W dniu wczorajszym odbyły się w zawody X edycji Konkursu Informatycznego Bóbr. Wzięli w nim udział również wybrani uczniowie z naszych klas VI. Wyniki już niebawem.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
W dniu wczorajszym odbyły się w zawody X edycji Konkursu Informatycznego Bóbr. Wzięli w nim udział również wybrani uczniowie z naszych klas VI. Wyniki już niebawem.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
10 listopada grupy p. Andrzeja Świdurskiego i p. Joanny Trajewskiej udały się na wycieczkę do chojnowskiego muzeum na wystawę prac p. Lecha Wogela. Okazją do odwiedzin było Święto Niepodległości Polski, a rysunki p. Lecha to prawdziwa historia oręża polskiego od Mieszka I aż do II Wojny Światowej. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania o Wojsku Polskim, szczegółach uzbrojenia i bohaterskich bitwach, a potem z zaciekawieniem oglądały rysunki. Wycieczka z pewnością zachęciła dzieci do częstszego odwiedzania naszego muzeum.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Dnia 9.11.2015r. klasy IVa i Va wraz z wychowawczyniami p. Małgorzatą Szczepanowską i Izabelą Hibner – Majewską oraz p. Marią Lis uczestniczyły w jednodniowej szkolnej wycieczce. Pierwszym punktem programu było zwiedzenie zakładu produkującego szklane ozdoby choinkowe – fabrykę Vitbis w Złotoryi. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach, na których mogli wykazać się inwencją twórczą i samodzielnie ozdobić trzy bombki. Następnie zwiedzając zakład, zobaczyli kolejne etapy produkcji bombek. Zakupy w sklepie firmowym były bardzo udane, każdy uczeń wybrał najpiękniejsze jego zdaniem ozdoby. Następnie autobus zawiózł nas do Grodźca. Naszym przewodnikiem był kasztelan pan Zenon Biernacki, który opowiedział nam o historii zamku i jego czasach współczesnych. Największe emocje wśród uczniów wzbudziło zwiedzenie zbrojowni, w której nie tylko mogliśmy obejrzeć rycerski rynsztunek bojowy, ale niektórzy mieli także okazję wziąć do ręki miecz lub szpadę czy założyć hełm. Dlatego też zapewne wielu uczniów zakupiło później w sklepie z pamiątkami broń rycerską – zabawki. Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła nam wielu wrażeń.
Małgorzata Szczepanowska
„List do św. Mikołaja”
Regulamin szkolnego konkursu literacko-plastycznego dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im Marii Konopnickiej w Chojnowie
Cele:
1. Szerzenie kultury języka.
2. Uwrażliwianie na piękno żywego słowa.
3. Rozwijanie zdolności i umiejętności plastycznych,
4. Kształtowanie prawidłowych postaw.
Organizatorzy:
Biblioteka szkolna (nauczyciele Maria Lis i Ewa Więcek)
Zasady uczestnictwa:
Konkurs jest organizowany w II grupach wiekowych:
1 grupa - klasy I-III
2 grupa- klasy IV-VI
Terminarz:
Zasady programowe:
1. Praca powinna być niepublikowana, własnego autorstwa.
2. Przy ocenie prac konkursowych jury stosować będzie następujące kryteria:
3. Prace powinny zawierać informacje (zamieszczone na odwrocie):
- imię, nazwisko i wiek uczestnika konkursu,
- klasę oraz nazwisko wychowawcy,
4. Rozwiązanie konkursu nastąpi 07.12.2015r.
5. Autorzy najlepszych prac zostaną nagodzeni.
6. Wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły.
Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości klasa IIIa pod opieką swojej wychowawczyni - p. Bogusławy Kruk zaprezentowała przedstawienie. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiesze oraz przedstawiły scenki. Za piękną inscenizację zebrały zasłużone brawa.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
W dniu dzisiejszym odwiedził nas kolejny ciekawy człowiek. Pan Emil Witt – młody chłopak, mieszkający na co dzień w Poznaniu, opowiadał i prezentował zdjęcia z wyprawy do serca dżungli amazońskiej. Opowiadał o Peru, walce o przetrwanie w dżungli, napotkanych plemionach, zwyczajach ludzi puszczy oraz o zabawnych sytuacjach, jakie tam napotkał. Najwięcej emocji wśród słuchaczy wzbudziły opowieści o groźnych pająkach i jaguarach, które można spotkać w lesie równikowym. Za kilka dni p. Emil znowu wybiera się na wyprawę w te rejony. A może ktoś z Was chciałby z nim pojechać?
Zdjęcia w galerii zdjęć.
W "Galerii na Piętrze" pojawiły się nowe prace związane ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości. Zapraszamy do ich oglądania.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
W ostatnim tygodniu również dzieci z klasy Ib i IIb odwiedziły złotoryjski Vitbis, gdzie oprócz zwiedzania zakładu mogły wziąć udział w warsztatach zdobienia ozdób choinkowych. Prace dzieci i ich mam wyszły naprawdę świetnie. Wychowawcy i uczestniczące w wycieczce mamy przywiozły ze sobą dwa pudła wytworów ich dzieci. Po „ciężkiej” pracy dzieci zrobiły sobie piknik, korzystając z pięknej pogody.
Zdjęcia (p. A. Czarnej i p. A. Sandulskiej) w galerii zdjęć.
Już po raz piąty uczniowie z klas I-III naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Najważniejsze cele programu to zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia. Przy współudziale rodziców i wychowawców każdy uczeń z tych klas ma możliwość wspólnego przygotowania oraz spożycia drugiego śniadania. Nad całością akcji czuwała szkolna koordynatorka – p. Helena Malak-Fotiadis.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
W szkolnych galeriach pojawiły się nowe prace. Zapraszamy do ich oglądania.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Klasy I zostały dzisiaj zaproszone przez bibliotekarkę – p. Marię Lis oraz dzieci z Koła Przyjaciół Biblioteki na spotkanie z twórczością naszej patronki Marii Konopnickiej. Było też spotkanie z samą Marią Konopnicką. Pierwszaki usłyszały wiersze i zobaczyły inscenizację paru utworów poetki. Aktorzy otrzymali zasłużone brawa od widzów.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Korzystając z dobrej pogody w pierwszym tygodniu listopada świetlica szkolna zorganizowała krótkie wycieczki po naszym mieście. Miały one związek z Dniem Wszystkich Świętych oraz ze zbliżającym się Świętem Niepodległości naszej Ojczyzny. Dzieci z klas drugich były na cmentarzu. Zapaliły lampki na opuszczonych grobach. Poszły również pod Pomnik Golgota Wschodu. Pierwszaki natomiast w dniach od 2 do 4 listopada odwiedzały pomnik upamiętniający ofiary wojen światowych oraz powrót Chojnowa do macierzy, znajdujący się obok Urzędu Miasta.
Urszula Bisiorek
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Uczniowie klas I-III, którzy uczestniczyli we wtorkowym spotkaniu koła plastycznego, mieli okazję stać się królowymi i królami plastycznych zabaw. I choć korony wykonane mieli z papierowych talerzy i bibuły, prowadząca zajęcia pani Patrycja mogła poczuć się jak w prawdziwym królestwie.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Uczniowie klas Ic i Id mieli okazję poczuć magię zbliżających się świąt, a to za sprawą wycieczki do fabryki ozdób choinkowych Vitbis w Złotoryi. Dzieci wzięły udział w warsztatach decoupage, w trakcie których ozdabiali bombki, m.in. postaciami z bajek. Największą popularnością cieszyli się bohaterowie „Krainy lodu”, dzięki którym tegoroczne ozdoby choinkowe będą miały moc. Uczniowie zwiedzili także fabrykę, gdzie poznali proces powstawania bombek, oraz mieli możliwość zakupu ozdób w firmowym sklepie.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Klasa Ia z wychowawczynią, p. pedagog oraz niektórymi rodzicami wyjechała dzisiaj do Złotoryi. Celem wycieczki była fabryka bombek – Vitbis. Dzieci zobaczyły proces produkcji ozdób choinkowych oraz same wzięły udział w warsztatach, na których tworzyły takie ozdoby. Przy okazji odwiedziły sklep firmowy, w którym można było dokonać zakupów takich ozdób.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Uczniowie klasy Ia biorą udział w zajęciach koła ekologicznego prowadzonego przez p. Spes. Na ostatnim spotkaniu tematem były zwierzęta rzek i jezior.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Uczniowie klasy VIb pod opieką swojej wychowawczyni i nauczycielki przedmiotu p. Bieleckiej pracowali nad zapałczanymi domkami i zamkami. Efekty pracy są rewelacyjne.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
We wrześniu wybrane zostały samorządy klasowe. 1 października odbyły się wybory szkolnego samorządu, spośród którego ukonstytuowało się prezydium samorządu.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
26 października dzieci w świetlicy odwiedziła pani weterynarz Hanna Rabiej- Olszewska. Okazją do tych odwiedzin był Dzień Kundelka. Pani Hania przygotowała prezentację, w której przedstawiła zalety kundelków i ich los. Mówiła o ich wierności, zdrowiu i trudach związanych z fascynacją ludzi psami rasowymi. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak żyją pieski w schroniskach dla zwierząt. Panią weterynarz ucieszyła informacja, że nasi uczniowie zdołali uzbierać aż 30 kg żywności, która będzie przekazana schronisku w Legnicy. Na pożegnanie wszystkie dzieci otrzymały znaczek „Przyjaciel psa”.
Urszula Bisiorek
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Na dzisiejsze koncerty w ramach comiesięcznych zajęć z umuzykalnienia Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze przygotowała nie lada niespodziankę. Przyjechała do nas prawdziwa kapela góralska. Zespół ludowy Jetelinka przyjechał do naszych uczniów aż z Jaworzynki, która leży tuż przy granicy, na styku trzech państw: Polski, Czech i Słowacji. Muzycy przywieźli ze sobą również ciekawe instrumenty. Na niektórych mogli zagrać sami uczniowie. Muzycy zaprezentowali bardzo ciekawą muzykę i rewelacyjny śpiew. Przy okazji nauczyli jak można tańczyć w rytm ich muzyki.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Powered by aSc EduPage