Szkolne galerie wystawiają nowe prace. Zapraszamy do ich oglądania.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Szkolne galerie wystawiają nowe prace. Zapraszamy do ich oglądania.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Podczas jesiennych spacerów uczniowie klasy IIa zbierali liście okolicznych drzew. Swoje zbiory umieścili w przepięknych zielnikach. Małym przyrodnikom gratuluję świetnych pomysłów.
Mirosława Spes
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Muzycy z Filharmonii Dolnośląskiej zaprezentowali dzisiaj muzykę Mozarta.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Na ostatnich zajęciach koła plastycznego próbowaliśmy stworzyć prace, z których będą „wychodziły” jesienne liście.
Patrycja Olejnik
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Uczniowie klas drugich wzięli udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy SYNAPSIK MEN 2, w czasie którego została sprawdzona ich wiedza zdobyta w klasie pierwszej. Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział i wspaniałe przygotowanie oraz życzę jak najlepszych wyników!
Patrycja Olejnik
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Na kole plastycznym tworzyliśmy miniaturowe czapeczki, wykorzystując do tego kawałek rolki po papierze toaletowym i wełnę.
Dziękujemy bardzo Rodzicom, którzy stale dostarczają nam rolki, z których możemy tworzyć nasze prace!
Serdeczne podziękowania wysyłamy także Pasmanterii Sajnóg, dzięki której udało nam się zgromadzić potrzebne materiały!
Patrycja Olejnik
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Uczniowie kl. II b zwiedzili Muzeum Regionalne w Chojnowie, gdzie obejrzeli wystawy stałe i czasowe. Wszystkie wystawy wywarły ogromne zainteresowanie u dzieci, tym bardziej, że były ciekawie zaprezentowane przez pana przewodnika. Zachwyt wzbudziły okazałe minerały z kolekcji p. Dariusza Majchera i p. Marka Brdaka. Zachwycaliśmy się kolorystyką pokaźnych agatów, chryzoprazu, kwarcu, kalcytu, halitu itp. Również druga wystawa czasowa - obrazy p. Jana Putyry bardzo podobały się dzieciom, zwłaszcza przedstawione na nich piękne pejzaże i zwierzęta. Być może poznane pasje autorów wystaw obudzą u młodych chęć założenia własnej kolekcji lub rozwijania uzdolnień plastycznych?
Anna Iwanicka
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Pod koniec września ruszyła w szkole kampania wyborcza. Uczniowie wybierali swój samorząd na najbliższy rok. Po tajnym głosowaniu skład samorządu wygląda następująco:
Przewodnicząca: Marta Krasna
Zastępca przewodniczącego: Kacper Kapral
Członkowie samorządu: Marta Jadach, Laura Ziembowska, Julia Woronowicz.
Opiekun samorządu: p. Bernarda Borkowska i p. Dorota Sienkiewicz.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Na zakończenie realizacji programu „Ratujmy pszczoły, trzmiele…” realizowanego w ramach akcji „Działaj lokalnie” nasze szkolne czirliderki zaprezentowały dzisiaj swoje tańce. Na zaproszenie szkolnej koordynatorki programu – pania Joanny Godeckiej swoją obecnością zaszczycili nas dzisiaj: pan Jan Serkies – Burmistrz Miasta Chojnowa, pan Krzysztof Szustka – z Fundacji Ekologicznej „Zielona akcja”, pani Marta Kucfir – przedstawicielka regionalna programu „Działaj lokalnie”, pani Anna Kozak - Kierownik Referatu Promocji i Kultury w Urzędzie Gminy w Chojnowie oraz rodzice – wolontariusze zaangażowani w pracach przy projekcie. Były podziękowania, prezenty dla dzieci oraz duży tort dla wszystkich dzieci.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Klasa VIa pod opieką swojej wychowawczyni z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej przygotowała dla uczniów i pracowników szkoły przedstawienie składające się z piosenek, układów, wierszy. Gratulacje dla występujących za wspaniałe przedstawienie.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
W środę 12.10 .2016 r. klasa IIIb ze swoją wychowawczynią i rodzicami udała się na wycieczkę do Kudowy Zdrój. Wyjechaliśmy autokarem w zaczarowaną różnobarwną jesienią krainę Gór Stołowych, gdzie pani przewodnik opowiadała nam o Liczyrzepie – duchu gór a następnie poprowadziła nas przez Błędne Skały. Potem zwiedzaliśmy Muzeum Zabawek, gdzie oglądaliśmy lalki z różnych epok i różnych części świata. Następnie w Muzeum Ginących Zawodów dzieci oglądały jak z kawałka metalu powstaje prawdziwa podkowa oraz jak z gliny wyrabia się dzbanki i naczynia. Po smacznym obiedzie udaliśmy się do Kaplicy Czaszek, gdzie pani przewodnik opowiadała historię wydarzeń z XVII w. Wróciliśmy do Chojnowa bardzo szczęśliwi i zadowoleni ze wspaniałymi wspomnieniami i plecakami pełnymi pamiątek.
Danuta Dziembulak.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Klasa IIIa pod opieką swojej wychowawczyni z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej przedstawiła program z wierszykami i piosenkami dotyczący szkoły, pracowników szkoły i uczniów czyli wszystkich którzy będą obchodzili to święto. Trzeciaki złożyły również piękne życzenia dla wszystkich pracowników szkoły. Po przedstawieniu otrzymali od wszystkich gromkie brawa.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Na zajęciach koła plastycznego postanowiliśmy upiększyć szarą, ponurą jesienną aurę, którą mamy obecnie za oknem. Malowaliśmy farbami w pięknych, jesiennych kolorach na folii bąbelkowej jesienne drzewa, które następnie odbijaliśmy na kartce papieru.
Patrycja Olejnik
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Na lekcji plastyki uczniowie z klasy IId tworzyli zwierzęta z kasztanów połączonych z plasteliną. Wykonali także łóżka i kanapy z rolki po papierze toaletowym. Wyobraźnia uczniów nie zna granic, więc na wystawie kasztankowych stworków mogliśmy zobaczyć biedronki, kotki, motyle, lwa, krokodyla, dinozaury, a nawet żabę siedzącą na kanapie i oglądającą telewizję
Patrycja Olejnik
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Uczniowie klasy IIc nazbierali bardzo dużo kasztanów, dlatego wykorzystaliśmy te dary jesieni do wykonania prac plastycznych. Tworzyliśmy zwierzęta, łącząc kasztany z plasteliną. Powstały kotki, biedronki, pingwiny, sowy, węże, a nawet dinozaury.
Patrycja Olejnik
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Jesień w pełni, więc wykonaliśmy na zajęciach koła plastycznego kasztankowe dzieci oraz ich rodziców. Powstały kasztankowe rodziny, dla których stworzyliśmy łóżeczka i kanapy, na których kasztaniaki mogły odpocząć po ciężkim dniu.
Patrycja Olejnik
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Uczniowie z kl. II a i kl. II b uczestniczyli w spotkaniu z myśliwym z Koła Łowieckiego „Rolnik Wrocław" p. Jarosławem Kądziołka. Zaproszony gość opowiedział dzieciom o swojej pracy oraz o życiu leśnych zwierząt. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek o lesie, wzięli udział w konkursie i wysłuchali sygnałów łowieckich. Mieli też okazję z bliska obejrzeć: kły dzika, kły jelenia (grandle), zrzuty poroża łosia, wabiki na lisa i jelenia, sygnałówkę myśliwską itp. Na koniec podziękowaliśmy panu Jarosławowi za wspaniałą lekcję o przyrodzie i słodycze, które przyniósł dla uczniów.
Anna Iwanicka
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Tym razem klasa IIa na zajęciach wychowania fizycznego wykorzystywała piłki eduball.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Uczniowie z kl. II b biorą udział w zajęciach edukacyjnych „Jesień w przyrodzie". W ramach tych zajęć realizowane są różne tematy, np.: wycieczka do parku, wykonanie zielnika, spotkanie z myśliwym, wykonanie prac plastyczno - technicznych.
Dnia 7 października br. dzieci przygotowały jesienną makietę lasu, wykorzystując do tego celu materiały przyrodnicze. Wszyscy uczniowie pracowali z ogromnym zaangażowaniem a efekt wspólnej pracy był imponujący.
Anna Iwanicka
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Wreszcie po długich negocjacjach pojawił się w szkole ważny gość. Pan Stanisław Kwiatkowski – na co dzień trener drużyny U-10 Zagłębia Lubin – rozpoczął zajęcia z dziećmi klas I-III w ramach realizowanego przez szkołę programu Mały Mistrz. Cotygodniowe zajęcia z poszczególnymi uczniami klas młodszych bardzo urozmaicą dotychczasowe lekcje wychowania fizycznego w tych klasach. Być może z maluchów biorących udział w tych zajęciach wyrosną kiedyś zawodnicy Zagłębia Lubin.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Powered by aSc EduPage