• Z przyjacielem trzeba zjeść beczkę soli i... przeczytać książki Doroty Combrzyńskiej - Nogali.

     • W świecie gier i komiksów słowo przyjaźń często zmienia swoje znaczenie. Zapominamy, że jest to uczucie, o które warto się troszczyć i pielęgnować. Ola Moczydlak i Wiktoria Równanek doskonale rozumieją wartość przyjaźni. Dziewczynki wzięły udział w konkursie czytelniczym "Prawdziwym przyjacielem może być każdy z nas". Z powodzeniem ukończyły etap szkolny i miejski. Na szczeblu powiatu godnie reprezentowały Szkołę Podstawową nr 3 i MBP w Chojnowie. Laur zwycięstwa - II miejsce konkursowe zdobyła uczennica klasy 4b Aleksandra Moczydlak. Bez wątpienia książki "Pralnia pierza" i "Pies w czasach zarazy" autorki Doroty Combrzyńskiej - Nogaś przypadły jej do gustu, bo były fundamentem literackiej rywalizacji. Konkursy czytelnicze to stały element pedagogicznej pracy nauczycieli - bibliotekarzy, zatem idąc śladami naszej laureatki, zachęcamy do udziału w propozycjach bibliotek. Oli serdecznie gratulujemy i liczymy na dalsze sukcesy.

      Ewa Wołoszyn

     • Franek na podium.

     • Podczas rozgrywanych na Podlasiu Mistrzostw Polski w taekwondo w ramach XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych Franek Olszewski znów znalazł się w gronie najlepszych. W swojej kategorii wiekowej i wagowej zajął 3 miejsce i przywiózł z Białegostoku brązowy medal.

      Gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów.

     • Wycieczka do banku kl.2b

     • Dnia 12 maja br. uczniowie kl. 2b byli na wycieczce w PKO Banku Polskim w Chojnowie, z którym współpracujemy w ramach projektu SKO. W tajniki bankowości wprowadziła nas p. dyrektor Joanna Korczak- Gedik i p. Agata Ziegert. Uczniowie mieli okazję m. in. policzyć pieniądze za pomocą liczarki do banknotów i bilonów.

      Serdeczne podziękowania za miłe przyjęcie, wspaniałą lekcję bankowości, za pamiątki, słodycze składamy  p. dyrektor oraz wszystkim pracownikom PKO Banku Polskiego w Chojnowie.

      Opiekun SKO - Anna Iwanicka

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Goście z Ukrainy.

     • Jakiś czas temu społeczność naszej szkoły zbierała dary dla mieszkańców Ukrainy, które zostały wysłane większym transportem, razem z darami z Powiatowego Zespołu Szkół na Ukrainę.

      Tym razem do naszej szkoły trafili goście z Ukrainy, którzy przywieźli podziękowanie – pamiątki dla uczniów. Pan Artur Tomala przyprowadził do szkoły p. Vadima Zelenetskiego i Igora Baranova, którzy przywieźli dla najmłodszych uczniów książki. Kolorowe książki z bajkami trafią nie tylko dla uczniów z Ukrainy, ale dla wszystkich chętnych. Kosz z książkami został przekazany do szkolnej biblioteki, skąd będzie można je pożyczać.

     • Klasa 2b i 3b w legnickim teatrze.

     • Dnia 29 kwietnia br. uczniowie kl. 2b i kl. 3b pojechali na wycieczkę do teatru w Legnicy. Przed spektaklem dzieci spacerowały w Parku Miejskim, gdzie szczególną uwagę zwrócono na pomniki przyrody. Później uczniowie udali się do Teatru im. Heleny Modrzejewskiej na spektakl pt. „Baśń o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze". Po obejrzeniu wspaniałego przedstawienia nagrodziliśmy aktorów brawami i kwiatami. Następnie nasza grupa została zaproszona na scenę, gdzie pracownicy teatru zapoznali nas z pracą aktorów i możliwościami technicznymi sceny (poznaliśmy tajemnice teatralnego oświetlenia, ruchomą scenę). Następnie udaliśmy się za kulisy, do pomieszczeń. Poznaliśmy sekrety przeszłości 175-letniego budynku. Wycieczka była bardzo udana.

      Wychowawcy

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Dzień sekretarki.

     • 25 kwietnia z okazji DNIA SEKRETARKI uczniowie ze świetlicy klas II i III wręczyli p. mgr Wiolecie Niemczyk z sekretariatu szkoły, laurki, rysunki i upominki w podziękowaniu za pracę.

      Joanna Trajewska

     • Gminny konkurs ekologiczny.

     • „Z  przyrodą za pan brat” to hasło już XVI konkursu ekologicznego organizowanego przez Szkołę Podstawową w Krzywej, który odbył się 22 kwietnia. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III b: Mateusz Bartyzel i Antoni Janeczko. Tematyka tegorocznej edycji dotyczyła odnawialnych źródeł energii. Nam przypadło w udziale zaprezentować elektrownie wodne. Na konkurs przygotowano plakat przedstawiający proces wytwarzania energii tą drogą oraz opisujący  go wiersz. Chłopcy przygotowali również ciekawostki, które wyszukali w różnych źródłach. Wystąpiło 7 drużyn  z okolicznych szkół. Nasz zespół zajął I miejsce.  Wszyscy zostali uhonorowani ekologicznymi upominkami w postaci lamp solarnych i dyplomów. Dziękujemy organizatorom i oczekujemy na kolejną edycję konkursu.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Wielkanocny konkurs plastyczny.

     • W okresie przedświątecznym  świetlica szkolna przeprowadziła konkurs plastyczny pod hasłem SYMBOLE ŚWIĄTECZNE. Udział wzięły klasy 1 – 3. Prace, które napłynęły były eksponowane na holu szkolnym. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 20 kwietnia, a dzisiaj wręczono laureatom nagrody.

      Oto lista nagrodzonych dzieci:   Antoni Janeczko 3b

                                                             Magdalena Kaczmarczyk  3b

                                                              Milena Musiał 3b

                                                              Julia Kuczerka 2b

                                                              Julita Grzesiak 1a

                                                              Antoni Król 1a

                                                             Kalina Hubiak 1b

                                                             Bianka Halikowska 1b

                                                            Amelia Lenda 1b

      Nagrodzonym gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Czekoladowe jajeczka.

     • Wiele jest tradycji związanych z wielkanocnymi świętami. Dla dzieci szczególnie ważne jest szukanie ukrytych w różnych miejscach słodyczy.  Mówi się, że to zajączki je rozrzucają.  U nas w szkole 12 kwietnia  też pojawił się zajączek. Od rana rozrzucał jajeczka w klasach I – III, a potem pojawiły się słodkości również na holu szkolnym.  Zaskoczenie było wielkie i radości co niemiara.

      Magdalena Książek

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Życzenia świąteczne

     • Ciepłych, pełnych radosnej nadziei
      świąt wielkanocnych,
      a także kolorowych spotkań
      z budzącą się do życia przyrodą

      życzy społeczność szkolna Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie

     • Wirtualny teatr.

     • 8 kwietnia uczniów  z klas I – III zaprosiliśmy na przedstawienie  teatralne pt. Koziołek Matołek. Transmisja z Teatru Lalki i Aktora w Łomży  rozpoczęła się o godzinie 11. 00. Dzieci miały możliwość oglądania na żywo wybranych z opowiadania Kornela Makuszyńskiego przygód Koziołka Matołka w reżyserii Justyny Czarnoty. Było to pierwsze w naszej szkole przedstawienie w ramach programu iTeatr . Wszyscy uczniowie z zainteresowanie obejrzeli przedstawienie, a po ich reakcjach widać było, że ten rodzaj uczestnictwa w spektaklu teatralnym do ich przemawia.  Organizator zapowiada kontynuację  projektu.

      Urszula Bisiorek

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Zajęcia na świetlicy szkolnej.

     • Dzieci pod opieką wychowawców aktywnie spędzają czas na świetlicy szkolnej. Zajęcia z ostatniego miesiąca to m. in.: Dzień Gofra, Dzień Kolorowej Skarpety, Dzień Kota, Dzień Puzzli, Dzień Sportu, nauka gry na muzogramach, gry planszowe, Pani Wiosna, Walentynki, tańce, wiosennie na placu zabaw, Wtorkowa Ortografia czy gry i zabawy świetlicowe.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Wycieczka klasy 5a i 6a.

     • Fotorelacja z kolejnej wspólnej wycieczki klasy 5a i 6a - tym razem zdobyta Twierdza Kłodzko i Jaskinia Niedźwiedzia.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Warsztaty wielkanocne w kl. 3b.

     • Dnia 6 kwietnia br. w kl. 3b odbyły się warsztaty wielkanocne pod kierunkiem p. Katarzyny Degusz, której jedną z pasji jest działalność artystyczna. Uczniowie wykonali piękne dekoracje świąteczne. Ozdobią one naszą szkołę oraz będą doskonałym elementem dekoracyjnym na świątecznych stołach.

      Anna Iwanicka

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

     • Klasy 8 w PZS.

     • Na zaproszenie dyrekcji chojnowskiego Powiatowego Zespołu Szkół uczniowie klas 8 wzięli dzisiaj udział w zwiedzaniu szkoły oraz warsztatach kulinarnych.

      Podziękowania dla nauczycieli i uczniów PZS za miłe przyjęcie.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.