Andrzejki. Klasy starsze już miały swoją dyskotekę, a w ostatnią środę swoją zabawę miała klasa 3a. Były tańce i wróżby jak przystało na ten czas.
Zdjęcia - w galerii zdjęć.
Andrzejki. Klasy starsze już miały swoją dyskotekę, a w ostatnią środę swoją zabawę miała klasa 3a. Były tańce i wróżby jak przystało na ten czas.
Zdjęcia - w galerii zdjęć.
W dniu dzisiejszym klasy I odwiedził policjant. W ramach współpracy z Komendą Policji w Chojnowie, na zaproszenie dyrekcji szkoły i pedagoga szkolnego na spotkanie z pierwszakami przyszedł dzisiaj p. Marek Piwowarczyk. Opowiadał pierwszakom o bezpiecznej drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym zachowaniu w domu i szkole oraz o pomocy, jaką dzieci mogą uzyskać od policji. Na zakończenie każdy z pierwszaków otrzymał od p. policjanta prezent.
Zdjęcia ze spotkania - w galerii zdjęć.
W dniu 10.11.2011 roku byliśmy na wycieczce w Jaworze. Dzień zaczęliśmy od lekcji w MultiCentrum. Mieliśmy bardzo ciekawe zajęcia: tworzyliśmy muzykę, budowaliśmy z klocków logi'kit oraz nagrywaliśmy filmiki reklamowe. Na zakończenie nastąpiło przedstawienie naszych prac.
Po pysznym śniadanku wyruszyliśmy do Muzeum Regionalnego. Tam mieliśmy zajęcia z mnichem, który opowiadał nam o życiu zakonników w dawnych czasach, a następne mieliśmy zajęcia na temat minerałów. Gdy tylko się skończyły, wszyscy poszli do sklepiku w muzeum po pamiątki. Po zakupach - w świetnych humorach wróciliśmy do Chojnowa.
Weronika Malicka klasa5a
Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości uczniowie z klasy IIIb wraz ze swoją wychowawczynią - p. A. Grabek oraz z pomocą rodziców przygotowali przedstawienie o historii walk o niepodległość. Były wierszyki i pieśni patriotyczne. Zebrali za to zasłużone brawa.
Zdjęcia i filmik - w galerii zdjęć.
W szkolnych galeriach pojawiły się nowe prace. Są kolorowe prace uczniów z klas I-III (w galerii "Na Piętrze") oraz prace uczniów biorących udział w zajęciach plastycznych w ramach programy "Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I-III" oraz prace uczniów z klas IV-VI.
Dzień 8 listopada będzie dla naszych pierwszaków jednym z ważniejszych dni podczas ich pobytu w szkole. Właśnie w dniu dzisiejszym zostali oni pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie. Pasowanie uświetniły występy naszych szkolnych zespołów: akrobatycznego Piramida, wokalnego Synkopa oraz teatralnego Aja. Pierwszaki również zaprezentowały się znakomicie śpiewając piosenki oraz recytując wierszyki. Każdy z nowo pasowanych uczniów otrzymał od naszych szkolnych skrzatów prezenty przygotowane przez sponsorów.
Zdjęcia z pasowania - w galerii zdjęć.
W ramach akcji edukacyjnej "Śniadanie daje moc" dzisiejszy dzień został ogłoszony "Dniem Zdrowego Śniadania". Wychowawcy klas I-III razem z rodzicami przygotowali dla uczniów wzorcowe, zdrowe II śniadania. Nad całością akcji czuwała p. Helena Malak-Fotiadis, która była koordynatorem akcji oraz zorganizowała dla wszystkich dzieci z tych klas słodkie bułki od chojnowskich piekarzy. Były pogadanki dotyczące zasad przygotowywania zdrowych posiłków oraz grzecznego zachowania się przy stole.
Zdjęcia - w galerii zdjęć.
W Szkole Podstawowej w Niedźwiedzicach w ostatni czwartek odbył się konkurs dla dzieci z klas młodszych pod nazwą "Bezpieczeństwo przez cały rok". Naszą szkołę reprezentowały: Weronika Bielecka, Gabrysia Szuleka i Kuba Grzela. Dzieci do konkursu przygotowała wychowawczyni - p. Mirosława Spes, a na konkursie opiekowała się nimi p. Helena Malak-Fotiadis. W konkursie brały udział dzieci z całej Gminy Chojnów oraz właśnie naszej szkoły. Każdy zespół miał za zadanie odpowiedzieć na zadane pytania konkursowe, przygotować scenkę związaną z bezpieczeństwem oraz omówić swój plakat. Poziom był wyrównany, więc wszyscy zostali nagrodzeni.
Zdjęcia - w galerii zdjęć.
We wrześniu została wybrana nowa przewodnicząca Rady Rodziców. Została nim pani Małgorzata Wierzbicka. Jednym z pierwszych, korzystnych działań jest założenia konta oszczędnościowego, na które są wpłacane pieniądze gromadzone przez radę.
Nr konta: 14 1320 1537 1078 1629 3000 0001
Na to konto można również wpłacać bezpośrednio pieniądze, które do tej pory były wpłacane na KP w sekretariacie szkoły. Ułatwi i usprawni to może niektórym rodzicom wspomaganie rady. Rada Rodziców wystosowała również listy do prominentnych osób i firm z prośbą o pomoc w pomyśle zbierania funduszy na budowę sali gimnastycznej. Odbyło się również spotkanie z burmistrzem - p. Janem Serkiesem.
Klasy V ze swoimi wychowawczyniami zwiedziły ciekawe miejsce naszego województwa - Rudawy Janowickie. Jednym z piękniejszych miejsc tego rejonu są kolorowe jeziorka: purpurowe, błękitne i zielone, które znajdują się na ścieżce dydaktycznej "Zielonym szlakiem przez Kolorowe Jeziorka".
Zdjęcia z wycieczki - w galerii zdjęć.
18 października 18 uczniów z klas V i VI brało udział w eliminacjach szkolnych IX Konkursu Interdyscyplinarnego "zDolny Ślązaczek". Wyniki uczniów po tym etapie zostały wprowadzone do bazy danych organizatora konkursu - Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. Teraz czekamy na decyzje o zakwalifikowaniu się naszych uczniów do kolejnego etapu.
Zdjęcia z konkursu - w galerii zdjęć.
W dniu dzisiejszym odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników wyborów do Samorządu Uczniowskiego. Komisja wyborcza po przeliczeniu wszystkich 136 oddanych głosów ogłosiła wyniki. Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2011/2012 będzie pracował w następującym składzie: Jagoda Bielecka, Małgorzata Mazurkiewicz, Gabriela Przykład, Anita Smoleń, Natalia Smoleń, Kacper Wyrwał i Marta Zatwarnicka. Przewodnicząca samorządu – z największą liczbą zebranych głosów została Natalia Smoleń. Samorządem opiekuje się p. Urszula Bisiorek.
Zdjęcia - w galerii zdjęć.
W ramach zajęć umuzykalnienia w naszej szkole wystąpili artyści Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Przygotowali oni i zaprezentowali dwa koncerty: dla klas młodszych i dla klas IV-VI. I zebrali za to zasłużone brawa.
Zdjęcia - w galerii zdjęć.
A oto recenzje:
Dnia 21.10.2011 r. w naszej szkole odbył się koncert artystów z Filharmonii Dolnośląskiej. Na koncercie mówiliśmy o Unii Europejskiej, o fladze unii, dlaczego jest na niej 12 gwiazdek i niebieskie tło. Rozmawialiśmy o państwach należących do unii, o zwyczajach panujących w tych krajach. Pani powiedziała nam też o Syriuszu - jest to gąsienica (maskotka), ma niebiesko-białe ciało i w każdym kraju jest taka maskotka tylko inaczej przedstawiona, ale w Polsce komisja nie może się jeszcze zdecydować. Zachęcam do obejrzenia takiego koncertu.
Jula Sobańska
Kl. 6b
Dnia 21.10.2011r. odbył się koncert grupy z Filharmonii Jeleniogórskiej. Występ grupy zaczął się o godzinie 10.45, a zakończył o 11.50. Poszliśmy na niego całą klasą, dlatego że takie koncerty mamy w planie i różne grupy przyjeżdżają do naszej szkoły. Tematem koncertu było przedstawienie muzyki klasycznej.
Na przedstawieniu bawiliśmy się razem z panią Anną, która prowadziła koncert. Na klarnecie grał pan Witold. Pani Anna śpiewała dwie piosenki, które my też śpiewaliśmy wraz z nią. Dowiedzieliśmy się dużo o Unii Europejskiej i o 27 państwach, które są w Unii Europejskiej. Różne przydatne informacje podała nam pani Anna. Taniec, do którego pani wołała ochotników był ciekawy. W występie uczestniczyły cztery osoby, pamiętam tylko, że w tym uczestniczyła pani Anna, pani Aneta i Pan Witold, czwartej osoby nie pamiętam.
Uważam, że ten występ był ciekawy i fajny, bardzo mi się podobał. Widziałam, że innym też się podobało. Wszyscy dobrze się bawili śpiewając z panią Anną i klaszcząc w rytm piosenek. Uważam, że takich koncertów powinno być więcej i powinny odbywać się częściej. Myślę, że właśnie takich koncertów będzie więcej, bo takie koncerty i spotkania mamy w planach.
Samanta Mokrzycka, kl.6 b
Od początku września w naszej szkole odbywają się zajęcia w ramach projektu „Każdy ma prawo do sukcesu”. Program jest współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Zajęcia plastyczne (jedno z zajęć programu) odbywają się z grupą uczniów klas I-III pod opieką p. Grażyny Klucznik – koordynatora projektu. Prace zostaną już wkrótce zaprezentowane w naszych galeriach.
Zdjęcia z zajęć – w galerii zdjęć.
W dniu dzisiejszym odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Z kilkunastu kandydatów wszyscy uczniowie wybierali 7 swoich przedstawicieli. W tym roku komisja wyborcza odwiedzała wszystkie klasy. Wyniki – już wkrótce.
Zdjęcia w wyborów – w galerii zdjęć
Klasy I zostały zaproszone do szkolnej biblioteki, gdzie p. Maria Lis wraz z grupą dzieci ze szkolnego koła przyjaciół biblioteki przygotowała dla nich spotkanie z twórczością Marii Konopnickiej. Były inscenizacje, zagadki, piosenki. Na zakończenie każde z dzieci otrzymało prezenty od pani bibliotekarki.
Zdjęcia ze spotkania – w galerii zdjęć.
Klasa IIa pod opieką swojej wychowawczyni p. U. Chmielewskiej oraz rodziców odwiedziła chojnowski park szukając oznak jesieni. Z wycieczki dzieci wróciły z kolorowymi liśćmi, które będą ozdobą klasy.
Zdjęcia z wycieczki – w galerii zdjęć.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zostały wręczone nagrody i wyróżnienia dla nauczycieli naszej szkoły. W tym roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył Złotym Medalem za Długoletnią Służbę: p. Teresę Kiełbowicz, p. Marię Lis i p. Annę Pauch. Medal Srebrny za Długoletnią Służbę otrzymały: p. Grażyna Klucznik oraz p. Maria Pękala. Medal Brązowy za Długoletnią Służbę otrzymał p. Mariusz Nawrocki. Odznaczeni otrzymali medale z rąk Wicewojewody Dolnośląskiej p. Ilony Antoniszyn - Klik podczas uroczystej gali w Auli Leopoldina w dniu 14 października 2011 r. Nagrodę Burmistrza w tym roku otrzymała p. Urszula Chmielewska, która odebrała ją z rąk Burmistrza Chojnowa - p. Jana Serkiesa w dniu 12 października 2011 r. na spotkaniu w Urzędzie Miejskim w Chojnowie.
Zdjęcia z wrocławskiej uroczystości - w galerii zdjęć.
Klasy II ze swoimi wychowawczyniami oraz niektórymi rodzicami, wykorzystując poprawę pogody odwiedziły Osadę Danieli w Zamienicach. Dzieci mogły wziąć udział w karmieniu zwierząt oraz pozwiedzać mini zoo, które się tam znajduje. Dla każdego dziecka został również przygotowany słodki poczęstunek.
Zdjęcia - dzięki uprzejmości p. Moskwy - w galerii zdjęć.
W kraju zakończyła się już gorączka związana z wyborami do parlamentu. W naszej szkole nadal gorąco, bo trwa kampania wyborcza do Samorządu Uczniowskiego. Do wyborów zgłosiło się kilkunastu kandydatów, którzy mają swoją wizję pracy w samorządzie i chcą do niej przekonać innych uczniów.
Do samorządu kandydują:
z klasy IVa: Sandra Jóźwiak, Nikola Zapała, Dawid Kałużny,
z klasy IVb: Jagoda Bielecka, Justyna Faluta, Natalia Kruk, Karolina Kapral, Maja Łysoń, Marta Zatwarnicka,
z klasy Vb: Anita Smoleń,
z klasy VIa: Natalia Kopyra, Krystyna Pakuła, Michał Nowak, Ilona Pozorska
oraz z klasy VIb: Gabriela Przykład, Natalia Smoleń, Małgorzata Mazurkiewicz i Kacper Wyrwał.
Wybory do samorządu odbędą się w dniu 19 października 2011 r.
Powered by aSc EduPage