siebie i innych. Najskuteczniejszą bronią przeciw COVID-19 pozostają szczepienia - na Dolnym Śląsku zaszczepiło się dotąd ponad 80% nauczycieli i pracowników szkół, 50% uczniów w wieku 12-19 lat, 10,3% dzieci w przedziale 5-11 lat. Warto się zaszczepić, to wyraz troski o siebie, najbliższych oraz wszystkich, z którymi się spotykamy.

      Wobec nasilania się negatywnych skutków wymuszonej przez pandemię długotrwałej izolacji uczniów Minister Edukacji i Nauki prof. Przemysław Czarnek podjął decyzję
      o przeznaczeniu dodatkowych 180 mln zł na zajęcia specjalistyczne z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Wsparcie będzie obejmowało organizację zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, logopedycznych, rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne oraz innych zajęć o charakterze terapeutycznym dla uczniów, u których rozpoznano potrzebę wsparcia psychologiczno-pedagogicznego w tym zakresie. Realizacja dodatkowych zajęć specjalistycznych w szkołach będzie się odbywała od 1 marca do 20 grudnia br.

      Pragnę poinformować, że w 2022 r. będzie realizowana II edycja programu Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii „WF z AWF”, na ten cel zostanie przeznaczone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki 36 mln zł. Przeszkoleni przez wrocławską AWF nauczyciele wychowania fizycznego oraz nauczania wczesnoszkolnego będą prowadzić dodatkowe zajęcia aktywizujące ruchowo uczniów. Zajęcia te będą odbywać się w małych, oddziałowych lub międzyoddziałowych grupach. Już starożytni Rzymianie powiadali „mens sana in corpore sano - w zdrowym ciele zdrowy duch”.  Wyniki szczegółowych badań kondycji fizycznej dzieci i młodzieży przeprowadzone przez AWF są niepokojące - zwiększa się wskaźnik masy ciała (BMI), spada sprawność, wytrzymałość biegowa i wydolność krążeniowo-oddechowa. Proszę abyście Państwo zachęcili swoje dzieci do udziału w tych zajęciach, szczególnie te, które z różnych powodów stronią od wysiłku fizycznego
      i pozostają na bakier z zajęciami wychowania fizycznego.

       Z radością informuję ponadto, że w 2022 r. będzie kontynuowany program „Poznaj Polskę”. Szkoły organizujące wycieczki w atrakcyjne miejsca naszego kraju otrzymają dofinasowanie
      w kwocie 5 tys. (wycieczka jednodniowa), 10 tys. (wycieczka dwudniowa) i 15 tys. (wycieczka trzydniowa). W 2022 r. Ministerstwo Edukacji i Nauki przeznaczy na realizację programu 100 mln zł, w ubiegłym roku było to 35 mln zł. Wnioski o dofinasowanie  będzie można składać od 1 marca, każde województwo otrzyma środki finansowe w wysokości proporcjonalnej do liczby uczniów. Zachęcam do korzystania z programu i organizowania wyjazdów zwłaszcza w miejsca, gdzie szczególnie mocno bije serce Polski i które młody Polak powinien koniecznie odwiedzić.

      Żyjemy w szumie informacyjnym,  tym bardziej więc warto sięgać do wiarygodnych źródeł informacji. Rekomenduję Państwu strony internetowe Ministerstwa Edukacji i Nauki (www.mein.gov.pl) oraz Kuratorium Oświaty we Wrocławiu (www.kuratorium.wroclaw.pl). Zawierają one użyteczne, aktualne i szczegółowe informacje. Zapraszam do ich częstego odwiedzania.

      Szkoła jest, owszem, ważną instytucją, ale przede wszystkim jest wspólnotą. Tę wyjątkową wspólnotę tworzą uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi, a także wszyscy przyjaciele szkoły, którzy się z nią identyfikują i udzielają jej wsparcia. Aby wspólnota rozwijała się i kwitła potrzebni są wszyscy jej uczestnicy. Gorąco proszę o interesowanie się sprawami szkoły i angażowanie w jej działalność. O regularne komunikowanie się i częste bywanie w szkole przy różnych okazjach - nie tylko wywiadówek czy konsultacji. O zgłaszanie uwag
      i propozycji dyrektorom, wychowawcom, nauczycielom, a także Radzie Rodziców i Radzie Szkoły. Przez swoją obywatelską aktywność możecie Państwo zdziałać dużo dobrego.

                                                                                       Z życzeniami zdrowia i szacunkiem

                                                                                                      Roman Kowalczyk

                                                                                                    Dolnośląski Kurator Oświaty

     • Nagroda w konkursie SKO.

     • Szkolna Kasa Oszczędności prowadzona przez p. Annę Iwanicką zdobyła nagrodę III stopnia w Etapie Regionalnym Konkursu SKO dla szkół.

      Gratulacje.

     • Nauka zdalna.

     • Zgodnie z informacjami podanymi przed chwilą wraca nauka zdalna.

      Nie obejmuje ona uczniów klas 1-4, którzy nadal kształcą się stacjonarnie. Oprócz oczywiście klas, które są jeszcze na kwarantannie, czyli klasy 1a i 1b, które powinny pojawić się w szkole w piątek.

      Pozostałe klasy, czyli klasy 5-8 przechodzą od czwartku w tryb kształcenia zdalnego. Część z tych klas już dzisiaj przeszło na kwarantannę - ci uczniowie również od jutra przechodzą na kształcenie zdalne.

      To tylko 2 dni do ferii.

      Minister powiedział, że:

      "— Jesteśmy pełni nadziei, że z końcem lutego wszyscy wrócimy do nauki stacjonarnej. Zakładamy, że szczyt tej fali będzie przypadał na za trzy tygodnie.

      — Nie ma podziału terytorialnego. We wszystkich szkołach do końca ferii. Nie zakładamy, że to będzie trwało dłużej — dodał"

      Na razie trzeba poczekać na aktualizację rozporządzenia MEiN dotyczącego Covid.

      Minister później doprecyzował - kształcenie zdalne do 27 lutego.