W szkolnych galeriach pojawiły się nowe, rewelacyjne prace. Zapraszamy do ich oglądania.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
W szkolnych galeriach pojawiły się nowe, rewelacyjne prace. Zapraszamy do ich oglądania.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
W poniedziałek 12 września w naszej szkole dla klas I-III zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne pod hasłem „Pierwsza pomoc przedmedyczna”. Podczas zorganizowanego w grupach spotkania, dzieci poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Uczniowie pod czujnym okiem strażaków z 3 Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Chojnowie mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Dodatkowo w ramach tych zajęć odbyła się także pogadanka na temat „Bezpiecznego poruszania się po drogach” przeprowadzona przez funkcjonariuszy z Komendy Policji w Chojnowie. Wszystkim zaproszonym gościom serdecznie dziękujemy za przybycie i podzielenie się cenną wiedzą, która może w przyszłości przyczynić się do uratowania życia lub zdrowia drugiego człowieka.
Katarzyna Jędraszczyk
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Około 12-tej na chojnowskim rynku odbyło się spotkanie z w ramach akcji "Narodowe czytanie - Quo vadis". Brali w nim udział nasi najstarsi uczniowie pod opieką p. M. Lis i P. I. Hibner-Majewskiej. Dwójka naszych uczniów otrzymała również nagrody za najciekawszy strój z epoki. Gratulacje ![]()
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Nauczyciele.
Dwa dni temu otrzymaliśmy od cioci Marty Bodniewicz prośbę o pomoc. U Marty, naszej absolwentki sprzed roku, lekarze stwierdzili bardzo poważną chorobę. W chwili obecnej Marta przebywa w klinice dla dzieci z chorobą nowotworową „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu. Przeszła tam pierwszy cykl chemioterapii.
Rodzina zwraca się o pomoc w postaci wpłat na konto Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” z siedzibą we Wrocławiu na ul. Bujwida 42, 50-368 Wrocław.
Bank Millenium, nr konta: 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867 z tytułem wpłaty – Marta Bodniewicz. NIP: 897-14-01-390, KRS: 0000086210
W naszej szkole wpłaty zbierane są codziennie w sekretariacie szkoły. Oprócz tego w dniu 9 września (piątek) zostanie przeprowadzona zbiórka w poszczególnych klasach na 3 godzinie lekcyjnej.
dyrekcja szkoły
Szkoła oferuje pomoc w ubezpieczeniu uczniów. W tym roku ubezpieczamy dzieci w firmie COMPENSA, która zaproponowała bardzo dobre warunki ubezpieczenia. Składka w roku szkolnym 2016/2017 na to ubezpieczenie wynosi 45 zł. Uczniowie ubezpieczeni są odpowiednio: 20.000, 30.000 lub 10.000 zł w zależności od zdarzenia.
.jpg)
Ogólne warunki ubezpieczenia do pobrania w pliku: tutaj
Ubezpieczenie obejmuje: wypadki na terytorium RP jak i poza granicami, ochrona trwa 24 h na dobę, również w trakcie ferii zimowych oraz wakacji letnich.
Wpłaty w sekretariacie szkolnym od dnia 05.09.2016 do dnia 15.10.2016 w godz. 7.00-11.00 i 14.00-15.00.
RADA RODZICÓW w roku szkolnym 2016 /2017 wynosi 30 zł. Wpłaty w sekretariacie szkolnym do końca roku szkolnego.
w godz. 7.00-11.00 i 14.00-15.00.
Ostatni rok szkolny był również m.in. skoncentrowany na pracy przy programie Szkoła z Klasą 2.0 – organizowanym wspólnie przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Gazetę Wyborczą. Przez ten cały rok zespół nauczycieli pod kierunkiem koordynatora p. Grażyny Klucznik prowadził działania spełniając wymagania do uzyskania tego certyfikatu. W lipcu otrzymaliśmy tytuł Szkoły z Klasą 2.0 oraz - co ważne - Szkoły eksperckiej za tzw. dobre praktyki. W pracach zespołu – pod kierunkiem koordynatora - brali udział nauczyciele: Agnieszka Bielecka, Izabela Hibner-Majewska, Marta Lewicka, Justyna Piróg i Mariusz Szklarz. W działaniach tych brali udział również nasi uczniowie klas V i VI. To kolejny certyfikat potwierdzający wysoką jakość nauczania oferowaną przez naszą szkołę.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Rozpoczęliśmy kolejny nowy rok szkolny. Naukę rozpoczyna u nas blisko 30 pierwszaków, co nas bardzo cieszy. Byli oni dzisiaj obecni wraz ze swoimi rodzicami i bliskimi. Są też nowi uczniowie w starszych klasach. Wśród nauczycieli i wychowawców są również nowe osoby: p. Katarzyna Bartłomiejczyk, p. Agnieszka Mroczkowska-Gucał, p. Janina Fedoszczak, i ks. Mateusz Wyspiański. Życzymy wszystkim - uczniom, nauczycielom, wychowawcom, pracownikom szkoły, by ten rok był dla nich czasem spokojnym, bezpiecznym, ciekawym i spełniającym ich oczekiwania.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Pomimo wakacji ruszyły już prace w szkolnym ogrodzie. Po otrzymaniu dotacji z Fundacji Wrzosowa Kraina w ramach akcji „Działaj lokalnie” realizowany jest projekt „Uratujmy pszczoły, trzmiele - radości przy tym tak wiele!” . Pierwsze prace dotyczyły ustawienia wykonanych wcześniej domków dla owadów oraz tablicy informacyjnej. Nad całością projektu czuwa pomysłodawczyni-koordynatorka p. Joanna Godecka. Podziękowanie dla osób zaangażowanych w prace.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
W dniu dzisiejszym, już po raz trzeci zostały wręczone stypendia Burmistrza Miasta Chojnowa za bardzo dobre wyniki w nauce, osiągnięcia naukowe i sportowe. Wyróżnienia z rąk burmistrza otrzymała trójka naszych absolwentów - najlepszych uczniów pod względem wyników na świadectwie. Nagrody otrzymali: Natalia Moskwa, Grzegorz Bojczuk i Kacper Rogowski. Wśród pozostałych wyróżnionych była również liczna rzesza naszych starszych absolwentów. Wszystkim wyróżnionych składamy gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 w czwartek, 1 września 2016 . o godz. 9.00 na placu przed szkołą. Zapraszamy ![]()
Informacja dla uczniów szkół podstawowych, zamieszkałych na terenie miasta Chojnowa, którzy zamierzają się ubiegać o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2016/2017.
W dniach od 1 do 15 września br. W Urzędzie Miejskim w Chojnowie, pok. nr 9 można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2016/2017 wraz z wmaganymi załącznikami .
Pomoc materialna o charakterze socjalnym ma na celu zmniejszenie różnic w dostępie do edukacji, umożliwienie pokonywania barier dostępu do edukacji wynikających z trudnej sytuacji materialnej uczniów i ich rodzin. Przysługuje on uczniom zamieszkałym na terenie miasta Chojnowa, w rodzinie których dochód netto na jedną osobę w miesiącu poprzedzającym datę złożenia wniosku nie przekracza kryterium dochodowego zgodnie z ustawa o pomocy społecznej, tj. 514 zł. Wnioski składane są w urzędzie miejskim po uzyskaniu pozytywnej decyzji od dyrektora szkoły.
Formy przyznawana stypendium:
a) częściowe lub całkowite pokrycie kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych, w tym wyrównawczych, wykraczających poza zajęcia realizowane w szkole w ramach planu nauczania – po przedstawieniu przez wnioskodawcę dokumentów potwierdzających poniesienie określonych wydatków (oryginały imiennych faktur, rachunków i innych dokumentów księgowych)
b) częściowe lub całkowite pokrycie kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych realizowanych poza szkołą – po przedstawieniu przez wnioskodawcę dokumentów potwierdzających poniesienie określonych wydatków (oryginały imiennych faktur, rachunków i innych dokumentów księgowych)
c) pomoc rzeczowa o charakterze edukacyjnym, w tym zakup podręczników i innych pomocy edukacyjnych – realizowane w szczególności za pośrednictwem macierzystych szkół poprzez dokonanie przez nie zakupu podręczników i innych pomocy edukacyjnych wskazanych przez ucznia i zaakceptowanych przez jego wychowawcę (faktura lub rachunek powinien zawierać: imię i nazwisko ucznia pełnoletniego, w przypadku ucznia niepełnoletniego imię i nazwisko rodzica ucznia lub opiekuna prawnego, pełną nazwę przedmiotu podlegającego refundacji – istotne jest by np. plecak, obuwie itp. miały adnotację „szkolne”. Jeśli zakupiony towar nie ma tego przymiotnika w nazwie umieszczonej na fakturze/rachunku, to na odwrocie może potwierdzić to sprzedawca umieszczając pieczęć, opis i czytelny podpis)
d) świadczenia pieniężne – tylko w przypadku, gdy Burmistrz Miasta Chojnowa uzna, że udzielenie świadczenia w poprzednich formach jest niemożliwe lub w przypadku słuchaczy kolegiów – niecelowe.
Druki wniosków do pobrania od dn. 16.08.2016 r. w macierzystych szkołach (teren Chojnowa) oraz w Urzędzie Miejskim w Chojnowie, pok. nr 5 (parter) w godz. 8.00-15.00.
Dla uczniów z terenu gminy wnioski są do pobrania w urzędzie gminy.
19 lipca 2016 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów oraz uchwała Rady Ministrów w sprawie Rządowego programu pomocy uczniom w 2016 r. "Wyprawka szkolna". Poniżej pełna treść komunikatu kuratora oświaty.
Moduł Podręczniki 2016/2017 został zmodyfikowany
Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego w sali chojnowskiego Domu Kultury wręczone zostały również statuetki oraz cenne nagrody rzeczowe dla uczniów szczególnie wyróżniających się w działalności na forum szkoły oraz poza nią. Laureatami tegorocznych Orłów Trójki zostali: Gracjan Fedak, Natalia Moskwa, Karolina Czerniawska, Grzegorz Bojczuk, Kacper Rogowski i Wiktor Zapłata. Gratulacje dla wyróżnionych.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się 24 czerwca w sali chojnowskiego Domu Kultury. Dla najlepszych zostały wręczone nagrody książkowe i rzeczowe ufundowane przez radę rodziców, prywatnych sponsorów i Stowarzyszenie Przyjaciół Trójki. Gratulacje dla wyróżnionych oraz wszystkich uczniów kończących rok szkolny. Podziękowania dla wszystkich wychowawców, nauczycieli o pracowników szkoły za pracę w mijającym roku. Duże podziękowania dla wszystkich rodziców zaangażowanych w pracę szkoły.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Uczniowie naszej szkoły osiągają również wysokie miejsca w konkurencjach sportowych. Są oni mistrzami w lekkiej atletyce, pływaniu, czy grach zespołowych.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Uczniowie klasy Ic spotkali się 23 czerwca, po południu ze swoimi Rodzicami na uroczystym Dniu Rodziny, w trakcie którego pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca, a także wręczyli Gościom własnoręcznie wykonane prezenty. Po uroczystości miał miejsce słodki poczęstunek, a po nim wszyscy udali się do swoich domów, aby kibicować naszej Reprezentacji.
Patrycja Olejnik
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Pani Gosia Zdanek jak zwykle przygotowała pyszne, słodkie upominki dla uczniów z klasy IIc z okazji kończącego się roku szkolnego.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Zdjęcia w galerii zdjeć.
Powered by aSc EduPage