• Podsumowanie I półrocza w klasie IIIc.
          • Podsumowanie I półrocza w klasie IIIc.

          • Uczniowie klasy IIIc otrzymali medale, certyfikaty i słodki upominek za wytrwałą pracę i poczynione postępy w pierwszym półroczu nauki w roku szkolnym 2017/2018. Gratuluję i życzę wszystkim kolejnych osiągnięć!

            Tekst i zdjęcia: Patrycja Olejnik

        • Przedstawienie klasy IIIa.
          • Przedstawienie klasy IIIa.

          • Również uczniowie z klasy IIIa pod opieką swojej wychowawczyni p. Mirosławy Spes przygotowali specjalne przedstawienie dla swoich babć i dziadków. Piosenki, wierszyki wnuczek i wnuczków dla bliskich wywołały uśmiech na ich twarzach.

            Zdjęcia w galerii zdjęć.

             

        • Zajęcia kółka szachowego.
          • Zajęcia kółka szachowego.

          • Uprzejmie przypominamy, że w każdy poniedziałek, środę i piątek w godz. 16-17 w Domu Schrama odbywają się zajęcia kółka szachowego dla wszystkich chętnych. Zajęcia prowadzi p. Jan Biłyk. 

            Zapraszamy.

        • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY
          • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

          • „UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY OSZCZĘDZAJĄ W SKO”

            Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich uczniów z klas I – VI.

            Praca ma zachęcać do oszczędzania, ukazywać korzyści płynące z oszczędzania w SKO.

            Technika wykonania pracy dowolna, format A4. Na odwrocie pracy proszę napisać imię i nazwisko ucznia oraz klasę.

            Prace należy składać u opiekuna SKO lub w sekretariacie szkoły do 28 lutego  2018 r.

            Opiekun SKO

            Anna Iwanicka

        • Zapisy do klas I - terminy.
          • Zapisy do klas I - terminy.

          • Zgodnie z zarządzeniem Nr 12/2018 Burmistrza Miasta Chojnowa z dn.  25 stycznia 2018 r. oraz z obowiązującymi przepisami podaje się do wiadomości terminy przeprowadzania postępowań rekrutacyjnych oraz postępowań uzupełniających do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miejską Chojnów na rok szkolny 2018/2019.

            Złożenie wniosku o przyjęcie do klasy I szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym – 12-30 marca 2018 r.

            Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do klasy I szkoły podstawowej – do 11 kwietnia 20187 r.

            Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych – 13 kwietnia 2018 r.

            Potwierdzenie przez rodziców kandydata woli przyjęcia do klasy I szkoły podstawowej w postaci pisemnego oświadczenia – 13-23 kwietnia 2018 r.

            Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do klasy I szkoły podstawowej – 25 kwietnia 2018 r.

            Postępowanie uzupełniające:

            Złożenie wniosku o przyjęcie do klasy I szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym – 6-14 sierpnia 2018 r.

            Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do klasy I szkoły podstawowej – do 22 sierpnia 2018 r.

            Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych – 24 sierpnia 2018 r.

            Potwierdzenie przez rodziców kandydata woli przyjęcia do klasy I szkoły podstawowej w postaci pisemnego oświadczenia – 24-27 sierpnia 2018 r.

            Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do klasy I szkoły podstawowej – 29 sierpnia 2018 r.

        • Dodatkowe zajęcia z pływania dla dzieci z klas I-III.
          • Dodatkowe zajęcia z pływania dla dzieci z klas I-III.

          • Uprzejmie informuję, że istnieje możliwość zorganizowania dodatkowych bezpłatnych zajęć na basenie dla dzieci z klas I-III. Zajęcia odbywałyby się w czwartkowe lub piątkowe popołudnie. Początek zajęć to przełom marca i kwietnia. Program przewiduje udział dzieci w 10 spotkaniach, w grupach 15 osobowych pod opieką instruktora pływania. Bardzo proszę o informację o chętnych osobach w sekretariacie szkoły do dn. 30 stycznia.

        • Zapisy do klasy I na rok szkolny 2018/2019.
          • Zapisy do klasy I na rok szkolny 2018/2019.

          • W sekretariacie szkoły można składać podania o przyjęcie dziecka do klasy I. Druki podań dostępne są na stronie internetowej lub w sekretariacie.

            Podstawy prawne

            Zasady przyjęć do klas pierwszych w roku szkolnym 2018/2019 do Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Chojnów, zostały przygotowane w oparciu o zapisy:

            - ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59 z późn zm.),

            - ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 60),

            - ustawy z dnia 29 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2016 r. poz. 35),

            - uchwały  Nr XXXIII/164/17 Rady Miejskiej Chojnowa z dnia 27 lutego 2017 r. w sprawie postępowania rekrutacyjnego dla kandydatów do klas I publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Chojnów, zamieszkałych poza obwodem szkoły.

            - terminy przeprowadzania postępowań rekrutacyjnych oraz postępowań uzupełniających do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miejską Chojnów na rok szkolny 2018/2019 zostaną określone zarządzeniem Burmistrza Miasta Chojnowa.

            Informacje ogólne

            Do klas I przyjmowane są:

            dzieci 7 letnie (urodzone w roku 2011) – objęte obowiązkiem szkolnym,

            dzieci 6 letnie (urodzone w roku 2012) – zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym, w którym ma rozpocząć naukę w szkole albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej

            Zasady przyjęć

            Do szkoły podstawowej kandydaci przyjmowani są z urzędu (szkoła obwodowa) lub na wniosek rodziców (szkoła nieobwodowa).

            Kandydaci zamieszkali w obwodzie danej szkoły:

            kandydaci zamieszkali w obwodzie Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie, którzy ubiegają się o przyjęcie do klasy I w tej szkole - przyjmowani są z urzędu na podstawie podania przyjęcia dziecka do klasy pierwszej szkoły podstawowej. Podania dostępne są w sekretariacie szkoły lub na stronach internetowych szkoły. Miejsce zamieszkania sprawdza się z wykazami otrzymanymi z Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Chojnowa. Na podaniu podaje się miejsce zamieszkania rodziców kandydata i kandydata, które składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń (art. 151 ust. 2 i 3 ww. ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe).

            Skorzystanie z miejsca w szkole obwodowej jest prawem, a nie obowiązkiem tzn. dziecko ma zapewnione miejsce w klasie I w szkole obwodowej, ale rodzice mogą starać się o przyjęcie dziecka do innej szkoły.

            Kandydaci spoza obwodu:

            - kandydaci, dla których wybrana szkoła nie jest szkołą obwodową, biorą udział w postępowaniu rekrutacyjnym.

            - rodzice mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do dowolnie wybranych szkół, układając własną listę preferencji.

            - szkoła umieszczona na pierwszym miejscu listy jest tzw. szkołą pierwszego wyboru.

            - niezależnie od liczby wybranych szkół, rodzice/prawni opiekunowie składają wniosek o przyjęcie dziecka wyłącznie w szkole pierwszego wyboru.

            - kandydaci przyjmowani są zgodnie z kryteriami określonymi przez Radę Miejską Chojnowa.

            - umieszczenie na liście preferencji (na dowolnej pozycji) szkoły obwodowej oznacza, że dziecko ma w niej zapewnione miejsce w sytuacji, gdy nie zostanie zakwalifikowane do innej szkoły.

            Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2018/2019 zostaną określone w zarządzeniu Burmistrza Miasta Chojnowa.

            Do wniosku rodzice/prawni opiekunowie dołączają, określone w uchwale Rady Miejskiej Chojnowa, oświadczenia oraz dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów.

            Oświadczenia składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń. (art.150 ust.6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe).

            Wniosek rozpatruje komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora szkoły.

            W przypadku nieprzedłożenia dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów oraz w sytuacji braku potwierdzenia okoliczności zawartych w oświadczeniu, komisja rekrutacyjna, rozpatrując wniosek, nie uwzględnia danego kryterium.

            Na podstawie spełnianych przez kandydata kryteriów kwalifikacyjnych komisja rekrutacyjna ustala kolejność przyjęć oraz podaje do publicznej wiadomości wyniki postępowania rekrutacyjnego w formie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia.

            Rodzice/prawni opiekunowie kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia składają pisemne potwierdzenie woli zapisu w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany.

            Do klasy pierwszej przyjmowane są poza rekrutacją dzieci pracowników szkoły, którzy wyrażą chęć (złożą podanie), by ich dziecko uczęszczało do Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie.

             

             Komisja rekrutacyjna:

            - przyjmuje kandydata do szkoły, jeżeli został zakwalifikowany do przyjęcia i rodzice potwierdzili pisemnie wolę zapisu,

            - podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkoły.

            W skład Komisji Rekrutacyjnej wchodzą:

            - dyrektor szkoły

            - zastępca dyrektora szkoły

            - pedagog szkolny

            - przewodniczący zespołu nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej

            Rodzice/prawni opiekunowie kandydatów, którzy nie zostali przyjęci mogą:

            - złożyć wniosek do komisji rekrutacyjnej o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata w terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych; uzasadnienie komisja sporządza w ciągu 5 dni od wystąpienia rodzica z wnioskiem o uzasadnienie,

            - wnieść do dyrektora szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia,

            - złożyć do sądu administracyjnego skargę na rozstrzygnięcie dyrektora szkoły.

            Dyrektor szkoły

            Mariusz Szklarz

        • 26 Finał WOŚP w Chojnowie - Sztab 3579- relacja Szefa Sztabu
          • 26 Finał WOŚP w Chojnowie - Sztab 3579- relacja Szefa Sztabu

          • Po raz czwarty podjęłam się prowadzenia Sztabu WOŚP w Chojnowie, po raz czwarty wolontariuszami byli moi uczniowie. Zawsze chętnej młodzieży do bycia wolontariuszem jest więcej niż ilość przyznanych przez Fundację miejsc. W tym roku w gronie wolontariuszy byli uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie oraz Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzicach. Najstarszym wolontariuszem był Krzysztof Bałaj, mieszkaniec Chojnowa, aktualnie student. Najmłodszym, ale wytrwałym wolontariuszem, była Maja - moja córka z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie.

            Rodzicom wolontariuszy dziękuję bardzo za zaufanie i powierzenie mi  14 stycznia swoich dzieci.

            Dzieci .... i tu zatrzymam się na dłużej. Chociaż zachwyca zebrana kwota podczas 26 Finału WOŚP w Chojnowie - 29 521,57 zł  to trzeba pamiętać i podkreślić ogromny wysiłek młodych wolontariuszy i szczodrość mieszkańców miasta i gminy Chojnów.

            KOCHANI WOLONTARIUSZE DZIĘKUJĘ WAM BARDZO :)

            WOLONTARIUSZE DZIĘKUJĄ DARCZYŃCOM :)

            Jak to zwykle w styczniu ... nie można liczyć na słońce i ładna pogodę. Ale od czterech lat zawsze mogę liczyć na moich uczniów, młodych ludzi z wielką chęcią do pomocy innym, mimo zimna i wiatru, uśmiechniętych i wytrwałych.

            Temat 26 Finału WOŚP brzmiał: Dla wyrównania szans noworodków.

            Po raz kolejny Sztab udało się zorganizować w Gimnazjum nr 2 - Panie Dyrektorze bardzo dziękuję!

            Już przed godziną ósmą wolontariusze zjawili się w Sztabie, otrzymali opisane numerami puszki, zgodne z numerem znajdującym się na identyfikatorze i wyszli na spotkanie z mieszkańcami Chojnowa oraz gminy Chojnów licząc na ich hojność i dobre słowo, miły gest.

            Kilkoro dzieci kwestowało w miejscach zamieszkania np. Wojcieszowie, Strupicach, Zamienicach, Niedźwiedzicach, Goliszowie, Grzymalinie, Jaroszówce. Mieszkańcom wymienionych miejscowości dziękujemy za pokaźną sumę pieniędzy wrzuconych do puszek. Dziękuję także księdzu, który własnym samochodem przewoził dzieci z jednego do drugiego gminnego kościoła.

            Największą radość wolontariuszom sprawiła Pani, która wręczała kwestującym pięknie przygotowane upominki: torebeczki z kilkoma słodyczami obwiązane, jakże wymowną tego dnia, czerwoną wstążeczką zakończoną serduszkami. Jestem pełna podziwu dla Pani ... Dziękuję w imieniu własnym i wolontariuszy.

            Jak co roku na wolontariuszy w Sztabie czekały słodycze i gorąca herbata, którą z radością podawałam zmarzniętym wolontariuszom wraz z panią pedagog Hanka Dąbrowską. Dzieci regenerowały siły, ogrzane wracały na ulice miasta na spotkanie z dobrymi ludzi ... ale tych mniej sympatycznych także spotykali, niestety...

             

            26 Finał WOŚP w Chojnowie - Sztab 3579 - w liczbach:

            - przyznana ilość wolontariuszy: 65

            - 14 stycznia kwestowało: 62 wolontariuszy (43 dziewczyny i 19 chłopców)

            - wolontariusze w 62 puszkach zebrali: 24 591,57 zł

            - najwyższe trzy kwoty (każda z jednej puszki): 1 458,09 zł - Dominika Pawłowska; 1 267,73 zł - Laura Sypniewska ; 1 119,90 zł - Zuzanna Świdurska

            - zebrana kwota podczas licytacji w MOKSiR: 4 930,00 zł

            - łączna suma zebranych pieniędzy podczas 26 Finału WOŚP w Chojnowie to: 29 521,57 zł

            Dziękujemy mieszkańcom Chojnowa oraz mieszkańcom gminy Chojnów za przekazane datki do puszek wolontariuszy.

            Dziękuję gorąco wszystkim zaprzyjaźnionym osobom pomagającym w liczeniu pieniędzy w Sztabie, a w szczególności Paniom z Banku Spółdzielczego w Chojnowie.

            Dziękuję Wszystkim wspierającym 26 Finał WOŚP w Chojnowie!

             

            Wolontariusze – gratuluję zebranej kwoty!

            Szef Sztabu 3579 w Chojnowie - Anna Świdurska

             

             

            Sara Kułacz, Julia Woronowicz, Weronika Rudnicka - wolontariuszki 26 Finału WOŚP

            Organizując WOŚP w Chojnowie w ramach sprawiedliwego traktowania młodzieży, którą uczę, zaproponowałam klasom siódmym Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie udział w wolontariacie.

            Sarę, Julię i Weronikę - uczennice klasy VII a - znam zaledwie od czterech miesięcy. Młode i energiczne, bez wahania zgłosiły się do pomocy. Chęć młodzieży do bycia wolontariuszem to jednak za mało, gdyż osoby poniżej szesnastego roku życia muszą mieć pisemną zgodę rodziców na udział w WOŚP. Dziewczyny uzyskały zgody od swoich rodziców na pomoc innym i tak dołączyły do Sztabu 3579 w Chojnowie.

            Tuż przed godziną ósmą, 14 stycznia 2018 r., dziewczęta dołączyły do grona wolontariuszy. Po rozdaniu puszek, wykonaniu pamiątkowego zdjęcia, wyszły na ulice miasta i licząc na ludzi o dobrych sercach, zbierały pieniądze dla wyrównywania szans noworodków.

            Podczas tegorocznego 26 Finału WOŚP w Chojnowie udało się z samych puszek wolontariuszy zebrać kwotę - 24 591,57 zł. Doliczając 4 930,00 zł z licytacji w MOKSiR, kwota całego Finału WOŚP w Chojnowie wzrosła do 29 521, 57 zł.

            Julia, Sara i Weronika mają w tej kwocie pieniędzy swój wkład.

            Julio, Saro, Weroniko - dziękuję Wam za chęć pomocy innym. Dziękuję za optymizm, za uśmiech na twarzy mimo zmarzniętych policzków i skostniałych rąk w chwili oddawania puszki do przeliczenia. Dziękuję za odwagę dołączenia do wolontariuszy, wśród których większą część stanowili gimnazjaliści. Dziękuję za integrację, rozmowy i wspólne zdjęcia podczas odpoczynku w Sztabie WOŚP.

            Rodzicom  Weroniki, Julii i Sary dziękuję za zaufania i pozwolenie na udział dziewcząt w 26 Finale WOŚP w Chojnowie !

            Dziękuję także Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie za techniczne wsparcie Sztabu w Chojnowie

            Wolontariusze – gratuluję zebranej kwoty !

            Szef Sztabu 3579 w Chojnowie - Anna Świdurska

        • Przedstawienie klasy IIa.
          • Przedstawienie klasy IIa.

          • Z okazji zbliżających się Dni Babci i Dziadka, uczniowie klasy IIa pod kierunkiem p. Bogusławy Kruk i Magdy Książek przedstawili swoim bliskim program składajacy się z wierszyków i piosenek. Były również życzenia dla babć i dziadków, a po przedstawieniu słodki poczęstunek.

            Zdjęcia w galerii zdjęć.

        • Bezpieczne ferie.
          • Bezpieczne ferie.

          • Klasa IIId pod kierunkiem swojej wychowawczyni p. Joanny Godeckiej zaprezentowała pouczające przedstawienie związane z bezpiecznym spędzaniem czasu podczas rozpoczynających się ferii zimowych. Odwiedzili nas również policjanci z chojnowskiej komendy: panowie st. asp. szt. Tomasz Szczupak oraz sierż. szt. Grzegorz Kurjata, którzy przekazali informacje na temat bezpiecznych zachowań podczas ferii.

            Zdjęcia w galerii zdjęć.

        • Zabawa karnawałowa.
          • Zabawa karnawałowa.

          • W ostatni czwartek odbyły się zabawy karnawałowe zorganizowane przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Bernardy Borkowskiej w gościnnej sali gimnastycznej Powiatowego Zespołu Szkół. Prowadzone były one przez profesjonalnego DJ'a.

            Podziękowania dla Dyrekcji PZS za udostępnienie sali.

            Zdjęcia w galerii zdjęć.

        • Na świetlicy życie płynie.
          • Na świetlicy życie płynie.

          • W szkolnej świetlicy szybko mijają miesiące. Póki jest ciepło dzieci spędzają czas na dworze. Chłopcy chętnie grają w piłkę nożną. Celują w tym szczególnie uczniowie klas trzecich. Okupowany jest też plac zabaw i ogródek szkolny.  Popularną zabawą jest  berek.

            W zaciszu ogródka niektórzy wypoczywają na ławeczkach podczas gdy inni bawią się w chowanego  lub obserwują przyrodę, odnajdując różne ciekawe owady. Dzieci uwielbiają tę formę spędzania czasu. Minione miesiące pozwalały na częste wyjścia na boisko. Oczywiście co pewien czas przypominaliśmy dzieciom o zasadach zachowania i korzystania z placu zabaw i bezpiecznych zachowaniach podczas gry w piłkę. Przynosi to dobre efekty. Wśród naszych wychowanków rzadko dochodzi do konfliktów. Dzieci są koleżeńskie i szybko reagują jeśli drugiemu przytrafi się coś złego.

            Jednym z ostatnich jesiennych spacerów było wyjście do miasta w celu poszukiwania Miejsc Pamięci Narodowej. Tuż po 11. listopada dzieci odwiedziły pomnik  upamiętniający ofiary walk o wolność przy Urzędzie Miasta. Złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Dzięki temu spacerowi poznały cząstkę historii Chojnowa i jego mieszkańców.

            W końcu jednak jesienne słoty zmusiły nas do rezygnacji z wyjść poza sale. W ruch poszły zasoby klocków, gry planszowe, puzzle, lalki i misie itp. Znowu mieliśmy okazje zaobserwować pomysłowość i zdolności konstrukcyjne naszych wychowanków. Z kloców powstawały samochody, domy, meble, zwierzęta i ludziki. Dużym, często hamowanym przez wychowawców zainteresowaniem cieszą się komputery. Nasze dość tradycyjne gry są, mimo wszystko, atrakcją. Dzieci chętnie też brały udział w głośnym czytaniu, które w każdą środę przygotowuje p. A. Świdurski w sali świetlicowej na terenie szkoły. Tu odbywają się także zajęcia sportowe, które cieszą i bawią nie tylko po lekcjach ale także w czasie zajęć basenowych, ponieważ często znaczna część grup klasowych pozostaje na terenie świetlicy.    Wychowankowie nasi bardzo chętnie  uczestniczą w proponowanych przez wychowawców zajęciach plastycznych. Z materiałów przyrodniczych, kolorowego papieru, pasteli, plasteliny i papierowych talerzyków powstawały prawdziwe dzieła sztuki, które eksponowano na tablicach korkowych. W grudniu dzieci z klasy IIa i Ia  wykonały 70 kartek świątecznych, korzystając z ozdobnych dziurkaczy oraz starych pocztówek. Były one przeznaczone dla pensjonariusz Ośrodka "Niebieski Parasol". Kartki zostały wręczone podczas odwiedzin uczniów naszej szkoły w tym ośrodku.

            Często uczniowie zasiadają do odrabiania zadań domowych. Celują w tym uczniowie klasy drugiej. Oczywiście w tym zakresie fachowej pomocy zawsze udzielają wychowawcy świetlicowi.

            Dla dzieci z klas pierwszych zorganizowano Dzień Kundelka. Nasza zaprzyjaźniona Pani Weterynarz opowiadała o pieskach rasowych i o kundelkach, przypomniała o losie piesków w schronisku w Legnicy. Wzięliśmy udział w szkolnej zbiórce żywności  dla zwierząt.    

            Kolejna atrakcja to grudniowa wyprawa do Miejskiej Biblioteki. Spotkanie związane było z tematyką świąteczną, a uczestniczyły w  nim  nasi najmłodsi wychowankowie. Panie bibliotekarki przygotowały ciekawe zajęcia. Było głośne czytanie, zabawy i zajęcia plastyczne. Początkowo dzieci zaskoczone wystrojem sali chciały zobaczyć i dotknąć wszystkiego, ale łagodny, choć zdecydowany głos Pani prowadzącej  przywołał je do porządku i zajęcia przebiegły zgodnie z planem.

            Końcowym akcentem naszych działań były odwiedziny w Ośrodku Rehabilitacyjno - Wychowawczym w Legnicy. To już kolejna wizyta  w tej placówce.  Ubiegłoroczny występ został dobrze zapamiętany i pracownicy tej placówki zaprosili nas również w tym roku. Nasze dzieci ze starszych klas chętnie przyjęły zaproszenie.  Program świąteczny przygotowały pp. J. Trajewska i  A. Mroczkowska-Gucał.  Zajęcia plastyczne i upominek dla ośrodka to dzieło pani M. Książek. W zakresie transportu wspomogło nas szkolne koło TPD. Teraz myślimy o kolejnej wizycie z okazji Świąt Wielkanocnych.

            W pracy świetlicy szczególne miejsce zajmuje stołówka szkolna. Większość naszych podopiecznych korzysta z obiadów. Dzieci uczą się kultury spożywania posiłków oraz komponowania zdrowej diety, o którą dbają: p. intendentka i pp. kucharki. Obiady wszystkim bardzo smakują, choć zdarzają się niejadki. O nich specjalnie dbamy starając się aby pokonały niechęć do jedzenia. 

             

            W imieniu pracowników świetlicy U. Bisiorek

        • Wystawa prac dzieci.
          • Wystawa prac dzieci.

          • Uczniowie klasy III c, po przeczytaniu lektury „Dzieci z Bullerbyn”, własnoręcznie wykonali makiety na podstawie informacji z książki. Powstały piękne prace, które podziwiali wszyscy uczniowie naszej szkoły.

            Tekst i zdjęcia Patrycja Olejnik

        • Konkurs plastyczny
          • Konkurs plastyczny

          • W naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III. Wzięło w nim udział 14 uczniów. Tematem były „Kwiaty dla Babci i Dziadka”. Powstałe prace zostały wysłane na konkurs ogólnopolski.

            Dziękujemy Radzie Rodziców za zakupienie nagród dla uczestników konkursu.

            Trzymamy kciuki za naszych uczniów!

            Tekst i zdjęcia: Patrycja Olejnik, opiekun koła plastycznego

        • Wigilia w klasie IIIc.
          • Wigilia w klasie IIIc.

          • Tuż przez świętami Bożego Narodzenia, uczniowie klasy III c spotkali się na uroczystej wigilii klasowej, w trakcie której składali sobie życzenia, śpiewali kolędy i wspominali miniony rok.

            Dziękujemy pani Sandrze za pyszne pierogi, a pozostałym rodzicom za przygotowanie poczęstunku.

            Tekst i zdjęcia Patrycja Olejnik

        • Pierniki.
          • Pierniki.

          • Na początku grudnia uczniowie klasy III c wybrali się do Muzeum Regionalnego w Chojnowie na warsztaty, w trakcie których obejrzeli tematyczną wystawę i własnoręcznie ozdobili pierniki, które zabrali do domów.

            Tekst i zdjęcia Patrycja Olejnik

        • Kartki bożonarodzeniowe.
          • Kartki bożonarodzeniowe.

          • W listopadzie, uczniowie klasy V b wykonali techniką Iris holding kartki bożonarodzeniowe, które sprzedawali na szkolnym kiermaszu.

             

            Tekst i zdjęcia Patrycja Olejnik

        • Ciekawi ludzie i ciekawe pasje…
          • Ciekawi ludzie i ciekawe pasje…

          • Naszą szkołę i naszych uczniów odwiedzili dzisiaj panowie: Artur Berezowski i Przemysław Fedorczuk. Przywieźli ze sobą niezwykłe okazy:  straszyki australijskie, modliszki, liścca olbrzymiego, karaczany madagaskarskie, traszkę, ptaszniki oraz gabloty z motylami i chrząszczami tropikalnymi.  Opowiadali o swojej pasji zbierania, hodowli  oraz zwyczajach tych niespotykanych u nas zwierząt. Dzieci mogły wziąć na własne ręce niektóre z owadów, które choć budzą respekt swoją wielkością i wyglądem, są zupełnie nieszkodliwe. To było ciekawe spotkanie z przyrodą.

            Joanna Godecka

            Zdjęcia w galerii zdjęć.