• ŚWIATOWY DZIEŃ CZYTANIA TOLKIENA

     • Już od siedmiu lat w MBP w Chojnowie obchodzony jest Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Tę kulturalną imprezę współorganizują Młodzieżowe Kluby Dyskusyjne Książki, w tym nasz szkolny Klub.

      Świętowanie rozpoczęło się częścią oficjalną, której najważniejszym punktem było pasowanie na strażnika Lasu Rivendell. Honorowy tytuł uzyskały Natalia Błaszczak i Maja Guściora. Jubileuszowi Upadku Saurona i zakończenia wojny o Pierścień zawsze towarzyszy hasło. W tym roku brzmiało bardzo poważnie- Służba i Poświęcenie. Uznaliśmy, że każdy z nas gotowy jest do służby i poświęcenia jak prawdziwy bohater. Bo heroizm to nie tylko walka z groźnym przeciwnikiem, ale i drobne, codzienne dobre uczynki, na które nierzadko trzeba mieć odwagę.

      Uczestnicy literackich potyczek, a były to 4. osobowe zespoły z klas VI z chojnowskich szkół, stanęli do pięciu konkurencji. Placem boju tym razem był Mały Park im. Józefa Piłsudskiego. Mierzyli swoją uważność, spostrzegawczość, pracowitość, zespołowość, a nawet trafność do celu czy precyzję ruchów. Ponadto premiowana była życzliwość i umiejętności lingwistyczne, bo władać językiem elfickim nie każdy może. Bonusem były zagadkowe jajka, które porozrzucane w parku zbierali, specjalnie wybrani, Łowcy.

      Ostatecznie wygrała drużyna Hobbitów z klasy VI a ze Szkoły Podstawowej nr 3. Za swój trud uzyskali piękne wydania książek J.R.R. Tolkiena, światowego mistrza fantasy oraz cenne Pierścienie drużyny Tolkiena.

      Pozostali uczestnicy zyskali pamiątkowe, tematyczne zakładki i tradycyjnie moc słodkości od Pana Burmistrza.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję Światowego Dnia Czytania Tolkiena za rok.

      Koordynatorka szkolnego MDKK E. Wołoszyn.

     • Wycieczka kl. 2a do Centrum Wiedzy ,,Sowa".

     • Dnia 3 kwietnia br. uczniowie kl. 2a wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Bolesławca. Odwiedzili Centrum Wiedzy ,,Sowa", czyli Strefę Odkrywania Wyobraźni Aktywności. Podczas zajęć dzieci odkrywały zjawiska fizyczne i przyrodnicze w ramach interakcji z eksponatami. Było ciekawie i kreatywnie. Uczniowie nie tylko świetnie bawili się, ale też zdobywali nowe doświadczenia. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie i niesamowite wrażenia.

      Anna Iwanicka

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Życzenia świąteczne.

     • Spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych miłości i rodzinnego ciepła życzy społeczność szkolna Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie.

     • Warsztaty wielkanocne w kl. 2a.

     • Podczas zajęć uczniowie wykonali ozdoby świąteczne techniką decoupage. Ozdobienie pisanek tym sposobem wymagało od dzieci precyzyjności i staranności.

      Anna Iwanicka.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • DROGA DO PRZYJAŹNI.

     • W środę 20 marca odbył się cykliczny konkurs czytelniczy "Bliżej książki".

      To już XXIII edycja tej literackiej przygody z ksiażką. Oczywiscie, nie moglo nas tam zabraknąć. W pięcioosobowej drużynie wyruszyliśmy do MBP w Chojnowie, by skonfrontować swoją wiedzę o lekturze z zawodnikami ze Szkoły Podstawowej nr 4. W tym roku czytaliśmy książkę Joanny Wachowiak "Ala Baba i dwóch rozbójnikow". Musieliśmy rozwiązać test oparty na szczegółowych informacjach z akcji opowiadania. Nasza wiedza i zaangażowanie zostały docenione przez jury. Zdobyliśmy II i III miejsca, które są przepustką do kolejnego etapu konkursu.

      Nagrody zdobyły:

      Hanna Kryszczuk- miejsce II

      Ida Król- miejsce III

      Wyróżnienia zdobyły:

      Iga Adamkiewicz

      Barbara Marciniszyn

      Estera Stefanicka

      Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy.

      Uczestników przygotowywały panie E. Więcek i E. Wołoszyn

      Zdjęcia w wgalerii zdjęć.

     • LITERACKA PRZYGODA Z MUZYKĄ

     • Ile tresci mieści się w słowie czytanie? Ile doznań niesie ze sobą słowo pisane? W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania członkowie Szkolnego Dyskusyjnego Klubu Książki udali się do Opery Wrocławskiej na spektakl muzyczny "Odczarowany flet".

      Nie, to nie jest żadna pomyłka. Każda opera jest muzyczną opowieścią. A jej źródło leży u stóp liryki.

      Na oczach przejętych widzów, na scenie przepięknego gmachu, przy żywej muzyce Mozarta rozgrywały się dramatyczne losy rodziny królewskiej. Zwaśnieni władcy zabiegali o względy królewny, ich córki. Młoda dziedziczka, zmęczona ich konfliktem, odnalazła spokój w książkach. Wyobraźnia poniosła ją w bezpieczne miejsce, gdzie nie mogły dosięgnąć jej moce czarodziejskiego fletu i magicznego dzwonka. Słowa dały jej ukojenie i doprowadziły do porozumienia skłóconych rodziców.

      Przepiękna sceneria, nieziemski śpiew solistów i pląsy tancerzy dopełniły estetycznych wrażeń.

      Po duchowej uczcie Klubowicze skorzystali z zaproszenia koordynatorów projektu DKK i odwiedzili nowoczesne działy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. To królestwo książek okazało się nowoczesnym centrum nauki i kultury, do którego każdy ma dostęp i, jak doświadczyliśmy, z którego chętnie korzysta.

      Kolejny raz nasza przygoda potwierdziła, że książka niejedno ma imię.

      Szkolny opiekun klubu DKK E.Wołoszyn

     • Pasowanie na czytelnika uczniów klasy 1a i 1b.

     • Wiosna niesie ze sobą duże zmiany. Nie mogło ich zabraknąć także w naszej szkole.

      14 marca 2024 roku uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelnika.

      Ta coroczna impreza sprawdza wiedzę najmłodszych na temat książki i biblioteki. Testowani adepci czytelnictwa poddani byli przeróżnym zadaniom i próbom. Rozwiązywali krzyżówkę, decydowali, które zdanie o bibliotece jest prawdziwe, a które fałszywe, sprawdzali także swoją czujność na właściwe i niewłaściwe zachowanie w wypożyczalni i czytelni.

      Przemówiła do nich książka, prosząc o dobre traktowanie. Zapukała wyobraźnia, nucąc swe żądanie. A na koniec przy muzyce bajkę zobaczyli. I z tą bajką, pełną przygód moc emocji przeżyli. By odnaleźć drogę w labiryncie wiedzy, trzeba było włączyć uważne słuchanie. Bo za dobre zachowanie i właściwe rozwiązanie było prezentów rozdawanie.

      Pasowanie uświetnił występ szkolnego koła teatralnego " Zielona gęś" z przedstawieniem "Czerwony Kapturek".

      Młodzi czytelnicy otrzymali w prezencie książeczkę "Wnuczka antykwariusza", zakładkę i kartę czytelnika, która umożliwia otwarcie strony internetowej szkoły.

      Uroczystość pasowania przygotowały panie E. Więcek, E. Wołoszyn, M. Książek

      Dziękujemy dyrekcji szkoły, wychowawcom klas pierwszych, nauczycielom wspomagającym i uczniom za uczestnictwo w święcie biblioteki szkolnej.

      Szczególne podziękowania dla młodych aktorów. Ich talent zachwycił, zatrzymał, zaparł dech.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Dzień Kobiet w kl. 2a.

     • Świętowanie Dnia Kobiet dzieci z kl. 2a rozpoczęły w szkole. Następnie wybrały się, pod opieką wychowawczyń, do restauracji ,,Alvaro" w Chojnowie. Uczniowie częstowali się pyszną pizzą. Potem zaprezentowali swoje umiejętności wokalne w karaoke. Ten dzień spędzili w sympatycznej atmosferze.

      Anna Iwanicka

      Zdjecia w galerii zdjęć.

     • Szkolenie z pierwszej pomocy z udziałem uczniów kl 6A.

     • Dzięki inicjatywie firmy BHPe uczniowie klasy 6a odbyli dzisiaj szkolenie z zakresu pierwszej pomocy prowadzone przez wykwalifikowane pracownice firmy. Uczniowie zyskali nowe umiejętności, które mogą uratować życie potrzebującej osobie. Zajęcia prowadziła p. Dominika Bobrowska-Ziembowicz oraz Dorota Waśko. Podziękowania za te zajęcia.

      Zdjęcia w galerii zdjęć

     • Historia miłosna babci i dziadka.

     • Przedstawienie dla babć i dziadków "Historia miłosna babci i dziadka" przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod opieką p. Justyny Piróg, Eweliny Wiśniewskiej, Tomasza Susmęda i Ireneusza Więcława.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • ZAPROSZENIE

     • Zapraszamy Babcie i Dziadków uczniów kl. 1-8 do Szkoły Podstawowej nr 3 na przedstawienie teatralne "Historia miłosna Babci i Dziadka" w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Przedstawienie odbędzie się 1 marca (piątek) o godz. 10.00 w szkolnej sali gimnastycznej.