• Wycieczka kl. 3 b do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Chojnowie

     • Dnia 21 września br. odbyła się wycieczka kl. 3 b do Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Chojnowie. Strażacy przeprowadzili pogadankę z uczniami dotyczącą ich pracy. Dzieci zobaczyły m. in. specjalistyczny sprzęt, jakim posługują się strażacy.  Atrakcją dla uczniów była symulacja alarmu przeciwpożarowego, możliwość przymierzenia stroju strażaków czy wejście do wozu strażackiego. Na koniec wycieczki dzieci otrzymały Certyfikaty Małego Strażaka. Dziękujemy Panu Komendantowi i Panom Strażakom za wspaniałe zajęcia, Rodzicom za pomoc w czasie wycieczki.       

      Anna Iwanicka

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Zajęcia z umuzykalniania.

     • Po dłuższej przerwie odbyły się wreszcie kolejne zajęcia z umuzykalniania przygotowane przez artystów Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Akcja Sprzątanie Świata.

     • Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Bernardy Borkowskiej wzięli udział w akcji Sprzątania Świata - Polska pod nazwą "Myślę, więc nie śmiecę".

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Wręczenie stypendiów Wójta Gminy Chojnów.

     • W ostatni piątek w Budziwojowie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Wójta Gminy Chojnów dla najlepszych uczniów. Liczną grupę wyróżnionych stanowili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Wycieczka klasy 3b.

     • W ciepły, słoneczny dzień uczniowie kl. 3 b pod opieką wychowawczyni i rodziców, udali się na wycieczkę do Baszty Tkaczy. Podziwialiśmy tam m.in. piękne gobeliny. Pani przewodnik przekazała nam ciekawe informacje dotyczące tej historycznej budowli. Z tarasu widokowego podziwialiśmy piękną panoramę Chojnowa.

      Anna Iwanicka

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • NARODOWE CZYTANIE W SP3.

     • Każdego roku, o tej samej porze każdy uczeń czyta, ile tylko może. Korzystając z tej sposobności uczniowie i nauczyciele SP3 zapoznali się z jubileuszowym(10 edycja) dziełem narodowym - dramatem G. Zapolskiej " Moralność pani Dulskiej", którego fragmenty w krótkich scenkach rodzajowych odczytały uczennice klasy 6a - Z. Budakiewicz, M. Siwka, D. Wieczorek i M. Wieczorek. Tekst lektury zmusił nas do refleksji na temat ogólnie pojętej moralności. Obnażyliśmy jej fałszywą stronę, ukrywany przez bohaterkę kołtunizm i obłudę. "Brudy prane we własnym domu" stały się przyczyną do dyskusji. Ciekawostki z życia autorki dramatu poszerzyły wiedzę o czasach i obyczajach minionej epoki. "JAK NAJDALEJ OD DULSZCZYZNY"- zgodnie stwierdziliśmy na zakończenie szkolnego programu czytelniczego. który przygotowały p. E. Więcek i p. E. Wołoszyn.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Oferta zajęć dla uczniów.

     • Zapraszam serdecznie na Warsztaty Twórczego Rozwoju. Zajęcia, dzięki którym można sprawdzić się w różnych działaniach twórczych/artystycznych i odkryć siebie oraz sposoby wyrażania tego, kim jestem i co czuję.

       

      Czyli....co właściwie będziemy robić?

      Tworzyć m.in.  rysunki, kolaże, plakaty, komiksy / wymyślać opowieści / pisać wiersze /  projektować koszulki, torby i inne przedmioty / lepić z gliny / eksperymentować z muzyką /  spacerować i robić zdjęcia / wymyślać nowe hasła i projekty oraz wszystko to, co przyjdzie nam do głowy......

      Nie masz doświadczenia? Nie szkodzi! Wystarczy przyjść i zacząć.

       

      Drogi rodzicu,

      Warsztaty Twórczego Rozwoju to stałe, popołudniowe zajęcia, prowadzone w trakcie roku szkolnego. To czas i miejsce, dla nastolatków, by odkryć siebie oraz poszukać odpowiedzi na nurtujące ich pytania (związane z wiekiem dorastania), a także możliwość znalezienia różnych sposobów na wyrażenie tego kim są, co czują i czego potrzebują.

       

      Czy warto?

      Warsztaty twórcze rozwijają nie tylko kreatywność i wyobraźnię, ale również wrażliwość na siebie i innych, umiejętność komunikacji i współpracy, a przede wszystkim wzmacniają poczucie własnej wartości.

       

      Zapraszam serdecznie!

      Karolina Rosocka

       

      Wiek: Młodzież 13-15 lat

      Koszt zajęć: 80 zł/miesiąc

      Miejsce: Świetlica SP3

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22.

     • Po wakacyjnej przerwie rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Rok 2021/22. Życzymy wszystkim członkom społeczności szkolnej spokojnego, zdrowego roku oraz osiągania przez uczniów jak najlepszych wyników w nauce. Szczególnie ciepło witamy w gronie społeczności szkolnej najmłodszych uczniów czyli pierwszaków, którzy rozpoczynają przygodę ze szkołą.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Stypendia Burmistrza Miasta Chojnowa.

     • W ostatnią niedzielę 29 sierpnia 2021 r. w sali chojnowskiego Domu Kultury zostały wręczone stypendia Burmistrza Miasta Chojnowa. Otrzymali je uczniowie za wyniki w nauce, osiągnięcia naukowe oraz sportowe. Uroczystość uświetnił występ Czesława Mozila.

      Gratulacje dla wyróżnionych.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Prośba od Burmistrza Miasta Chojnowa.

     • Szanowni Państwo,

      Do zakończenia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, pozostało zaledwie 31 dni.

                  Dziękuję Państwu, którzy już się spisali, a osobom, które tego jeszcze nie zrobiły przypominam, że zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w spisie jest obowiązkowy. Osoby nie spisane mogą spodziewać się wizyty lub telefonu od rachmistrza z numeru: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Rachmistrz może również odwiedzić Państwa w mieszkaniu w celu przeprowadzenia wywiadu bezpośredniego.

                  Czas na samospis internetowy spis.gov.pl lub za pośrednictwem infolinii 22 279 99 99 mają Państwo tylko do momentu, gdy skontaktuje się z Państwem rachmistrz (zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. - nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem). Odmowa zagrożona jest karą grzywny.

      Informuję, że można skorzystać z pomocy rachmistrza. Zapraszamy do :

      1. Gminnego Biura Spisowego – Dom Schrama, Rynek 20 od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 14.00
      2. Mobilnego Punktu Spisowego – Rynek (namiot) – 7 dni w tygodniu w godz. od 9.00 do 17.00 ( w przypadku niepogody – Dom Schrama)
      3. Mobilnego Punktu Spisowego w budynku Urzędu Miejskiego – Pl. Zamkowy 1 - pokój nr 1  (poniedziałek, środa, czwartek w godz. 7.30 do 15.30, wtorek od 7.30 do 16.30, piątek od 7.30 do 14.30)

      Kontakt z Gminnym Biurem Spisowym przy Urzędzie Miejskim w Chojnowie tel. 76/8188-505

                                                                                        

                                                                                                                Z poważaniem

                                                                                                     Gminny Komisarz Spisowy

                                                                                                                Jan Serkies

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

     •  Rok szkolny 2021/2022 rozpoczynamy w środę 1 września bez ogólnego spotkania na placu. Z uczniami nauczyciele-wychowawcy spotkają się bezpośrednio w klasach. Rozpoczęcie roku godz. 9.00. Rodzice i uczniowie klas młodszych proszeni są o  wchodzenie do szkoły wejściem w dużym budynku, uczniowie klas starszych – wejściem głównym i wejściem przy sali gimnastycznej.

      Spotkania z wychowawcą w poszczególnych klasach.

      Klasa              Wychowawca         Sala

      1a                   p. J. Godecka          22

      1b                   p. P. Wiśniewska    25

      2a                   p. K. Jędraszczyk    26

      2b                   p. M. Kawerska      20

      3a                   p. B. Kruk     23

      3b                   p. A. Iwanicka         19

      4a                   p. B. Gębala             27

      4b                   p. A. Bielecka           10

      5a                   p. D. Wołoszyn       18

      5b                   p. M. Szczepanowska      5

      6a                   p. E. Wołoszyn       6

      7a                   p. B. Borkowska     9

      7b                   p. M. Lewicka - Kościk      8

      7c                   p. D. Sienkiewicz    11

      7d                   p. E. Ginda               17

      8a                   p. I. Hibner - Majewska   13

      8b                   p. I. Więcław           2

      8c                   p. K. Adamska         14

     • Stypendia szkolne.

     • Informacja dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, ośrodków i słuchaczy kolegiów, zamieszkałych na terenie miasta Chojnowa, którzy mają zamiar ubiegać się o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2021/2022

      W dniach od 1 do 15 września br. w Urzędzie Miejskim w Chojnowie, pok. nr 9 można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2021/2022 wraz z wymaganymi załącznikami

      Pomoc materialna o charakterze socjalnym ma na celu zmniejszenie różnic w dostępie do edukacji, umożliwienie pokonywania barier dostępu do edukacji wynikających z trudnej sytuacji materialnej uczniów i ich rodzin. Przysługuje uczniom zamieszkałym na terenie miasta Chojnowa, w rodzinie których dochód netto na jedną osobę w miesiącu poprzedzającym datę złożenia wniosku nie przekracza kryterium dochodowego zgodnie z ustawą o pomocy społecznej, tj. 528 zł.

      Formy przyznawania stypendium:

      1. częściowe lub całkowite pokrycie kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych, w tym wyrównawczych, wykraczających poza zajęcia realizowane w szkole w ramach planu nauczania po przedstawieniu przez wnioskodawcę dokumentów potwierdzających poniesienie określonych wydatków (oryginały imiennych faktur. rachunków i innych dokumentów księgowych)
      2. częściowe lub całkowite pokrycie kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych realizowanych poza szkołą po przedstawieniu przez wnioskodawcę dokumentów potwierdzających poniesienie określonych wydatków (oryginały imiennych faktur. rachunków i innych dokumentów księgowych)
      3. pomoc rzeczowa o charakterze edukacyjnym, w tym zakup podręczników i innych pomocy edukacyjnych realizowane w szczególności za pośrednictwem macierzystych szkół poprzez dokonanie przez nie zakupu podręczników i innych pomocy edukacyjnych wskazanych przez ucznia i zaakceptowanych przez jego wychowawcę
      4. częściowe lub całkowite pokrycie kosztów wynikających z pobierania nauki poza miejscem zamieszkania - dotyczy uczniów szkół ponadpodstawowych i słuchaczy kolegiów po przedstawieniu przez wnioskodawcę dokumentów potwierdzających poniesienie określonych wydatków (oryginały imiennych faktur. rachunków i innych dokumentów księgowych)
      5. świadczenie pieniężne - tylko w przypadku. gdy Burmistrz Miasta Chojnowa uzna. że udzielenie świadczenia w poprzednich formach jest niemożliwe lub w przypadku słuchaczy kolegiów - niecelowe.

      Druki wniosków do pobrania od dnia 23.08.2021 r. w macierzystych szkołach (teren Chojnowa) oraz w Urzędzie Miejskim w Chojnowie, pok. nr 5 (parter) w godz. 8.00 - 15.00.

      Informacja dla wnioskodawców

      Dochód za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku należy udokumentować poprzez m.in.:

      • zaświadczenie pracodawcy o wysokości dochodów netto uzyskanych w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku, oświadczenie wnioskodawcy oraz pozostałych członków gospodarstwa domowego o wysokości dochodów netto uzyskanych w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku,
      • zaświadczenie z Urzędu Pracy o pozostawaniu bez pracy w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku (z prawem lub bez prawa do zasiłku) lub oświadczenie wnioskodawcy,
      • oświadczenie o pozostawaniu bez pracy i nieosiąganiu dochodu w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku (dotyczy osób niezarejestrowanych w Urzędzie Pracy),
      • decyzja, kserokopia decyzji, zaświadczenie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej o otrzymywanych świadczeniach (zasiłek Stały, zasiłek okresowy, zasiłek rodzinny, zasiłek pielęgnacyjny) nie należy ujmować zasiłków celowych. 300+ lub oświadczenie wnioskodawcy oraz pozostałych członków gospodarstwa domowego o korzystaniu ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej,
      • decyzja, kserokopia decyzji lub oświadczenie o otrzymanym dodatku mieszkaniowym,
      • zaświadczenie z gminy o wielkości posiadanego gruntu rolnego (hektarów przeliczeniowych) lub oświadczenie wnioskodawcy,
      • wyroki sądowe lub ich kserokopie o wysokości zasądzonych alimentów, zaświadczenia komornika, dowody opłaty alimentów lub oświadczenie wnioskodawcy,
      • zaświadczenie lub oświadczenie wnioskodawcy o otrzymywanym innym stypendium,
      • odcinek renty lub emerytury (w przypadku braku odcinka decyzja o wysokości emerytury lub renty albo jej kserokopia) lub oświadczenie wnioskodawcy oraz pozostałych członków gospodarstwa domowego o wysokości renty lub emerytury,
      • oświadczenie o wysokości dochodów uzyskiwanych z prac dorywczych,
      • osoby prowadzące działalność gospodarczą przedstawiają informację o dochodach z tytułu prowadzonej działalności (PIT) lub składają oświadczenie o wysokości uzyskanego dochodu w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku.
     • Zaproszenie.

     • Uprzejmie zapraszamy rodziców przyszłych pierwszaków na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 31 sierpnia (wtorek) o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej przy ul. Reymonta 1.

      Wychowawczynie klas przedstawią podstawowe informacje związane z rozpoczynającą się nauką i rozpoczynającym się rokiem szkolnym.

      Spotkanie dla rodziców uczniów przyszłej klasy Ia odbędzie się w sali nr 22, a dla rodziców uczniów przyszłej klasy Ib w sali nr 25 (duży budynek, I piętro)

      Zapraszamy również przyszłych pierwszoklasistów.

     • Oferta z Ząbkowic Śląskich.

     • Szanowni Państwo !

      Kierownik Ośrodka Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Ząbkowicach Śl. informuję, że rozpoczęła się rekrutacja do naszej placówki na rok szkolny 2021/2022. Poszukujemy młodzieży w wieku od 15 do 18 lat, która posiada problemy z edukacją, potrzebuje wsparcia dydaktycznego, wychowawczego, opiekuńczego i socjalnego. Jest zagrożona wypadnięciem z systemu edukacji oraz wykluczeniem społecznym. Nabór trwa do klasy VII i VIII szkoły podstawowej oraz do szkół branżowych pierwszego stopnia w dostępnych zawodach.

      Zwracamy się z prośbą o udzielanie informacji o naszej placówce. Dodatkowe informacje można pozyskać na stronach internetowych:

      www.dokariery.pl

      www.ohp.pl

      Facebook- Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śl.

      telefony kontaktowe: 74 6410138 lub pedagog Jolanta Tańcula- 722 169 150 

       

      z wyrazami szacunku

      Kierownik i Kadra Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śl.

     • Program „Dobry Start”.

     • Od 1 lipca do 30 listopada można składać wnioski o świadczenie z rządowego programu Dobry Start (tzw. 300 plus). Od tego roku przyznawaniem i wypłatą tych świadczeń zajmuje się ZUS. Wnioski można złożyć wyłącznie elektronicznie – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Świadczenia trafią wyłącznie na rachunki bankowe.

      W ramach programu Dobry Start rodzice i opiekunowie dzieci mogą otrzymać jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł na zakup podręczników i artykułów szkolnych.

      Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada wyłącznie online:

      • przez serwisy bankowości elektronicznej tych banków, które udostępniły taką możliwość,
      • na portalu PUE ZUS,
      • na portalu Emp@tia.

      Od 1 lipca 2021 r. obsługą wniosków, przyznawaniem i wypłatą świadczeń zajmuje się ZUS. Dlatego wszystkie informacje o złożonym wniosku i świadczeniu będą dostępne na portalu PUE ZUS. Osoby, które nie mają jeszcze swojego profilu na PUE ZUS, mogą go założyć samodzielnie przez internet lub z pomocą pracownika ZUS – w naszej placówce, podczas e-wizyty, w czasie naszego dyżuru w innej instytucji.

      ZUS wypłaci pieniądze tylko na konto bankowe wskazane we wniosku. Wypłata będzie realizowana:

      • do 30 września 2021 r. – na podstawie wniosków złożonych do końca sierpnia,
      • w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku – na podstawie wniosków składanych od września.

      Aby ułatwić wypełnianie i składanie wniosku o świadczenie z programu Dobry Start przez rodziców, opiekunów prawnych oraz osoby sprawujące pieczę nad dzieckiem, na PUE ZUS udostępniliśmy intuicyjny kreator wniosków. Kreator krok po kroku prowadzi wypełniającego wniosek przez proces uzupełniania wymaganych danych i informacji.

      Pomoc można uzyskać:

      • na specjalnej infolinii pod numerem 22 290 22 02 w dni robocze (pn.–pt.) w godz. 8.00 –15.00
      • w Centrum Obsługi Telefonicznej (COT) ZUS w dni robocze (pn.–pt.) w godz. 7.00 –18.00 pod numerem telefonu 22 560 16 00 lub za pośrednictwem maila na adres: cot@zus.pl,
      • we wszystkich placówkach ZUS  oraz podczas e-wizyty w ZUS,
      • w trakcie dyżurów pracowników ZUS w siedzibach urzędów miasta, gminy, Poczty Polskiej i KRUS (informacje o dyżurach dostępne na www.zus.pl).

      Więcej informacji na www.zus.pl

     • Orły Trójki 2021.

     • Kapituła Orłów Trójki przyznała w tym roku tytuły i statuetki Orłów Trójki następującym uczniom:

      Julii Bajerskiej

      Natalii Chopiak

      Piotrowi Gałaszkiewiczowi

      Lili Rogusz

      Laurze Ziembowskiej.

      Gratulacje dla wyróżnionych.

      W tym roku Kapituła przyznała również tytuł honorowy i statuetkę Orłów Trójki wszystkim rodzicom, którzy przez ostatni rok wspierali szkołę w działaniach dydaktycznych w związku z kształceniem zdalnym.

      Gratulacje i podziękowania.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Wakacyjny paszport czytelniczy.

     • Wszystkich zainteresowanych zdobyciem WAKACYJNEGO PASZPORTU CZYTELNICZEGO zapraszam do biblioteki szkolnej. 

      Gwarantowana niezapomniana przygoda czytelnicza i nagroda na początku nowego roku szkolnego.

      Ewa Wołoszyn