• Wyprawka szkolna 2010/2011.

          • Zgodnie z uchwałą Rady Ministrów, dofinansowanie do zakupu podręczników udzielane jest m.in. uczniom rozpoczynającym w roku szkolnym 2010/2011 naukę:

            • w klasach I-III szkoły podstawowej,

            Ponadto w roku szkolnym 2010/2011 dodatkowo zostaną objęci ww. pomocą uczniowie:

            • słabo widzący,
            • niesłyszący,
            • z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim,
            • z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku, gdy jedną niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, realizujący w roku szkolnym 2010/2011 obowiązek szkolny lub obowiązek nauki w szkołach dla dzieci i młodzieży lub w ogólnokształcących szkołach muzycznych I stopnia, ogólnokształcących szkołach muzycznych II stopnia, ogólnokształcących szkołach sztuk pięknych, ogólnokształcących szkołach baletowych lub liceach plastycznych.

            Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników uczeń może otrzymać tylko ze względu na jedno z trzech wymienionych kryteriów, gdy:

            1)pochodzi z rodziny spełniającej kryterium dochodowe, o którym mowa w art. 8 ust. 1 pkt. 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2009 r. Nr 175, poz. 1362, z późn. zm.), tj. 351,00 zł netto  za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku,

            2)pochodzi z rodziny, w której dochód na osobę przekracza kryterium dochodowe, o którym mowa w art. 8 ust. 1 pkt. 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, a dofinansowanie jest udzielane w przypadkach określonych w art. 7 ww. ustawy, na podstawie decyzji dyrektora szkoły/placówki, do której w roku szkolnym 2010/2011 będzie uczęszczać uczeń (Art. 7Pomocy społecznej udziela się osobom i rodzinom w szczególności z powodu: ubóstwa; sieroctwa; bezdomności; bezrobocia; niepełnosprawności; długotrwałej lub ciężkiej choroby; przemocy w rodzinie; potrzeby ochrony macierzyństwa lub wielodzietności; bezradności w sprawach opiekuńczo-wychowawczych i prowadzenia gospodarstwa domowego, zwłaszcza w rodzinach niepełnych lub wielodzietnych; alkoholizmu lub narkomanii; zdarzenia losowego i sytuacji kryzysowej;  klęski żywiołowej lub ekologicznej”).

            3)posiada orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, dla uczniów słabo widzących, niesłyszących, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku, gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, realizujących w roku szkolnym 2010/2011 obowiązek szkolny lub obowiązek nauki w szkołach dla dzieci i młodzieży lub w ogólnokształcących szkołach muzycznych I stopnia, ogólnokształcących szkołach muzycznych II stopnia, ogólnokształcących szkołach sztuk pięknych, ogólnokształcących szkołach baletowych lub liceach plastycznych.

             

            Dofinansowanie zakupu podręczników będzie wynosić:

            • dla uczniów klas I-III szkół podstawowych,
            • dla uczniów niepełnosprawnych klas I-III szkół podstawowych oraz uczniów niepełnosprawnych klas I-III ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia,

            do kwoty 170 zł

            • dla uczniów niepełnosprawnych klas IV-VI szkół podstawowych, uczniów niepełnosprawnych klas IV-VI ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia oraz uczniów niepełnosprawnych klas I-III ogólnokształcących szkół baletowych,

            do kwoty 200 zł

             

            Pomoc jest udzielana na wniosek rodziców ucznia (prawnych opiekunów, rodziców zastępczych), a także nauczyciela, pracownika socjalnego lub innej osoby, za zgodą przedstawiciela ustawowego lub rodziców zastępczych.

            Wniosek, o którym mowa należy pobrać od dnia 14 czerwca 2010 r. i złożyć w terminie do 03 lipca  2010 r. w sekretariacie szkolnym.

            Wniosek do pobrania: wniosek.pdf

            Wniosek rodzice składają dla każdego dziecka, a zaświadczenia potwierdzające wysokość uzyskanego dochodu netto w miesiącu maju  lub czerwcu w jednym egzemplarzu.

             

            Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o wysokości dochodów za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku.

             W przypadku ubiegania się o pomoc dla ucznia, którego rodzina korzysta ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej w formie zasiłku stałego lub okresowego, można przedłożyć - zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów - zaświadczenie o korzystaniu ze świadczeń pieniężnych w formie zasiłku stałego lub okresowego.

            W przypadku ubiegania się o pomoc dla ucznia, w którego rodzinie występuje szczególna sytuacja życiowa, do wniosku – zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów - należy dołączyć uzasadnienie.

            W przypadku ubiegania się o pomoc dla ucznia niepełnosprawnego do wniosku – zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów – należy dołączyć kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

            Dowodem zakupu podręczników jest faktura VAT wystawiona imiennie na ucznia, rodzica, prawnego opiekuna lub rodzica zastępczego, rachunek, paragon lub oświadczenie o zakupie podręczników. W przypadku przedłożenia paragonu oraz oświadczenia należy dołączyć informację o rozliczeniu wydatków tylko w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2010 r. – „Wyprawka szkolna”.

            Natomiast dowodem zakupu podręczników dla grupy uczniówjest faktura VAT i lista uczniów na podstawie, której winno być wystawione potwierdzenie zakupu zawierającego w szczególności: imię i nazwisko ucznia, klasę, do której uczeń będzie uczęszczał, adres szkoły, wykaz zakupionych podręczników kwotę zakupu, datę zakupu i czytelny podpis podmiotu dokonującego zakupu.

            WNIOSEK DO POBRANIA: wniosek.pdf

        • Udział naszych piłkarzy w Orange Cup.
          • Udział naszych piłkarzy w Orange Cup.

          • Nasza szkolna reprezentacja piłkarzy z klas IV oraz III wzięła w dniu dzisiejszym udział w finałach wojewódzkich turnieju Orange Cup. Nasi piłkarze pod wodzą p. Mariusza Nawrockiego rozegrała na boiskach dzierżoniowskiego  OSiR-u 3 mecze:

            1. UKS MOKSiR Skorpion Lubań - SP3 Chojnów - 3:1

            2. SP 3 Chojnów - SP Duszniki  - 3:1

            3. SP 3 Chojnów - Top Talent Wrocław  - 0:8

            Ostatecznie chłopcy zajęli 3 miejsce w grupie A.

            Gratulacje dla piłkarzy i opiekuna. 

            Zdjęcia z wyjazdu - w galerii.

          • Dzień Szkoły bez Przemocy oraz Szkolny Dzień Humoru.

          • W dniu dzisiejszym w naszej szkole obchodzony był - podobnie jak w całej Polsce - Dzień Szkoły bez Przemocy. Scenariusz dzisiejszych obchodów był bardzo bogaty. Były rozgrywki piłki nożnej chłopców z klas IV-VI, piłki siatkowej dziewcząt z klas IV-VI, konkurs plastyczny "Tam gdzie radość, nie ma przemocy" zakończony wystawą prac w galerii "Świat wyobraźni", konkurs literacki "Pomagam innym" dla klas IV-VI, zbiórka serduszek z uczynkami od dzieci klas I-III "Nasze dobre uczynki", zbiórka zabawek dla Domu Dziecka w Golance, "Dzień bez przemocy - Szkolnym Dniem Uśmiechu" - zajęcia wychowawcze w klasach związane z przyjaźnią, empatią, pomocą innym oraz prezentacja klas na "Dzień Uśmiechu". Nad całością czuwała p. Helena Malak-Fotiadis.

            Zdjęcia - w galerii.

          • Dzień Dziecka.

          • Z okazji Dnia Dziecka klasy I-III miały dyskotekę. Była to tzw realizacja Planu B - pogoda zepsuła zaplanowany na ten dzień rajd. Dzieci pod opieką wychowawców bawiły się w sali chojnowskiego MOKSiR przy muzyce prezentowanej przez DJ'a. Starsze klasy świętowały ten dzień na zajęciach zorganizowanych przez swoich wychowawców.

            Zdjęcia z dyskoteki - w galerii.

          • Dzień Mamy i Taty w klasie Ia.

          • Z okazji obchodzonego parę dni temu Dnia Matki i Dnia Ojca - klasa Ia pod opieką wychowawczyni - p. Miroslawy Spes - przygotowała dla swoich rodziców przedstawienie, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie tej klasy.

            Zdjęcia - w galerii.

          • Kolorowy ogród - akcja klasy IIa.

          • 25 maja również klasa IIa wzięła udział w akcji "Kolorowy Ogród". Uczniowie tej klasy sadzili w naszym szkolnym ogródku kwiaty, dzięki którym miejsce to staje się bardziej kolorowe.

            Zdjęcia - w galerii.

          • Dzień Dobrych Uczynków.

          • Dnia 19 maja również w naszej szkole obchodzony był Dzień Dobrych Uczynków. Za dobry uczynek każdy mógł otrzymać "uśmieszek". Kursował też na hulajnodze specjany listonosz zbierający i rozwożący wiadomości o dobrych uczynkach.

            Zdjęcia - w galerii.

          • Uwalnianie książek - bookcrossing.

          • 9 czerwca - po raz pierwszy w Chojnowie - rusza akcja uwalnia książek. Jest to już VII Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. Bookcrossing to inaczej uwalnianie książek polegające na nieodpłatnym ich przekazywaniu, najczęściej poprzez zostawianie ich w specjalnie oznaczonych miejscach, by ktoś inny mógł je zabrać, przeczytać i znów zostawić w tym samym lub innym wyznaczonym do tego miejscu.

            W naszej szkole specjalna półka na uwolnione książki zostanie wystawiona w pobliżu biblioteki.

            Akcją opiekuje się p. Mirosława Spes.

          • Kolorowy ogród - akcja klasy IIIb.

          • W ramach szkolnej akcji "Kolorowy Ogród" klasa IIIb przygotowała happening łączący sztukę z praktyką. Pod opieką swojej wychowawczyni - p. Urszuli Chmielewskiej - z transparentami, tabliczkami i hasłami związanymi w ekologią, przy dźwiękach różnego rodzaju "przeszkadzajek" dzieci brały udział w sadzeniu kwiatów i roślin w swojej części ogrodu. Pomagały im też panie woźne i rodzice. A końcowy efekt jej naprawdę wspaniały.

            Zdjęcia i film - w galerii.

          • Zielona szkoła...

          • Od wtorku do czwartku klasa IIIa wraz z opiekunami: p. Bogusławą Kruk i p. Heleną Malak-Fotiadis przebywała na zajęciach w zielonej szkole. Centrum Edukacji Ekologicznej w Myśliborzu przygotowało dla naszych uczniów ciekawe zajęcia łączące wiedzę z praktyką. Dodatkową atrakcją były oczywiście noclegi w tym ośrodku.

            Zdjęcia - w galerii.

          • Powiatowa Olimpiada Języka Niemieckiego.

          • 27 maja odbyła się Powiatowa Olimpiada Języka Niemieckiego „Keine Panik! Deutsch kann man lernen!”. W drużynowym turnieju miast wzięli udział uczniowie klas 4-6 z SP w Złotoryi, z SP nr 9 w Legnicy, z SP nr 7 w Lubinie, z SP nr 4 i  SP nr 3 w Chojnowie. Reguły konkursu zostały zapożyczone z popularnych teleturniejów telewizyjnych jak Milionerzy czy Awantura o kasę. Celem konkursu było nie tylko sprawdzenie wiedzy uczestników, ale również pokazanie, iż nauką oraz nauczaniem języka obcego można się świetnie bawić. Gościem honorowym Olimpiady była Pani Katherina Ertl, austriacka lektorka Uniwersytetu Wrocławskiego i Biblioteki Austriackiej. Pani Katherina przygotowała ciekawe zajęcia dla uczniów oraz zwiedziła szkołę. Szkolna grupa teatralna „Aja” przygotowała niemieckojęzyczne przedstawienie dla naszych gości, którzy byli zachwyceni występem i wysokim poziomem języka niemieckiego.

            Olimpiadę przygotowała i przeprowadziła p. Justyna Piróg.

            Zdjęcia i film - w galerii.

          • Majowy Festyn Trójki.

          •  22 maja odbył się kolejny, jubileuszowy, 10-ty z kolei Majowy Festyn Trójki. Impreza jest wspólnym dziełem rodziców, uczniów i pracowników szkoły. Dzięki zaangażowaniu rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i wszystkich ludzi dobrej woli festyn stał się uroczystością na stałe wpisaną w nasze środowisko lokalne. 

            Program tegorocznego festynu zaspokoił różne gusta widowni. Były występy naszych szkolnych zespołów: Trójeczki, Synkopy, Piramidy i grupy teatralnej Aja. Laureaci Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej zaprezentowali swoje nagrodzone piosenki. Dzięki pomocy legnickiego oddziału KRUS ratownicy medyczni i strażacy zrobili pokaz pierwszej pomocy przedlekarskiej. Lekarze przeprowadzali bezpłatne porady z zakresu profilaktyki grzybicznej stóp. W punkcie pielęgniarskim badano ciśnienia krwi i poziom cukru oraz przeprowadzano szkolenie w zakresie samobadania piersi. Nasi absolwenci zaprezentowali świetny skecz kabaretowy. Gościnnie wystąpił zespół folklorystyczny Diabołki. Przyjechały oldtimery. Była pyszna grochówka przygotowana przez chojnowskich harcerzy. Działała "Kawiarenka pod Chmurką", stoisko z tanią książką, zabawką z a 1 zł i stoisko z pajdą chleba i kiszonym ogórkiem. Można było kupić smaczną kiełbaskę z grilla i zrobić profesjonalny makijaż. Został rozegrany turniej piłki nożnej chłopców i piłki siatkowej dziewcząt. Oczywiście była loteria fantowa z losowaniem nagród głównych. Odbyła się również aukcja prac chojnowskich plastyków - prace otrzymaliśmy od nich jako darowiznę. Na zakończenie wystąpił zespół "To my". Słowem - dla każdego coś miłego. Było słonecznie, radośnie i wesoło - bo temu miał właśnie służyć ten piknik. 
            Podziękowania dla wszystkich ludzi zaangażowanych w organizację festynu i dla wszystkich darczyńców.

            Zdjęcia p. Mariusza Nawrockiego i p. Zbigniewa Sienkiewicza - w galerii.

          • Nasz miniogródek będzie kolorowy.

          • Klasa IIIa przystąpiła do akcji ukolorowiania naszego ogródka. Razem ze swoją wychowawczynią p. Bogusławy Kruk i naszą woźną p. Katarzyną Kapuścińską, pomimo majowego chłodu, przeprowadziły nasadzanie naszego ogródka w rośliny, które dzieci przyniosły z domu. No i końcowy efekt jest rewelacyjny.

          • III miejsce w konkursie "Rozśpiewane nutki".

          • 16 maja w chojnowskim MOKSiR odbył się VIII Regionalny Przegląd Piosenki "Rozśpiewane nutki". W konkursie tym wzięła udział uczennica naszej szkoły Danuta Leonhardt  i zajęła III miejsce w kategorii szkół podstawowych :). Oprócz wysokiej lokaty Danusia otrzymała również nagrodę specjaną ufundowaną przez radną Krystynę Czapską. Gratulacje dla Danusi i opiekuna - p. Marii Pękali.

        • II miejsce w konkursie teatralnym SILEBIA.
          • II miejsce w konkursie teatralnym SILEBIA.

          • W sobotę 15 maja w chojnowskim MOKSiR odbył się V Przegląd Teatralny Baśni i Legend Dolnego Śląska "Silebia". W przeglądzie brała udział nasza grupa teatralna Aja pod opieką p. Anny Pauch z przedstawieniem "Magiczna skrzynia". Pośród bardzo wielu dobrych grup teatralnych z całego województwa nasz zespół zajął II miejsce w kategorii otwartej szkół podstawowych. Gratulacje dla grupy i opiekuna.

          • Wystawa "Jan Paweł II w oczach dziecka".

          • W ramach chojnowskiego programu obchodów 5 rocznicy śmierci Jana Pawła II w naszej szkole również zostały przeprowadzone działania związane z tą rocznicą. Odbył się konkurs wiedzy o papieżu przeprowadzony przez p. Elżbietę Gąsiorek oraz przeprowadzono konkurs plastyczny "Jan Paweł II w oczach dziecka" pod patronatem p. Grażynę Klucznik. W ostatni piątek odbyło się uroczyste otwarcie wystawy plastycznej poświęconej temu konkursowi. W otwarciu brała udział - jako gość honorowy i juror : p. Grażyna Wróbel - nasza wieloletnia nauczycielka i znana chojnowska plastyczka oraz jako jurorzy: p. Krystyna Czapska - radna Miasta Chojnowa, p. Barbara Lanzberg - dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz ks. Dominik. Jurorzy zadecydowali, że najlepsze prace zaprezentowali: Magda Czarny, Sebastian Misiąg, Dawid Szuleka, Konstancja Zabielska, Kamil Mroczkowski, Klaudia Hołowacz, Gabriel Zabielski, Beata Giedroyć, Sandra Rogulska i Wioleta Janusz. Wręczenie nagród pod koniec maja.

            Zdjęcia - w galerii.

          • III Konkurs Piosenki Obcojęzycznej.

          • W dniu dzisiejszym odbył się w szkole już trzeci z kolei Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Brały w niej udział dzieci ze szkół z Chojnowa i Niedźwiedzic. Uczestnicy konkurowali w kategoriach solistów i zespołów podzielonych na dwie kategorie wiekowe: młodszą (klasy I-III) i starszą (klasy IV-VI). Rywalizacja była bardzo zacięta, więc jury miało bardzo trudne zadanie.

            Wyniki:

            I kategoria – klasy I-III

            soliści

            1 miejsce (exequo): Rafał Dąbrowa – kl. IIa SP 4 Chojnów – „Billie Jean” i Marta Zatwarnicka – kl. IIb SP 3 Chojnów – „L’italiano”

            2 miejsce (exequo): Anita Smoleń – kl. IIIb SP 3 Chojnów – „The show” i Przemek Lipa – kl.III SP Niedźwiedzice – „Kung Fu Fighting”

            zespoły

            1 miejsce: Jagoda Bielecka, Justyna Faluta, Paulina Hołda, Maja Łysoń, Liwia Kiesielewicz, Natalia Kruk – kl. IIb SP 3 Chojnów „Veo, veo”

            2 miejsce: Marta Sobiechowska – kl. IIb SP 4 Chojnów i Damian Kłos – kl. IIIa SP 4 Chojnów – „Mamma Mia”

            Wyróżnienia:

            - Arkadiusz Sowa, Artur Ziemiański, Jakub Sznajder – kl. IIIb SP 3 Chojnów – „My toys”

            - Karolina Gawron, Alicja Gałas, Edyta Walz, Jagoda Ziemiańska, Natalia Gucał – kl. IIIb SP 3 Chojnów – „I can walk”

            II kategoria – klasy IV-VI

            soliści

            1 miejsce (exequo): Gabriela Przykład – kl. IVb SP 3Chojnów – „Sirena”, Aleksandra Kruk – kl. Va SP 3 Chojnów – „Kalina”, Danuta Leonhardt- kl. VIb SP 3 Chojnów – „Sara perche ti amo”

            2 miejsce (exequo): Justyna Samaszko – kl. IVb SP 3 Chojnów – „Ein bisschen Frieden”, Patrycja Malik – kl. Vc SP 4 Chojnów – „The climb”, Aleksandra Burzmińska – kl. VIa SP 3 Chojnów – „Laska”, Karolina Końka – kl. VIa SP 4 Chojnów – „Cry, cry, cry”

            3 miejsce: Dominika Jędraszczyk – kl. VIa SP 3 Chojnów – „See you again”

            Wyróżnienia:

            • Natalia Smoleń – kl. IVb SP3 Chojnów – “Ein Stern”
            • Małgorzata Mazurkiewicz – kl. IVb SP 3 Chojnów – „Kanikuły”
            • Natalia Bałaj, Zuzanna Sambor, Aleksandra Kruk, - kl. Va SP 3 Chojnów – „Honey, honey”
            • Sandra Traczyk, Małgorzata Klatka – kl. Vb SP4 Chojnów – „Naturally”
            • Agnieszk Tarakowicz – kl. Va SP 3 Chojnów – „Engel fliegen einsam”
            • Beata Giedroyć – kl. VIa SP 3 Chojnów – „It’s magic”
            • Joanna Rucińska – kl. VIa SP 4 Chojnów – „Russian roulette”
            • Kamila Leja – kl. VIa SP 3 Chojnów – „White horse”

            Specjalne podziękowania dla organizatorów: p. Justyny Piróg, p. Mirosławy Spes oraz wszystkich, którzy pomogli w organizacji konkursu. Osobne podziękowania dla Mai i Kacpra za prowadzenie oraz Damianowi Traczykowi z Pro Sound & Light za nagłośnienie.

            Zdjęcia - w galerii.

            Film - tutaj.

          • Konkurs "Rodzinne drzewo genealogiczne".

          • Również w dniu dzisiejszym odbyło się podsumowanie powiatowego konkursu plastycznego "Rodzinne drzewo genealogiczne" zorganizowanego przez Legnicką Bibliotekę Publiczną. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobyła nasza uczennica - Magda Czarny. Jej praca została bardzo wysoko oceniona przez jury konkursu - zaproponowano jej również współpracę z Śląskim Towarzystwem Genealogicznym.

            Zdjęcia z wręczenia nagród - w galerii.

        • „Nie taki pająk straszny – czyli objazdowa konferencja naukowa”
          • „Nie taki pająk straszny – czyli objazdowa konferencja naukowa”

          • W dniu dzisiejszym naszą szkołę odwiedziła grupa uczniów Gimnazjum nr 1 z wychowawcami, którzy zaprezentowali naszym uczniom klas VI prezentację pod nazwą „Nie taki pająk straszny – czyli objazdowa konferencja naukowa”. Mowa była oczywiście o pająkach. Uczniowie mogli wysłuchać podstawowych informacji o pająkach, jak również zobaczyć na własne oczy jedne z największych pająków - ptaszniki.

            Zdjęcia - w galerii.