• Dwa dni w Myśliborzu.
     • Dwa dni w Myśliborzu.

     • Po świątecznej przerwie klasa III a z wychowawcą i panią Magdą pojechała na dwudniowy pobyt do Myśliborza. Uczniowie brali udział w zajęciach o tematyce przyrodniczej. Bardzo ciekawe okazały się zajęcia przy mikroskopach. Najpierw pod okiem opiekuna dzieci wyławiały ze strumienia małe żyjątka, następnie w sali oglądały je w powiększeniu pod mikroskopem. Tymi żyjątkami były larwy owadów, uczniowie poznali ich nazwy, uzupełnili karty pracy. Kolejne zajęcia odbyły się w sali – muzeum przyrodniczym. Dzieciaki poznały różne ssaki i ptaki żyjące w Polsce, pracowały z atlasem zwierząt, oglądały spreparowane okazy znajdujące się w sali. Kolejne ćwiczenia to czerpanie papieru i malowanie obrazu. Popołudnie upłynęło na zabawach i grach. Kolejny dzień to wyjście do Wąwozu Myśliborskiego. Uczniowie otrzymali karty pracy i pod okiem pani prowadzącej określali kwiaty – zwiastuny wiosny. Pogoda przepiękna, słoneczna i ciepła pozwoliła podziwiać piękno tamtejszej przyrody. Po czterogodzinnym spacerze radośni, niektórzy troszkę zmęczeni wróciliśmy do Chojnowa.

      Wych. klasy B. Kruk

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

    • Zawieszenie strajku.
     • Zawieszenie strajku.

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie informuje, że w związku z zawieszeniem w dniu 27.04.2019 r. o godz. 6.00 strajku, zajęcia dydaktyczne rozpoczną 6 maja 2019 r. W dniach 29, 30.04 i 2.05. zgodnie z uchwałą Rady Pedagogicznej oraz opinią Rady Rodziców odbywają się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Stołówka rozpocznie wydawać obiady również od dnia 6 maja 2019 r.

      Spotkania z okazji pierwszego poniedziałku miesiąca odbędą się 13 maja.

    • Po godzinach strajku.
     • Po godzinach strajku.

     • Od pewnego czasu, trochę w podziemiu działa w naszej szkole pod kierunkiem p. Magdaleny Książek  teatrzyk pod nazwą „Zielona Gęś”. Członkami tej grupy są uczennice klasy IIIa.

      16 kwietnia nadszedł wreszcie czas na premierowe przedstawienie pt. „Brzechwa Dzieciom”. Widownią była społeczność Terapeutycznego Przedszkola na ul. Drzymały w Chojnowie. Zebranej publiczności grupa zaprezentowała wiersze i piosenki pochodzące ze scenariusza filmu pt. „Akademia Pana Kleksa”. Aktorzy zostali przyjęci z radością i entuzjazmem. Nagrodą dla nich była możliwość wspólnej pracy i zabawy z wychowankami przedszkola oraz zwiedzanie specjalistycznych sal.

      Po przedstawieniu wszystkie dzieci brały udział w zabawach integracyjnych i wykonały prace plastyczną związaną ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. W serdecznej atmosferze wszyscy złożyli sobie życzenia. Młodzi aktorzy zostali zaproszeni na kolejne spotkania.

       Urszula Bisiorek i Magdalena Książek

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

    • Kolejny sukces Marty.
     • Kolejny sukces Marty.

     • Niedawno otrzymaliśmy wiadomość z Kłodzka, gdzie organizowane są corocznie finały wojewódzkie Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK, że weźmie w nich udział nasza uczennica klasy VIII Marta Krasna.

      W eliminacjach powiatowych w Legnicy Marta zajęła II miejsce, które jednocześnie umożliwiło udział w finale wojewódzkim konkursu.

      Gratulacje dla Marty. Trzymamy kciuki za jej występ.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

    • Egzamin ósmoklasisty.
     • Egzamin ósmoklasisty.

     • Uprzejmie przypominam uczniom klas ósmych oraz ich rodzicom, że egzamin klas ósmych planowany w dniach 15-17 kwietnia 2019 r. odbędzie się zgodnie z planem. Miejsce egzaminu również nie ulega zmianie. Tak jak wcześniej podano uczniom, będą to sale lekcyjne w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie przy ul. Kościuszki 30. Proszę uczniów, by zgodnie z procedurami byli obecni w szkole o godz. 8.30 oraz mieli przy sobie legitymację szkolną oraz pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem (niedozwolone jest korzystanie z długopisów zmazywalnych/ścieralnych). Zdający nie mogą wnosić ze sobą na salę urządzeń telekomunikacyjnych (telefon, smartwatch, odtwarzacz mp3, itp.). Na egzamin z matematyki można wziąć ze sobą linijkę. Zdający mogą wnieść ze sobą na salę butelkę wody.

      Dyrektor Szkoły
      Mariusz Szklarz

    • Nagroda dla Michała w Rozśpiewanych Nutkach.
     • Nagroda dla Michała w Rozśpiewanych Nutkach.

     • Michał Kowalczyk w ostatniej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Rozśpiewane Nutki", w kategorii A tj. rocznik 2009 i młodsi zajął II miejsce. Gratulacje dla młodego artysty.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

    • Wycieczka do Poznania i Torunia.
     • Wycieczka do Poznania i Torunia.

     • Klasy Va i VIIa w dniach 4 – 5 kwietnia wzięły udział w wycieczce do Poznania i Torunia. W stolicy Wielkopolski uczniowie mieli możliwość zwiedzenia najbardziej znanych miejsc na Ostrowie Tumskim, w tym obejrzenie jednego z najpiękniejszych kościołów barokowych w Polsce. Po lekcji historii udaliśmy się do Laboratorium Wyobraźni – ośrodka edukacyjnego dla młodzieży, miejsca wiedzy i wyobraźni. W atrakcyjnej i przystępnej formie uczniowie poznawali  prawa fizyki, pogłębiali wiedzę z zakresu biologii, a na koniec bawili się przy wymagającej współpracy zespołowej grze interaktywnej. Drugi dzień w Toruniu rozpoczęliśmy od zwiedzania Rynku, gdzie między innymi zobaczyliśmy miejsca związane z najsłynniejszym mieszkańcem grodu – Mikołajem Kopernikiem. Jeśli Kopernik to także toruńskie Planetarium, w którym niezapomnianych wrażeń dostarczył nam gwiezdny seans. Ostatnim punktem wycieczki była nasza wizyta w Muzeum Żywego Piernika. Przenieśliśmy się do piętnastowiecznego Torunia i mistrz Łukasz zdradził nam recepturę słynnych toruńskich pierników. Następnie „czeladnicy” przygotowywali swoje pierniczki, które zostały upieczone  i zabrane do Chojnowa. Konkurs z nagrodami o Poznaniu i Toruniu pokazał, że uczniowie bardzo dużo nauczyli się na wycieczce, a przy okazji świetnie się bawili.

      Małgorzata Szczepanowska

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

    • Jednak strajk...
     • Jednak strajk...

     • Z informacji, które dotychczas zostały udostępnione w mediach nie wynika, że zostało osiągnięte porozumienie w sprawie zawieszenia strajku nauczycieli od dnia 8 kwietnia.

      W związku z tym informuję, że w dniu jutrzejszym nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie, zgodnie z wcześniejszymi informacjami przystępują do strajku.

      Szkoła będzie pełnić funkcje opiekuńcze dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w domu.

      Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie Mariusz Szklarz

    • Przedstawienie klasy IVb.
     • Przedstawienie klasy IVb.

     • Klasa IVb pod opieką wychowawczyni zaprezentowała przedstawienie świąteczne związane z obyczajami świątecznymi naszych zachodnich sąsiadów. Po przedstawieniu quiz sprawdzał wiedzę słuchaczy, którzy za dobre odpowiedzi dostawali słodkie nagrody.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

    • Zawody pływackie.
     • Zawody pływackie.

     • W dniu dzisiejszym na basenie miejskim odbyły się wyścigi sztafet pływackich klas 4-6. Wszyscy startujący włożyli w start pełnię swoich umiejętności. Niektórzy występowali w takich zawodach po raz pierwszy, więc czuli na swych barkach dodatkowy stres. Po wskoczeniu do wody jednak on szybko mijał i liczyło się tylko, aby jak najszybciej dopłynąć do mety. Duże brawa należą się wszystkim, ale trzeba docenić wyczyn sztafety kl. 5b, która okazała się szybsza od sztafety chłopców z 6b. Sztafety dziewcząt z klas 4c i 4d uzupełnione były o jednego z kolegów, gdyż choroba wykluczyła po 1 zawodniczce. Najszybszą sztafetą chłopców z klas czwartych okazała się ekipa 4c, którą dowodził Aleksander Gang. Po zawodach chłopcy z innych klas żartowali, że z takim „gangiem” pływaków nie mieli większych szans.

      Mariusz Nawrocki

      Bernarda Borkowska

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

    • Konkurs recytatorski „Znam poezję Marii Konopnickiej”.
     • Konkurs recytatorski „Znam poezję Marii Konopnickiej”.

     • W środę tj. 3 kwietnia odbył się szkolny konkurs recytatorski „Znam poezję Marii Konopnickiej”. Do rywalizacji o tytuł najlepszego krasomówcy przystąpiło 10 czwartoklasistów. Uczniowie swoimi występami przenieśli słuchaczy do miejsc magicznych, pięknych krajobrazów, zapoznali nas z nietuzinkowymi bohaterami. Przypomnieli jak piękny jest język poezji.

      Laur zwycięstwa przypadł uczennicy kl. IVd- Hani Markiewicz, II miejsce otrzymał Karol Struski z kl. IVa. Miejsce trzecie na podium zajęła klasowa koleżanka Karola- Maja Szymczak. Ponadto jury wyróżniło Nadię Szapował i Franciszka Olszewskiego.

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

      Organizatorom dziękujemy.

      Zdjęcia w galerii zdjęć.

    • Międzynarodowy Dzień Czytania Tolkiena.
     • Międzynarodowy Dzień Czytania Tolkiena.

     • 26 marca, już po raz piąty, odbył się Światowy Dzień Czytania Tolkiena. W tym roku pod hasłem „Tolkien i jego tajemnice”. Nieodgadnione fakty, mroczne zapomniane tajemnice stały fundamentem dzieł pisarza. Budzą strach, pieszczą zmysły i zaspakajają głód odkrywania nieznanego. Mistrz gatunku zna swojego czytelnika i w 100% spełnia jego oczekiwania.

      Dla uczczenia cyklicznego święta członkowie klubu DKK przeprowadzili turniej wiedzy i umiejętności dla klas V chojnowskich szkół podstawowych. Młodociani adepci literatury zespołowo rozwiązywali zadania sprawdzające ich spryt, inteligencję, spostrzegawczość i życzliwość. Troskliwe elfy dbały o ich bezpieczeństwo i powodzenie w przydzielonych ćwiczeniach.

      Zabawa była pyszna, wszyscy zostali nagrodzeni. Za rok kolejne spotkanie. Już odliczamy dni.

      Opiekunka szkolnego klubu DKK E. Wołoszyn

      Zdjęcia Elżbieta Izworska.

    • W sprawie strajku.
     • W sprawie strajku.

     • Szanowni Rodzice!

      Informuję, że w przeprowadzonym na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie referendum, pracownicy szkoły opowiedzieli się za strajkiem.

      W związku z powyższym istnieje możliwość, że planowany od 8 kwietnia 2019 roku (poniedziałek) strajk nauczycieli i pracowników oświaty odbędzie się także w naszej szkole i trwać będzie do odwołania. Zdaję sobie sprawę, że protest pracowników oświaty może wiązać się z pewnymi trudnościami dla Was i Waszych dzieci, ale uprzejmie proszę o zapewnienie w tych dniach opieki dla swoich dzieci. W sytuacji braku takiej możliwości proszę o zgłoszenie tego faktu do wychowawcy poprzez dziennik elektroniczny do 5 kwietnia, aby można było w porozumieniu z organem prowadzącym zorganizować zajęcia opiekuńcze.

      Prosimy Państwa o wyrozumiałość i wsparcie w trudnej sytuacji.

       

      ZUS przypomina, że w przypadku niespodziewanego zamknięcia szkoły lub przedszkola, gdy nie ma możliwości zapewnienia opieki dziecka w wieku do 8 lat, rodzice mogą zająć się nim sami i wystąpić o wypłatę zasiłku opiekuńczego.

      Zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom nie tylko wtedy, gdy ich dziecko zachoruje i wymaga opieki, ale także w razie nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły, do których dziecko uczęszcza. A taka sytuacja może się zdarzyć już od 8 kwietnia, jeśli nie dojdzie do porozumienia nauczycieli z rządem.

      Zasiłek opiekuńczy przysługuje nie tylko wtedy, gdy opieki wymaga chore dziecko, ale także w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły. Zamknięcie jest traktowane jako nieprzewidziane, jeśli rodziców zawiadomiono o tym w terminie krótszym niż 7 dni. W takiej sytuacji należy złożyć swojemu pracodawcy wniosek o zasiłek opiekuńczy, do którego dołącza się oświadczenie o nieprzewidzianym zamknięciu placówki.

      Zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom dzieci, które mają mniej niż 8 lat (chodzi o pełne ukończone lata).

      Aby otrzymać zasiłek opiekuńczy należy złożyć w zakładzie pracy następujące dokumenty:

      - oświadczenie rodzica o nieprzewidzianym zamknięciu placówki

      - wniosek o wypłatę zasiłku opiekuńczego na druku ZUS Z-15A