Uczniowie klasy Ic o Babciach i Dziadkach pamiętali,
więc kwiaty farbą malowane wykonali.
Niech od Bałtyku aż do stóp Tatr
Żyją nam Babcie, Dziadkowie 100 lat!
Patrycja Olejnik
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Uczniowie klasy Ic o Babciach i Dziadkach pamiętali,
więc kwiaty farbą malowane wykonali.
Niech od Bałtyku aż do stóp Tatr
Żyją nam Babcie, Dziadkowie 100 lat!
Patrycja Olejnik
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Na styczniowych zajęciach koła plastycznego uczniowie poznali technikę iris folding, którą wykorzystali do wykonania kolorowych serc, dedykując je wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta.
Patrycja Olejnik
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Z małym opóźnieniem zawitała do szkoly Poczta walentynkowa. Listonosze tej poczty mieli dzisiaj ciężki kosz z pocztą do rozniesienia.
Zdjecia w galerii zdjęć.
Rok 2015/2016 przyniósł na świetlicy szkolnej kolejne zmiany. Dla uczniów, rodziców i wychowawców to właściwie mała rewolucja, gdyż na terenie szkoły powstała nowa sala świetlicowa. Obecnie uczniowie z czterech klas pierwszych (56) przebywają po lekcjach w sali na ul. Witosa, gdzie mieści się również stołówka szkolna. Tu również oczekują na rodziców lub na autobusy dzieci dojeżdżające z klas IV- VI. Uczniowie klas II i III mają swoją salę w budynku szkolnym. Łącznie na świetlicę uczęszcza 112 uczniów, co dało możliwość zatrudnienia nowego pracownika. Teraz kadra pedagogiczna na świetlicy liczy cztery osoby. Obecnie świetlica w szkole jest czynna od 6.45 do 16.15, a na Witosa od 10.45 do 16.15. Na obiady uczęszcza około 150 uczniów w tym około 50 ma obiady refundowane przez MOPS lub GOPS. Przygotowaniem posiłków zajmują się trzy panie kucharki oraz dbająca o zaopatrzenie pani intendentka.
Nowa sala została wyposażona w dopasowane do dzieci meble, oraz ciekawe gry, klocki i zabawki. Wychowawcy (pani M. Książek i pan A. Świdurski ) starają się zaspakajać potrzeby dzieci, dbając o ciekawą ofertę zajęciową. Uczniowie chętnie uczestniczą w zajęciach plastycznych, biorą udział w spacerach i wycieczkach do ciekawych miejsc na terenie naszego miasta, uczą się ekologii... Największym zainteresowaniem cieszy się jednak niedawno otwarty plac zabaw na boisku szkolnym. Przy dobrej pogodzie dzieci z wielką radością korzystają ze ślizgawki, ścianek wspinaczkowych i innych urządzeń sprawnościowych.
Zmęczeni trudami nauki uczniowie klas pierwszych mogą wypoczywać na wygodnych pufach, materacach i siedziskach relaksacyjnych. Czas można urozmaicić oglądając bajki, filmy lub audycje prezentowane na 32 calowym telewizorze plazmowym lub grając na komputerach w dostosowane do wieku gry. Nadmiar energii można natomiast zagospodarować, grając w kręgle lub pokonując rozkładany tor przeszkód. Nad pierwszakami czuwają panie: J. Trajewska oraz U.Bisiorek. Pomagają odrabiać lekcje, pilnują aby dzieci nie spędzały zbyt wiele czasu przed komputerami, uczą piosenek, prowadzą zajęcia przy muzyce, a w pogodne dni wychodzą z dziećmi na boisko szkolne lub długie spacery i wycieczki.
Program zajęć świetlicowych w tym roku został wzbogacony o szereg spotkań z ciekawymi ludźmi oraz wyjścia do biblioteki miejskiej i do muzeum. Nad bezpieczeństwem dzieci w drodze na świetlicę oraz obiad czuwają zatrudnione do pomocy panie L. Berezowska i A. Krakowska. Nic dziwnego, że dzieci chętnie przebywają na świetlicy, a ich ilość stale wzrasta.
Wychowawcy: M. Książek, A. Świdurski, J. Trajewska, U. Bisiorek
Debata szkolna, która odbyła się 17 lutego 2016 r. była jednym z działań prowadzonych w ramach Programu Szkoły z Klasą 2.0. Miała charakter otwarty i składała się z dwóch części. Prowadzili ją uczniowie - liderzy, których wspomagał szkolny koordynator programu p. Grażyna Klucznik. Na spotkanie zostali zaproszeni uczniowie klas 5 i 6 oraz goście w osobach p. Mariusza Szklarza - dyrektora szkoły oraz p. Heleny Malak - Fotiadis - pedagoga szkolnego. Na początku przedstawiono projekt, jego cele, realizowane ścieżki, zadania i uzyskane korzyści. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami, podczas zajęć wychowawczych rozmawiali i tworzyli swój klasowy kodeks. Tym samym dyskusja na dany temat stała się znacznie łatwiejsza. W pierwszej części debaty rozpatrywaliśmy korzyści płynące z korzystania z TIK, nastepnie skupiliśmy się na zagrożeniach i problemach, starając się znaleźć rozwiązania i dobre rady. Podczas debaty poszczególne klasy przedstawiały swoje pomysły szukając cech wspólnych, dyskutując, wymieniajac się doświadczeniami. Wypracowane wspólnie hasła zostały zapisane jako Szkolny Kodeks Korzystania z TIK.
Grażyna Klucznik
Zdjęcia (Wiktor Zapłata) w galerii zdjęć.
Jak co roku w klasie IIa podsumowano pierwsze półrocze nauki. Wszyscy uczniowie otrzymali specjalnie przygotowane odznaki za dobre i bardzo dobre wyniki w nauce, drobne upominki książkowe i słodycze. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.
Katarzyna Jędraszczyk
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Czy wiesz, że możesz przekazać 1% należnego podatku dochodowego na organizację pożytku publicznego i tym sposobem pomóc uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie?
Przekaż proszę 1% na:
STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ TRÓJKI W CHOJNOWIE
NR KONTA 76 1090 2675 0000 0001 1126 0410
NR KRS 0000321822
Pamiętaj, że 1% podatku nic Cię nie kosztuje, a dla nas znaczy wiele!
Pamiętaj o tym składając swoje zeznanie roczne, czyli popularnego PIT'a! Wystarczy wpisać nazwę organizacji pożytku publicznego i nr KRS w rozliczeniu podatkowym (PIT) za rok 2015.
DZIĘKUJEMY!
Zgodnie z informacją przekazaną od kierownika basenu, basen dla naszych uczniów w najbliższy czwartek czynny będzie w godz. 12.00 - 15.00. W drugim tygodniu ferii w godz. 10.00-15.00.
Proszę wziąć ze sobą legitymację szkolną, która uprawnia do bezpłatnego wejścia.
Zapraszamy uczniów do korzystania z basenu na feriach. Podobnie jak w poprzednich latach w obydwa feryjne czwartki będą oni mogli za darmo skorzystać z uroków basenu. Opieką nad nimi będą sprawować nasi nauczyciele. Zapraszamy na basen.
Uczniowie klasy VIa przygotowali filmiki o niektórych krajach europejskich w ramach zajęć komputerowych. Związane są również z uczestnictwem w programie „Szkoła z klasą 2.0”, który realizujemy. Filmiki zostały przygotowane w programie Keynote z kilku- lub kilkunastoslajdowych prezentacji.
Bułgaria – Kacper, Oliwa i Aleksandra
Finlandia – Natalia i Marcelina
Litwa – Kasia, Dominika i Julia
Zapraszamy do oglądania.
Najlepsi uczniowie kończącego się I półrocza roku szkolnego 2015/2016 otrzymali dzisiaj upominki ufundowane przez radę rodziców. W klasach I-III byli to uczniowie wskazani przez wychowawców, w klasach IV-VI zaś ci uczniowie, którzy osiągnęli średnią ocen 5,0 i większą oraz najlepsze oceny zachowania. Uczniowie ze średnią co najmniej 4,75 otrzymali pamiątkowe plakietki-medale zrobione przez samorząd uczniowski. Na spotkaniach z klasami wręczony został również puchar dyrektora za najwyższą średnia osiągniętą przez klasę. Puchar otrzymała klasa Va. Wręczone zostały również upominki ufundowane przez SKO za wzorowe oszczędzanie oraz nagrody za konkurs na projekt banknotu. Uczniowie wysłuchali również zasad bezpiecznych zachowań podczas ferii zimowych.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Uczniowie klasy Ia pod opieką swojej wychowawczymi przygotowali dla swoich babć i dziadków niespodziankę. Przedstawili im występ z piosenkami , tańcami i wierszykami. Po części artystycznej zaprosili ich do swojej klasy, gdzie mamy przygotowały dla seniorów słodki poczęstunek.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Sezon zabaw karnawałowych w pełni. W galerii zdjęć obrazki z zabawy klas I oraz klas III z klasą IIa.
W dniu 27.01.2016R. odbył się w szkole podstawowej nr 4 w Chojnowie turniej podstrefy w Tenisa Stołowego. Poszliśmy w silnym składzie 8 osób: Wierzbicki Dominik, Fedorowicz Dominik, Fedak Gracjan, Słoński Konrad, Kozioł Marcin, Kondziołka Gabryś, Zapłata Wiktor, Kułacz Marceli. Walkę o pierwsze miejsce stoczyli chłopcy z VI A - Wierzbicki i Fedorowicz. Gra była zacięta. Każdy z zawodników chciał wygrać.Najpierw odbyła się gra pojedyncza {singiel} a potem trudna gra podwójna { debel}. Choć chłopcy walczyli ile sil w rękach i mocy w zaczarowanej rakietce zajęliśmy II miejsce. Za rok będzie lepiej, bo już dziś szkoli się młoda, zdolna kadra pod czujnym okiem p. S. Kułacz.
Zdjęcia i tekst S. Kułacz.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
W ramach koncertów artystów Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze muzycy zaprezentowali dzisiaj muzykę Hiszpanii. Uczniowie mogli sami wziąć udział w tworzeniu muzyki oraz nauczyli się śpiewać po hiszpańsku.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
26 stycznia klasy 6a i 6b wzięły udział w warsztatach w TVP we Wrocławiu. Zajęcia poprowadził dziennikarz telewizyjny p. Piotr Kasprzycki. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia muzeum telewizji, zobaczenia studia programów publicystycznych oraz nowego studia "Faktów. Jednak najciekawszą atrakcją telewizyjną było wejście na plan serialu "Szpital". Emisja serialu już niebawem:). Tego dnia uczniowie odwiedzili również największą w Polsce wystawę klocków Lego. Duże wrażenie wywarły na nich budowle z klocków Lego m.in. Titanic czy pojazdy z serii Star Wars.
Zdjęcia i tekst Justyna Piróg
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Uczniowie klas II wzięli w tym roku szkolnym udział w konkursie Synapsik „MEN” klas II. Korzystając z obecności klas II podczas przedstawienia o zimie zostały wręczone dyplomy uczestnictwa w tym konkursie. Najlepszy wynik w szkole uzyskał Michał Piróg osiągając po 90% punktów w każdej z części. Szkolnym koordynatorem konkursu była p. Katarzyna Jędraszczyk.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Klasa IIa pod kierunkiem swojej wychowawczyni p. Katarzyny Jędraszczyk przedstawiła dzisiaj sztukę pod tytułem „Wesoła zima”. Aktorzy zaprezentowali wierszyki, scenki i piosenki związane z zimą. Były też dobre rady i przestrogi związane z bezpiecznym zachowaniem się podczas zabaw na śniegu i lodzie.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
W poniedziałek 25 stycznia uczniowie klas IIb i IIc bawili się na zabawie karnawałowej. W pięknie udekorowanej sali można było spotkać myszki, księżniczki, policjantów, żołnierzy, gwiazdy filmowe i bajkowe. Po tańcach i prezentacji dzieci wraz z wychowawczyniami udały się do klas na słodki poczęstunek. Bal był kolorowy, radosny, a dzieci bardzo zadowolone i szczęśliwe.
Tekst: Danuta Dziembulak
Zdjęcia Agnieszki Czarnej i Marii Pękali w galerii zdjęć.
W dniu dzisiejszym odbył się VIII Festiwal Kolęd i Pastorałek w Miłkowicach. Wśród prawie 60 uczestników wzięli w nim również udział nasi uczniowie - duet z zespołu Synkopa w składzie Martyna Czajka i Maria Perlak z klasy IIc pod kierunkiem p. Marii Pękali oraz soliści: Marta Jadach i Jan Czapski z klasy IVa przygotowani przez p. Grażynę Klucznik. Wystąpiła również nasza absolwentka Angelika Kwiatkowska. Miło nam zakomunikować, że Jan Czapski wyśpiewał wyróżnienie Wójta Gminy Miłkowice oraz otrzymał nagrodę pieniężną. Gratulacje dla wykonawców i opiekunów.
Zdjęcia (p. Macieja Perlaka) w galerii zdjęć.
Powered by aSc EduPage